SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2009 o 21:42, czaja24 napisał:

ps uważam że w serwisie ciebie oszukano bo tarcza kosztuje 30zł wymiana 10zł


ale oni naprawili tez moj problem na ktory ty wlasnie odp ; d zapowietrzony hamulec byl. i przy okazji wymienili mi tarcze, bo seryjna byly wykrzywiona w ''osemke'' i nie dalo jej sie naprostowac. i teraz ta nowa tarcza piszczy przy hamowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 21:27, czaja24 napisał:

PS kupowanie roweru przez internet to w moim mniemaniu najgłupszy sposób na świecie:P
nie dotyczy to pewnych specyficznych marek jak FORCE.... ale co tam ja się przecie nie
znam:P


Powiem Ci, że największe ryzyko jest tutaj z rozmiarem ramy wg mnie. Ale jeśli wiesz konkretnie jaki rozmiar będzie dobry, to ze sprawdzonych źródeł można spokojnie brać. Można jeszcze zadzwonić, pogadać, poczytać na allegro jakie są gwarancje, komentarze i cześć, ja kupiłem ze sklepu internetowego rower w oryginalnym kartonie, tak jak przyjechał z Taiwanu, czy innych Chin, więc ryzyko, że coś jest nie tak też minimalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 21:59, kaczoor napisał:

> ps uważam że w serwisie ciebie oszukano bo tarcza kosztuje 30zł wymiana 10zł

ale oni naprawili tez moj problem na ktory ty wlasnie odp ; d zapowietrzony hamulec byl.
i przy okazji wymienili mi tarcze, bo seryjna byly wykrzywiona w ''osemke'' i nie dalo
jej sie naprostowac. i teraz ta nowa tarcza piszczy przy hamowaniu.


po pierwsze jeśli seryjny hampel był niesprawny/uszkodzony - to gwarancja. Tarczę da się wyprostować, jeśli nie jest przesadnie wykrzywiona, na zewnętrznym obwodzie tarczy masz co takie "wcięcia" w tarczę służą one do zaczepienia klucza i nagięcia tarczy w pożądanym kierunku, odpowietrzanie hamulca to też nie jest problem instrukcja tu http://sram.com/_media/pdf/avid/AVID_BrakeSetUp1.pdf na samym końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 22:32, czaja24 napisał:

po pierwsze jeśli seryjny hampel był niesprawny/uszkodzony - to gwarancja. Tarczę da
się wyprostować, jeśli nie jest przesadnie wykrzywiona, na zewnętrznym obwodzie tarczy
masz co takie "wcięcia" w tarczę służą one do zaczepienia klucza i nagięcia tarczy w
pożądanym kierunku, odpowietrzanie hamulca to też nie jest problem instrukcja tu http://sram.com/_media/pdf/avid/AVID_BrakeSetUp1.pdf
na samym końcu


ja nie jestem takim specem zeby sam wszystko robic. a nie chce jezdzic na rowerze, w ktorym sam kombinowalem. jak juz mowilem rower kupiony w poznaniu i bez sensu jest tam go wysylac zeby wymienili tarcze. sklep nie ma siedziby we wroclawiu. i w serwisie powiedzieli ze jest zakrzywiona jak ósemka. 8. i nie dadza rady jej naprostowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie muszą mieć siedziby w Twoim mieście, żeby można było oddać rower, większość marek ma serwisy i punkty gwarancyjne w całym kraju, więc możesz sobie kupić rower w Zakopanem, a oddać go do serwisu w Suwałkach i będzie grało. Trzeba się tylko dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w najblizszym czasie zamierzam zakupić rower. Słyszałem duzo opinii o Unibike Evolution jak i Kross Level A4 ( mieszcza sie w moim przedziale cenowym ~1500 zł ) co wy myslicie na ich temat ? Sam widziałem Evo i musze powiedzieć, że wyglądał bardzo ładnie ( łównie kolorystyka, co u Krossa mi sie nie podoba . . . )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 18:43, Murith napisał:

Witam, w najblizszym czasie zamierzam zakupić rower. Słyszałem duzo opinii o Unibike
Evolution jak i Kross Level A4 ( mieszcza sie w moim przedziale cenowym ~1500 zł ) co
wy myslicie na ich temat ? Sam widziałem Evo i musze powiedzieć, że wyglądał bardzo ładnie
( łównie kolorystyka, co u Krossa mi sie nie podoba . . . )


Jeśli chodzi o level A4 to bardzo dobry rower. Ja też pewnie niedługo kupię nowy rower, i w tym przedziale cenowym wydaje mi się być najtrafniejszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógł by mi poddać pomysł jak przyczepić z tyłu tą osłonę z innego roweru bo nie ma uchwytu w ramie ?

