Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Donald Trump również wini gry za strzelaninę w szkole w Parkland

31 postów w tym temacie

Headbangerr napisał:
Wydarzyło się, bo jak się okazuje, w USA każdy debil i psychol może legalnie nabyć broń. I jeszcze niektórzy sugeruję, że to jest dobre. Na szczęście w Europie trzeba spełnić szereg warunków i poddawać się kontroli, aby broń posiadać. Dzięki temu, nie ma tutaj takiej patologii jak w Ameryce.

Czyżby? A jakież to warunki musi spełnić człowiek, żeby udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że nie jest debilem i psycholem (i nigdy nie zostanie)? XD

Argumentacja typu "źle mu z oczu patrzę" :D "ten to na pewno będzie gwałcił, zabijał i rozjeżdżał samochodem!"  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenr1r napisał:
59 minut temu, LuQano napisał:

Sami podaliscie prosta odpowiedz na pytanie dlaczego to sie wydazylo. 

Wydarzyło się, bo jak się okazuje, w USA każdy debil i psychol może legalnie nabyć broń. I jeszcze niektórzy sugeruję, że to jest dobre. Na szczęście w Europie trzeba spełnić szereg warunków i poddawać się kontroli, aby broń posiadać. Dzięki temu, nie ma tutaj takiej patologii jak w Ameryce.

W Stanach też są kontrole okresowe i warunki - mówiła o tym jakaś polka na swoim kanale YT mieszkająca w Stanach, która wyrabiała pozwolenie na broń w jednym z odcinków i właśnie mówiła, że to nie jest tak jak nam się wydaje, że idziesz do sklepu z bronią palną, okazujesz byle dowód i gość ci sprzedaje Magnum z nabojami. USA jest poprostu ogromnym krajem składającym się z ludzi z całego świata, którzy wybili Indian. To tak jakbyś poleciał na inną planetę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, porckypizgus napisał:

W Stanach też są kontrole okresowe i warunki - mówiła o tym jakaś polka na swoim kanale YT mieszkająca w Stanach, która wyrabiała pozwolenie na broń w jednym z odcinków i właśnie mówiła, że to nie jest tak jak nam się wydaje, że idziesz do sklepu z bronią palną, okazujesz byle dowód i gość ci sprzedaje Magnum z nabojami. USA jest poprostu ogromnym krajem składającym się z ludzi z całego świata, którzy wybili Indian. To tak jakbyś poleciał na inną planetę.

Z tego co sobie poczytałem, we Florydzie wystarczy, że masz 18 i lokalna administracja sprawdzi twój status finansowy oraz czy nie jesteś przestępcą (tak bardzo w skrócie). Po tym otrzymujesz licencje na 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Headbangerr napisał:

Czyżby? A jakież to warunki musi spełnić człowiek, żeby udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że nie jest debilem i psycholem (i nigdy nie zostanie)? xD

To jest poważne pytanie? Są specjaliści i instytucje, które są w stanie zdiagnozować osobę pod kątem zaburzeń psychologicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Afro69 napisał:

Choć po cześci zgadzam się z Twoim postem, to poprzedni, w którym nazwałeś Donalda Trumpa tępym, nie pozwala traktować Cię poważnie. Jestem przeciwny radykalizacji języka, a także rzucaniu oskarżeń ot tak. 

Sugeruję też poznać bliżej politykę Stanów Zjednoczonych i tamtejszy system lobbingu. Od razu proszę skierować uwagę na Hillary Clinton, jej rosyjski lobbing, aferę FBI i wycieki z wikileaks. Następnie proszę ocenić, między kim, a kim musieli wybierać obywatele Stanów Zjednoczonych. 

Nie jestem zwolennikiem ani Trumpa, ani Clinton, ale nie podoba mi się żargon niektórych użytkownikow iście Newsweekowy, który ograniczony jest do bardzo subiektywnego jednego punktu widzenia. Ten tępy Trump jest prezydentem nie z przypadku. Nie jest też milionerem z przypadku jak u nas był Jan Kulczyk.

Daleko nie trzeba szukać. Zajrzyj do artykuł, pod którym komentujesz. Ktoś kto publicznie wygaduje takie rzeczy nie jest zbyt bystry.

Cytat

Sugeruję też poznać bliżej politykę Stanów Zjednoczonych i tamtejszy system lobbingu. Od razu proszę skierować uwagę na Hillary Clinton, jej rosyjski lobbing, aferę FBI i wycieki z wikileaks. Następnie proszę ocenić, między kim, a kim musieli wybierać obywatele Stanów Zjednoczonych. 

Jaka afera z FBI? Jaki rosyjski lobbing? Czy ty w ogóle masz świadomość, co się teraz dzieje w okół Trumpa i jego ludzi? A tak na marginesie, to co zrobiłeś to jest tzw. whataboutism i nie próbuj mnie wciągać do tego bagna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenr1r napisał:
7 godzin temu, Afro69 napisał:

Choć po cześci zgadzam się z Twoim postem, to poprzedni, w którym nazwałeś Donalda Trumpa tępym, nie pozwala traktować Cię poważnie. Jestem przeciwny radykalizacji języka, a także rzucaniu oskarżeń ot tak. 

Sugeruję też poznać bliżej politykę Stanów Zjednoczonych i tamtejszy system lobbingu. Od razu proszę skierować uwagę na Hillary Clinton, jej rosyjski lobbing, aferę FBI i wycieki z wikileaks. Następnie proszę ocenić, między kim, a kim musieli wybierać obywatele Stanów Zjednoczonych. 

Nie jestem zwolennikiem ani Trumpa, ani Clinton, ale nie podoba mi się żargon niektórych użytkownikow iście Newsweekowy, który ograniczony jest do bardzo subiektywnego jednego punktu widzenia. Ten tępy Trump jest prezydentem nie z przypadku. Nie jest też milionerem z przypadku jak u nas był Jan Kulczyk.

Daleko nie trzeba szukać. Zajrzyj do artykuł, pod którym komentujesz. Ktoś kto publicznie wygaduje takie rzeczy nie jest zbyt bystry.

Cytat

Sugeruję też poznać bliżej politykę Stanów Zjednoczonych i tamtejszy system lobbingu. Od razu proszę skierować uwagę na Hillary Clinton, jej rosyjski lobbing, aferę FBI i wycieki z wikileaks. Następnie proszę ocenić, między kim, a kim musieli wybierać obywatele Stanów Zjednoczonych. 

Jaka afera z FBI? Jaki rosyjski lobbing? Czy ty w ogóle masz świadomość, co się teraz dzieje w okół Trumpa i jego ludzi? A tak na marginesie, to co zrobiłeś to jest tzw. whataboutism i nie próbuj mnie wciągać do tego bagna.

Tylko potwierdzasz, że nie można traktować Cię poważnie. Ty nawet nie czytasz ze zrozumieniem tego, co napisałem. Clinton, a Trump są sobie równi. Choć to za Clinton ciągną się afery i wycieki z wikileaks. Bardzo ciekawa sprawa jest też z Uranium Ore.

Trump w kontekście gier mówi to co Zachodni jajogłowi i nasi lewicowi politycy. Nic mądrego, tylko populistyczne hasła i to co z przyjemnością przechwycą media.

W obliczu Twoich postów mogę stwierdzić, że Ty jesteś tępy, a Trump nadal jest prezydentem Stanów i miliarderem nie z przypadku. Posługujesz się tu żargonem jak z Newsweeka, czyli bezmyślnym i tak bardzo jednostronnym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Afro69 napisał:

W obliczu Twoich postów mogę stwierdzić, że Ty jesteś tępy, a Trump nadal jest prezydentem Stanów i miliarderem nie z przypadku. Posługujesz się tu żargonem jak z Newsweeka, czyli bezmyślnym i tak bardzo jednostronnym....

Jemu jak był dzieckiem to chyba Trump do wanny wchodził, także z nim nawet nie zaczynaj dyskusji na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest poważne pytanie? Są specjaliści i instytucje, które są w stanie zdiagnozować osobę pod kątem zaburzeń psychologicznych.

Tak przeczuwałem, że nikt się tu nie zdobędzie na użycie odrobiny wyobraźni XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

W obliczu Twoich postów mogę stwierdzić, że Ty jesteś tępy, a Trump nadal jest prezydentem Stanów i miliarderem nie z przypadku.

Oczywiście, że nie z przypadku. Dostał miliardy od ojca. Ktoś kiedyś policzył, że jakby wtedy wsadził je do banku, to miałby dziś więcej kasy z procentów, niż sam "zarobił" na swoich inwestycjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2018 o 10:13, Afro69 napisał:

Tylko potwierdzasz, że nie można traktować Cię poważnie. Ty nawet nie czytasz ze zrozumieniem tego, co napisałem. Clinton, a Trump są sobie równi. Choć to za Clinton ciągną się afery i wycieki z wikileaks. Bardzo ciekawa sprawa jest też z Uranium Ore.

Trump w kontekście gier mówi to co Zachodni jajogłowi i nasi lewicowi politycy. Nic mądrego, tylko populistyczne hasła i to co z przyjemnością przechwycą media.

W obliczu Twoich postów mogę stwierdzić, że Ty jesteś tępy, a Trump nadal jest prezydentem Stanów i miliarderem nie z przypadku. Posługujesz się tu żargonem jak z Newsweeka, czyli bezmyślnym i tak bardzo jednostronnym....

Będziesz się tak miotał, czy może w końcu odniesiesz się do faktów? Clinton nie ma żadnego związku z tym tematem. Nie mam czasu na dyskusje z ludźmi, którzy nie mają pojęcia co się dzieje. W skrócie:

1) Trump zwolnił poprzedniego szefa FBI, bo ten prowadził śledztwo wobec jego zięcia Kushnera. Sam oficjalnie przyznał, że to był powód odwołania Comeya (tak, ten sam który prowadził śledztwo w sprawie mejli Clinton).

2) To samo (bezskutecznie) próbował zrobić z Meullerem, który prowadzi śledztwo w sprawie ingerencji Rosji w wyborach w USA.

3) Ważne osoby z otoczenia Trumpa są oskarżone m.in. o konspiracje przeciwko USA oraz pranie brudnych pieniędzy. Rick Gates już się przyznał i będzie współpracował w zamian za zarzucenie części oskarżeń. https://en.wikipedia.org/wiki/Special_Counsel_investigation_(2017–present)

Więc mi tutaj nie wyskakuj z mejlami Clinton, bo to jest śmieszne. Są zresztą podejrzenia, że całą ta sprawa była tematem porozumienia pomiędzy sztabem wyborczym Trumpa a Rosjanami.

Cytat

W obliczu Twoich postów mogę stwierdzić, że Ty jesteś tępy, a Trump nadal jest prezydentem Stanów i miliarderem nie z przypadku. Posługujesz się tu żargonem jak z Newsweeka, czyli bezmyślnym i tak bardzo jednostronnym....

Jest miliarderem, bo miał bogatego tatusia, a nie zbankrutował do tej pory, bo Ruscy od dawna ładują w niego hajs (Trump Jr sam przyznał lata temu, że znaczna część ich aktywów ma źródło w ruskich bankach). Siedzi w kieszeni u Putina tak samo jak Le Penowie. Został prezydentem przez prawicowy populizm i działanie Rosji.

Ale wracając do tematu. Czy wg. ciebie obwinianie gier za masakrę w Parkland jest mądre?

Zresztą nie fatyguj się. Jest to proste jak 1+1. Donald dostał hajs od NRA żeby tak gadać. Zwalanie winy na gry, to nic innego jak szukanie kozła ofiarnego. Jest to temat zastępczy, po to, żeby ludzie nie czepiali się zbyt liberalnych praw dostępu do broni. Ten tekst o ocenach na filmach, to tylko wisienka na torcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@fenr1r

Cały czas Ty pokazujesz jak nie lubisz Trumpa, a najlepsze, że twoje argumenty są bardzo stronnicze. To jest coś na zasadzie "5 osób zrobiło Jasiowi na złość, ale Jasiu wini tylko jedną osobę".

To, że Trump zwolnił Coneya, za prowadzenie śledztwa w sprawie powiązań z Rosją jak dla mnie jest zrozumiałym ruchem. Mimo, że kontrowersyjnym. Trump to przede wszystkim przedsiębiorca, we krwi więc ma wymienianie ludzi, którzy się nie sprawdzają, a skoro dyrektor FBI zajmuje się sprawą prezydenta, czym mu szkodzi, zwłaszcza, że przecież ewentualna ingerencja Rosji w wybory nie powinna być aż taka ważna, bo mogła się co najwyżej ograniczać do pośredniego finansowania swojego faworyta lub rozprowadzania informacji/dezinformacji. Ale to ludzie z własnej woli głosowali na Trumpa, skoro wygrał to należy to uznać i przestać szukać winnego. Nie było lepszego kandydata. 

Mówisz o odnoszeniu się do faktów, to po co mówisz o podejrzeniach? Oh, to takie dziwne, że cały czas atakuje się środowisko Trumpa.. Nie bądź naiwny.

To, że ma pieniądze w rosyjskich bankach świadczy tylko o tym, że ma pieniądze w rosyjskich bankach. Gdzie jakieś dowody? Bo Tobie się tak wydaje lub komuś innemu? A to, że dostał pieniądze od ojca to coś wielkiego? Nie spoczął na laurach i nie żył z procentów, z których podobno jak tu czytałem, miałby więcej pieniędzy niż dotychczas ze swoich inwestycji, ale eksperymentował, bo to typ człowieka, który dąży do swojego celu i to się ceni.

Ale po "został prezydentem przez prawicowy populizm i działanie Rosji" to już kompletnie się ośmieszyłeś. Może nie wiem, może rzeczywiście nad wyborcami Trumpa stał agent kgb z pistoletem? hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować