SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2013 o 03:39, Gregario napisał:

może dla ciebie większa waga roweru dh to zaleta a ja się cieszę że producenci rowerów
wypuszczając nowe modele specjalnie dla takiej mniejszości (uważającej że mniejsza masa
jest zaletą) zbijają ich masę :) (...)


Oczywiście, że zaleta, bo nie muszę nawet pedałować, żeby przekroczyć 50km/h zjeżdżając na ciężkim rowerze :) Na moim MTB XC nie da rady w ten sposób, tzn. da ale nie w takim wymiarze ;) Oczywiście nie-pedałowanie nie brzmi jak zaleta dla większości rowerzystów, podobnie jak duży ciężar roweru, ale producenci na szczęście uwzględniają potrzeby osób takich jak ja :) Poza tym każdy jeden rower do "normalnej" jazdy musi być dla mnie w miarę lekki, obecny na którym jeżdżę, waży ok. 12 kg a planuję zejść do 10,5kg;

Dnia 08.01.2013 o 03:39, Gregario napisał:

jak mówiłem nikogo do szosówek nie zamierzam nakłaniać bo to trochę inny rower niż popularne
mtb. zresztą może to i lepiej że ludzie tak tłumnie nie rzucają się na szosówki jak na
mtb ponieważ dzięki temu na trasach gdzie jeżdżę nie zobaczę zalewu niedzielnych rowerzystów
:P


U mnie trasy w ogóle puste, nawet jak się niedzielnych nagromadzi, nie wiem komu oni te drogi rowerowe u mnie pobudowali, ale wyrazy wdzięczności się należą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 11:54, kodi24 napisał:

Oczywiście, że zaleta, bo nie muszę nawet pedałować, żeby przekroczyć 50km/h zjeżdżając
na ciężkim rowerze :)

To nie próbuj czasem zjeżdżać w stringach lub z majtkami na głowie bo bez straty tysiączka na nowy rower się nie obejdzie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, slabo stoje z takimi newsami, dobre :D Na szczescie w lesie i na sciezkach rowerowych wokol mojej nory nie ma fotoradarow :) @Olamagato dzieki zatem za rade, nastepnym razem zaloze chociaz podkoszulek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś dętkę z tym płynem co niby zatyka małe dziury? Działa to? Czy to zatyka ''na stałe'' czy tylko tak żeby dojechać do domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 10:03, Volvox napisał:

Próbował ktoś dętkę z tym płynem co niby zatyka małe dziury? Działa to? Czy to zatyka
''na stałe'' czy tylko tak żeby dojechać do domu?


mówisz o mleczku do systemów bezdętkowych. Działa to nawet bardzo dobrze przy niektórych mleczkach, ale jest pewno "ale" słabo to działa albo nie działa na mrozie, często wymaga specjalnych opon (100zł/szt w górę), brudzi oponę, mleczko trzeba wymieniać średnio co dwa miesiące i jest to operacja dość pracochłonna, wymaga przygotowania zwykłych obręczy pod system bezdętkowy co kosztuje koło 200zł (komplet na dwa koła i mleczko na mniej więcej sezon). Reszta to same superlatywy - niższe ciśnienie w oponie preferuje się 1,5 -2,5 bara co daje komfort jazdy, przyczepność i NIŻSZE OPORY TOCZENIA(tak są teraz produkowane opony MTB że najniższe opory toczenia mają przy 2 barach), jeśli zestaw jest dobrze przygotowany to naprawdę wysoka niezawodność i przy dobrym mleczku zalepianie nawet duuużych dziur.
Zasadniiczo to rozwiązanie ma kilka dość dużych wad i wymaga sporo uwagi ale ma też kilka zalet które znacząco wpływają na komfort, pewność prowadzenia i niezawodność ale i tak maratończykom polecam wozić ze sobą dętkę na wszelki wypadek sam widziałem jak dla kolegi na mleczku zdjęło oponę z obręczy z wielkim hukiem(miał napompopwane około 3 atm). Polecam mleczka Stans NoTubes z doświadczenia wiem że najlepiej zalepia poszukaj filmików na Youtubie jak to działa - oczywiście tam opony są zalane dużo większą ilością mleczka ale zasadniczo tak to mniej więcej wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w Louisville (stan Kentucky, USA) odbyły się przełajowe MŚ. jest to bardzo widowiskowa dyscyplina mimo że dominują w niej dwa kraje Belgia i Holandia. kolarze ścigali się w podobnych warunkach jakie mamy ostatnio w Polsce (temperatura ~0 stopni C, padający deszcz i śnieg). w dodatku całe zawody zostały skrócone do jednego dnia ze względu na przybierającą obok trasy rzekę.

poniżej filmik z wyścigu elity. polecam obejrzeć :)
http://www.youtube.com/watch?v=IL3oXSTWQTY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Jakiś czas temu (kilka stron wcześniej) przymierzałem się do zakupu nowego roweru. Wtedy interesował mnie Kross, Author i Leader Fox. Człowiek wyczekał, odłożył więcej gotówki i w końcu kupił... Wybór się zmienił i padł na niemieckiego Haibike''a Edition SL. Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony i dziękuję wszystkim za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 11:42, Dawid17 napisał:

Witam ponownie!

Jakiś czas temu (kilka stron wcześniej) przymierzałem się do zakupu nowego roweru. Wtedy
interesował mnie Kross, Author i Leader Fox. Człowiek wyczekał, odłożył więcej gotówki
i w końcu kupił... Wybór się zmienił i padł na niemieckiego Haibike''a Edition SL. Na
chwilę obecną jestem bardzo zadowolony i dziękuję wszystkim za pomoc :)


Gratuluje wyboru :) Pewnie z każdego byś był zadowolony. Rower to jedna z tych inwestycji na którą raczej nie powinno się szczędzić. Kupić raz z porządnie i korzystać przez długie leta. Jeździsz już trochę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 15:19, ArkStorm napisał:

Gratuluje wyboru :) Pewnie z każdego byś był zadowolony. Rower to jedna z tych inwestycji
na którą raczej nie powinno się szczędzić. Kupić raz z porządnie i korzystać przez długie
leta. Jeździsz już trochę? :)


Dzięki! Taa... chyba po pokoju :) Przyjechałem nim ze sklepu, oczyściłem opony i odstawiłem do domu (na całe szczęście był to dzień kiedy cały śnieg zszedł i było względnie sucho). Teraz stoi i go oglądam - musi mi to minąć i po nacieszeniu się w końcu pojedzie na pierwszą dłuższą wycieczkę. Wiadomo jak to nowy - musi się dotrzeć, a po 100 km mam się stawić w serwisie. Początkowo oglądałem niższy model bo ten był niepewny (ma wejść dopiero w kwietniu do sprzedaży), ale jednak wolałem poczekać - mimo że i cena była sporo wyższa. Nie żałuję, chociaż jak szedłem zapłacić to serce ściskało, że to tyle gotówki :) Zobaczymy jak się będzie sprawował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 21:31, Dawid17 napisał:

Nie żałuję, chociaż jak szedłem zapłacić to serce ściskało, że to tyle gotówki :) Zobaczymy
jak się będzie sprawował.


Oj serce ściska i to dosłownie... ja ostatnio też dokonałem większego zakupu. Nie było by w tym nic złego, gdyby nie fakt, że się niedługo żenię i powinienem kasę raczej odkładać. Jednakże pokusiło mnie na wymianę lapka, na którego przeznaczyłem sporą kasę. Tak się stresowałem i zachodziłem w głowę czy oby to byłą słuszna decyzja, że prawdopodobnie przeżyłem stan przedzawałowy. Po dokonaniu przelewu na konto sprzedawcy, poczułem straszny ucisk w klatce piersiowej, zrobiło mi się niemiłosiernie duszno (jakby walec po mnie przejeżdżał), zawroty głowy i myśl o nieuniknionej śmierci ... masakra nie polecam nikomu tej fazy. Do końca dnia byłem skołowany, miałem problemu z koncentracją na najprostszych czynnościach i towarzyszyło mi ostre kołatanie serca.
Teraz ze spokojem piszę ten post z nowego lapka z pełną satysfakcją. No ale to nie jest temat o laptopach ani o zdrowiu. Tak więc wrócę do rowerowego wątku.
Również miałem przy zakupie roweru dylemat, jednakże bardziej się zastanawiałem czy oby wybrany model będzie tym, którego potrzebuję. Po przejechanym sezonie mogę z czystym sumieniem powiedzieć (napisać), że rower to właśnie to czego potrzebowałem. Szkoda tylko że wraz z rowerem nie można dokupić wolnego czasu :)
Tym którzy korzystają z portalu społecznościowego fb polecam stronę http://www.facebook.com/UnitedCyclistsCom?fref=ts ... jakie oni tam wycieczki planują, to przechodzi moje najśmielsze marzenia :))) może kiedyś jak się ustatkuję finansowo i rodzinnie to będę mógł sobie pozwolić na chwilę zapomnienia na dwóch kółkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś modele butów dedykowane do jazdy na rowerze, ale NIE MTB?
W zeszłym sezonie jeździłem w zwykłych ''trampkach'' i miałem problemy z wrastaniem paznokci.. może są jakieś buty specjalnie wyprofilowane do jazdy na rowerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 15:31, Gregario napisał:

butów a butów :) ja polecam buty firmy sidi które są w absolutnej światowej czołówce
ale... http://velo.com.pl/odziez/buty-rowerowe teraz wiesz czego nie napisałeś w swoim
poście :)

no tak cena powala..
a któreś z tych nadawałyby się do jazdy z normalnymi, metalowymi pedałami?
są w kategorii mtb ale opis brzmi
"Buty kolarskie przeznaczone zarówno do jazdy w terenie jak i rekreacyjnej jazdy miejskiej. "
http://velo.com.pl/odziez/buty-rowerowe?kategoria=100&marka=3&items_per_page=100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra bo sie pogubiłem i i mtb pomieszałem z spd :P
ogólnie jeżdżę na rowerze crossowym, często po szosie ale czasem po parku, lesie. Więc które z tych butów się nadadzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 15:42, Maurycy_69 napisał:

do tych butów możesz przykręcić bloki ale na normalnych pedałach też dałoby się w nich jeździć. but do jazdy na rowerze powinien przede wszystkim mieć sztywną podeszwę.

PS
spd to nie to samo co systemy zatrzaskowe. spd to skrót shimano pedaling dynamics i jest to system zatrzaskowy opatentowany przez firmę shimano. a w końcu nie tylko firma shimano zajmuje się systemami zatrzaskowymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w tym sezonie kupić jakiś przyzwoity rower - kolarzówkę.
Od jakich cen zaczyna się sprzęt wystarczający na pierwszą kolarkę? Chciałbym się rozeznać ile mniej więcej musiałbym wydać na nawy a ile na jakiś używany.
Liczę na waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się