20090723130618

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 13:07, TetraGramaton napisał:

Czy ktoś mógł by mi poddać pomysł jak przyczepić z tyłu tą osłonę z innego roweru bo
nie ma uchwytu w ramie ?


nie no proszę, nie mogę patrzeć na to co robisz, a co będzie jak skorzystasz z mniejszego wieńca z przodu? Tego typu osłony są przeznaczone dla singlespeedów i rowerów z piastą wielobiegową

a co mnie to obchodzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 21:10, czaja24 napisał:

a co będzie jak skorzystasz z mniejszego
wieńca z przodu?

Nie koliduje się.

Dnia 23.07.2009 o 21:10, czaja24 napisał:

Tego typu osłony są przeznaczone dla singlespeedów i rowerów z piastą
wielobiegową

Taki rowerzysta z powołania a tak mało jeszcze wie ;PP.

Dnia 23.07.2009 o 21:10, czaja24 napisał:

a co mnie to obchodzi;)

hmm...
Nie odpisuj jeśli nie chcesz.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ach dziś wyśmienicie zapowiadający się etap na tour de france kończący się pod słynną kolarską górą Mont Ventoux. jeśli ktoś będzie miał dziś trochę wolnego czasu zapraszam na transmisję od godz. 13.30 na kanale Eurosport. jest to zarówno ostatni etap walki o miejsca na podium tegorocznej Wielkiej Pętli w której tylko trzecie miejsce zajmowane przez Lance Armstronga wydaje się być zagrożone. zobaczymy czy gorzej jeżdżący w górach Amerykanin je utrzyma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że raczej pewne jest zwycięstwo Contadora. Wolałbym oglądać jakąś zaciętą walkę o najwyższe, a nie trzecie, miejsce na podium. :) No ale ten ostatni podjazd jest imponujący - 21 kilometrów jazdy pod górkę i to przy bardzo mocnym nachyleniu (chwilami ponad 10%). Fajnie by było wjechać na taką górę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż Contador pokazał już co potrafi nie tylko na podjazdach więc jego dość spora przewaga nad rywalami jest całkowicie zrozumiała. wg mnie Księgowy może się tylko umocnić na tym etapie.

Dnia 25.07.2009 o 11:05, matiz123 napisał:

Fajnie by było wjechać na taką górę. :P

niestety takich podjazdów w Polsce nie ma chociaż podjazd pod przełęcz karkonoską też jest niczego sobie :) http://www.podjazdy.ovh.org/karkonoska1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Kross Level A6 to dobry rower dla kogoś kto zamierza wydać 2700 zł na rower i czasami na jakiś rajd wyskoczyć ( u mnie w mieście organizuje gość ) itp... bo mój kumpel chce kupić a i jak nie to proszę o jakieś propozycję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 13:44, Mroczny_Joga napisał:

Witam pisze pierwszy raz w tym temacie i jestem mało obeznany czy jest tu ktoś kto jeździ
na rowerze do street/dirt :)?

A jak tak to co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym się dowiedzieć gdzie można sprzedać ramę, bo jak patrzałem to na allegro raczej nikt nie sprzedawał samych ram i chciał bym się dowiedzieć jakie są aktualnie dobre ramy do 700zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kołem w rowerze górskim.
Dwa razy przebiła mi się dętka w krótkim przedziale czasowym. Po pierwszym razie myślałem, że po prostu jest zbyt wyeksplatowana i kiedy nakładałem nową, to sprawdziłem, czy może coś nie "siedzi" w oponie, lecz nic nie znalażlem.
Po dniu jazdy przebiła mi się nowa dętka, więc nie wiedząc w czym jest problem poszedłem do serwisanta, ten sprawdził koło i opone, mówiąc, że wszystko w porządku i zwalił wszystko na moją dętkę, która jest ponoć stara... Wymienił na nową, lecz i ta przebiła się po kilku dniach.

Czy ktoś wie na czym może polegać problem? Może opona jest po prostu zbyt zużyta i nie chroni wystarczająco dętki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Kup łatki (byle nie samoprzylepne) ;]
Niektórzy tak mają, mój brat przebija dętki na potęgę, też nie wie czemu. Może jeździsz po prostu bardzo agresywnie i w trudnym terenie, co zwiększa ryzyko przebicia. Ja jeżdżę sobie spokojnie po lesie i praktycznie gum nie łapię wcale. Inna opcja- masz za słabo napompowane koła i przy cieższej jeździe dobijasz dętkę do obręczy- raz właśnie sobie tak dętkę przebiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się