Zaloguj się, aby obserwować  
military

Dusk of the Dead

1 post w tym temacie

Szperając w internecie w poszukiwaniu amatorskich gier znalazłem jedną perełkę...

Dusk of the Dead to gra zainspirowana filmami George''a Romero (Noc, Świt, Dzień, Ziemia żywych trupów). Fabuła jest prosta - umarli wstali z grobów, żrą kogo popadnie, każdy przez nich ugryziony staje się zombi. Ośmiu bodajże ocalałych znajduje helikopter i próbuje się dostać do miejsca, które może być ostatnim bezpiecznym miejscem na Ziemi - Paradise Island. Niestety, droga jest długa, a paliwa mało, toteż muszą co jakiś czas robić postoje w celu jego uzupełnienia. Proste, ale - jak się okaże w praniu - niezwykle klimatyczne.

Po uruchomieniu gry i ustawieniu preferowanych opcji, należy wybrać 4 z uratowanych, którzy będą stanowić naszą ekipę. Każdy człowiek charakteryzuje się trzema współczynnikami: poziomem zdrowia, ilością energii potrzebnej do sprintu oraz "wskaźnikiem paniki" (kiedy ten się zapełni, postać zwalnia, gorzej celuje itp.). Po skompletowaniu drużyny wsiadamy do śmigłowca i... jazda.

Droga do Paradise Island prowadzi przez kilka(naście) miejscowości. Zależnie od tego, ile paliwa uda się zebrać, można polecieć dalej, wybrać inną drogę itp. Gra jest nieliniowa. Można sterować wszystkimi bohaterami naraz, tzn. wychodzimy jednym ze śmigłowca, wabimy trupy gdzieś dalej, gdzie się barykadujemy, a potem wychodzimy drugim i szukamy paliwa. Osobiście taki ze mnie zdolniacha, że radziłem sobie jednym bohaterem.

Grę obsługuje się wyłacznie myszką, sterowanie jest proste i przyjemne.Grafika na screenach nie wygląda dobrze, ale nie sugerujcie się tym - w grze jest dużo lepiej! Otoczenie jest niesamowicie naturalne, pełne szczegółów, niektóre miejsca oddają klimat filmów Romero (jest budynek w getcie rodem ze Świtu, cmentarz z Nocy...). Zombim da się odstrzelić różne rzeczy, jest wiele rodzajów truposzy, wyglądają tak jak wyglądać powinny (ale, przypominam, NIE NA ZDJĘCIACH). Muzyka jest bardzo nastrojowa.

Gra się po prostu rewelacyjnie, nie można się oderwać od komputera. Ale... jest jeden problem.

Gra nie została nigdy ukończona.

Sam odkryłem jedynie trzy poziomy, a grzebiąc w plikach dopatrzyłem się może jeszcze dwóch. Tyle, że nie da się do nich dostać. Kanistrów z paliwem jest na mapach tak mało, że jakąkolwiek drogę się wybierze - nawet zbierając wszystki nie można przejść dalej, za 2 i 3 poziom.

Naprawdę szkoda, że autor nie dokończył projektu. Silnik, muzyka, AI, wszystko to było gotowe - wystarczyło zaprojektować resztę poziomów... Dobrze by było, gdyby ktoś odnalazł twórcę i wyperswadował mu zakończenie prac, bo gra jest genialna. Ewentualnie autor mógłby odstąpić projekt innym, żeby resztę zrobili za niego... Hmm, jakby poprawić grafikę, dodać filmy i więcej leveli, byłaby z tego bardzo dobra gra, nadająca się do sprzedawania w pudełkach.

Tak czy inaczej - polecam nawet obecną wersję. Kupa świetnej zabawy. Można ją ściągnąć z:

http://www.compmike19.com/id219.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować