Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zbigniew Boniek ma rację - e-sport to patologia. Podobnie jak muzyka elektroniczna

11 postów w tym temacie

Swoją drogą sport wyczynowy i zawodowstwo też nie służą zdrowiu. Nawet jeśli zawodnika nie wykluczy kontuzja to po latach treningów i zawodów jego organizm jest skrajnie wyeksploatowany. 

 

Samemu e-sportowi bliżej do szachów, które też nie polegają na wysiłku fizycznym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w jednym i drugim jest tak samo. To czy przyjdą z tego korzyści i jakie one będą zależy od sposobu w jaki podejdziemy do gier/sportu i w jaki będziemy się temu oddawać. Proste. Bo można przy kilku pierwszych treningach dorobić się złych nawyków albo w najgorszym przypadku dorobić kontuzji, a przy grach można spocząć na kilku niezbyt pobudzających umysł produkcjach i też nam to niczego dobrego nie przyniesie xd

Sam jestem za tym, że E-sport pozostał e-sportem, czyli niech się dalej rozgrywają turnieje i mistrzostwa w spodkach, pubach i innych tego typu podobnych, zaadresowanych dla gier miejscówkach. Ale nie wiążmy tego nigdy ze sportami fizycznymi, olimpiadami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E-sport może i "obok sportu w ogóle nie stał", jednak codzienne wysiadywanie przed kompem nie marnuje życia bardziej, niż jakiekolwiek inne zajęcie, które wykonujemy tylko i wyłącznie dla przyjemności, bez widocznych od razu korzyści rozwojowych. Żeby było zabawniej, granie w gry rozwija. Żeby było jeszcze zabawniej, branie udziału w turniejach i szlifowanie umiejętności w ramach treningu nie jest w niczym gorsze od innych turniejów, w których trzeba się wykazać zręcznością palców, refleksem, bystrością, a często i umiejętnościami planowania / strategii etc. Generalnie - nie bić piany, ludziska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać - autor używa fajnego sarkazmu - pomyślałem i zacząłem czytać dalej. Niestety każde kolejne zdanie utwierdzało w przekonaniu, że siedzę na jakimś fit lewicowym blogu nastawionym na totalną opozycję wobec grania, a nie na moim kozackim gramie. Z całym szacunkiem, ale reprezentowanie skrajnie negatywnych poglądów wobec grania oraz graczy mocno hiperbolizując wszystkie negatywne skutki na stronie poświęconej fanom grania nie jest fair wobec tych którzy potrafią zbalansować swoje życie.Jasne, grając non stop i miejąc wszystko w bani wiele się w życiu nie osiągnie. ale wystarczy chcieć wszystko zrównoważyć, Pasha jest totalnie zdrowym człowiekiem, ale ile hajsu robi na graniu? Sport to rywalizacja, gdzie jest rywalizacja tam jest sport, można rywalizować w piciu piwa na czas, to nie jest zdrowe ale to jest sport, bo to rywalizacja. Tekst kontrowersyjny, ale szanuję i pozdrawiam :)

Edytowano przez MisioKGB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor się chyba naczytał " Mój stary to fanatyk wędkarstwa " przed napisaniem artykułu.

" Tak mnie zdenerwował, że później matka nie nadążała z puszczaniem mi Trójkowego Topu Wszech Czasów na uspokojenie"

z

" Matka nie nadążała z gotowaniem bigosu na uspokojenie "

Albo:

"Tak mnie tym techno wyprowadził z równowagi."

z

" Tak go za tego suma znienawidził. "

 

Więc jeśli autor chciał wyjść na błyskotliwie sarkastycznego i dowcipnego to mu nie zupełnie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Muzyka elektroniczna w jakiejkolwiek formie to patologia. Jak grać to tylko i wyłącznie na prawdziwych instrumentach. Gitara elektryczna? Fuj, jak można walić w to elektryczne coś. Tylko gitara klasyczna. Ale... Zaraz, 6 strun? Jakichś bezsensownych żyłek? A po co to komu? Prawdziwa muzyka powstaje tylko na afrykańskich jembach!

(zaznaczę tylko, że to sarkazm, bo w powyższym temacie dotykającym muzykę nie mogłem się zorientować czy to na serio. Tak czy siak pozdrawiam. XD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MisioKGB napisał:

Z całym szacunkiem, ale reprezentowanie skrajnie negatywnych poglądów wobec grania oraz graczy mocno hiperbolizując wszystkie negatywne skutki na stronie poświęconej fanom grania nie jest fair wobec tych którzy potrafią zbalansować swoje życie.

Też się większosć tekstu zastanawiałem czy to sarkazm cały czas czy na serio, ale na samym końcu wychodzi, że sarkazm :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambusek napisał:
MisioKGB napisał:

Z całym szacunkiem, ale reprezentowanie skrajnie negatywnych poglądów wobec grania oraz graczy mocno hiperbolizując wszystkie negatywne skutki na stronie poświęconej fanom grania nie jest fair wobec tych którzy potrafią zbalansować swoje życie.

Też się większosć tekstu zastanawiałem czy to sarkazm cały czas czy na serio, ale na samym końcu wychodzi, że sarkazm :) 

Z początku myślałem że sarkazm... potem pomyślałem że to rzeczywiście na serio... a na końcu okazało się to pierwsze ;) Dobry tekst. Fajnie się go czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Artmaster88 napisał:

Z początku myślałem że sarkazm... potem pomyślałem że to rzeczywiście na serio... a na końcu okazało się to pierwsze ;) Dobry tekst. Fajnie się go czyta.

Damn it! Widocznie nie wychwyciłem tegoż sarkazmu, jeśli to tylko śmieszna dygresja to spoko chylę czoło, aczkolwiek w dalszym ciągu trzymam się zdania, że zbyt wulgarnym językiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować