SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Się pochwale, a co. Właśnie przyszło w paczce, tylko muszę go poskładać :)

czaja24---> tzn, że inni robią ci foty, a potem wrzuca się na jakieś maratonowe galerie i można siebie wyłapać? Fajne :))

20090507153916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 15:40, Budo napisał:

Się pochwale, a co. Właśnie przyszło w paczce, tylko muszę go poskładać :)

czaja24---> tzn, że inni robią ci foty, a potem wrzuca się na jakieś maratonowe galerie
i można siebie wyłapać? Fajne :))


Budo, fajna maszyna :D Życzę Ci, by dobrze Ci służył przez wiele tysięcy kilometrów i bez awarii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 00:10, Aken_H_Bosch napisał:

Budo, fajna maszyna :D Życzę Ci, by dobrze Ci służył przez wiele tysięcy kilometrów i
bez awarii :D


Dzięki, też się cieszę. Brat mówi, że lepiej wybrać nie mogłem, bo była przecena zeszłorocznych modeli (nowe rowery) o ponad tysiaka i w sumie rower nawet 1/3 droższy byłby okazją ;]
Mam zaprzyjaźniony sklep rowerowy i brata maniaka-inżyniera-kolarza, także chyba czeka mojego bajka dobra przyszłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 07:41, Budo napisał:

> Budo, fajna maszyna :D Życzę Ci, by dobrze Ci służył przez wiele tysięcy kilometrów
i
> bez awarii :D

Dzięki, też się cieszę. Brat mówi, że lepiej wybrać nie mogłem, bo była przecena zeszłorocznych
modeli (nowe rowery) o ponad tysiaka i w sumie rower nawet 1/3 droższy byłby okazją ;]
Mam zaprzyjaźniony sklep rowerowy i brata maniaka-inżyniera-kolarza, także chyba czeka
mojego bajka dobra przyszłość :P

a brat ściga się trochę czy tylko jeździ? a jak możesz podaj specyfikację tego roweru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 08:51, czaja24 napisał:

a brat ściga się trochę czy tylko jeździ? a jak możesz podaj specyfikację tego roweru


Brat się nie ściga, chociaż w zasadzie nie wiem czemu, bo kondychę ma i sprzęt też super. Muszę go w zasadzie zapytać :)

Mój bajk- Schwinn Mesa LT, amor RST Gila SL, suport i korba Truvativ, manetki, przerzutki Sram X-7, kaseta Sram, hamulce i klamki Tektro, opony WTB Velociraptor, reszta jakieś takie średniej klasy nołnejmy. W sumie to lipne koła ma, podbijają mu masę strasznie , bo ciężki jest ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to już wiesz co wymienić;)
Amortyzator Rozj..b Sobie Twarz i koła:P Wstaw Piasty na maszynach, obręcze DT 4.2 i szprychy DT Competition lub Revolution, zestaw uszczelniający i zamiast dętek płyn... Możesz też kupić najtańszy zestaw kół Mavica, wstawić hamulce tarczowe, korbę na zewnętrznych łożyskach, pedały zatrzaskowe... ehhh skarbonka bez dna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Kupiłem rower turystycznie, więc na razie nic nie będę zmieniał, to moje bardzo poboczne hobby, więc cała kasa idzie gdzie indziej (no, prawie, w końcu go kupiłem). Na płyn uszczelniający brat mnie też namawia, ale nigdy z dętkami nie miałem problemu, więc przy tym na razie zostanę, potem to nie wiem. Tarczówki odpadają totalnie (po co mi, i tak rower jest ciężki), zatrzaski też. Najszybciej pójdą nowe koła, nie wiem jeszcze kiedy i jakie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 13:46, Budo napisał:

/.../

Kupiłem rower turystycznie, więc na razie nic nie będę zmieniał, to moje bardzo poboczne
hobby, więc cała kasa idzie gdzie indziej (no, prawie, w końcu go kupiłem). Na płyn uszczelniający
brat mnie też namawia, ale nigdy z dętkami nie miałem problemu, więc przy tym na razie
zostanę, potem to nie wiem. Tarczówki odpadają totalnie (po co mi, i tak rower jest ciężki),
zatrzaski też. Najszybciej pójdą nowe koła, nie wiem jeszcze kiedy i jakie...

no bo amor jest ciężki nie mówiąc o skuteczności jego pracy na tym amorku wstawiając np RS REBA zbijesz 1kg, zmieniając koła opony możesz zyskać nawet 1kg... itd... itd... Ja ci powiem że też sobie rower kupiłem rekreacyjnie a potem jak mi odbiło... ale każdy kroczy własną ścieżką - single trackiem;) i tak się to czasem kończy
http://www.mazoviamtb.pl/galeria2.php?katalog=suprasl09&foto=COV_6021.jpg&id=666 po przeprawie przez rzekę zyskałem sporą przewagę nad znajdującymi się za mną i goniłem następną grupkę

http://www.mazoviamtb.pl/galeria2.php?katalog=suprasl09&foto=COV_6056.jpg&id=666
łykam kolejnych zawodników zaraz wjazd na serię morderczych podjazdów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 15:01, czaja24 napisał:

no bo amor jest ciężki nie mówiąc o skuteczności jego pracy na tym amorku wstawiając
np RS REBA zbijesz 1kg


1500zł? Zwariowałeś chyba, to więcej niż kosztował cały rower :P

>zmieniając koła opony możesz zyskać nawet 1kg... itd... itd...

Dlatego tutaj się najpierw rzucę, bo koła są na pewno gorsze niż amor i więcej mogę zbić mniejszym kosztem. Ten rst waży 2,5kg z rurą sterową, olejem i wszystkim juz, więc aż takiej tragedii nie ma ;]

Dnia 08.05.2009 o 15:01, czaja24 napisał:

Ja ci powiem że też sobie rower kupiłem rekreacyjnie a potem jak mi odbiło...


Tylko, że ja już jeździłem kiedyś i wiem jak jeżdżę i jak będe jeździł :)
Miałem takiego KTM''a stalowego, nie pamiętam już jak to się nazywało, ale faaajny był :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja REBA waży 1590g po docięciu rury sterowej:P a zapłaciłem za nową 900zł - wyprzedawali rocznik 2008..
A koła - koniecznie piasty na łożyskach maszynowych mogą być DT 370, szprychy DT champion, obręcze DT 4.1 jeśli nie chcesz tarczowych hamulców. Takie kółka będą się toczyć lepiej niż Shimano Deore XT i będą lżejsze o jakieś 200g (od shimano i najtańszych maviców) jeśli chcesz dość realnie wyliczyć masę kół to przyda się ten link
http://www.dtswiss.com/SpokesCalc/Welcome.aspx?language=en

oraz

www.rowerowawaga.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 21:12, Lukas813 napisał:

Na jakiej strony można zobaczyć gdzie i kiedy będa maratony, imprezy szosowe w okolicach
Warszawy?


www.mazoviamtb.pl ale to jazdy terenowe i koło warszawy to raczej "szybkie" piachy - ale na początek mogą być

Master a ty mógłbyś przyjechać pokibicować 17.05 do Piaseczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 21:27, Lukas813 napisał:

szkoda że tylko 24h są. Nie ma normalnych?

ale jakie 24h? jest tylko jeden w cyklu mazovii, najbliższy Piaseczno 17.05 trasa niewymagająca, jeśli nie czujesz się na siłach żeby przejechać Mega, możesz pojechać na dystansie hobby, więc nie pozostaje nic jak szykować rower, formę i zmierzyć się z sobą i z trasą

http://www.mazoviamtb.pl/index.php?news=683

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2009 o 21:19, czaja24 napisał:

Master a ty mógłbyś przyjechać pokibicować 17.05 do Piaseczna

w sumie to mógłbym bo i tak w tych okolicach się kręcę na rowerze ale Giro się teraz zaczyna więc niczego nie obiecuję :P

Lukas813
jeśli chodzi o kalendarz imprez amatorskich to zobacz tutaj --> http://www.pro-cycling.org/index.php?kategoria=wiadomosci&artykul=11266 :) jest tam wymienionych sporo imprez ale na pewno nie wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 22:52, master962 napisał:


> Master a ty mógłbyś przyjechać pokibicować 17.05 do Piaseczna
w sumie to mógłbym bo i tak w tych okolicach się kręcę na rowerze ale Giro się teraz
zaczyna więc niczego nie obiecuję :P

Lukas813
jeśli chodzi o kalendarz imprez amatorskich to zobacz tutaj --> http://www.pro-cycling.org/index.php?kategoria=wiadomosci&artykul=11266
:) jest tam wymienionych sporo imprez ale na pewno nie wszystkie


Siedemnastego... eh, siedemnastego to ja pewnie w trasie będę. Trzymajcie kciuki, żebym nie trafił na jakiekolwiek problemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie w końcu licznik Sigma. 506, model najprostszy, ale za to działający odpowiednio. Ale jedna sprawa mnie frapuje. Da się go wyłączyc? Bo mój w stanie uśpienia zamienia się w zegarek i zastanawiam się, czy żre mi baterię, czy tak byc powinno.
PS w instrukcji obsługi nic nie znalazłem na ten temat, więc pewnie tak ma byc, ale wolałbym się upewnic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

licznika się nie wyłącza :) chociaż można wyciągać z niego baterie ale to na tej samej zasadzie jakbyś wyciągał je z zegarka na noc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 21:31, ko-nik napisał:

Kupiłem sobie w końcu licznik Sigma. 506, model najprostszy, ale za to działający odpowiednio.
Ale jedna sprawa mnie frapuje. Da się go wyłączyc? Bo mój w stanie uśpienia zamienia
się w zegarek i zastanawiam się, czy żre mi baterię, czy tak byc powinno.
PS w instrukcji obsługi nic nie znalazłem na ten temat, więc pewnie tak ma byc, ale wolałbym
się upewnic :)

Tak być powinno, bateria przy bardzo intensywnym używaniu wystarczy na około 6 miesięcy, przy normalnym na 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się