SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2014 o 16:47, DugyDugson napisał:

Witam. Jakie dobrać sobie siodełko do kolarzówki/turystyka żeby się...nie pocić w pewnych
miejscach ? ;P


No way! nie ma opcji by rów i cojones Ci się nie ulały :D zwłaszcza po dłuższym dystansie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2014 o 16:47, DugyDugson napisał:

Witam. Jakie dobrać sobie siodełko do kolarzówki/turystyka żeby się...nie pocić w pewnych
miejscach ? ;P


Ja w swoim rowerze mam siodełko z podłużną ,,dziurą" biegnącą przez środek siodełka i pomaga to w wentylacji.
Ważna jednak jest również odpowiednia bielizna i same spodenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okz, dzięki za pomoc, jednak zdecydowałem się narazie na kupno żelowej nakładki na siodełko, by przyjemniej się jeździło ;p

Mam jeszcze jeden problem z dynamem w rowerze. Do lampki dochodzą 4 kabelki - 2 wejścia z dynama(prawdopodobnie plus i masa) i 2 wyjścia(tak samo). Na lampce są oznaczenia: ''in'' i pod tym znaczek krzyżyka w kółku, czyli plus oraz strzałeczki w kółku, czyli minus. Pod drugim oznaczeniem ''out'' jest tak samo. Sprawa może wydawać się prosta, ale wszelkie kombinacje nie działają, światełko nie świeci. Sprawdzałem napięcie w dynamie, żarówkę w lampce, są też 2 płaskie bateryjki po 1,5V przy czym jedna jest wylana, ale tak już było wcześniej i obwód był zamknięty i wszystko działało. Co może być nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2014 o 12:22, Citkowsky napisał:

Ja w swoim rowerze mam siodełko z podłużną ,,dziurą" biegnącą przez środek siodełka i
pomaga to w wentylacji.

inną i chyba ważniejszą zaletą siodła tylu flow (nie wiem czy ta nazwa nie jest przypisana tylko do siodeł jednej włoskiej firmy) jest mniejszy ucisk na prostatę i tym samym lepsze ukrwienie tej części organizmu. przy częstych i długich przejażdżkach rowerowych stosowanie tego typu siodełka może wyjść na zdrowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2014 o 21:08, DugyDugson napisał:

Mam jeszcze jeden problem z dynamem w rowerze.


Problem z dynamem jest taki, że w ogóle używasz dynama. Kup lampkę ledową - działa bardzo dobrze, długo, bezproblemowo i nie utrudnia jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2014 o 07:32, Volvox napisał:

(...) Problem z dynamem jest taki, że w ogóle używasz dynama.


I co jeszcze, odblokować permanentnie zaciśnięte hamulce na tarczach, żeby szybciej jechać?

Żart. Ostatnio dałem rower na przegląd i smarowanie po 1500 km, okazało się, że jakieś 400 km zrobiłem na lekko zaciśniętej tarczówce na przednim kole (w sumie z mojej winy, zmieniałem dętkę i za mocno koło dokręciłem).

DugyDugson
Volvox ma rację, zainwestuj w lampkę ledową. Fortuny nie kosztują, a nawet na zwykłych bateriach potrafią kupę czasu wytrzymać. O większym obszarze oświetlenia i bezpieczeństwie nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 21:33, ArkStorm napisał:

Dzisiaj ukręciłem na miękko ponad 150km :) idzie się wrawić na mtb xc; nie warto zmieniać
ogumienia :P


Tak z ciekawości, na jakim siodełku jeździsz? Twarde, wąskie, sportowe, czy wygodniejsza kanapa (może nie taka na sprężynach, ale z grubą warstwą żelu)? Sam jeżdżę na twardym i wąskim, ale muszę przyznać że ból d... mi zaczyna doskwierać po ok 80km pomimo pampersa. Jak jest u Ciebie? Zaciskasz zęby i jedziesz, czy w ogóle nie masz tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2014 o 23:16, Astropath napisał:

Tak z ciekawości, na jakim siodełku jeździsz? Twarde, wąskie, sportowe, czy wygodniejsza
kanapa (może nie taka na sprężynach, ale z grubą warstwą żelu)? Sam jeżdżę na twardym
i wąskim, ale muszę przyznać że ból d... mi zaczyna doskwierać po ok 80km pomimo pampersa.
Jak jest u Ciebie? Zaciskasz zęby i jedziesz, czy w ogóle nie masz tego problemu?


Hej, no siodełko wąskie, twarde i poobijane :D dupa już chyba tak zahartowana iż dystans nie stanowi problemu. Choć co prawda ostatnio żona kupiła mi w prezencie gatki z pampersem i obawiam się iż dupsko zaczyna przyzwyczajać się do komfortu... i jak przyjdzie mi pojechać bez "miekkich gaci" to cztery litery dadzą o sobie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy do MTB można zaintalować krzeselko dla dziecka?

Oglądałem wczoraj Krossa Evado 3 i nie wyobrażam sobie Siebie i krzesełka z dzieckiem na takich wąskich kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 12:02, Zebek napisał:

Oglądałem wczoraj Krossa Evado 3 i nie wyobrażam sobie Siebie i krzesełka z dzieckiem
na takich wąskich kołach.


Czemu? Zamierzasz jeździć z dzieckiem po jakichś wertepach, że potrzebne ci są szerokie koła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 12:02, Zebek napisał:

Czy do MTB można zaintalować krzeselko dla dziecka?

Oglądałem wczoraj Krossa Evado 3 i nie wyobrażam sobie Siebie i krzesełka z dzieckiem
na takich wąskich kołach.

Kross Evado to nie MTB, tylko crossowy rower :) Nadaje się idealnie pod fotelik, szwagier tak jeździł i nie narzekał.

Kto poleci jakąś dobrą lampkę na przód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 17:35, PinKee napisał:

Kto poleci jakąś dobrą lampkę na przód?



Zależy gdzie chcez z ta lampką jeździć :) Ja używam takiej i na miasto w nocy mi wystarcza. W teren w nocy się nigdy jeszcze nie zapuszczałem. Najbardziej lubię w niej to, że ładujez ją przez usb jak telefon.

http://www.ceneo.pl/12369765

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zajomego (obiecałem zapytać na forum :) ).

Zajomy posiada widelec SR Suntour XCT (skok 100mm), ale nie wie, które pokrętło do czego służy (chodzi o regulację, co robi ta po prawej, a co ta po lewej).

Dzięki !


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 23:50, Gregario napisał:

a jakie masz siodełko?


Selle Italia SL XC Flow. Jak na zdjęciu, tylko całe czarne.

@Kermit

Zależy jeszcze jaki to model tego XCT. Jeśli pokrętła są identyczne z obydwu stron, to robią to samo - naprężenie wstępne sprężyny. Obydwie sprężyny powinny być identycznie naciągnięte. Najlepiej przekręcić pokrętła do oporu w którąś stronę a potem wykonywać identyczną liczbę obrotów by ustawić twardość amora.

20140803090514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...............

Jeżeli lampka na przód to tylko i wyłącznie odwiedziny na aliexpressie i zakup porządnej latarki z uchwytem na kierownicę i możliwością ,,zoomowania" i rozpraszania strumienia.

Kolega od ponad roku handluje takimi cudami i po wielu porównaniach kupiłem sobie sam na aliexpress.
Wyszło 35zł a latarka daje tak, że można oślepiać kierowców. Ludzie ze zdziwieniem patrzą się jak to mocno daje jak jadę wczesną nocą ścieżką rowerową, można jechać jak w dzień. 2000 lumenów robi swoje.

Nie kupuj tylko tego na allegro bo ceny są 2x wyższe.
Żonie też taką zamówiłem, świetna sprawa.

Jakbyś chciał dokładne namiary na ten model to mogę Ci podesłać.

Wszystkie lampeczki powiedzmy do 100zł dostępne w Polsce będą bez porównania słabsze.

Latarka z diodą Cree XML T6.

Na przyszły sezon pójdę po bandzie i zamówię lampkę z 4 takimi diodami. Widziałem takową w akcji to usiadłem z wrażenia, daje prawie jak halogen stadionowy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2014 o 09:16, Astropath napisał:

Selle Italia SL XC Flow. Jak na zdjęciu, tylko całe czarne.

miałem podobne selle italia slr gel flow i bardzo dobrze je wspominam. było odpowiednio sztywne i twarde więc może musisz poeksperymentować z innym ustawieniem (wyżej/niżej, bardziej do przodu/do tyłu). chociaż pewnie już to robiłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy do roweru Kross Evado 3.0 jest mozliwość zainstalowania fotelika dla dziecka?

Oglądam zdjęcia i wydaje mi się, że linka od przerzutek może stanowić problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 13:23, Zebek napisał:

Czy do roweru Kross Evado 3.0 jest mozliwość zainstalowania fotelika dla dziecka?

Oglądam zdjęcia i wydaje mi się, że linka od przerzutek może stanowić problem


Jest możliwość kolega z pracy jeździ i wozi dziciaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, gdzie w Szczecinie można pozbyć się "w cywilizowany sposób" starego roweru? Pamiętam były kiedyś organizowane akcje rabatu przy kupnie nowego roweru w zamian za starego dwukołowca. Obecnie mam 2 rdzewiejące rowery w piwnicy, które kompletnie się do niczego nie nadają (uszkodzone ramy), a trochę wolnego miejsca by się przydało (taki lifehack, żeby nie sprzątać całej piwnicy...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się