SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2006 o 15:21, SiniS napisał:

> Witam wszystkich maniaków rowerowych:D Mam małe pytanie: jakie hamulce polecacie do dirtówki??

> Tarczowe są dobre, ale wystarczy jedno małe wgniecenie i masz po hamulcu, a klockowe kiepsko

> hamują w porównaniu z tarczowymi.

Wiadomo, że tarczówki. Za kilka stówek można już porządnego wyrwać np Hayes mx2 albo jakiegoś
BlackBoxa. Poszukaj po sklepach internetowych, a na pewno znajdziesz :- )

Tak, ale dalej pozostaje problem tarczy;/ Jak kupię komplet za kilka baniek, to tarcze będą przynajmniej po 150. A ja chcę jak najtańsze, ale jak najlepsze;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 20:37, rogoz94 napisał:

Tak, ale dalej pozostaje problem tarczy;/ Jak kupię komplet za kilka baniek, to tarcze będą
przynajmniej po 150. A ja chcę jak najtańsze, ale jak najlepsze;]


Kup WinZipa. Dobre hamulce a kosztują około 200 zł za jeden hampel, tarcza 180mm. A jak nie to, to te Hayesy mx2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 23:02, Feno napisał:

> Tak, ale dalej pozostaje problem tarczy;/ Jak kupię komplet za kilka baniek, to tarcze
będą
> przynajmniej po 150. A ja chcę jak najtańsze, ale jak najlepsze;]

Kup WinZipa. Dobre hamulce a kosztują około 200 zł za jeden hampel, tarcza 180mm. A jak nie
to, to te Hayesy mx2.

Tak, tak. WinZipy są dobre... Muszę to przemyśleć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam rower z przerzudkami Shiemano beznadziejne wogule nie chccą mi sięprzestawiac na co najgorsze czesto łańcuch spada. A to jest nowiutki rower kilka razy na nim byłem. Miałem rower z innymi przerzudkami nie shiemano i problemów nie było.

NIEKUPUJCIE ROWERU Z PRZERZUDKAMI SHIEMANO!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 09:47, Filip92 napisał:

Mam rower z przerzudkami Shiemano beznadziejne wogule nie chccą mi sięprzestawiac na co najgorsze
czesto łańcuch spada. A to jest nowiutki rower kilka razy na nim byłem. Miałem rower z innymi
przerzudkami nie shiemano i problemów nie było.

NIEKUPUJCIE ROWERU Z PRZERZUDKAMI SHIEMANO!!!!!!

A byłeś z tym rowerem w serwisie, pokazywałeś go specjalistom?? A co to za marka roweru?? A co do przeżutek, zależy jakie masz, bo niektóre shiemano są nawet lepsze od SRAM''ów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 23:17, pawel1990 napisał:

Czy polecacie przerzutki SRAM?? Jak nie to jakie polecacie??

W rogramie Pimp My Far Raid mówili że sprzęt firmy SRAM jest najlepszy i spokojnie montowali ze spokojem do rowerku. Co prawda śmieszna nazwa bo wiadomo z czym się kojarzy, ja bym to kupił jak miałbym coś ulepszać w Bikeu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 10:25, rolek85 napisał:

> Czy polecacie przerzutki SRAM?? Jak nie to jakie polecacie??
W rogramie Pimp My Far Raid mówili że sprzęt firmy SRAM jest najlepszy i spokojnie montowali
ze spokojem do rowerku. Co prawda śmieszna nazwa bo wiadomo z czym się kojarzy, ja bym to kupił
jak miałbym coś ulepszać w Bikeu ;]

No wiem! SRAMy są w rowerach Gary Fisher''a, KONY, specialized, SCOTTa, czyli najlepszych firm na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 10:12, rogoz94 napisał:

> NIEKUPUJCIE ROWERU Z PRZERZUDKAMI SHIEMANO!!!!!!
A byłeś z tym rowerem w serwisie, pokazywałeś go specjalistom?? A co to za marka roweru?? A
co do przeżutek, zależy jakie masz, bo niektóre shiemano są nawet lepsze od SRAM''ów...

Dobrze gadacz... ;] Kwestia regulacji jeżeli rowerek jest nowiutki to trzeba 2 miesiące po zakupie trzeba wyregulować wszystko jednym słowem Full servis. A co do przeżutek Shimano i całego sprzętu to mam pełne zaufanie. Mam w rowerze przeżutki i tylny napinacz tej firmy i działa... juz drugi sezon bez zarzutu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 10:30, rogoz94 napisał:

No wiem! SRAMy są w rowerach Gary Fisher''a, KONY, specialized, SCOTTa, czyli najlepszych firm
na rynku


Dlatego też nie zawahał bym się polecić komuś. Mam takie niedyskretne pytanko czy Ty też jesteś maniakiem roewrowym?? Ja tak ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 10:36, rolek85 napisał:

> No wiem! SRAMy są w rowerach Gary Fisher''a, KONY, specialized, SCOTTa, czyli najlepszych
firm
> na rynku

Dlatego też nie zawahał bym się polecić komuś. Mam takie niedyskretne pytanko czy Ty też jesteś
maniakiem roewrowym?? Ja tak ;p

Maniakiem, to mało powiedziane!!!! Kiedyś starzy dali mi szlaban na rower na tydzień, to moja średnia w szkole spadła z 5.00 do 3.80... Uprawiam dirt i street, a wymiatam na rowerku SCOTT Voltage YZ4:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 10:32, rogoz94 napisał:

jaki masz rower??

Składaczek :P Rama Madisona (seria Authora) molibenowo-chromowa przezutki, tylny napinacz Shimano (nie pamiętam dokładnie modelu ale kosztoweał w sklepie 45 zł) i przednia piasta Shimano Deore, tylna Nort Shore tylna obręcz alexrimsa (zapomniałem modelu :P) kaseta SunRace-a, hamulce przód, tył i kalmki Tektro, opony KENDA a i jeszcze korba dałem ok 150 za używkę a łańcuch zwytlutki... i chyba tyle niedługo mała modernizacja
Teraz twoja kolej no pochwal się swoim cudńekiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 11:20, rolek85 napisał:

> jaki masz rower??
Składaczek :P Rama Madisona (seria Authora) molibenowo-chromowa przezutki, tylny napinacz Shimano
(nie pamiętam dokładnie modelu ale kosztoweał w sklepie 45 zł) i przednia piasta Shimano Deore,
tylna Nort Shore tylna obręcz alexrimsa (zapomniałem modelu :P) kaseta SunRace-a, hamulce przód,
tył i kalmki Tektro, opony KENDA a i jeszcze korba dałem ok 150 za używkę a łańcuch zwytlutki...
i chyba tyle niedługo mała modernizacja
Teraz twoja kolej no pochwal się swoim cudńekiem :D

Moje cudeńko to DJ SCOTTa tegoroczny modelik. Rama sztywne rury aluminium 6061, hydroformed octagon. Amory topgun SCT-08, 80mm skoku. Schimano Acera/Altus 21 biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, widze, ze jednak jest tu wiecej osob siedzacych w rowerach ;>

Na poczatek wrzuce pare fotek mojego sprzetu.

1. Moj rower
2. Rower mojego ojca
3. Moja kierownica - widok z gory: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/606f87c53eb7b0d2.html
4. Nasza piwnica http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/051343eec5c5138d.html (u mnie stara kierownica jeszcze)
5. Ja w trasie na rowerku ojca (jak widac ciut za maly dla mnie) ;] http://www.gram.pl/upl/forum/2006_3/20060819233624.jpg

typowe MTB ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shimono to dobra firma. Mają dobre przeżutki i nie takie drogie. Pewnie kolega wyżej narzekający na nie kupił słaby rower gdzie najczęściej są montowane kiepski model przeżutek shimano SIS ;- )
Pozdrower...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam jeżdze składaczokiem ale nie byle jakim opony gróbości 10mm:P skakałem nim do rzeki jeździ pod wodą słowo daje:D ale lux sam go tunninguje.Mój kolo jeździ na składaczoku który ma tamę z dłumika do ciągnika aż wstyd z nim jeździć:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 13:53, Maxtreme napisał:

ja tam jeżdze składaczokiem ale nie byle jakim opony gróbości 10mm:P skakałem nim do rzeki
jeździ pod wodą słowo daje:D ale lux sam go tunninguje.Mój kolo jeździ na składaczoku który
ma tamę z dłumika do ciągnika aż wstyd z nim jeździć:D.


LOL, to miażdży xD chciałbym to zobaczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się