SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Uszanowanko! Wyjątkowo w tym roku pedałuje już od marca. Dzięki nowemu zakupowi mogę zwiedzać Polskę wzdłuż i wszerz jeżdżąc na rowerku. Polecam fajny bagażnik na tylną klapę do samochodu (zwłaszcza dla tych, którzy nie mają haka). Firma Thule model ClipOn - chyba najlepszy wybór jeżeli chodzi o zestawienie ceny do jakości. Od 2 miesięcy udało mi się już zorganizować parę większych wypraw. Były to między innymi:
- Wyprawa brzegiem Pilicy (80km) [Sulejów - Przedbórz]
- Wyprawa Szlakiem Orlich Gniazd (70km) [Olsztyn - Bobolice]
- Wyprawa po Załęczańskim Parku Krajobrazowym (60km)

I parę innych bardziej lokalnych tras :) Zdecydowana większość tras to off-road, leśne dukty, polne miedze, zapomniane przez bogów ścieżki. Jeżeli ktoś chciałby podpatrzeć i wykorzystać trasy to zapraszam:
http://www.endomondo.com/profile/4699877
Parę zdjęć z wypraw:

20140428084651

20140428084657

20140428084701

20140428084706

20140428084747

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2014 o 01:09, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Ejże, zdjęcie nr 5! Jak jest wycinka w lesie to w pobliżu jeźdźić nie wolno!

To, że stoi ścięte drewno nie znaczy, że jest wycinka. Stosy mogą stać choćby już rok ;)
Na dodatek, takie stosy dla mnie pięknie wyglądają, co potęguje chęć przejażdżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2014 o 11:05, Nikodem95 napisał:

To, że stoi ścięte drewno nie znaczy, że jest wycinka. Stosy mogą stać choćby już rok


Z pewnością nie rok. Przez rok ktoś już by je zapie... Zabrał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2014 o 11:21, CreateYourself napisał:

Z pewnością nie rok. Przez rok ktoś już by je zapie... Zabrał :-)

Ależ oczywiście, że zdarzają się takie przypadki. Ale mam na co dzień kontakt z tym co się dzieje w lesie i stosy potrafią stać ponad rok, tylko, że w miarę bezpiecznych miejscach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, wiecie jak potrafi umilić dzień przejechanie się na pinezkach rozsypanych na ścieżce rowerowej jadąc rano do pracy, mając zaplanowane podjechanie po robocie w parę ważnych miejsc? W 4 z odwiedzonych rowerowych po drodze do domu w jednym tylko były dętki do "29. Po 25 zł (!). Nowy zestaw do szybkiego łatania gumy też kupiony, w starym klej wysechł (rekord, prawie 2 mc-e bez przebitej opony).

ArkStorm
Co to za Kross z czerwonym widelcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć :) w związku z tym, że jest coraz ładniejsza pogoda zastanawiam się nad kupnem roweru? może możecie mi coś polecić? nie wiem jaką firmę? Ja znam jedynie Romet http://www.olsztyn.romet.pl/ i sie zastanawiam nad kupnem, tylko nie wiem czy szosówkę czy może górski? Dodam też że chciałabym coś co dopiero wyszło z taśmy produkcyjnej :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2014 o 09:23, adekk22 napisał:

tylko nie wiem czy szosówkę czy może górski?


Jak to? Nie wiesz jak chcesz jeździć? :)
Równie dobrze mozna się zastanawiać, czy rower, czy rolki. Przemyśl sprawę i się zdecyduj. Myślę, że skoro zadajesz takie pytanie, to najlepszą opcją byłby rower crossowy, lub jakiś trekking?

Romet to całkiem dobra opcja jak na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Nie wiesz jak chcesz jeździć? :)
Równie dobrze mozna się zastanawiać, czy rower, czy rolki. Przemyśl sprawę i się zdecyduj. Myślę, że skoro zadajesz takie pytanie, to najlepszą opcją byłby rower crossowy, lub jakiś trekking? Coś bardziej uniwersalnego niż typowa szosa, czy typowy góral.

Romet to całkiem dobra opcja jak na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2014 o 09:23, adekk22 napisał:

cześć :) w związku z tym, że jest coraz ładniejsza pogoda zastanawiam się nad kupnem
roweru? może możecie mi coś polecić? nie wiem jaką firmę? Ja znam jedynie Romet http://www.olsztyn.romet.pl/
i sie zastanawiam nad kupnem, tylko nie wiem czy szosówkę czy może górski? Dodam też
że chciałabym coś co dopiero wyszło z taśmy produkcyjnej :) pozdrawiam


Wszystko zależy od tego jakie trasy chcesz zaliczać. Z autopsji powiem Ci że najbardziej uniwersalnym rowerem będzie rower mtb (czyli górski). Sam uwielbiam spontaniczne wyprawy po zróżnicowanym terenie. Czasami jest to asfalt, leśne dukty, polne miedze, kamieniste zjazdy - ogólnie mówiąc wszystko po czym da się przejechać. I rower tego typu sprawdzi się na każdym terenie. Kolejną kwestią jest to ile faktycznie chcesz czasu poświęcić na rower. Jeżeli czujesz zajawkę i będziesz go mocno eksploatował warto wyłożyć więcej pieniążka. Nawet ok. 2,5k. Jeżeli nie masz takiej gotówki myślę, że te rowerki również w pełni spełnią Twoje oczekiwania:

http://www.mudserwis.com/kross-level-a3

http://www.mudserwis.com/unibike-fusion-disc-2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - myślę że temat trzeba rozbujać trochę! Macie swoją ulubioną trasę? Miejsce do którego lubicie wracać na rowerze :> albo miejsce które najlepiej wspominacie, a które zwiedziliście na dwóch kółkach?
Do niedawna śliniłem się na myśl o Bieszczadach i w sumie nadal nie mogę się doczekać, aż uda mi się zaliczyć parę szczytów. Jednakże będąc niedawno na Szlaku Orlich Gniazd (od strony Częstochowy) poznałem posmak bardziej górzystego terenu. Przewyższenia 300 metrowe dały mi nieźle w kość więc nie chcę wiedzieć co będzie z wyższymi szczytami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój Trek powoli nie daje rady, nie mam ochoty już w niego inwestować. Istnieje rower, który umożliwi mi w miarę komfortową jazdę po szosie (blokada skoku amortyzatora konieczna) i poradzi sobie w średnio trudnym terenie? Ostatnio więcej jeżdżę po szosie, ale bywa tak, że skręcę nie tam, gdzie potrzeba... Cóż, już raz niosłem rower na plecach przeprawiając się przez rzekę ;-)

Myślałem o czymś do 1600 zł - na Alivio bądź Deore, z XTRem, raczej na hydrauliczne tarcze nie ma co liczyć? Mogą być v-brake, rzadko hamuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz sobie w takim razie poszukać jakiegoś crossa. ciekawą opcją byłby też rower przełajowy ale on nie ma amortyzatora (co wg mnie nie jest wadą) i przede wszystkim wykraczałby poza twój budżet. tak więc zachęcałbym cię do crossa niż "uniwersalnego" roweru mtb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem sobie małą wycieczkę do centrum handlowego, jednak nie zaopatrzyłem się w wodę i musiałem dość szybko wrócić. xD Czas: 2h (wraz z pobytem w centrum), długość trasy: 25 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś licznik rowerowy marki Sigma? Wszędzie zachwalają, polecają i dziś się skusiłem i kupiłem 2 sztuki, dla siebie i dla żony, modele 5.12 i wyższy 16.12 Wyszło mi 145zł. Mam nadzieję, że się sprawdzą. Dajcie znać jeżeli ktoś z Was ma jakąś Sigmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki użytkownikom portalu forumrowerowe.org dowiedziałem się bardzo dużo o technicznych aspektach posiadania ,,dobrego" roweru itp. Generalnie w cenie do 2000zł polecany jest praktycznie tylko jeden rower: Lazaro Integral V3 i jego odpowiedniki sygnowaną innymi markami (Kands Maestro itp). Koszt takiego roweru to 1200zł. Ma blokadę przedniego amortyzatora, ma Alivio itp. Polecam Ci zapoznać się z tym modelem- bardzo dużo wypowiedzi o nim czytałem i gdzieś od 2 lat jest hitem sprzedaży (tak więc i testów jest od groma i opinii tych co już znają na wylot ten model).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2014 o 22:09, Citkowsky napisał:

Dajcie znać jeżeli ktoś z Was ma jakąś Sigmę.


Mam BC 8.12. Sam licznik sprawdza się super, zalewany deszczem niejednokrotnie wciąż działa, bateria do tej pory nie wymieniana (czyli już ponad rok). Zauważyłem tylko, że lekko przekłamuje >40 km/h (nie nadąża liczyć obrotów, może to kwestia kół "29), przynajmniej poruszając się po mieście generalnie nie przeszkadza. Przydatną funkcją jest proste zdejmowanie (przynajmniej u mnie twist-off).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się