Zaloguj się, aby obserwować  
corsooon

Studia IT

7 postów w tym temacie

Witam

Jest to mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość. Jestem studentem informatyki na 1 roku. Koniec semestru zbliża się tuż tuż. wiec mój problem się pojawia przy wyborze specjalizacji. Mam do wyboru 2 specjalizacje: Aplikacje internetowe i mobilne oraz systemy i infrastruktura IT. Mam aktualnie jakieś podstawy programowania z czego mój prowadzący te zajęcia zostawia za sobą wiele do powiedzenia (tak wiem że trzeba sie uczyć samemu tego w domu bo na studiach wszystkiego mnie nauczą). Nie wiem z czym się je ta 2 specjalizacja ponieważ wujek google za bardzo nie chce pomóc, ale liczę na osobę którą może się wypowiedzieć na temat, co i jak, z czym to się je, oraz o jakich zarobkach można tutaj mówić. Ponieważ moja narzeczona każe mi myśleć przyszłościowo i jak wiadomo programista może zarobić duże pieniądze. Liczę na waszą pomoc.

Dodaje spis przedmiotów do 2 specjalizacji:
Bezpieczeństwo i zarządzanie sieciami 
1 Bezpieczeństwo sieci komputerowych 
2 Zarządzanie sieciami komputerowymi 
3 Projekt - bezpieczeństwo i zarządzanie sieciami 
Zarządzanie serwerami Linux 
1 Zarządzanie systemem Linux 
2 Zarządzanie usługami w systemie Linux 
Rozwiązania wielkoskalowe 
1 Technologie sieci rozproszonych 
2 Optymalizacja sieci rozproszonych 
3 Projekt - rozwiązania wielkoskalowe 
Zarządzanie serwerami Windows 
1 Zarządzanie systemem Windows 
2 Zarządzanie usługami w systemie Windows 
Dokumentowanie i automatyzacja 
1 Sporządanie i utrzymanie dokumentacji 
2 Automatyzacja pracy administratora 
3 Projekt - dokumentowanie i automatyzacja 
1 Technologie sieciowe data center 
1 Systemy pracy grupowej i komunikacji personalnej Z
2 Projekt - systemy komunikacyjne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli patrzysz na zarobki to nie będzie różnic pomiędzy programistą a administratorem sieci. Jeden i drugi może dobrze zarabiać. Pytanie co bardziej ci odpowiada - programowanie czy administracja systemami / zarządzanie infrastrukturą sieciową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja: można pracować w zupełnie innym zawodzie niż wyuczony. Rynek na bieżąco weryfikuje zapotrzebowanie na konkretnych specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania, że nie każdy chciałby być programistą i trzeba dobrze przemyśleć, co chciałoby się robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego typu decyzja nie moze byc podjeta pochopnie. Musisz zadac sobie pytanie co tak wlasciwie chcialbys robic w zyciu. Wiesz teraz jest bardzo duzy bum na kierunki zwiazane z informatyka .. niby mozna zarobic na tym krocie .. tylko spojrz na to z troche innej strony .. gdy bedzie wiecej osob w tej branzy niz bedzie zapotrzebowania na tego typu uslugi to wygraja tylko najlepsi. Pytanie jest nastepujace, czy masz do tego predyspozycje? Swiat sie nie konczy na informatyce bo jak widac ktos te firmy IT prowadzi, a sam pewnie sie na tym malo co zna :) Z innnych kierunkow dobrze tez wyglada cos zwiazanego z zarzadzaniem biznesem. Mam tutaj na mysli spojrzenie na to wszystko z perspektywy dlugoterminowej czylu studia podstawowe a pozniej zrobienie jakiegos MBA. Tak z ciekawosci przejrzalam ranking mba w polsce i rzeczywiscie jest duzo mozliwosci do wyboru. W wiekszosci miast mozesz np. udac sie na Studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej ktora jest wysoko w tych wszystkich rankingach. Tego typu wiedza moze okazac sie bezcenna jesli planujesz w przyszlosci prowadzic swoj wlasny biznes .. pod warunkiem, ze zdobedziesz duzo doswiadczenia pracujac najpierw dla kogos :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować