Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy gry pełne przemocy rzeczywiście nie mają wpływu na graczy? Felieton Trafienie Krytyczne

13 postów w tym temacie

Heh, czyli jak M. Le Pen miała wygrać ze swoim Frontem Narodowym kilka lat temu to cała lewica z pełnymi gaciam nagle przeszła na prawo? Bo z tego żałosnego wywodu tak można wnioskować. W ogóle ludzie z różnymi fobiami, czy to przed pająkami czy wysokością wychodzi na to, że są zacofanymi nacjonalistami, bo lewak z dumnie wypiętą piersią nie boi się nikogo i niczego. Tyle dowiedziałem się z tego tekstu...

Różne już czytałem felietony, na onecie chociażby, ale tak żenująco prostackiego, żeby nie powiedzieć kpiącego z inteligencji czytelnika artykułu nie widziałem już dawno. Serio, argumenty p. Serafina w zasadzie sprowadzają się do "oni som gupi". Rozumiem, że to jest przede wszystkim portal o grach, ale czy wymaganie od testu szumnie nazwanego felietonem jakiejś względnie sensownej analizy, wykraczającej poziomem poza wypracowanie trzecioklasisty to naprawdę za wiele? Był przecież niedawno zamieszczony artykuł o Czechach i historii, gdzie autor przytoczył jakieś sensowne argumenty oparte na faktach historycznych i wysnuł na ich postawie w miarę logiczne wnioski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Nalfein napisał:

Różne już czytałem felietony, na onecie chociażby, ale tak żenująco prostackiego...

Panie, pan od Serafina nie wymagaj sensowej analizy, bo się pan zawiedziesz. Gość mistrzem w wyciąganiu błędnych wniosków, co zresztą już sam nie raz udowodnił. 

Swoją drogą, Sławku nie znudziło Ci się jeszcze robienie z siebie gramowego błazna? Widać ewidentnie że temat gier jest Ci obcy, nie potrafisz stworzyć niczego ciekawego i interesującego na ten temat. Dlatego też wziąłeś się za tematy drażliwe, bo jakich byś bzdur nie spłodził, zawsze znajdzie się ktoś kto na nie odpowie. A kliknięcia przecież są najważniejsze. Chociaż z drugiej strony idealnie się wpasowujesz w te wszystkie mainsteamowe publikacje, tworzone przez pseudo redaktorów bez żadnych ambicji, za to z wieloma kliknięciami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Czy wiedzieliście, że prawicowe, konserwatywne zapatrywania na świat są, między innymi, wynikiem… strachu? Poważnie. Naukowcy, całkiem poważni, ze znanych uniwersytetów i ośrodków badawczych, wykazali niezbicie na powiązanie aktywności ciała migdałowatego z poglądami politycznymi. Ciało migdałowate w mózgu, będące częścią układu współczulnego, zawiaduje, tak upraszczając, negatywnymi emocjami. Strachem, gniewem, agresją… wiecie, tymi z Ciemnej Strony Mocy. Im ich więcej u kogoś, tym bardziej prawostronne ma poglądy, jak się okazuje. Serio. Wystarczy kogoś nastraszyć i zaraz ma bardziej ostrożny stosunek do imigracji, na przykład. Badanym mówiono, że pojawił się nowy wirus ptasiej grypy i zaraz po tym zadawano pytania, a odpowiedzi wykazywały, że nagle w badanej grupie zrobiło się więcej konserwatystów, jak za dotknięciem magicznej różdżki. A tylko ich nastraszono.

Prawicowe poglądy wynikają ze strachu i nie ma w tym nic dziwnego, ani złego, ponieważ strach strachowi nierówny. Jest strach paranoiczny, który jest po prostu fobią. Jednak jest też rodzaj strachu, który jest ostrożnością, a ostrożność właśnie polega na strachu przed czymś, co jest niepoznane i może być przyjęte, kiedy zostanie poznane i uznane za niegroźne. Znowu w przypadku lewicowych poglądów jest mniej strachu, a więc po prostu mniej się liczą się z bezpieczeństwem swoim i swoich bliskich i przez to mniej są skorzy do weryfikacji czy coś jest bezpieczne czy nie i to jest przeciwieństwo fobii (skrajnej prawicy), a więc filia (skrajna lewica). Ale jest też nieskrajna forma lewicy - również nie będąca niczym złym - która podchodzi przyjaźnie do czegoś nowego (nawet jeśli nieznane), ale chcąca jednocześnie poznawać to nowe i jeśli okaże się czymś faktycznie niebezpieczny to się wycofa z aprobaty tego czegoś.

Jak już powołujemy się na naukowców to też zrobiono badania ze zdjęciami przedstawiającymi przemoc i wśród prawicy było większe poruszenie, a znowu niezbyt przejmowali się tym ludzie o lewicowych poglądach i to było to o czym pisałem, mniej ich rusza bezpieczeństwo własne i innych. Jeszcze inni naukowcy wykazali, że na prawicę głosują ludzie atrakcyjniejsi oraz silniejsi, nie tylko chodzi o tężyznę fizyczną, ale także mający łeb na karku, którzy są wstanie sobie lepiej radzić w życiu (stąd poparcie dla Trupa ze strony Stallone, Willisa, Seagala, Eastwooda i innych, a co do Schwarzeneggera to nie wiadomo czy popierał Trumpa, ale wiadomo dwie rzeczy z ni związane - obecnie z Trumpem ma na pieńku, więc tego nie kryje, a podczas wyborów prezydenckich krył się ze swoimi preferencjami, a druga sprawa to wiadome, że Arnoldowi bliżej do prawicy niż do lewicy). Dlatego są zwolennikami wolnego rynku, bo łatwiej się im odnaleźć. Dlatego też są przeważnie zwolennikami dostępu do broni, ponieważ bardziej są skorzy do liczenia na siebie. Znowu u lewicy jest odwrotnie, bardziej liczy na pomoc innych, stąd chęć zakazu broni dla obywateli. Także nie są skorzy do wolnego rynku przez chęć pomocy tym, którzy nie potrafią się odnaleźć na rynku.

Jednak do broni jeszcze się odniosę.  Wśród lewicy również istnieje strach przed wolnością innych, a więc dostępu do broni, abym mógł bronić się sam. Zaraz usłyszę, że broń służy przecież do zabijania. Nie, nie służy do zabijania, a przynajmniej nie każda. Są bronie turniejowe, a więc do różnego rodzaju impres i ona nie służy do zabijania. Jest broń sportowa np. łucznictwo, która też nie służy do zabijania. I jest także broń do samoobrony oraz ochrony swojego domu i rodziny, a więc nie służy do zabijania, tak jak samochód nie służy do przejeżdżania ludzi, a do transportu. Jednak jestem centrystą, z lekkim tylko wskaźnikiem na prawicę. I jestem zwolennikiem wolnego rynku (prawica), czyli jak największej wolności dla przedsiębiorców ale jednocześnie jestem zwolennikiem płacy minimalnej, aby ludzie zarabiali godniej (a więc tutaj bliżej mam do lewicy). Takich przykładów jest więcej.

W przypadki imigrantów to jestem jak najbardziej za NORMALNĄ migracją, taka jaka jest teraz. Turcy przyjeżdżają tu na studia czy w interesach i jest spoko, mimo iż są z innego kręgu kulturowego, ale przyjeżdżają tu bo chcą, a więc chcą przystosować się do zasad kraju, w którym będą mieszkać. Jednocześnie nie chcę niekontrolowanego przypływu ludności z innego kręgu kulturowego, bo taka mieszanka prowadzi do naturalnej wrogości między sobą, co widać zresztą na Zachodzie Europy. To nie jest strach jako fobia, to jest strach jako ostrożność, a więc poprzez weryfikację i ocenę danych zjawisk. A niektórzy - choćby przedstawiciele Nowoczesnej czy Pan redaktor - są ludźmi, którzy strachu, a więc ostrożności w ogóle nie mają albo mają w bardzo ograniczonym stopniu. Dlatego relacje zabitych ludzi, przestępstwa imigrantów itp. nie ruszają Was wcale albo prawie w ogóle, a więc nie liczycie się z bezpieczeństwem swoich i swojej rodziny, bo jesteście przesadnymi filami, którzy nie chcą weryfikować, badać, lecz bezkrytycznie zachowujecie postawę filską. Stąd też media i politycy o takich poglądach często tuszują ich przestępstwa, a ludzi mówiących o nich nazywa się rasistami czy ksenofobami, aby zamknąć usta. Są oczywiście ludzie, którzy nie chcą imigrantów przez fobię, a ja nie chcę przez ostrożność, bo zweryfikowałem. Oczywiście inni mogą dojść do innych wniosków, ale opatrzona chęcią poznania, zbadania, a więc zmiany oceny jeśli będzie coś nie tak. Pan widzi tylko bezkrytycznie, nie chcąc weryfikować obiektywnie zjawisk - pamiętam, jak Pan pisał na temat Civilization 6, że migracja jest tylko dobra, a więc pokazuje Pan postawę filską, która nie liczy się z bezpieczeństwem innych. Migracje mają swoje dobre i złe strony. Przykład Indian, Aborygenów czy Rzymian oraz Serbów itp. powinien nas czegoś nauczyć. Podobnie w drugą stronę, kontrolowana migracja małej liczby ludności jak Tatarzy czy Żydzi, którzy przy każdej próbie buntu zostaliby batem potraktowani przez króla, a tacy wiedząc, że ich winy nie będą tuszowane i nie będzie za rasistów uznawać kogoś, kto mówi o pewnych zjawiskach, które są, a więc tacy muszą się przystosować. Znowu jak wiedzą, że będą czuć się bezkarni i będzie ich nieregularnie dużo jak we Francji czy Niemczech, to tacy nigdy się nie będą chcieli przystosować do życia w nowym świecie, a będą chcieli narzucać tubylcom swoje zasady, a przykłady już podałem, jakie to miało skutki. Migracja ma dobre i złe strony, z jednej strony więcej w zależności od kręgu kulturowego, a z drugiej mniej. Wszystko należy rozpatrywać oddzielnie. Nie być bezkrytyczny do wszystkiego jak skrajna lewica, ani do wszystkie anty, jak skrajna prawica.

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polscy politycy niech lepiej zamkną te swoje spasione mordy, już wystarczy w środowisku myśliwych debili potrafiących zabić psa, który się oddali kilka kroków od właściciela. Troglodyci najpierw strzelają, potem dopiero następuje jakiś krótkotrwały proces myślecia i się zaczyna wymyślanie jak to wcale "myśliwy" nie jest winny. Wielu z nich jedyne na co zasługuje to żeby im ten sztucer wsadzić w odbyt i pociagnąć za spust. 

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLyy87 napisał:

Przepraszam, ale stwierdzenie, że mierni aktorzy znani z ról w kinie akcji są ludźmi, którzy mają łeb na karku i sugerowanie, że są jakimiś autorytetami jest cokolwiek śmieszne :) I nie rozumiem też, jaki tok rozumowania stoi za tym, że skoro lewica się nie boi, to znaczy, że ma w głębokim poważaniu bezpieczeństwo swoje i bliskich. Może się nie boi, bo, ten, no, nie ma się czego bać, hmm? :) 

a jeszcze co do broni. Wybacz, ale stwierdzenie " I jest także broń do samoobrony oraz ochrony swojego domu i rodziny, a więc nie służy do zabijania " jest pozbawione sensu. To, że używasz broni, by w samoobronie zabić napastnika, nie oznacza, że ona nie służy do zabijania, wręcz przeciwnie. Zmieniają się tylko okoliczności, ale zabijanie to zabijanie. Do obrony jest tarcza, a miecz jest do ataku. I już litościwie pominę fakt, że mimo ograniczeń co do posiadania broni przez obywateli, wszelkie wskaźniki przestępstw lecą na łeb na szyję od lat, więc nie bardzo wiadomo, przed czym miałoby się ten dom i rodzinę chronić.

no, chyba, że przed tymi mitycznymi przestępstwami imigrantów, których jednak, o dziwo, nie potwierdzają żadne policyjne statystyki, uparcie twierdzące, że w tej grupie przestępczość jest na takim samym poziomie, jak w innych.

I z historycznego punktu widzenia porównywanie Aborygenów, Indian i Rzymian do aktualnej sytuacji w Europie jest bez pozbawione sensu i wskazuje na nieznajomość kontekstów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Przepraszam, ale stwierdzenie, że mierni aktorzy znani z ról w kinie akcji są ludźmi, którzy mają łeb na karku i sugerowanie, że są jakimiś autorytetami jest cokolwiek śmieszne :)

Eastwood jest mierny? To chyba czas zacząć interesować się kinem. Ponadto myślisz jak jakieś małe dziecko, bo co ma "łeb na karku" do talentu aktorskiego? Nic, więc używaj normalnych argumentów, a nie dziecinady. Nieważne jakimi są aktorami, bo coś w życiu osiągnęli i twardo stąpają po ziemi, będąc znanymi z tego, iż byli twardzielami (i nie chodzi tylko o mięśnie - patrz Eastwood).

