SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2009 o 13:18, Sebo7 napisał:

Hmm nie wiem czy to dobry pomysł bo ten rower jest faktycznie na dirt/street hmm, a jaki
rozmiar ramy ? bo te ns''y to często malutkie mają, a to na dh raczej nie podejdzie.


335 mm (13") mm

edit: albo jak przy ns holy 307//

bo dh to tak raczej rzadziej bym sobie uprawial, czesciej gdzie poskakac na miescie czy po lasach posmigac ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak na street to jest świetny rower, a na dh trochę za niski ;), kółka chyba 24 " ? amor ile skoku ?
PS No i pewnie v-breaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki trochę głupi problem z moim rowerem, a dokładnie z pedałem od rowera. Chodzi o to, że jak go przykręcę to on dalej spada, a jak zakleiłem jakiś tam klejem specjalnym to pedał mi się rusza. Może wiecie jak zaradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 14:19, Sebo7 napisał:

Powiem Ci tak na street to jest świetny rower, a na dh trochę za niski ;), kółka chyba
24 " ? amor ile skoku ?
PS No i pewnie v-breaki ;)


masz caly zestaw opisany ;)

Technologie:
Waga: 14,5 kg
Materiał ramy: stal cro-mo 4130, podwójnie cieniowana
Widelec: Marzocchi Dirt Jumper III, oś 10 mm
Tłumik: n.d.
Skok przód: 80
Skok tył: n.d.
Rozmiary: 335 mm (13") mm
Stery: VP
Mostek: NS Quark
Kierownica: NS PURE4130 czarna, 660 mm

Pozostałe:
Sztyca: Trans X, czarny
Siodełko: Velo
Piasty: Joytech oś 10 mm / Joytech Single Speed
Obręcze: Sun Rims Singletrack 24"
Opony: Kenda K-Rad 24"
Manetki: n.d.
Przerzutka przód: n.d.
Przerzutka tył: n.d.
Dźwignia hamulca: Avid FR5
Hamulce: Avid BB5
Korby: Truvativ Ruktion DH z rockringiem, 34 z., 170 mm
Środek suportu: Truvativ Howitzer
Pedały: NS Pancake
Łańcuch: KMC Single Speed
Kaseta: n.d.

a do tego bym jeszcze zalozyl takie same hamulce na przod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 14:26, Grochola napisał:

Mam taki trochę głupi problem z moim rowerem, a dokładnie z pedałem od rowera. Chodzi
o to, że jak go przykręcę to on dalej spada, a jak zakleiłem jakiś tam klejem specjalnym
to pedał mi się rusza. Może wiecie jak zaradzić ?

Jak dasz rady się szarpnąć to za 50 zł. będziesz miał nowe platformówki, a jak chcesz naprawiać to powodzenia bo choć byś nie wiem co zrobił to nie wytrzyma to obciążenia.
Zauri
80 mm skoku na dh hmm powodzenia ;) bo te amory są miękkie ;). Tak jak mówiłem 24 " koła ;) idealnie do dh ;)
Jeżeli chcesz rower do dh kup do dh, a nie streetówkę bo to się mija z celem dokupowanie hamulca itd. Rower jest do streetu i koniec. Poza tym BB5 sam mam i mi wystarczają, ale czy do ostrego dh się uda to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tam ostrego dh, narazie chce cos kupic w miare dobrego dla poczatkujacego.. z biegiem czasu przesiade sie na cos bardziej pr0, a teraz potrzebuje czegos taniego, na czym latwo mi bedzie opanowac podstawy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 17:00, Zauri napisał:

a tam ostrego dh, narazie chce cos kupic w miare dobrego dla poczatkujacego.. z biegiem
czasu przesiade sie na cos bardziej pr0, a teraz potrzebuje czegos taniego, na czym latwo
mi bedzie opanowac podstawy..

Podstawy czego ? dh czy streetu ? bo do tego drugiego rower nawet za dobry dla początkującego ;) hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogolnie podstawy bunny hop i prostsze tricki ;] a uparlem sie na ns, bo kumpel co w tym siedzi, mowil mi, ze za taka kase nic lepszego gotowego/zlozonego juz nie kupie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 17:03, Zauri napisał:

ogolnie podstawy bunny hop i prostsze tricki ;] a uparlem sie na ns, bo kumpel co w tym
siedzi, mowil mi, ze za taka kase nic lepszego gotowego/zlozonegi juz nie kupie..

Zgadza się to bardzo dobre i wytrzymałe ramy, hamulec do streetu jak znalazł, nawet z przodu nie trzeba zakładać. Koła małe duży plus, tylko opon nie znam, sprawdź gdzieś czy dobre.
PS Ile ten rower $ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 17:05, Sebo7 napisał:

PS Ile ten rower $ ?


niecale 2k z przesylka, uzywany, ale nic nie tyrany, wyglada jak nowka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 13:08, TetraGramaton napisał:

Czy będą jakieś problemy jak zamontuję dętkę 26 cala na koło 28 calowe ?

z postu na post masz ciekawsze pomysły, dzięki za poprawienie humoru;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi też poprawiłeś humor a właśnie tego było mi potrzeba po obejrzeniu wyczynów niedzielnych rowerzystów na ścieżkach rowerowych. czekam na kolejny post :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym prosić o podanie jakiego linku z poradnikiem dla osób całkowicie nieobeznanych z rowerami? Chodzi mi o to, że ostatnio zauważyłem, że łańcuch zaczyna mi rdzewieć, użyłbym np. WD-40, ale nie wiem czy mogę i czego jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 22:19, kitek0101 napisał:

Mógłbym prosić o podanie jakiego linku z poradnikiem dla osób całkowicie nieobeznanych
z rowerami? Chodzi mi o to, że ostatnio zauważyłem, że łańcuch zaczyna mi rdzewieć, użyłbym
np. WD-40, ale nie wiem czy mogę i czego jeszcze?

colą go wyczyść :P a tak bardziej serio to ja bym go porządnie wyczyścił np. benzyną ekstrakcyjną i później nasmarował jakimś olejkiem do łańcuchów np. Rohloff który dla mnie jest świetny. a WD-40 lepiej zostaw w spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za lamerskie pytanie, ale czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polega różnica między wentylem AV a DV? A właściwie to dokładnie w wyglądzie. Poszła mi dętka w rowerze, ze zdziweniem dowiedziałem się, że są dwa rodzaje i nie bardzo wiem jaką mam w swoim rowerze. Googlałem, ale są tylko zdjęcia ze sklepów rowerowych na których nie bardzo widać ten wentyl. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się