SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2012 o 14:10, PepsiCola napisał:

Właśnie odczepiałam te "rogi" . Mam rower górski a jeżdże tylko po mieście, strasznie
mi przeszkadzały.

czasami przeszkadzają a czasami się przydają :) dobrze czasami szczególnie podczas jazdy zmienić chwyt aby ręce trochę odpoczęły. mam nadzieję że po odczepieniu rogów przesunęłaś wszystko na kierownicy bardziej na zewnątrz aby nie wystawały kawałki gołych rurek :D mnie one by tak denerwowały że nie mógłbym jeździć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2012 o 14:46, Gregario napisał:

czasami przeszkadzają a czasami się przydają :) dobrze czasami szczególnie podczas jazdy
zmienić chwyt aby ręce trochę odpoczęły. mam nadzieję że po odczepieniu rogów przesunęłaś
wszystko na kierownicy bardziej na zewnątrz aby nie wystawały kawałki gołych rurek :D
mnie one by tak denerwowały że nie mógłbym jeździć :D

nom w góry głównie się przydają , tak robiłam to też z rodzicem - pomoc sie przydaje i wszystko OK ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zastanawiam się czym najlepiej smarować przerzutki i łańcuch?
Po dokładnym ich oczyszczeniu z kurzu i nagromadzonego piasku użyłem smaru plastycznego, nie minęła chwilę i znów pełno kurzu i mikroskopijnych kamyczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smar w sprayu do łańcuchów. Ale to, że będzie się syf do niego lepił to coś normalnego, ja czyszczę raz na miesiąc i tragedii nie ma.

EDIT: A zapytam się. Czy można dokupić sam wózek do Deore LX? Bo mam krzywy, wali o sprzychy a przełożenie zmienia się jak się przerzutce spodoba, a nie mam ochoty kupować nowej przerzutki, skoro tylko wózek jest wykrzywiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich do oglądania transmisji z Giro d''Italia które dziś (5 maja) rozpoczyna się w Danii i potrwa do 27 maja kiedy to zakończy się tradycyjnie w Mediolanie. Dość obszerne transmisje z wyścigu bo w okolicach aż 55godz. będzie można obejrzeć z dobrym komentarzem (nie to co na TVP) na głównym kanale Eurosportu.

W tym roku podczas Giro d''Italia kolarze będą musieli pokonać 21 etapów o łącznej długości ponad 3500 km. Oczywiście najciekawiej zapowiadają się etapy górskie w których rozegra się walka o Maglia Rosa (różowa koszulka lidera wyścigu).

Wyścig jest o tyle jeszcze ciekawszy że w tym roku startuje w nim wyjątkowo duża liczba Polaków bo aż 7. Będzie zatem komu kibicować :)

20120505155214

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 23:10, kodi24 napisał:

To zalezy ile kasy chcesz przeznaczyc na tego Krossa ;) Do szybkiej jazdy z terenem wlacznie
dobre sa modele z grupy Level, oczywiscie im wyzszy model tym lepszy osprzet itd. Co
do hamulcow to juz osprzet typu Shimano M575 z tarcza 160 zatrzyma 100kg chlopa z 15km/h
do zera praktycznie w ciagu jednej sekundy. A im wyzej tym lepiej, wiec trzeba okreslic
budzecik ;)


Powiedzmy, że chciałbym wydać nie więcej niż 2000zł brutto - oczywiście im mniej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie mozna miec -przynajmniej jesli o Krossa chodzi- Hexagona X9 lub Level A2- A3, czyli calkiem przyzwoite rowery na lata (plus hamulce hydrauliki, bo wspomniales ze maja byc dobre). Na nizsze modele bym sie nie decydowal majac te 2 tysiace. Najlepszy byl by Level A3;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 16:46, kodi24 napisał:

W tej cenie mozna miec -przynajmniej jesli o Krossa chodzi- Hexagona X9 lub Level A2-
A3, czyli calkiem przyzwoite rowery na lata (plus hamulce hydrauliki, bo wspomniales
ze maja byc dobre). Na nizsze modele bym sie nie decydowal majac te 2 tysiace. Najlepszy
byl by Level A3;


Ok, to Hexagon do mnie chyba bardziej przemawia. Jest trochę bardziej miejski, a po tej Wawie też się w końcu czasem śmiga.

A taki Hexagon X6 jest tańszy o niemal 500zł a dużych różnic nie widzę? Różni się on czymś poza tym, że ma mniej przerzutek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

X9 ma lepsze przeżutki (przód i tył), hamulce, korbę, oraz manetki- to tutaj masz te ekstra 5 stówek, reszta jest w zasadzie identyczna;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogoda ostatnio dopisuje więc po ponad pięciu latach wróciłem do roweru. Pierwszy kontakt po tak długiej przerwie był masakryczny - po 2-3 kilometrach myślałem, że dostaję zawału serca, ale po tygodniu wykręciłem już ok. 40 kilometrów bez większej zadyszki. Pisałem wcześniej, że znalazłem świetną trasę rowerową, ale nie ukończyłem jej ze względu bażanta-samobójcę, który wbiegł mi pod koła. Otóż wybrałem się tam ponownie kilka dni później, ale i tym razem nie udało mi się dojechać do końca, bo pogoda nagle się zmieniła i zrobiło się strasznie zimno. Do trzech razy sztuka, jak to mówią. Noga mi się zagoiła, słońce zaświeciło jak nigdy więc spakowałem potrzebne graty i zrobiłem trzecie podejście. Tym razem udane :) Spotkałem nawet tego cholernego bażanta, który tym razem zaczął uciekać na mój widok, ale udało mi się go ustrzelić na zdjęciu.

20120507110013

20120507110017

20120507110021

20120507110026

20120507110030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piekna trasa, następnym razem pisz gdzie chyba że trasa objęta tajemnicą:). Czy istnieje duża róznica między shimano turney, a shimano alivio lub altus? Bo u mnie koszyk się wykrzywił z deka i na najniższych biegach popykuje o szprychę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 11:06, Sandro napisał:

Pogoda ostatnio dopisuje więc po ponad pięciu latach wróciłem do roweru. Pierwszy kontakt
po tak długiej przerwie był masakryczny - po 2-3 kilometrach myślałem, że dostaję zawału
serca, ale po tygodniu wykręciłem już ok. 40 kilometrów bez większej zadyszki.


:D
Tez tak mialem pare lat temu, choc nie tyle z plucami co niektorymi miesniami nog.
Zacznij uzywac roweru jako glownego (jedynego?) srodka transportu to zobaczysz jak Ci sie dopiero kondycja poprawi, nie mowiac o oszczednosciach na paliwa/oleje/bilety/etc.

BTW. W rowerze w zebatce przedniej niektorych zebow brakuje albo sa mocno zdeformowane, jest szansa/warto naprawiac/da sie, czy do wymiany? Jest to mocno eksploatowany rower z niskiej polki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 10:12, kodi24 napisał:

X9 ma lepsze przeżutki (przód i tył), hamulce, korbę, oraz manetki- to tutaj masz te
ekstra 5 stówek, reszta jest w zasadzie identyczna;


Ok, dziękuję bardzo!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:50, Langier napisał:

Piekna trasa, następnym razem pisz gdzie chyba że trasa objęta tajemnicą:).

Przedmieścia Edynburga, serdecznie zapraszam :) Ale to jeszcze nic w porównaniu z północną Szkocją, podobno. Tylko raz się tam zapuściłem przy okazji wycieczki grupowej, ale słyszałem że zwiedzanie tamtejszych terenów rowerem jest bezcenne. Mam nadzieję, że uda mi się coś takiego zaliczyć tego lata. Póki co, wybieram się na tygodniową wyprawę po Szetlandach, a w ramach dbania o formę jeżdżę po około-miejskich terenach. Zawsze mam ze sobą aparat więc na pewno pochwalę się od czasu do czasu jakimś ładnym ujęciem :)

@ kuba9876543210

Dnia 07.05.2012 o 21:50, Langier napisał:

Tez tak mialem pare lat temu, choc nie tyle z plucami co niektorymi miesniami nog.

U mnie z nogami akurat jest lepiej niż dobrze, ale "nadrabiam" brakiem kondycji, lekką astmą i nałogowym palaczem w domu ;)

Dnia 07.05.2012 o 21:50, Langier napisał:

Zacznij uzywac roweru jako glownego (jedynego?) srodka transportu.

Pewnie że tak. Nie dość, że można zaoszczędzić pieniądze to jeszcze zdrowie na tym korzysta. Dotychczas zawsze wolałem gdzieś pójść zamiast pojechać, ale chyba znudziło mi się już wędrowanie na piechotę. Rower dostarcza więcej frajdy, zajmuje mniej czasu i można pokonywać większe dystanse. Póki co wolę raczej pojechać poza miasto. Nie czuję się jeszcze na siłach pakować się na rondo jadąc środkowym pasem pomiędzy dwoma vanami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 11:59, lRayl napisał:

Co myślicie o tym rowerze? Odrazu mówię, że jestem fanem Treka, więc raczej mi chodzi
o to, czy wszystko z rowerem na aukcji jest w porządku.


Wygląda jak mało śmigana nówka. Z jakiegoś powodu tylna opona jest założona tył na przód a na nieskróconej rurze amortyzatora można wątrobę zostawić, ale poza tym wygląda elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 18:49, kodi24 napisał:

Opna z tylu jest dobrze zalozona, to ta z przodu jest odwrotnie, pewnie dla mniejszego
oporu ;)


Z tyłu jest źle założona. Nawet masz na oponie tooltip: strzałki front/rear. Nie wiem czemu ludzie zakładają opony odwrotnie. Być może założona odwrotnie sprawia wrażenie agresywniejszej, może się niektórym wydaje, że będzie lepsza przyczepność... (?) Na odwrotnie założonej oponie przyczepność boczna jest o wiele gorsza. Te strzałki na oponie naprawdę nie są dla jaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się