 

Cytat

I nie rozumiem też, jaki tok rozumowania stoi za tym, że skoro lewica się nie boi, to znaczy, że ma w głębokim poważaniu bezpieczeństwo swoje i bliskich. Może się nie boi, bo, ten, no, nie ma się czego bać, hmm? :)

To czy jest się czego bać czy nie, to trzeba najpierw zweryfikować, a skrajna lewica nie weryfikuje albo w bardzo ograniczonym stopniu, bo z góry zakłada, że nie ma się czego bać. Sam autor artykułu podał przecież, że prawica bardziej się boi, czyż nie? Więc jaki wniosek? Lewica się boi mniej i przez to jest mniej ostrożna.

Cytat

a jeszcze co do broni. Wybacz, ale stwierdzenie " I jest także broń do samoobrony oraz ochrony swojego domu i rodziny, a więc nie służy do zabijania " jest pozbawione sensu. To, że używasz broni, by w samoobronie zabić napastnika, nie oznacza, że ona nie służy do zabijania, wręcz przeciwnie. Zmieniają się tylko okoliczności, ale zabijanie to zabijanie.

Błąd. Broń do samoobrony nie służy do zabijania ludzi, lecz do samoobrony. Podczas samoobrony wystarczy mogę zrobić wszystko, od postraszenia bandytę, aby dał mi spokój; mogę strzelać w powietrze, aby przestraszyć; mogę postrzelić, aby unieszkodliwić; zabicie jest ostatecznym rozwiązaniem, które obrońca może wykorzystać. Tak samo jest z noże czy innymi przedmiotami, które też mogą posłużyć do samoobrony, od postraszenia, do unieszkodliwienia, aż do zabicia.

Cytat

I już litościwie pominę fakt, że mimo ograniczeń co do posiadania broni przez obywateli, wszelkie wskaźniki przestępstw lecą na łeb na szyję od lat, więc nie bardzo wiadomo, przed czym miałoby się ten dom i rodzinę chronić.

 

Tam gdzie jest broń, tam jest mniej przestępstw z użyciem broni. Najczęściej i tak jest używana broń z nielegalnego źródła, to ofiara jej nie mając jest na straconej pozycji.

Cytat

no, chyba, że przed tymi mitycznymi przestępstwami imigrantów, których jednak, o dziwo, nie potwierdzają żadne policyjne statystyki, uparcie twierdzące, że w tej grupie przestępczość jest na takim samym poziomie, jak w innych.

To Pan chyba nie czyta danych.

Cytat

I z historycznego punktu widzenia porównywanie Aborygenów, Indian i Rzymian do aktualnej sytuacji w Europie jest bez pozbawione sensu i wskazuje na nieznajomość kontekstów

Jestem z wykształcenia historykiem, a Pan kim jest, że się mądrzy na tematy historyczne? Jaki niby kontekst? Przyjmowanie wszystkich bez umiaru i weryfikacji (bo jak większość nie ma dokumentów albo ma sfałszowane i pomijam już fakt, że część z nich służyła u terrorystów, co ludzie wychwycili ze zdjęć)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambusek napisał:

Polscy politycy niech lepiej zamkną te swoje spasione mordy, już wystarczy w środowisku myśliwych debili potrafiących zabić psa, który się oddali kilka kroków od właściciela. Troglodyci najpierw strzelają, potem dopiero następuje jakiś krótkotrwały proces myślecia i się zaczyna wymyślanie jak to wcale "myśliwy" nie jest winny. Wielu z nich jedyne na co zasługuje to żeby im ten sztucer wsadzić w odbyt i pociagnąć za spust. 

Bambusek wielu "właścicieli psów" zasługje na to samo, pozowalając oddalić się swoim "pupilom" na kilka "...metrów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, darsz napisał:

Bambusek wielu "właścicieli psów" zasługje na to samo, pozowalając oddalić się swoim "pupilom" na kilka "...metrów".

Tak jest, bo przecież na polu, gdzie po horyzont nie ma żywej duszy, pies nie może odbiec 5m bo wielka tragedia wtedy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:

Tak jest, bo przecież na polu, gdzie po horyzont nie ma żywej duszy, pies nie może odbiec 5m bo wielka tragedia wtedy. 

Ależ nie  tragedie, tylko takie zabawne historie to sobie czasami oglądam znajdując zagonione na śmierć sarny, którym dosłownie pękło serce ze strachu przed grupą takich malutkich milusich piesków, filmik z kamery pułapki na którym dorosły samiec jelenia broni się przez 6 godzin przed uroczymi pieskami i uradowanego psa sąsiada przynoszącego swojemu panu "wielkanocnego zajączka". Naprawdę ubaw po pachy, boki zrywać. Najbardziej rozbawiła mnie historia ciężarnej łani, która wpadła do jadącego autobusu uciekając przed uroczymi pieskami i dziwnie czerwonego z wściekłości weterynarza, który miał wielką ochotę urwać coś właścicielom tych kochanych piesków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając Pana Serafina można u niego wyczuć olbrzymi strach przed jakimiś mitycznymi narodowcami, o których naczytał się pewnie w Wyborczej, a uważa się on za lewicę. 

Niestety w przypadku Polski nie możemy mówić o klasycznym podziale na lewicę i prawicę. Świetnie zobrazował tę sytuację autor felietonu o historii Czech, którego wnioski wykraczają daleko poza świat gier komputerowych. Bardzo często osoby deklarujące się w naszym kraju jako lewicowcy, są tak naprawdę ludźmi przesiąkniętymi mieszaniną niechęci i strachu przed własnymi rodakami. Ludzie ci będą pochylać się nad losem murzyna, homoseksualisty, imigranta, feministek bo widzą, że postępowi "biali ludzie" z Zachodu tak robią. Jednocześnie z pogardą odnoszą się do własnych rodaków i nie dostrzegają, iż w Polskich realiach to właśnie oni są dyskryminowaną i pokrzywdzoną grupą, o którą powinna upominać się prawdziwa lewica. Taka osoba nie ucieszy się, że dzięki Wiedźminowi czy KCD w świecie gier pojawiły się pomijane do tej pory (oni powiedzieliby dyskryminowane) wątki wschodnioeuropejskie i elementy kultury słowiańskiej. Nie, oni będą się czepiać, że nie ma murzyna. Ludzie pokroju Pana Serafina będą odmieniać przez wszystkie przypadki słowo "tolerancja", ale nie zaakceptują myślących inaczej i wyznających inne wartości rodaków. Rozumiem, że siedząc w Polsce łatwiej jest kochać murzyna w USA, ofiarę niewolnictwa, czy Araba z Europy, ofiarę kolonializmu niż będącego ich polskim odpowiednikiem sebixa z własnego osiedla. Szkoda, że Pan redaktor rozwodząc się często nad krzywdami III świata i różnych mniejszości nie uświadomi sobie, że mieszka w kraju, który sam był kolonizowany, gnojony, poniżany, a jego mieszkańcy mordowani. Może te wyśmiewane cechy rodaków to właśnie efekt naszej historii, a nie materiał na szyderę? Dziwi Pana redaktora, że polska młodzież nie chodzi w koszulkach z Che i nie deklaruje się jako wróg światowego kapitalizmu? Coś Panu podpowiem. Tak naprawdę nie są różni. Też chodzą w koszulkach z romantycznymi partyzantami i bojownikami o wolność, ale nie z boliwijskiej dżungli, ale naszych lasów. Tak bardzo gardzicie własnym krajem, więc nie dziwcie się, że go nie rozumiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, darsz napisał:

Ależ nie  tragedie, tylko takie zabawne historie to sobie czasami oglądam znajdując zagonione na śmierć sarny, którym dosłownie pękło serce ze strachu przed grupą takich malutkich milusich piesków, filmik z kamery pułapki na którym dorosły samiec jelenia broni się przez 6 godzin przed uroczymi pieskami i uradowanego psa sąsiada przynoszącego swojemu panu "wielkanocnego zajączka". Naprawdę ubaw po pachy, boki zrywać. Najbardziej rozbawiła mnie historia ciężarnej łani, która wpadła do jadącego autobusu uciekając przed uroczymi pieskami i dziwnie czerwonego z wściekłości weterynarza, który miał wielką ochotę urwać coś właścicielom tych kochanych piesków.

Ok w takiej sytuacji jestem jak najbardziej za odstrzeleniem takiego psa. Jednak nie ma się co oszukiwać, myśliwi nie robią tego by ochronić zwierzęta, tylko żeby sobie postrzelać. Sam byłem świadkiem sytuacji gdzie to właśnie myśliwi męczyli tak zwierzęta, bo akurat uczyli młode psy atakować. Dosłownie rzucali psy na osamotnioną lochę z małymi, psy uciekały a te leśne zjeby powtarzały manewr. Albo sytuacja gdzie myśliwy przynosi karabin do mojego znajomego stolarza co by mu kolbę dorobić, bo tak łanie okładał po głowie (jego słowa), że ta aż mu się złamała. Także sorry, ale myśliwi to gorsze zakały niż te psy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

I z historycznego punktu widzenia porównywanie Aborygenów, Indian i Rzymian do aktualnej sytuacji w Europie jest bez pozbawione sensu i wskazuje na nieznajomość kontekstów

Odniosę się jeszcze raz do Pana słów. Jakby Pan użył jakichś argumentów - zamiast zwykłego zaprzeczenia mówiąc o kontekście - to może na Pana słowa odpowiedziałbym inaczej, ale skoro tak Pan napisał, to ja również napisałem nie tak jak powinienem, aczkolwiek nie powinienem tak się zachowywać pisząc o wykształceniu I ZA TO PRZEPRASZAM. Każdy człowiek może mieć racje, a czasem racja to inny punkt widzenia i nie ma jednej prawdy.

Ja widzę analogię do Rzymu ponieważ było mnóstwo imigrantów germańskich oraz ich potomków, tak jak obecnie jest na Zachodzie pełni imigrantów z krajów muzułmańskich oraz ich potomków. Germanie zaczynali służyć w wojsku, a dziś muzułmanie też służą w wojsku (oczywiście jest to rzecz normalna, ponieważ CI mają już obywatelstwo danego kraju), a nawet samych imigrantów planuje się zatrudniać w policji i wielu już zajmuje się polityką i zajmuje ważne stanowiska. Oczywiście sam udział w służbach czy przybyciu wielkiej rzeszy imigrantów jeszcze nic nie znaczy w kontekście upadku Rzymu. Ale upadek Rzymu niektórzy badacze upatrują w samym chrześcijaństwie, jako jednym z powodów upadku (a których był ogrom) i po prostu imperium w stanie słabości wykorzystali barbarzyńcy. Dziś zyskującą religią jest islam i on może również przyczynić się słabości Europy. Czytałem choćby sondaż w UK prowadzony wśród muzułmanów i mieli odpowiedzieć, czy wydaliby islamskiego terrorystę organom ścigania. Aż 66% odpowiedziało, że nie zrobiłoby tego. Nawet jeśli czynnie większość nie wspiera działań terrorystów, to większość nie miałaby problemu z ukrywaniem faktu, że zna miejsce ukrycia terrorysty. Czy to nie jest druzgocąca statystyka? Nawet jeśli uznać poważny błąd statystyczny i dać 50% (16% mniej) to i tak daje to ogromny wynik. Dlatego nie od dziś się mówi, że dzielnice muzułmańskie to wylęgarnia terroryzmu islamskiego. Kiedy był zamach w Belgii i część terrorystów się ukrywała to służby wykryły jednego takiego i go złapali. Gdzie się ukrywał? W dzielnicy muzułmańskiej, gdzie wszyscy go ukrywali. Społeczność owej dzielnicy, w której ukrywał się terrorysta zaczęła krzyczeć jako wyraz dezaprobaty, ale nie w stosunku do terrorysty, ale do służb, które go zatrzymały, deklarując tym samym wsparcie dla terrorysty. Takie coś wbija w fotel. Gdzieś w internecie był kiedyś film z zatrzymaniem takiego terrorysty. I jak sobie o nim pomyślę to zaraz przychodzą mi na myśl statystyki sondy z UK. Ja w Polsce nie chcę społeczeństwa, które terrorystom zapewniałoby schronienie i byłoby świetną siatką do rekrutowania nowych. Dodam jeszcze zamach na Charlie Hebdo,  a potem minutą ciszy miały uczcić dzieci w szkołach ofiary zamachu. Dzieci muzułmańskie zaprotestowały uważając, że słusznie zginęli. Szok? Dla nie to był szok i wtedy zacząłem czytać Sunnę, a więc hadisy. Tam jest opis historii jak Mahomet zleca morderstwo osoby, która go publicznie znieważała. Tak samo jest opis mężczyzny, który zabił swoją niewolnicę/żonę tylko dlatego, że obrażała proroka. Prorok nie znając kontekstu chciał osądzić mordercę, ale kiedy poznał, że bronił tylko jego dobre imię to go wypuścił i zabronił czynić mu krzywdę. Skoro takie jest zalecenie religijne to nie dziwi mnie czemu tak zachowywały się dzieci i mogę się tylko domyślać jakie poglądy panują w ich domach. To więc również sprawia, że ja nie chcę w ich w Polsce. Już samo zjawisko terroryzmu jest wystarczającym argumentem przeciwko przyjmowaniu imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. W Polsce takich problemów nie ma i nie chcę, aby kiedykolwiek nastąpił, ponieważ mamy wiele innych problemów, więc po co tu nowe. Pomijam fakt, że wielu, którzy przybyli łódkami, to zwyczajni bogacze w porównaniu do przeciętnego Kowalskiego, bo zapłacić za taką podróż nigdy nie byłby wstanie. Ponadto przyjmując takich to wspieranie terroryzmu, bo oni przemytnicy współpracują z terrorystami. I żeby było śmieszniej zostawili własne dzieci i żony na obszarze wojny, z którego uciekli, jak mawiali: przed pewną śmiercią - ale zostawić tam rodzinę jakoś mogli. Nie chcę takich, którzy tak postępują. W internecie krąży się relacja z ośrodka dla uchodźców, jak pytano dziecko kogo popiera, to bardzo szczerze odpowiedziało, że Państwo Islamskie, a kiedy jakiś dorosły muzułmanin to usłyszał to nakazał dziecku zmienić swoje słowa, że ISIS jest złe, bo wtedy zyska współczucie Europejczyków. Nie wiem jaka tego jest skala, ale na pewno jakiś procent tak myśli, a to już wystarczający argument przeciw, jeśli chcę liczyć na bezpieczeństwo własne i swojej rodziny.

Jeszcze w kwestii strachu i ostrożności wśród lewicy/liberałów. Skoro sam Pan podał dane, że prawica bardziej polega na strachu i jasne, że część ludzi to fobia, ale inni to po prostu wyraz ostrożności, skoro się boją to wolą zachować ostrożność. A skoro prawica taka jest, to logiczne jest, że lewica jest przeciwieństwem, mniej się boi o swoje bezpieczeństwo, jest mniej ostrożna. A może przykład? Ściąganie miliony obywateli z Afryki i Bliskiego Wschodu bez żadnych dokumentów albo mając sfałszowane od zera albo zabrane po tych co zginęli i przerobione. Czy ktoś, kto troszczy się o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, wpuścił by do siebie kogoś obcego, którego nawet nie można sprawdzić kim jest ta osoba albo jest inną osobą niż za którą się podaje oficjalnie? Część terrorystów przecież była uchodźcami (np. we Francji) i miała lewą tożsamość. Jak ktoś troszczy się o bezpieczeństwo to takich ludzi nie wpuści za nic. Odpowiedzialność zbiorowa, bo nie wiadomo, kto kim jest oraz jeszcze powyższe przykłady tylko umacniają mój pogląd.

Lepszym rozwiązanie jest pomoc na miejscu, tworząc wolne strefy bezpieczeństwa i je odpowiednio zagospodarować, aby mogli bez obaw przeczekać wojnę. Rozwiązanie na miejscu jest kilka razy tańsze. Przyjmowanie to zabawa w Boga, bo jednego przyjmę, ale za to zginie trzech innych, a pomoc na miejscu to pomoc wszystkim czterem za te same pieniądze. Kto jest prawdziwie miłosierny wybierze pomoc na miejscu. A jako jako człowiek byłbym też z tego zadowolony, bo upiekłbym dwie pieczenie na jednym ogniu. Natomiast w Krytyce Politycznej raz na Facebooku napisano dlaczego chcą muzułmanów w Polsce. Chcą ich dlatego, że to będzie elektorat lewicy/liberałów - to jest te miłosierdzie, a tak o nim krzyczą mówiąc o Jezusie, podczas, gdy ich motywacje są zupełnie inne (pomijam te osoby, które naprawdę są współczujące). Taki elektorat jest tylko tymczasowy, bo wróg mojego wroga jest moim przyjacielem i jeśli poczują się za jakiś czas wystarczająco silni to się od lewicy i liberałów odwrócą, ponieważ oni brzydzą się ich ideami, a wtedy może pojawić się nowy Odoakr. To tylko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować