SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Jeśli się decydujesz na crossa to musisz być pewien, że nigdy Ci się nie zachce jeździć po wymagających drogach gruntowych, bo do tego cross się nie nadaje (chociaż sprzedawca w sklepie rowerowym mówił o jakimś gościu, który brał udział na crossówce w zawodach MTB i wygrał jakiś etap). Ja jestem zadowolony z mojego crossa i z prędkości, które osiąga. Mój poprzedni rower był rowerem MTB, więc mam porównanie odnośnie prędkości. W każdym bądź razie jak się rozpędzisz na crossie to szybko się nie zatrzymasz ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 16:38, Fisher napisał:

Jeśli się decydujesz na crossa to musisz być pewien, że nigdy Ci się nie zachce
jeździć po wymagających drogach gruntowych, bo do tego cross się nie nadaje (chociaż
sprzedawca w sklepie rowerowym mówił o jakimś gościu, który brał udział na crossówce
w zawodach MTB i wygrał jakiś etap). Ja jestem zadowolony z mojego crossa i z prędkości,
które osiąga. Mój poprzedni rower był rowerem MTB, więc mam porównanie odnośnie prędkości.
W każdym bądź razie jak się rozpędzisz na crossie to szybko się nie zatrzymasz ;-).

Jak sie uprze to 60km/h wyciągne na prostej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 17:08, Lukas813 napisał:

> Jeśli się decydujesz na crossa to musisz być pewien, że nigdy Ci się nie
zachce
> jeździć po wymagających drogach gruntowych, bo do tego cross się nie nadaje (chociaż

> sprzedawca w sklepie rowerowym mówił o jakimś gościu, który brał udział na crossówce

> w zawodach MTB i wygrał jakiś etap). Ja jestem zadowolony z mojego crossa i z prędkości,

> które osiąga. Mój poprzedni rower był rowerem MTB, więc mam porównanie odnośnie
prędkości.
> W każdym bądź razie jak się rozpędzisz na crossie to szybko się nie zatrzymasz ;-).

Jak sie uprze to 60km/h wyciągne na prostej?


Mi się udaje przy dobrych warunkach osiągnąć na prostej prędkość rzędu 45-50km/h, więc jeśli czujesz się na siłach to może i osiągniesz 60km/h. Ale z tego co czytam, to Tobie zależy raczej na szybkiej jeździe, więc nie lepiej, żebyś sprawił sobie szosówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 17:08, Lukas813 napisał:

Jak sie uprze to 60km/h wyciągne na prostej?


Jak masz moc w nogach to wyciągniesz. Na kilkanaście/dziesiąt sekund max. Chcesz się ścigac z samochodami czy jak? Nie rozumiem tego dążenia do jak największej szybkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 20:24, Lukas813 napisał:

bo ja czasem lubie szuciej pojezdzic rowerem zeby dobra srednią predkosc miec bo lubie
tak pojezdzic w dłuzsze traly ale tak szybciej.

jak chcesz sobie szybko pojeździć to sobie kup szosówkę ja mam i świetnie się jeździ tylko trzeba się przyzwyczaić do wąskich opon bo można się na niewielkim piasku wywalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 20:24, Lukas813 napisał:

bo ja czasem lubie szuciej pojezdzic rowerem zeby dobra srednią predkosc miec bo lubie
tak pojezdzic w dłuzsze traly ale tak szybciej.


Jeśli chcesz używać roweru tylko do treningu to kupuj szosówkę i się nie zastanawiaj. Ja na moim crossie również dojeżdżam do pracy i na działkę (gdzie końcową część trasy trzeba pokonać drogą gruntową).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2008 o 17:08, Lukas813 napisał:

Jak sie uprze to 60km/h wyciągne na prostej?

jeśli dobrze jeździsz to na wielu rowerach tyle wyciągniesz a jeśli tyle nie jeździłeś teraz to raczej nawet na najdroższym rowerze nie pojedziesz bo rower niestety sam nie jeździ :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 20:24, Lukas813 napisał:

bo ja czasem lubie szuciej pojezdzic rowerem zeby dobra srednią predkosc miec bo lubie
tak pojezdzic w dłuzsze traly ale tak szybciej.

Wyciskaniem prędkości maks średniej nie zwiększysz w żaden godny uwagi sposób. Wysoką średnią najlepiej wypracujesz jeżdżąc regularnie z dość wysoką prędkością, przy równomiernej jeździe raczej bez gwałtownych wyskoków by osiągnąć 60km/h czy coś koło tego. Zresztą... jaki PROCENT trasy pokonasz z prędkością maksymalną/bliską maksymalnej?
A no właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no chyba że trenuje jazdę na 1 km :P <joke>
ale masz rację co da jazda zaszalejmy :P przez 1 min. z prędkością 60 km/h jeśli przez 4 godz. jechało się w granicach 30 km/h? średniej to nie podnieście a nawet może obniżyć jeśli się wypompujesz podczas tej jazdy na maxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe ale ja nie chce szosówki crosowka tez nadaje sie w teren ale ja lubie o aflaldzie jezdzic ale czasem wypad na drogi takie piaskowe. biore crosowke tylko jeszcze nie wiem jakiej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec ma rowerek Cube i nie narzeka no może trochę na zbyt turystyczne siodełko :P ewentualnie możesz sobie kupić rower typu cyclocross (przełajowy) który jest szosówką na bardziej terenowych oponach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. RAzem z rowerem dostałem kilka części których nie jestem w stanie zidentyfikować. Może mi ktoś powiedzieć co to jest i do czego służą?

20080820165544

20080820165608

20080820165632

20080820165652

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 17:04, Lukas813 napisał:

przy opisie opon rowerowych znalazłem to,,700x35'''' i nie iwem co to znaczy to jest
rozmiar koła?

dokładnie koła 700 więcej niż 28 ale mniej niż 29" bardzo popularne za oceanem i na zachodzie europy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak teraz kopie sobie rower i pozniej bede chciał zmodernizowac sobie rower i zmienic korbe lub kasete na większe to musze i wymieniac łąncusz i przerzutke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 17:49, Lukas813 napisał:

A jak teraz kopie sobie rower i pozniej bede chciał zmodernizowac sobie rower i zmienic
korbe lub kasete na większe to musze i wymieniac łąncusz i przerzutke?

to zależy na jaką :) a te 35 to szerokość opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli się decydujesz na crossa to musisz być pewien, że nigdy Ci się nie zachce
> jeździć po wymagających drogach gruntowych, bo do tego cross się nie nadaje (chociaż
> sprzedawca w sklepie rowerowym mówił o jakimś gościu, który brał udział na crossówce
> w zawodach MTB i wygrał jakiś etap). Ja jestem zadowolony z mojego crossa i z prędkości,
> które osiąga. Mój poprzedni rower był rowerem MTB, więc mam porównanie odnośnie prędkości.
> W każdym bądź razie jak się rozpędzisz na crossie to szybko się nie zatrzymasz ;-).

pewnie mówił ten sprzedawca o MTB tylko 29" te sprzęty w naszym kraju są jeszcze na tyle egzotyczne że często mylone a sprzedawca jak sprzedawca mógł sam się pomylić;)

ze wzorcowych 29 MTB Gary Fisher Paragon bardzo fajny rowerek(oglądałem w sklepie) ale cena nie do przeskoczenia jak dla mnie w danym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się