Gram.pl

Microsoft kupi Valve? Jest komentarz Gabe''a Newella

13 postów w tym temacie

3 godziny temu, Gram.pl napisał:

Na tę chwilę wygląda jednak na to, że właścicielowi Steamu nie grozi przejęcie przez giganta z Redmond.

A jak niby M$ miałoby przejąć Valve, które jest prywatną firmą? Może nie wszyscy wiedzą ale Valve w przeciwieństwie do takiego EA jest firmą prywatną i jej (jedynym?) właścicielem jest Gabe Newell. Firma ta nie jest notowane na giełdzie więc jeśli Gabe nie zechce jej sprzedać to M$ nie ma innej możliwości na jej przejęcie.

Edytowano przez Gregario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, Gaben odpowiedział na tę pierdołowatą plotkę jednym zdaniem, sensacja. xD

W sumie to nie wiem, czy to faktycznie konkurencja gram.pl, ale podrzucę ciekawy artykuł: [M-Muradin]

Jakby co to z góry przepraszam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Skelldon napisał:

Wow, Gaben odpowiedział na tę pierdołowatą plotkę jednym zdaniem, sensacja. 

W sumie to nie wiem, czy to faktycznie konkurencja gram.pl, ale podrzucę ciekawy artykuł: [M-Muradin]

Jakby co to z góry przepraszam. 

Durny jest ten ich "felieton" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczuje microsoftowi że musi kupować firmy które mają marki, a nie potrafi zadbać o własne studia.. mając tyle mamony mogli by otwierać nowe i zatrudniać ludzi którzy pozostają na lodzie przez EA i ich zamknięte studia. Widać że jednak pieniądze w tworzeniu gier to nie wszystko, czego Microsoft nie rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Skelldon napisał:

Wow, Gaben odpowiedział na tę pierdołowatą plotkę jednym zdaniem, sensacja. xD

W sumie to nie wiem, czy to faktycznie konkurencja gram.pl, ale podrzucę ciekawy artykuł: [M-Muradin]

Jakby co to z góry przepraszam. :P

Powiedzmy, że tylko edytowałem post i obejdzie się bez nagrody... Ale proszę, aby nie wklejać linków do innych serwisów :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Muradin napisał:

Powiedzmy, że tylko edytowałem post i obejdzie się bez nagrody... Ale proszę, aby nie wklejać linków do innych serwisów :) 

Dlatego też się wahałem, ale mądry Polak po szkodzie. xD Mea culpa. W każdym razie nie ma co rozdmuchiwać plotek do tak kuriozalnych rozmiarów, bo podejrzewam, że Gaben odpowiedział na to pytanie z wielkim "WTF?" na twarzy. 

Swoją drogą jestem ciekawy, czy Microsoft ze swoim budżetem myślał o kupieniu Sony. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Skelldon napisał:

Dlatego też się wahałem, ale mądry Polak po szkodzie. xD Mea culpa. W każdym razie nie ma co rozdmuchiwać plotek do tak kuriozalnych rozmiarów, bo podejrzewam, że Gaben odpowiedział na to pytanie z wielkim "WTF?" na twarzy. 

Swoją drogą jestem ciekawy, czy Microsoft ze swoim budżetem myślał o kupieniu Sony. :D

Dlatego tylko zaznaczyłem, żeby tego nie robić w przyszłości i tyle ;)

Co do plotek - to jest właśnie "piękno" tego biznesu. Podyskutować o ewentualnym wpływie takiego ruchu na branżę zawsze można. A co do sytuacji Microsoftu i Sony, to nie ma takiej opcji. Choć nie pamiętam kto mówił, że PlayStation samo w sobie trzyma Sony nad kreską... Kiedyś gdzieś mi takie słowa wpadły w oczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto chociaż trochę zna historię tej firmy wie że komu jak komu ale Microsoftowi na pewno by się nie sprzedali. Gaben przed założeniem Valve pracował w Microsofcie i jego niechęć do poprzedniego pracodawcy jest ogólnie znana a jako że Valve nie jest firmą która musi słuchać akcjonariuszy albo potrzebuje pieniędzy nie ma na to szans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by był uśmiech losu, gdyby M$ wykupił EA, a później je zlikwidował i przejął studia, które później miałyby w nazwie Microsoft. Należy się EA za te wszystkie "zabójstwa" innych developerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.02.2018 o 08:41, Muradin napisał:

A co do sytuacji Microsoftu i Sony, to nie ma takiej opcji. Choć nie pamiętam kto mówił, że PlayStation samo w sobie trzyma Sony nad kreską... Kiedyś gdzieś mi takie słowa wpadły w oczy ;)

Wiem, tutaj pozwoliłem sobie zażartować. xD Być może Microsoft nie zamierza jednak kupić EA czy Valve, ale kto wie jakie zakupy rzeczywiście planują, skoro samego Mojanga kupili za 2 miliardy zielonych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muradin napisał:
5 godzin temu, Skelldon napisał:

Dlatego też się wahałem, ale mądry Polak po szkodzie.  Mea culpa. W każdym razie nie ma co rozdmuchiwać plotek do tak kuriozalnych rozmiarów, bo podejrzewam, że Gaben odpowiedział na to pytanie z wielkim "WTF?" na twarzy. 

Swoją drogą jestem ciekawy, czy Microsoft ze swoim budżetem myślał o kupieniu Sony. 

Dlatego tylko zaznaczyłem, żeby tego nie robić w przyszłości i tyle

Co do plotek - to jest właśnie "piękno" tego biznesu. Podyskutować o ewentualnym wpływie takiego ruchu na branżę zawsze można. A co do sytuacji Microsoftu i Sony, to nie ma takiej opcji. Choć nie pamiętam kto mówił, że PlayStation samo w sobie trzyma Sony nad kreską... Kiedyś gdzieś mi takie słowa wpadły w oczy

To już bardzo nie na czasie bo większość działów Sony przynosi zyski obecnie. Gaming to wciąż połowa dochodów, ale w obrotach już tylko 20% więc ma gdzie Sony szukać zysków.

Opcja teoretyczna zawsze jest - wartość giełdowa Sony to 70 miliardów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się