SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Z chęci powrotu do dawnej kondycji, zacząłem jeździć na rowerze. Po, wstyd pisać, dziesięcioletniej przerwie. :/

Jeżdżę niecałe dwa tygodnie, zgubiłem w pasie 4 cm, i 4 kg wagi. Kondycja po części wróciła i jutro wybieram się w dłuższą przejażdżkę. ;) Głównie objechałem swoje miasto, okolice i leśne ścieżki.

Pojadę na działkę, około 30 km w jedną stronę, różnymi drogami, choć ustaliłem sobie trasę bardziej na drogi polne/leśne. Kupiłem kask, licznik (km/h, km przejechane) i wziąłem z zestawu samochodowego kamizelkę odblaskową. Wcześniej jeździłem bez tego, ale teraz wolę się zabezpieczyć. Najsłabszym ogniwem jest mój rower, któremu dobija szesnasty rok "życia" pod moją opieką. Niedawno złapałem kapcia, ale to mogło się zdarzyć w takim starociu. :P

Kto jeździ długo ma zdrowie, kto jeździ krótko odzyskuje witalność, kto nie jeździ wcale, niech siedzi dalej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/suntour-amortyzator-axon-rld-100mm-disc-czarny-cr-i3266637929.html

Co sądzicie o takim amorze? Parę lat temu Suntour i RST to były amory montowane w najtańszych markowych rowerach. Widzę, że trochę się pozmieniało. Szukam czegoś w okolicach 800 zł. Najlepiej olej/powietrze, pod tarcze, do 100mm, dla osoby 85-90kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie poradzono mi żeby zamiast Axona kupić tańszego Epicona - 150g cięższy przez pełną koronę, ale tańszy o 300zł.
Niestety od wczoraj pluję sobie w brodę, bo o kilkanaście minut za późno zobaczyłem ogłoszenie o sprzedaży nieużywanej Reby zdjętej z nowego roweru za 900zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój rower to Giant Rock ( http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/273/Giant.Rock/, chociaż głowy nie dam, czy ta specyfikacja jest poprawna - kupiłem rower w 2005, link prowadzi do katalogu z 2009, na stronie Gianta znalazłem speckę z 2008, ale na pewno błędną - mam inne przerzutki niż oni podają - Shimano vs Sram).
W każdym razie - chcę ściągnąć korbę, potrzebuję specjalnego klucza / ściągaczki do korby. Jaką wobec tego kupić? Z tego, co widzę, do różnych korb są różne klucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2013 o 07:06, Astropath napisał:

Ostatecznie poradzono mi żeby zamiast Axona kupić tańszego Epicona - 150g cięższy przez
pełną koronę, ale tańszy o 300zł.
Niestety od wczoraj pluję sobie w brodę, bo o kilkanaście minut za późno zobaczyłem ogłoszenie
o sprzedaży nieużywanej Reby zdjętej z nowego roweru za 900zł :(



Ale może akurat Twój pośpiech będzie się opłacał? Nie wiadomo jakbyś długo jeździł na tym tańszym? Zawsze co droższe to lepsze. To już zostało udowodnione. I nie pluj sobie w brodę,bądź zadowolony, że masz taki,a nie inny.;)
Ja wprawdzie mam zwykły górski - a teraz i tak nie jeżdżę z braku odpowiedniej pogody- ale jestem z niego zadowolony. Nie ważne ile kosztuje i jak wygląda, ważne,aby mieć na czym jeździć. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 13:27, foremniaczka napisał:

Zawsze co droższe to lepsze. To już zostało udowodnione.


Taa... Ciekawe gdzie i przez kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję zakup roweru do 1200zł. Chciałbym kupić jakiś rower górski, mam na oku 2 modele: KANDS ENERGY 1300 V-Brake ( http://rowerykands.pl/rowery/9-kands-energy-1300-v-breake-2013.html) i Merida Drakar Speed 5-V ( http://www.arkus.sklep.pl/rower-merida-drakar-speed-5v-2013-p-5062.html). Myślałem też nad którąś z wersji Kross Hexagon. Jest ktoś kto byłby w stanie mi doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 16:56, RamiroPL napisał:

Witam, planuję zakup roweru do 1200zł. Chciałbym kupić jakiś rower górski, mam na oku
2 modele: KANDS ENERGY 1300 V-Brake ( http://rowerykands.pl/rowery/9-kands-energy-1300-v-breake-2013.html)
i Merida Drakar Speed 5-V ( http://www.arkus.sklep.pl/rower-merida-drakar-speed-5v-2013-p-5062.html).
Myślałem też nad którąś z wersji Kross Hexagon. Jest ktoś kto byłby w stanie mi doradzić?


Czy chodzi ci o rower do jazdy w terenie, polnych drogach i czasem asfaltem? Czy do bardziej terenowych jazd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Częściej asfalt raczej, czasem jakieś szutrowe drogi lub leśne. Ogólnie kupiłbym sobie jakąś trekkingówkę, ale nie podobają mi się wizualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 17:34, RamiroPL napisał:

Częściej asfalt raczej, czasem jakieś szutrowe drogi lub leśne. Ogólnie kupiłbym sobie
jakąś trekkingówkę, ale nie podobają mi się wizualnie.


W sumie ten kands energy, którego wyżej wymieniłeś nie jest najgorszy. Może jeszcze Kross Hexagon X1 lub X2.

Wiele jest rowerów do wyboru można się pogubić. Polecałbym zapytać się na jakimś forum rowerowym, gdzie są specjaliści, np. tu http://www.forumrowerowe.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany ogumienia w moim crossie Giant Roam.
Zamierzam kupić Schwalbe Smart Sam ale nie zdecydowałem się jeszcze na szerokość opony. Wybieram pomiędzy 1.4, 1.6 a 1.75 cala. 1.4 na pewno zmieści mi się w widelcu ale boje się, że jest za wąska w terenie. Najchętniej wybrałbym 1.75 - ale tutaj pojawia się pytanie do forumowiczów - czy zmieści mi się ona jako tylne koło? (mam zamontowany bagażnik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sezon w pełni a taka posucha w temacie :) Pogoda na Pomorzu raczej dopisuje, kalorie lecą, metabolizm wraca do normy, nogi puchną aż miło :) Dzisiaj rekordowy trip, satysfakcja potężna, aż się boję co będzie w czerwcu/lipcu :D
Pozdrawiam wszystkich aktywnych na dwóch kółkach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. endomondo wyszło 80,5 km przy średniej 26km/h. Czekam aż mikrofalówka wypluje mój obiad, Joe Hisaishi Live - Ashitaka and San na relaks i odpoczywam do wtorku ;) Miłej jazdy i oby Wam nie wiało (mnie wiało w twarz przez pół drogi, nie cierpię tego ;p)!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wyprawy. Na początku jak wyjechałem to zaczęło grzmieć, ale niedługo później wyszło słońce i się rozpogodziło, choć trochę wiało. Zbyt wiele nie przejechałem, gdyż była to trasa raczej off-roadowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 16:19, kodi24 napisał:

Sezon w pełni a taka posucha w temacie :)


Ludzie używają gramsajtów do wypisywania statystyk z jazd. :D

Dnia 27.04.2014 o 16:19, kodi24 napisał:

Pogoda na Pomorzu raczej dopisuje, kalorie
lecą, metabolizm wraca do normy, nogi puchną aż miło :)


Gdzie dokładniej, tu u nas, na Pomorzu pedałujesz? ;]

Dnia 27.04.2014 o 16:19, kodi24 napisał:

Dzisiaj rekordowy trip, satysfakcja
potężna, aż się boję co będzie w czerwcu/lipcu :D


Ja stawiam na systematyczne jazdy codzienne. Ostatnio ze względu na pracę codziennie nie mogę śmigać, ale nie jest najgorzej. :P

Dnia 27.04.2014 o 16:19, kodi24 napisał:

Pozdrawiam wszystkich aktywnych na dwóch kółkach!


Nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, pogoda ostatnio humorzasta, wczoraj zdążyłem zrobić raptem 20km łącznie z mokrym powrotem do domu ;)
Dziś było pochmurnie, ale znośnie, częściowo zaliczyliśmy off-road (w moich stronach niektóre drogi na wioskach kończą się na skraju jakiegoś lasku albo pola i prujesz, wyjścia nie ma ;)) więc trochę siedzenie wytłukło. Ale ważne, że się utwardza :-)

@Kakarotto Jeżdżę wokół Stargardu, właściwie to między Stargardem a Szczecinem (lub Pyrzycami).

Pogratulować formy i dedykacji, w moim przypadku codzienna jazda raczej odpada ;) Na urlopie może, do tej pory jeździłem dwa razy w tygodniu i tak już chyba zostanie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się