Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GramTV News - PlayStation 5 szybciej niż myślisz!

16 postów w tym temacie

PS 5 + CyberPunk 2077 może dla CDR oznaczać sporą kasę. Zawsze na początku nowej generacji konsol nie jest zbyt dużo gier. Połączenie tego wszystkiego w zestaw premierowy może oznaczać zysk bardzo dużo $$$$$$$$$$$ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie nowego procesu technologicznego to nic specjalnego ponad Xbox one x nie pokaza, bo nadal będą się trzymać konstrukcji typu apu. Jeśli planują wydać konsole w przyszłym roku to raczej nie ma co liczyć na 7nm... Na przejście z jaguara też bym nie liczyl ze wzgledu na koszty i kompatybilność. Ale kto wie przy dzisiejszych cenach GPU i reszty sprzętu mogliby wydać wyraźnie droższa konsole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MisioKGB napisał:

Obstawiam że nowe GTA wyjdzie tylko na next geny :P

Obstawiasz, że Rockstar zrezygnuje z milionów ($) użytkowników X-Box One i PS4 na rzecz nowych użytkowników nowej generacji konsol? :P A PC? :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, god_of_dump napisał:

Obstawiasz, że Rockstar zrezygnuje z milionów ($) użytkowników X-Box One i PS4 na rzecz nowych użytkowników nowej generacji konsol? :P A PC? :P 

Wszystko zależy od tego kiedy będą miały premiery te konsole. Jeśli wyjdą dajmy na to w 2019, a GTAVI w 2022 to również sądzę że nie będzie wersji na stare konsole. 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie PS5 przed 2020 rokiem. Bo XbX dopiero co wyszło i M$ chce na tym zarobić a kto kupi XoX jak zaraz będzie mial wyjsc XB Two. A Sony nie jest głupie i nie wyda PS5 zanim nie będzie coś wiadomo o konsoli konkurencji żeby nie było takiej samej sytuacji jak PS4 Pro vs XbX gdzie Sony wydało PS4 Pro i okazało sie ze te same bebechy można ulepszyć i wydać jeszcze mocniejszą konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Glimi przez ten czas co sie micro bedzie namyslac nad nowa konsola to sony juz sobie umocni pozycje na tyle , ze bedzie mialo gdzies co nowy x pokaze. Powiedzmy ps5 wyjdzie 2019 grudzien a x rok pozniej no i za kolejne półtora roku ps5 pro silniejsze od x i tak w kolko.  Tak naprawde te roznice miedzy xo x a pro sa na tyle smieszne , ze nie warto sobie nimi glowe zawracac tym bardziej , ze x jak nie mial gier tak niema do tej pory. Moze byc 3x x mocniejszy ,ale poki nie zmienia calkiem polityki w tej firmie to nic sie nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dostaniemy natywne 4k, 30 Fps i ustawienia Ultra/60`fps ustawienia high. Ja tam akurat zwolennikiem 60 Fps nie jestem. Dziwnie mi się przy tym frame rate gra. Zdecydowanie wolę 45fps. To jest świetny kompromis między wymaganiami a wrażeniami płynącymi z kolejnych 15fps w stosunku do 30fps.

 

Tak naprawdę wróżymy z fusów. W przyszłym roku ewentualnie na początku 2020 wypłynie specyfikacja konsoli. Prawda jest taka że gdyby Microsoft nie dorzucił tych 4Gb ramu więcej gigantyczniej przepaści by nie było między Xone X a Ps4 pro.

Ja to widzę tak:

Ram na poziomie 12/16Gb dla samego użytku gier i extra 4Gb dla systemu,

Cpu: Coś pokroju Ryzena 5

Gpu: Na poziomie około 10-12 TeraFlopów.

Dysk: Na początku 1Tb, Później 2Tb. (Z racji na politykę firmy przy dyskach mogliby wypuścić wersję bez hdd gdzie sami dokupujemy sobie pasujący nam dysk).

Dla mnie konsola mogłaby być odrobinę większa od Ps4 Pro byleby poprawili chłodzenie. Fakt przy kolumnach podczas rzezi całkowicie niesłyszalna. No ale to wtedy wojna w pokoju szaleje :D.

Tak naprawdę pytanie brzmi ile jesteśmy w stanie zapłacić za konsolę? Ja mogę zapłacić nawet 2500 lub 3000 byleby wydajność była uber. Fakt za tylę można już kupić pc, pomijam tu chore ceny kart graficznych w tym momencie. Jakoś fun z grania na 55 calach jest gigantyczny w stosunku do monitora na Pc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś fun z grania na 55 calach jest gigantyczny w stosunku do monitora na Pc :)

No tak, bo PC nie można podłączyć do telewizora... ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TobiAlex napisał:
Jakoś fun z grania na 55 calach jest gigantyczny w stosunku do monitora na Pc :)

No tak, bo PC nie można podłączyć do telewizora... ludzie.

Da się, ale jest to mega kłopotliwe. Nie wyobrażam sobie przenoszenia PC z biurka pod TV chyba, że akurat stałe umiejscowienie PC jest w salonie, przy TV. Ale nawet w takim przypadku pozostaje kwestia sterowania. Najpierw trzeba włączyć grę myszką, dopiero później przełączasz się na pada. Proszę Cię, nikt nie będzie się bawił w ten sposób. Xbox i PS są zaprojektowane do gry na TV i szybkim włączaniu gier i nie tylko za pomocą pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KoD997 napisał:

Da się, ale jest to mega kłopotliwe. Nie wyobrażam sobie przenoszenia PC z biurka pod TV chyba, że akurat stałe umiejscowienie PC jest w salonie, przy TV. Ale nawet w takim przypadku pozostaje kwestia sterowania. Najpierw trzeba włączyć grę myszką, dopiero później przełączasz się na pada. Proszę Cię, nikt nie będzie się bawił w ten sposób. Xbox i PS są zaprojektowane do gry na TV i szybkim włączaniu gier i nie tylko za pomocą pada.

Ach ta dzisiejsza młodzież. Przeniesienie jednego pudła jest "mega kłopotliwe" :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TigerXP napisał:

Ach ta dzisiejsza młodzież. Przeniesienie jednego pudła jest "mega kłopotliwe" :D 

A czy Ty tak robisz? Albo znasz kogoś, kto tak robi? Odpinasz kable, przenosisz pudło, wyciągasz kable zza biurka i podłączasz przy TV, przenosisz myszkę i klawiaturę, bo jakoś trzeba się zalogować do Windowsa, dopiero odpalasz grę. Brzmi jak sporo kłopotu. A później trzeba wszystko odpiąć i zanieść z powrotem. Może gdyby ktoś planował kilkugodzinną sesję to warto byłoby się pomęczyć, ale jeśli ktoś gra 3x w tygodniu po godzinie to sorry, ale szkoda czasu na takie zabawy ;)

Dla porównania gdy masz konsolę: Podnosisz pada, włączasz konsolę, włączasz grę.

Edytowano przez KoD997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, KoD997 napisał:

A czy Ty tak robisz? Albo znasz kogoś, kto tak robi? Odpinasz kable, przenosisz pudło, wyciągasz kable zza biurka i podłączasz przy TV, przenosisz myszkę i klawiaturę, bo jakoś trzeba się zalogować do Windowsa, dopiero odpalasz grę. Brzmi jak sporo kłopotu. A później trzeba wszystko odpiąć i zanieść z powrotem. Może gdyby ktoś planował kilkugodzinną sesję to warto byłoby się pomęczyć, ale jeśli ktoś gra 3x w tygodniu po godzinie to sorry, ale szkoda czasu na takie zabawy ;)

Dla porównania gdy masz konsolę: Podnosisz pada, włączasz konsolę, włączasz grę.

Nie robię bo nie mam potrzeby, mieszkam sam i mam kompa w salonie, na stałe podłączonego. Ale znam ludzi którzy tak robią. Fakt że robią to przed jakimiś większymi sesjami, bo na godzinkę to się faktycznie słabo opłaca. Co nie zmienia faktu, że dalej nie uważam tego manewru za jakoś mocno problematyczny. Oczywiście że konsolę łatwiej przenieść, to jeden z jej atutów, ale nie popadajmy w paranoje, 5 min to naprawdę nie tak dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3/30/2018 o 15:15, TigerXP napisał:

Nie robię bo nie mam potrzeby, mieszkam sam i mam kompa w salonie, na stałe podłączonego. Ale znam ludzi którzy tak robią. Fakt że robią to przed jakimiś większymi sesjami, bo na godzinkę to się faktycznie słabo opłaca. Co nie zmienia faktu, że dalej nie uważam tego manewru za jakoś mocno problematyczny. Oczywiście że konsolę łatwiej przenieść, to jeden z jej atutów, ale nie popadajmy w paranoje, 5 min to naprawdę nie tak dużo. 

To nie paranoja, tylko pragmatyzm :) Kiedyś to testowałem i nie polubiłem tego. Fakt, wtedy mieszkałem z rodzicami w domu i PC musiałem znosić z piętra i była to tragedia, 5 minut to za mało na ogarnięcie kabli i wszystkiego innego. Przenoszenie PC ma sens tylko wtedy, gdy jest to laptop :) Ale czy już nie lepiej wychodzi kupić konsolę do grania i lekkiego, mobilnego laptopa do domowych zadań? Według mnie mocny PC ma sens tylko gdy jest się zapalonym graczem z nadmiarem gotówki lub profesjonalistą wykorzystującym PC do pracy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować