Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cyberpunk 2077 nie jedynym projektem CD Projekt RED. Nowe RPG pojawi się do 2021 roku!

25 postów w tym temacie

Biorąc pod uwagę ile tego Cyberpunka robia to na ich miejscu byłbym ostrożny w ujawnianu, że jeszcze cos tam skrobią. Cyberpunka tez mieli zacząć robić zanim wydali Wieśka. A efektów pracy ni widu ni słychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, alex1112 napisał:

Biorąc pod uwagę ile tego Cyberpunka robia to na ich miejscu byłbym ostrożny w ujawnianu, że jeszcze cos tam skrobią. Cyberpunka tez mieli zacząć robić zanim wydali Wieśka. A efektów pracy ni widu ni słychu.

A ile go niby robią, tego cyberpunka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:
21 minut temu, alex1112 napisał:

Biorąc pod uwagę ile tego Cyberpunka robia to na ich miejscu byłbym ostrożny w ujawnianu, że jeszcze cos tam skrobią. Cyberpunka tez mieli zacząć robić zanim wydali Wieśka. A efektów pracy ni widu ni słychu.

A ile go niby robią, tego cyberpunka?

Prace miały się zacząć, jeszcze przed wydaniem Wieśka 3. Mieli tym sie zajmowac ludzie, który przy wieśku nie mieli juz na tym etapie nic do robowy ( czyli zapewne programiści i twórcy fabuły itp). Czyli prace rozpoczeto na przełomie 2014 i 2015 r. Zazwyczaj cyk produkcujny AAA trwa 3-4 lata. Więc powinniśmy widzieć juz jakies efekty. 


Natomiast ujawnianie, że pracują nad kolejnym projektem który wydadza za 4 lata to jakiś żart. Naczelny od PR powinien tam polecieć dawno temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, alex1112 napisał:

Prace miały się zacząć, jeszcze przed wydaniem Wieśka 3. Mieli tym sie zajmowac ludzie, który przy wieśku nie mieli juz na tym etapie nic do robowy ( czyli zapewne programiści i twórcy fabuły itp). Czyli prace rozpoczeto na przełomie 2014 i 2015 r. Zazwyczaj cyk produkcujny AAA trwa 3-4 lata. Więc powinniśmy widzieć juz jakies efekty. 

Z tego co wiem to konkretnie do roboty to się wzięli dopiero po wydaniu dodatków do wieśka. Wcześniej było badanie rynku, ewentualnie zarys fabuły. A to wszystko co napisałeś to chyba tylko Twoje przypuszczenia, nie poparte za bardzo niczym. Oczywiście mogę się mylić, ale masz może jakieś linki itp na poparcie tezy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, TigerXP napisał:
46 minut temu, alex1112 napisał:

Prace miały się zacząć, jeszcze przed wydaniem Wieśka 3. Mieli tym sie zajmowac ludzie, który przy wieśku nie mieli juz na tym etapie nic do robowy ( czyli zapewne programiści i twórcy fabuły itp). Czyli prace rozpoczeto na przełomie 2014 i 2015 r. Zazwyczaj cyk produkcujny AAA trwa 3-4 lata. Więc powinniśmy widzieć juz jakies efekty. 

Z tego co wiem to konkretnie do roboty to się wzięli dopiero po wydaniu dodatków do wieśka. Wcześniej było badanie rynku, ewentualnie zarys fabuły. A to wszystko co napisałeś to chyba tylko Twoje przypuszczenia, nie poparte za bardzo niczym. Oczywiście mogę się mylić, ale masz może jakieś linki itp na poparcie tezy? 

http://www.gram.pl/news/2012/05/30/cyberpunk-czyli-nowa-gra-crpg-od-cdpr.shtml

To news z 2012 roku, a później też wielokrotnie potwierdzali, że cały czas robią. W 2016 roku potwierdzili, że "na chwilę obecną" przy grze już robi więcej ludzi, niż przy wieśku. Więc produkcja ruszyła juz 6 LAT TEMU! 

A od 2 lat pracuje przy tym ekipa większa od Wieśka - dalej ni widu, ni słychu 

Edytowano przez Face7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex1112 napisał:

Prace miały się zacząć, jeszcze przed wydaniem Wieśka 3. Mieli tym sie zajmowac ludzie, który przy wieśku nie mieli juz na tym etapie nic do robowy ( czyli zapewne programiści i twórcy fabuły itp). Czyli prace rozpoczeto na przełomie 2014 i 2015 r. Zazwyczaj cyk produkcujny AAA trwa 3-4 lata. Więc powinniśmy widzieć juz jakies efekty. 


Natomiast ujawnianie, że pracują nad kolejnym projektem który wydadza za 4 lata to jakiś żart. Naczelny od PR powinien tam polecieć dawno temu.

Panie kolego, zobacz sobie ile trwał proces produkcji GTA V na przykład. Dodatkowo, to że nie pokazują nic z gry nie znaczy, że nie mają nic do pokazania :) taka strategia i mi ona odpowiada. Cykl produkcyjny (pełny) tak dużej gry powinien trwać średnio od 3 do 5 lat. A taki w przypadku Cyberpunka zaczął się po premierze Wiedźmina 3 czyli w połowie 2015 (chociaż dalej nie byłbym taki pewny czy pełny, bo duża część ekpipy pracowała nad dodatkami). Na E3 mamy podobno coś zobaczyć, więc daje to 3 lata pełnego developmentu. Nie specjalnie długo, raczej przeciętnie. Przed premierą z tego co wiem była tylko pre-produkcja, czyli raczej praca koncepcyjna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Face7 napisał:

http://www.gram.pl/news/2012/05/30/cyberpunk-czyli-nowa-gra-crpg-od-cdpr.shtml

To news z 2012 roku, a później też wielokrotnie potwierdzali, że cały czas robią. W 2016 roku potwierdzili, że "na chwilę obecną" przy grze już robi więcej ludzi, niż przy wieśku. Więc produkcja ruszyła juz 6 LAT TEMU! 

A od 2 lat pracuje przy tym ekipa większa od Wieśka - dalej ni widu, ni słychu 

Produkcja pełną parą ruszyła w 2015, albo 2016 więc nie wiem czego oczekujecie? Drugiego Kingdom Come które po miesiącu patchowania dalej jest praktycznie niegrywalny? Czy może newsów w stylu star citizen - "zrobiliśmy nowy statek, dawajcie więcej kasy bo nie starczy nam na koks i dziewczynki"? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę nowy tytuł od CDPR z dowolną kreacją postaci ;P Z chęcią zagrałbym sobie elfem z komanda Wiewiórek, czarodziejką lub kimś z otoczenia Roche'a XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale fanboje gównoburze robią. Jak już zauważył FAce7 pierwsze bicie piany przez redsów zaczeło sie w 2012r. Teaser został pokazany w styczniu 2013r. ( a zazwyczaj pokazjuje sie je kiedy gra jest po półmetku prac ). Wiec wychodzi 6 lat dłubaniny ( czyli wszyscy z argumentem "3-5 lat" mogą już w dyskusji zamilknąć i nie pogrążać się dalej) i medialnego bicia piany ( troche tak jak z tym obniżaniem podatków w Polsce przez kolejne ekipy). Nawet wypuścicli do sieci wywiad z twórcą Cyberpunka, jak to im zarabiści układa sie wspułpraca i jak zarąbiście prace postepują.

CDPR jest notowany na giełdzie, czemu ma służyc taka gadka? Czy RS też z GTA V wyskakiwał przez 6 lat bijąc pianę? Mi oprucz DN Forever nie przychodzi za wiele tytułów z taką "reklamą". Naprawde osoba od PR powinna tam polecieć.

 

Tu nie chodzi kiedy produkcja faktycznie ruszyła  tylko jak to Twórcy przedstawiają. A wychodzi na to, że albo sa nierobami, albo produkcja ma bardzo poważne problemy, albo po prostu kłamią. W kazdym z podanych przypadków inwestorzy powinni sie zastanowić czy trzymac akcje. Jesli prawdą jest 2 lub 3 to doradzam wymiane osób od PR i siedzenie z buzią zamknietą na kłódke do czasu aż wszytsko będzie cacy zrobione ( czyli tak jak robia inni wydawcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórz jeszcze kilka razy coś o biciu piany, bo chyba nie każdy załapał. Poza tym wyskakujesz z jakimiś teoriami na temat wspÓłpracy, rzucasz jakimiś nic nie znaczącymi cyferkami, oprÓcz tego nazywasz CDP nierobami... Może i jestem fanbojem, ale w takim razie Ty na pewno jesteś hejterem :P do tego słabym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex1112 napisał:

Ale fanboje gównoburze robią. Jak już zauważył FAce7 pierwsze bicie piany przez redsów zaczeło sie w 2012r. Teaser został pokazany w styczniu 2013r. ( a zazwyczaj pokazjuje sie je kiedy gra jest po półmetku prac ). Wiec wychodzi 6 lat dłubaniny ( czyli wszyscy z argumentem "3-5 lat" mogą już w dyskusji zamilknąć i nie pogrążać się dalej) i medialnego bicia piany ( troche tak jak z tym obniżaniem podatków w Polsce przez kolejne ekipy). Nawet wypuścicli do sieci wywiad z twórcą Cyberpunka, jak to im zarabiści układa sie wspułpraca i jak zarąbiście prace postepują.

CDPR jest notowany na giełdzie, czemu ma służyc taka gadka? Czy RS też z GTA V wyskakiwał przez 6 lat bijąc pianę? Mi oprucz DN Forever nie przychodzi za wiele tytułów z taką "reklamą". Naprawde osoba od PR powinna tam polecieć.

 

Tu nie chodzi kiedy produkcja faktycznie ruszyła  tylko jak to Twórcy przedstawiają. A wychodzi na to, że albo sa nierobami, albo produkcja ma bardzo poważne problemy, albo po prostu kłamią. W kazdym z podanych przypadków inwestorzy powinni sie zastanowić czy trzymac akcje. Jesli prawdą jest 2 lub 3 to doradzam wymiane osób od PR i siedzenie z buzią zamknietą na kłódke do czasu aż wszytsko będzie cacy zrobione ( czyli tak jak robia inni wydawcy)

Bardzooo nie masz pojęcia o czym mówisz :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex1112 napisał:
...
układa sie wspułpraca i jak zarąbiście prace postepują.
...

Mi oprucz DN Forever nie przychodzi za wiele tytułów z taką "reklamą". 

...

doradzam wymiane osób od PR i siedzenie z buzią zamknietą na kłódke

Jak będziesz pisać "oprucz" i "wspułpraca", to raczej nikt twojego "doradzania" nie potraktuje poważnie. Ba, nikt do tego momentu nawet nie dobrnie, bo wcześniej każdy dostanie ataku śmiechu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam niech i robią do 2020r, bo, że tak zapytam - nie macie w co grać chłopaki? Ja mam Wieśka, Just Cause 3 i dwa ostatnie Batmany do ogrania. Na pon wziąłem urlop i będę ogrywać! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Headbangerr napisał:
alex1112 napisał:
...
układa sie wspułpraca i jak zarąbiście prace postepują.
...

Mi oprucz DN Forever nie przychodzi za wiele tytułów z taką "reklamą". 

...

doradzam wymiane osób od PR i siedzenie z buzią zamknietą na kłódke

Jak będziesz pisać "oprucz" i "wspułpraca", to raczej nikt twojego "doradzania" nie potraktuje poważnie. Ba, nikt do tego momentu nawet nie dobrnie, bo wcześniej każdy dostanie ataku śmiechu. 

Poprosze właczenie podkreślania błedów w komentażach, albo mozliwośc przekopiowania tekstu z MS Word. I tak sie ciesz że czytam tekst zanim go opublikuje. W twoim przypadku proponuje się natomiast zapoznać z określieniem Argumentum ad personam i prowadzic dyskusje na argumenty merytoryczne. A sam fakt że ty dobrnołeś świadczy o hipokryzji w tym co napisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i potwierdzali niejednokrotnie, że nie będzie Wiedźmina 4, ale czy jest tu ktoś, kto by nie chciał następnej części z Białym Wilkiem w roli głównej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, terixAS napisał:

Może i potwierdzali niejednokrotnie, że nie będzie Wiedźmina 4, ale czy jest tu ktoś, kto by nie chciał następnej części z Białym Wilkiem w roli głównej?

Ktoś, kto nie lubi postaci Geralta (charakteru, sposobu bycia itd.) zapewne wolałby coś innego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, terixAS napisał:

Może i potwierdzali niejednokrotnie, że nie będzie Wiedźmina 4, ale czy jest tu ktoś, kto by nie chciał następnej części z Białym Wilkiem w roli głównej?

Tak, np. ja.

A co do newsa, to lepiej niech się skupią na robieniu jednej dużej gry na raz bo (sądząc po pojawiających się informacjach w mediach) ambicje związane z Cyberpunkiem 2077 mają spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, terixAS napisał:

Może i potwierdzali niejednokrotnie, że nie będzie Wiedźmina 4, ale czy jest tu ktoś, kto by nie chciał następnej części z Białym Wilkiem w roli głównej?

Dla mnie W3 jest mocno przereklamowany. Zatrzymałem się w Novigradzie i w ogóle nie mam ochoty wracać do gry. Uważam, że w ostatnich ich latach wyszły lepsze gry z gatunku RPG. Jest mi obojętne czy powstanie kolejny Wiedźmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować