SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2011 o 21:18, PinKee napisał:

PS. Jak brak Ci dobrych tras rowerowych w okolicy, to zapraszam w tereny Kazimierz/Ostrowy
- pokażę Ci takie ścieżki, że nie będziesz chciał gdzie indziej już jeździć :D


Mam tam kuzynów i troszkę znam. Troszkę.
Trzeba by się zgadać, tu pewne nie chcesz napisać, ale napisz mi gg na mail - vaksinar@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, parę dni temu łatałem sobie dętkę bo mi się przebiła i jak założyłem już oponę to poruszyłem za tylną oś gdy kolo było zdjęte i dość ciężko się ruszało to pśknąłem tam do środka WD-40 i już chodziło lekko. Jak założyłem koło i się przejechałem to zaczęło szumieć, chrobotać chyba smar się wypłukał. Czy nie zostaje mi nic jak tylko rozkręcić piastę i nasmarować zwykłym smarem? Nie ma jakiegoś innego sposobu żeby się tego pozbyć bez większego rozkręcania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic tylko pogratulować "świetnego" pomysłu :) teraz musisz nasmarować łożyska w pieście i aby to dobrze zrobić trzeba będzie ją rozkręcić. może następnym razem zastanowisz się zanim użyjesz wd-40 do smarowania. zwykły smar wystarczy chociaż są specjalne smary do łożysk czy do rowerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WD 40 to nie jest środek smarujący, a czyszcząco-konserwujący, dlatego nie nadaje się do smarowania czegokolwiek i kiedykolwiek ^_^ Używasz go jak nie możesz jakiejś śrubki odkręcić, a nie psikasz do łożyska :D

Vaksinar
Niestety deszcz zapowiadają, ale jak się pogoda poprawi, to trzeba się wybrać pojeździć :) Mój mail w stopce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Krossa A6, chciałem kupić jakieś nowe opony do jazdy po mieście, bo te które były przy zakupie mają trochę duży bieżnik. Mógłby ktoś coś polecić? Dodam że zależy mi na niskiej cenie, ale żeby nie odbiło się jakoś mocno na jakości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś rady jeśli chodzi o zakup kasku? Coś i się widzi,ze trzeba się będzie w takowy zaopatrzyć. Coraz więcej policji i strażników wiejskich na mieście i gapią się jak na kretyna jak pędzę na rowerze w samej czapeczce. [i w ubraniu oczywiście, żeby nie było] ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 18:24, HumanGhost napisał:

Macie jakieś rady jeśli chodzi o zakup kasku? Coś i się widzi,ze trzeba się będzie w
takowy zaopatrzyć. Coraz więcej policji i strażników wiejskich na mieście i gapią się
jak na kretyna jak pędzę na rowerze w samej czapeczce. [i w ubraniu oczywiście, żeby
nie było] ;)

W Polsce nie ma obowiązku jazdy na rowerze w kasku, więc jeśli już takowy kupić, to raczej z obawy o własną głowę niż ze strachu przed policją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie nie ma obowiązku jazdy w kasku chociaż lepiej taki mieć bo ludzie nie umieją na rowerach jeździć ;]

Ambroo
idziesz sobie do jakiegoś sklepu rowerowego czy nawet sportowego i tam od groma jest różnego rodzaju opon. nie wiem w czym problem?

Malevyn
a czy tak trudno sobie wpisać w google czy nawet wejść na www.bikekatalog.pl i zobaczyć najnowsze modele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego miałbyś takich ze sklepu nie móc kupić? idziesz i sobie wybierasz opony z interesującym cię bieżnikiem w odpowiednim rzecz jasna rozmiarze. w twoim przypadku będzie to zapewne 26". zresztą jest to napisane z boku obecnej opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 22:50, Ambroo napisał:

No właśnie nie wiem czy mogę takie pierwsze lepsze brać, nie znam się zbytnio dlatego
pytam.

Do jazdy po mieście kup sobie jakieś semislicki, ja osobiście polecam marki Maxxis, ale inne na pewno nie będą złe też. Do jazdy po mieście naprawdę nie potrzeba jakichś super ekstremalnych opon, w końcu to nie zawody o złoty medal olimpijski ^_^ Tak jak napisał Gregario - udaj się do sklepu rowerowego, a tam już coś dobierzesz we współpracy ze sprzedawcą, żadnych pułapek oponowych raczej nie napotkasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tylnik kołem, było jakies luźne.. Postanowiłem je po dokręcać, zdjąłem je z roweru, pobawiłem się w dokręcanie i po ponownym zmontowaniu nie dawało się już jeździć, bo "przesunęło" się na osi, przez co zahaczało o hamulce albo i inne części (za to nie było "luzu").. Próbowałem potem znowu wyśrodkować koło na tym hmm pręcie osi, ale bez skutecznie.. Ma ktoś jakieś doświadczenia? Bo zupełnie nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja rozpoczynam czwarty sezon jeżdżąc w kasku Giro Havoc, większość moich ''bikemates'' też korzysta z kasków Giro i jak do tej pory sprawują się świetnie.
Jeśli chodzi o sam zakup to zależy od tego gdzie i jak jeździsz, ale po jakimś czasie jazdy w kasku jestem do niego tak przyzwyczajony, że jadąc powiedzmy kilometrową trasę po bułki zabieram go ze sobą. No i oczywiście kilka razy uratował mi głowę np. przed grubymi, nisko wiszącymi gałęziami w lesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję roweru do szybkiej jazdy po szosie, ale nie mam na myśli szosówki. Po prostu, od czasu do czasu chciałbym wjechać w jakąś polną drogę ze świadomością, że nie pokrzywię felg na pierwszym napotkanym kamieniu.Pomożecie? Cena, to max.1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tragedia, którą pogłębia jeszcze fakt, że prawdopodobnie we wrześniu urodzi się jego pierwsze dziecko...
RIP Wouter Weylandt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w końcu był młody, miał tylko 26 lat :( http://www.leopardtrek.lu/ na dzisiejszym 4. etapie kolarze oddadzą hołd Weylandtowi a pieniądze z nagród zostaną przekazane jego rodzinie. w sumie to i niewiele przy takiej tragedii... jeszcze w tvn24 pokazali ten urywek jak Weylandt leży na ziemi i go ratują. brawo dla dziennikarzy za wyczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się