SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2012 o 22:40, Maurycy_69 napisał:

wiesz co.. nie można na tym forum zamieszczać ogłuszeń.



W takim razie przepraszam. Myślałem że w temacie rowerowym mogę. Cóż, niech moderator usunie, bo nie mam już takiej mozliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 22:44, Ancient_Lord napisał:

W takim razie przepraszam. Myślałem że w temacie rowerowym mogę. Cóż, niech moderator
usunie, bo nie mam już takiej mozliwości.

dla pewności sprawdziłem jeszcze w regulaminie forum i niestety:

Nie umieszczaj reklam, ofert i innych wypowiedzi typu kupię / sprzedam / zamienię / pragnę zaprosię na... / pragnę poinformować o... Forum nie jest tablicą ogłoszeń!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę, bo już długo jestem na forum, ale wyleciało mi jakoś z głowy. Więc moderator jak wejdzie, to usunie, a ogłoszenie wrzuciłem do stosownego tematu.

Skończmy juz to OT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 22:44, Ancient_Lord napisał:

W takim razie przepraszam. Myślałem że w temacie rowerowym mogę.

Jedyny temat w jakim ogłoszenia są tolerowane to ten wątek ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=37543&u=5348
szanse na to że znajdziesz tam kogoś zainteresowanego częścią do roweru są jednak bardzo nikłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś w Hiszpanii a dokładniej w słynącej w gonitw byków Pampelunie jazdą drużynową na czas rozpocznie się Vuelta a Espana :)

tegoroczna edycja tego największego hiszpańskiego wyścigu będzie składała się z 21 etapów podczas których kolarze pokonają 3282km. poza tym trasa w tym roku bardzo ciekawa, trudna i stworzona bardziej pod kolarzy specjalizujących się w jeździe po górach. krótko mówiąc będzie się działo :)

kibicować też będzie komu bo w wyścigu wystartuje aż 5 Polaków Rafał Majka, Przemysław Niemiec, Maciej Bodnar, Maciej Paterski i Tomasz Marczyński. Forma naszych kolarzy jest więc możemy liczyć na to że będziemy ich często widywać podczas transmisji telewizyjnych (np. podczas ucieczek).

transmisje jak zwykle można będzie obejrzeć na kanale Eurosport dziś o 18:57, jutro o 16:45 a później (prawie codziennie) od godziny 16:00.

serdecznie zapraszam do śledzenia transmisji i kibicowania naszym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja może trochę odbiegnę od wielkiego świata kolarskiego, znaczy Vuelty ;)
Od lipca używam Endomondo i po tych kilkuset kilometrach mam wrażenie, że gps lubi trochę ścinać zakręty, co skutkuje ujęciem tych 5 do 10% w stosunku do kilometrażu zmierzonego przez licznik na kole.
Zaznaczam, że jeżdżę w większości w terenie (dojazdy na asfalcie co najwyżej) i, jak można się domyślać, trasy są zazwyczaj kręte, toteż lekkie niedomaganie gps-a byłoby w sumie zrozumiałe, ale niemniej - niedokładność jest dość spora.
Czy ktoś ma podobne wrażenia?

Poza tym E. to bardzo fajny gadżet, miło sobie popatrzeć na trasę wyrysowaną na mapie, albo przyjrzeć się, który odcinek przejechaliśmy najszybciej.

Chciałem też podzielić się, że od początku sezonu jeżdżę w SPD i jestem zachwycony. Tego, że pod górkę będzie dużo wydajniej, to się spodziewałem, ale teraz idę jak przecinak także przez mocno piaszczyste odcinki, gdzie normalnie się zakopywałem. A teraz - jak w masło! :)
No, ale wiadomo, minusy są. Raz musiałem przeprowadzić rower przez błoto, ubrudziłem bloki (co prawda starałem się je później doczyścić, ale bez szlaucha błoto trudno zmyć z takich małych elementów) i zanim wróciłem do domu, parę razy wypieprzyłem się w miejscach, gdzie dohamowywałem do zera i powinienem (a nie dawałem rady na czas) wypiąć się z pedałów - to znaczy już w mieście, przy przejściach dla pieszych itp.
Ale mimo to, jestem bardzo zadowolony z zakupu, chociaż swoje butki + pedały kosztowały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 23:35, szypek26 napisał:

Czy ktoś ma podobne wrażenia?


Właśnie miałem tu napisać posta z pytaniem, czy używa ktoś może aplikacji Runtastic Roadbike Pro na iPhona?

A przy okazji Ci odpowiem ;) Ja używam powyższej aplikacji i mi też prz np. 30km trasie ucina 0,5-1km w stosunku do licznika rowerowego. poza tym czasem pokazuje że jadę przez budynek, albo przez rzekę. Ale to już chyba wina sprzętowa GPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnią godzinę spędziłem nad testowaniem Endomundo. W porównaniu do Runtastic ma kilka zalet i kilka wad. Największą zaletą jest to, że posiada auto pauzę. W runtastic działa ona dopiero po dokupieniu dedykowanego prędkościomierza.. A podczas jazdy często zatrzymuję się na światłach bądź po to, żeby obejrzeć mapę i bez auto pauzy nadal naliczał czas i przekłamywał potem średnią prędkość.
Z kolei runtastic jest bardziej czytelny (zarówno aplikacja jak i strona internetowa). No i jest po polsku chociaż dla mnie to żaden rarytas. Także chyba przeniosę się na endomundo z powodu tej auto pauzy której mi bardzo brakowało. tym bardziej że udało mi sie eksportować sesje z runtastic :)
Brakuje mi tylko, i to w obu programach, możliwości manualnego wyrysowania sobie trasy przez jazdą.

A mam pytanie do Ciebie. czy korzystasz z wersji free czy pro? z tego co widziałem różnica jest niewielka a 4euro w kieszeni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto pauza czasem wariuje ;)

Dnia 20.08.2012 o 12:58, Maurycy_69 napisał:

A mam pytanie do Ciebie. czy korzystasz z wersji free czy pro? z tego co widziałem różnica
jest niewielka a 4euro w kieszeni..

Free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 23:35, szypek26 napisał:

A ja może trochę odbiegnę od wielkiego świata kolarskiego, znaczy Vuelty ;)
Od lipca używam Endomondo i po tych kilkuset kilometrach mam wrażenie, że gps lubi trochę
ścinać zakręty, co skutkuje ujęciem tych 5 do 10% w stosunku do kilometrażu zmierzonego
przez licznik na kole.
Zaznaczam, że jeżdżę w większości w terenie (dojazdy na asfalcie co najwyżej) i, jak
można się domyślać, trasy są zazwyczaj kręte, toteż lekkie niedomaganie gps-a byłoby
w sumie zrozumiałe, ale niemniej - niedokładność jest dość spora.
Czy ktoś ma podobne wrażenia?


GPS nie ścina zakrętów, jeśli przeglądasz trasę w telefonie jest to wersja "poglądowa" przez to uproszczona, gdy tą samą trasę sprawdzisz poprzez internet i stronę www będzie znacznie bardziej szczegółowa, oszustwo 5-10% wynika z niedoskonałości licznika a właściwie niedokładności w określeniu rozmiaru opony.

Dnia 19.08.2012 o 23:35, szypek26 napisał:

Poza tym E. to bardzo fajny gadżet, miło sobie popatrzeć na trasę wyrysowaną na mapie,
albo przyjrzeć się, który odcinek przejechaliśmy najszybciej.

Chciałem też podzielić się, że od początku sezonu jeżdżę w SPD i jestem zachwycony. Tego,
że pod górkę będzie dużo wydajniej, to się spodziewałem, ale teraz idę jak przecinak
także przez mocno piaszczyste odcinki, gdzie normalnie się zakopywałem. A teraz - jak
w masło! :)
No, ale wiadomo, minusy są. Raz musiałem przeprowadzić rower przez błoto, ubrudziłem
bloki (co prawda starałem się je później doczyścić, ale bez szlaucha błoto trudno zmyć
z takich małych elementów) i zanim wróciłem do domu, parę razy wypieprzyłem się w miejscach,
gdzie dohamowywałem do zera i powinienem (a nie dawałem rady na czas) wypiąć się z pedałów
- to znaczy już w mieście, przy przejściach dla pieszych itp.
Ale mimo to, jestem bardzo zadowolony z zakupu, chociaż swoje butki + pedały kosztowały
:)

moim zdaniem SPD to jeden z najważniejszych wynalazków rowerowych, w następnym sezonie nie będziesz miał problemów z wypinaniem się, na szybkość sprawność wypięcia się nie ma znaczenia ubłocony pedał tylko umiejętności i nie myśl że to przytyk, po prostu każdy to przechodził i nie ma na to mocnych, wyrobienie odruchu bezwarunkowego trochę trwa i stare nawyki przez pewien czas mogą się przypominać w krytycznych sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 21:11, czaja24 napisał:

GPS nie ścina zakrętów, jeśli przeglądasz trasę w telefonie jest to wersja "poglądowa"
przez to uproszczona, gdy tą samą trasę sprawdzisz poprzez internet i stronę www będzie
znacznie bardziej szczegółowa, oszustwo 5-10% wynika z niedoskonałości licznika a właściwie
niedokładności w określeniu rozmiaru opony.

Ależ ja tą trasę sprawdzam przez internet. Przykładowo pojechałem kawałek lekko wężowatym asfaltem, który doskonale widać z satelity. Trasa wyznaczona przez E. powinna idealnie pokrywać się z drogą - a nie pokrywała się, zakręty ścinała, ile tylko wlezie.

Nie wiem, jak można źle określić rozmiar opony, mierząc ją po staropolsku - sznurkiem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 21:11, czaja24 napisał:

GPS nie ścina zakrętów, jeśli przeglądasz trasę w telefonie jest to wersja "poglądowa"
przez to uproszczona, gdy tą samą trasę sprawdzisz poprzez internet i stronę www będzie
znacznie bardziej szczegółowa, oszustwo 5-10% wynika z niedoskonałości licznika a właściwie
niedokładności w określeniu rozmiaru opony.

No nie wiem czy mogę przyznać Ci rację.. Dzisiaj wypróbowałem na raz dwie aplikacje. Na screanach u góry Endomondo na dole Runtastic. Jak widać na pokazanym odcinku, w obu przypadkach moja domniemana trasa przechodzi przez pola. Jednak można zauważyć, że Endomondo ma dokładniej wytyczone trasy (tzn prosta jest częściej łamana). To pewnie jest też przyczyną różnicy odległości przejechanej w obu programach. Dodam jeszcze ze licznik pokazał równo 33km. Więc już nie wiem czemu mam wierzyć ;)

Apropo auto pauzy w Endomondo.. rzeczywiście szaleje. stoję nieruchomo na pasach, a ona się włącza i wyłącza bez przerwy. Wieszałem psy na Runtastic, że auto pauza tylko przy dołaczeniu prędkościomierza a teraz ich rozumiem, dlaczego odpuścili sobie standardową auto pauzę. Wystarczy mocniej piernać a GPS już wykrywa zmianę położenia ;) Jednaj jak widać po czasach przejazdu, coś tam daje. Jest ta różnica 8 min. Właściwie tyle mniej więcej wyniosły w sumie moje postoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2012 o 22:30, szypek26 napisał:

Nie wiem, jak można źle określić rozmiar opony, mierząc ją po staropolsku - sznurkiem
:p

no to nie jest najlepszy sposób :P jak siadasz na rower, to obwód się nieco zmienia. Najlepiej zrobić na oponie kreskę kredą i przejechać się po asfalcie wtedy mierzysz odległość między odbitą na asfalcie kredą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2012 o 10:19, Maurycy_69 napisał:

no to nie jest najlepszy sposób :P jak siadasz na rower, to obwód się nieco zmienia.
Najlepiej zrobić na oponie kreskę kredą i przejechać się po asfalcie wtedy mierzysz odległość
między odbitą na asfalcie kredą :)

Ale wtedy z kolei nie masz szans przejechać tego odcinka idealnie prosto :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2012 o 16:45, szypek26 napisał:

Ale wtedy z kolei nie masz szans przejechać tego odcinka idealnie prosto :p

hmm dlaczego? przez np 10m nie rozpędzisz się na tyle, żeby stabilnie 2 metry przejechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2012 o 19:17, Maurycy_69 napisał:

> Ale wtedy z kolei nie masz szans przejechać tego odcinka idealnie prosto :p
hmm dlaczego? przez np 10m nie rozpędzisz się na tyle, żeby stabilnie 2 metry przejechać?

Ja nie mówię o jeżdżeniu jak po litrze czystej, tylko, że błąd pomiaru jakiś jednak jest. W sumie taki sam jak przy mierzeniu sznurkiem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2012 o 21:17, szypek26 napisał:

Ja nie mówię o jeżdżeniu jak po litrze czystej, tylko, że błąd pomiaru jakiś jednak jest.
W sumie taki sam jak przy mierzeniu sznurkiem :p

najlepiej po prostu zastosować się do tabelki ;)
http://www.wrower.pl/sprzet/liczniki/liczniki.php#TabelaRozmiarowOpon

ja mam taki problem, że mam jakąś dziwną oponę, której rozmiarów nie ma w tabeli :P (26 X 1.95)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo można po prostu docisnąć koło i poprowadzić rower przez te ~2 metry po linii prostej.
Do tabelki raczej bym się nie stosował. W moim liczniku w tabelce było przy oponie 26 x 2.1 - 2045mm. Więc spora rozbieżność między tymi dwoma tabelkami.

A opona 1.95 wcale nie dziwna. Powiedziałbym że typowy semi-slick.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się