Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft w odległej galaktyce...

30 postów w tym temacie

Niektore gry z serii Star Wars byly swietne (w wiekszosci mowie tu o KOTOR). Po zdjeciach z Lethal Alliance, mam mieszane uczucia. Moze to byc dobre pod wzgledem rozgrywki i wogole, ale grafika wyglada jak sprzed 5 lat...Nie wiem co o tym myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna ....!!!
Przeciez to kolejna lipa na fali klasyka SF. Nic w tym swietnego nie mozna wymyslec. Swietna jest gra wprowadzajaca cos inowacyjnego. Dajaca nowe zagatki w nowym swiecie. A nie non stop odgrzewane flaki. Nie przepadam za takim typem gier. Ale nawet sympatyka doprowadzic powinna do mdlosci ta informacja ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 23:30, Geriko napisał:

Świetna ....!!!
Przeciez to kolejna lipa na fali klasyka SF. Nic w tym swietnego nie mozna wymyslec. Swietna
jest gra wprowadzajaca cos inowacyjnego.


Po pierwsze nie sf, no chyba, że ci o Space Fantasy chodziło.;)

Po drugie: w universum Star Wars stworzono wiele porządnych gier, np. KOTOR, czy seria Jedi Knight.

Po trzecie w tych grach universum Star Wars jest traktowane jako powiedzmy Setting,w którym osadza się grę. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że np. Śródziemie RPG jest lipą, bo leci na fali Władcy Pierścieni.

Po czwarte saga jest wiecznie otwarta i sprowadzanie jej wyłącznie do filmów jest nieporozumieniem. Expanded universe jest znacznie bogatszy niż li tylko sceneria z filmów, pomijając już fakt, że niektóre historie w nim są opowiedziane równie dobrze,a czasem i lepiej niż w filmach (patrz np. Trylogia Thrawna).

Ciekawe ,ze przy NWN 2 nie ma tekstów, że jedzie wyłącznie na popularności D&D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 23:23, WorldWar3PL napisał:

W końcu ktoś inny zajmie się gwiezdnymi wojnami niż Lucas Arts ;-) . Na pewno gra będzie świetna
:)



Nie bój się, logo LucasArts będzie wszędzie, na pudełku, na zwiastunach, w menu głównym itd. ;) LucasArts zapewne weźmie udział w produkcji w charakterze konsultanta itd. tak jak to było w KOTOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 23:40, Seldon napisał:

Po trzecie w tych grach universum Star Wars jest traktowane jako powiedzmy Setting,w którym
osadza się grę. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że np. Śródziemie RPG jest lipą, bo leci
na fali Władcy Pierścieni.


Na fali WP wyszly 2-3 gry. I to nie koniecznie dobre. I wcale nie bede ich bronil ze sa wysminite bo opieraja swiat i technike na WP. Dla mnie opieranie sie gier na takim swiecie do tego powielanym kilkunasty raz z rzedu bedzie zawsze lipa ... Nie wazne czy na WP cz SW

Dnia 19.08.2006 o 23:40, Seldon napisał:

Ciekawe ,ze przy NWN 2 nie ma tekstów, że jedzie wyłącznie na popularności D&D ;)


Jezeli nie wiesz to D&D to tylko system. Sposob rozwoju postaci i i walki. To nie swiat i historia w nim zawarta. D&D jest na tyle elestyczne ze kazdy nawet TY moze wymyslic swiat i w nim grac opierajac sie na systemie D&D. I NwN1-2 nie sa jedynymi grami opierajacym sie na tym systemie bo jest poprostu on dobry. Chyba nie powiesz ze gry Baldur''s Gate i Neverwinter Nights byly o tym samym, dzialy sie w tym samym swiecie itd....


A tu nawet po screeneach widac. To ten sam swiat, Ta sama dobra i zla strona. Ta sama technologia i i te same organizacje. Do diabla co mozna inowacyjnego wymyslec w 20 grze tego typu ?!?! Jak dla mnie nic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 23:30, Geriko napisał:

Świetna ....!!!
Przeciez to kolejna lipa na fali klasyka SF. Nic w tym swietnego nie mozna wymyslec. Swietna
jest gra wprowadzajaca cos inowacyjnego.(...)


Ta gra będzie odbywać się w Expanded Univers. Czyli twórcy mogą zrobić niemal wszystko co chcą z fabułą. Tylko od developera zależy czy dostaniemy świetną grę czy odgrzewany kotlet:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"I NwN1-2 nie sa jedynymi grami opierajacym sie na tym systemie bo jest poprostu on dobry. Chyba nie powiesz ze gry Baldur''s Gate i Neverwinter Nights byly o tym samym, dzialy sie w tym samym swiecie itd...."

Heh nie wiem czy wiesz, ale NWN, BG i ID działy się w tym samym świecie xD Są oparte o silnik D&D, ale dzieją się w tym samym świecie, a dokładnie w Zapomnianych Krainach. Jeszcze raz xDDDDD. Gry na podstawie WP były bardzo słabe jak na tak świetny świat, bo byly to głównie młucki, ale juz do SW się nie zgodzę. W KotORa nie grałem (mam dopiero taki zamiar :)), ale grałem w dwie ostatnie części Jedi Knighta i jest to naprawdę świetna gra. Też nie lubię zabardzo wydawania gier na znanych licencjach, bo w 80% przypadkach są to słabe gry, ale można olac te 80% i zagrać w te 20%, które nieraz są świetne :)
A co do gry to jednak jestem sceptyczny, bo na jakieś wielkie dzielo się nie zanosi, ale fajnie znowu spotkac Kyle''a Katarna. Mimo tego, że nie ma go w filmie to jedna z moich ulubionych postaci (i nie tylko moich) w SW i dla takich postaci opłaca się robić gry na licencjach :D
PS. BG,NWN i IC ciągle ciągną na Zaginionych Krainach i co? sa złe? Trzeba poprostu dobrze wykorzystać licencje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2006 o 00:32, chwistek111 napisał:

PS. BG,NWN i IC ciągle ciągną na Zaginionych Krainach i co? sa złe? Trzeba poprostu dobrze
wykorzystać licencje ;)


Hehe ... wiem ze wszystkie te gry akurat dzieja sie w Zapomianych Krainach :P I widze ze nie tylko ja to wiem a napisalem to w taki sposob wczesniej by zagozaly obronca WP sie wykazal. I dla sprawdzenia czy wie o czym pisze ... bo pisal o D&D a nie o Forgotten Realms.

I zgodze sie ze wychodza rodzynki ale tu sie na takowy nie zapowiada. Oczywiscie fanatycy GW zakupia ta pozycje i beda zachwyceni .... Nom ale dla osob nie wielbiacych GW moim zdaniem wlasnie bedzie to kolejny odgrzewany kotlet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy zobaczyłem tego niusa w Imperium Gier to w pierszej chwili myślałem, że to zapowiedź gry SW na next Gena i się troche rozczarowałem, ale wróćmy do tematu.
Gra SW na PSP?? Fajnie, tylko mam 1 ale do fabuły. Jak dobrze pamiętam to przecież Kyle Katarn zwinął plany GŚ, a nie jakiś nowy duet.
Geriko mdłości żadnych nie mam, a za symptyka się uważam:) Według twojej definicji, jakieś 70% rynku gier to odgrzewane kotlety, EA Games to wielka patelnia, a gry z logo SW to przede wszystkim odgrzewane kotlety:) Dobra a na serio to szanuję twoją opinię, ale się z nią nie zgadzam. Universum SW jest bardzo duże i nawet po 1000 gier z jego logiem będą jeszcze dobre, bardzo dobre i wybitne gry tak samo jak nie warte uwagi śmiecie.
Pozdro dla wszystkich fanów Kyla Katarna, najlepszego Jedi z nowego zakonu Jedi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 00:59, Geriko napisał:

I dla sprawdzenia czy wie o czym pisze ... bo pisal o D&D a nie o Forgotten Realms.


Boziu, teraz to nagle taki dokładny. Chodziło o pewien schemat rozgrywki (poza tym zaznaczałem, że chodzi o setting) ale jak już chcesz być bardzo precyzyjny to ok. Więc co ? Twoim zdaniem jedna gra - jeden świat ?? No stary ty chyba niepoważny jesteś. Czyli, że w danym świecie może zostać opowiedziana tylko jedna historia, tak ?? No bo w tym momencie to nie wiem o co ci chodzi.

To, że akcja gry ma miejsce w universum Star Wars daje tylko pewne podstawy do stworzenia fabuły, która też będzie zupełnie autorskim scenariuszem, który tylko zostanie "wygładzony" pod względem zgodności przez ludzi od Lucasa. Natomiast mechanika, interakcja itd. to rzeczy zupełnie niezwiązane z universum i tu twórcy mają pełną swobodę. Równie dobrze może to być najbardziej innowacyjna gra na PSP.
Ot, taki Morrowind, gra która wprowadziła zupełnie nowy standart rozgrywki cRPG FPP był tylko kolejną częścią sagi TES.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 01:01, Numer 47 napisał:

Pozdro dla wszystkich fanów Kyla Katarna, najlepszego Jedi z nowego zakonu Jedi


Eee tam, Ganner "The Ganner" Rhysode i jego "None Shall Pass" zjadają Katarna na śniadanie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 01:21, Seldon napisał:

Eee tam, Ganner "The Ganner" Rhysode i jego "None Shall Pass" zjadają Katarna na śniadanie.
;)


Ganner?? Nigdy za nim nie przepadałem, no może oprócz jego akcji w zdrajcy na Yuuzhan''tarze. Zaraz po Katarnie na mojej liście figurują Corran Horn, Anakin Solo, Tenel Ka, Lowbacca, itd. Ale to tylko moja subiektywna ocena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować