Zaloguj się, aby obserwować  
asior34

Heroes of Might and Magic III - Złota Edycja - temat ogolny

230 postów w tym temacie

Mógłby mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica między HD a HD+ w modzie HoMM3 HD ? Rosyjskiego nie znam, a nie moge nigdzie znaleźć tego wyjaśnionego po polsku lub angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś zakupić polską wersję tej gry, ale w wersji cyfrowej? Moja kilkuletnia płyta pamiętająca czasy szkolne niestety się zjechała i gry nie można zainstalować... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 00:02, LubieWafle napisał:

Czy można gdzieś zakupić polską wersję tej gry, ale w wersji cyfrowej? Moja kilkuletnia
płyta pamiętająca czasy szkolne niestety się zjechała i gry nie można zainstalować...
:(

Łap: http://chomikuj.pl/Tuldor88/Patche*2c+mody*2c+inne/Heroes+of+Might+and+Magic3+*2b+Miecz+Armagedonu+*2b+Cie*c5*84+*c5*9amierci najpierw instalujesz HoM&M3_gold_v2.0.0.16.exe potem patch i tłumaczenie, wszystko w jednym folderze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeem... dzięki, jednak czy to nie przypadkiem piractwo? Z tego co wiem to według prawa nawet fakt, że mam oryginalny nośnik gry, nie upoważnia mnie do ściągania jego ekwiwalentu z sieci w przypadku, gdy ten nośnik się uszkodził.
Wolałbym wybrać najbezpieczniejszą i chyba najuczciwszą opcję, czyli kupno nowego nośnika hirołsów. Chyba na GOG można kupić, ale to jest po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Chyba na GOG można kupić, ale to jest po angielsku.
Jest po angielsku ( http://www.gog.com/game/heroes_of_might_and_magic_3_complete_edition ) i po to właśnie dałem odnośnik do tłumaczenia ;) Co prawda wtedy mapy dalej masz po angielsku ale reszta działa jak trzeba. Gdyby wyświetlały się krzaczki musisz wypakować do głównego katalogu gry plik 'polskie czcionki'.
Widać nieprecyzyjnie poprzedniego posta napisałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co zaś do kwestii piractwa jest to dosyć złożony problem - po pierwsze zawsze masz prawo zrobić sobie jedną kopię zapasową każdego legalnie nabytego nośnika i z niej korzystać :)
Po drugie ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych mówi w artykule 23 iż:
"bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego" - więc jeśli utwór/film/program wyszedł już do ''szerokiego obiegu'' (a nie zwędziłeś go z wytwórni nim trafił na rynek ;) ) masz prawo go ściągnąć na dysk i oglądać/odsłuchiwać. Niemniej jest w tej ustawie pewien haczyk (punkt drugi ww. artykułu):
"zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego." - czyli jak wspomniałem wcześniej możesz to odsłuchiwać sam, z żoną/córką/kochanką/kumplem z baru ale nie możesz udostępniać tego osobom z jakimi nie łączą Cię ''stosunki towarzyskie'' :)

Dlatego link jaki Ci podrzuciłem zawiera właśnie spolszczenie, polskie czcionki i patch a samą grę mam w innym folderze zaszyfrowaną do własnego użytku jako 'kopię zapasową' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ogarniający temat, powiedzcie mi jak to jest z tymi spolszczeniami.
Ponoć istnieją dwa, jedno od CDP drugie bodajże od Ubi(?). Które jest lepsze? Jak wygląda sprawa z dubbingiem? Oraz czy IV i V część po zmianie wydawcy z CDP na Cenegę też dostały nowe spolszczenia, czy po prostu wykupiono prawa do polskiej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę już w tego moda, HotA i powiem, że naprawdę czuję się jakbym grał w nowy, oficjalny dodatek pokroju Armageddon Blade :D Żadnych udziwnień, pierdół, czy głupot "na odwal" się (jednostki ósmego poziomu z WoGa pozdrawiają -.-), ani przedobrzeń - tylko nowe miasto, nowi bohaterowie, spelle, artefakty, rzeczy dostępne na mapie! To prawdziwe rozszerzenie z paroma usprawnieniami pierdół typu: po najechaniu na neutralne potwory widać ile ich mniej więcej będzie (już nie trzeba zapamiętywać ile zawiera jednostek Horda a ile Wataha), po zbudowaniu nowego obiektu w mieście od razu można robić co innego (a nie po odczekaniu tej sekundy-dwóch co kiedyś) i inne usprawnienia tego typu. Trochę zmian w balansie, co do nie wszystkich się zgadzam (zwiększony koszt niektórych jednostek, dodanie niektórym hp, zmiana w koszcie niektórych budynków, duże osłabienie nekromancji itp, wywalenie z gry Sir Mullicha (ja rozumiem, że na turniejach to on sobie może być zbanowany, ale czemu ja, zwykły gracz mam nie mieć już możliwości nim grać?! Idiotyzm), niektóre artefakty są słabsze itp). Sam nowy zamek całkiem fajny (choć Oceanidy ssą, ale Nixy props!). Wszystkie animacje, arty itp wszystko w klimacie starych hirołsów. Ogólnie kawał dobrej roboty i polecam starym fanom :) Eh, gra się w to od premiery tyyyylee lat, a miłość trwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować