Zaloguj się, aby obserwować  
TheNorbi

Czy ktoś jeszcze słucha Linkin Park?

1578 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2008 o 08:53, Ecko09 napisał:

Czyżby LP byłaż tak popularny w Polsce? Na naszej- klasie nzalazłem 28 profili Chestera
i 30 profili Mike''a xD


na grono.net jest to samo:P A największa grono tematyczne o LP na gronie liczy ponad 4000 członków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 08:53, Ecko09 napisał:

Czyżby LP byłaż tak popularny w Polsce? Na naszej- klasie nzalazłem 28 profili Chestera
i 30 profili Mike''a xD


Owszem jest popularny, lecz troche denerwuje mnie to, że jest kojażony głównie z zespołem który słucha się "bo jest modny" (czyli słuchany głównie przez nastolatki które i tak znają zapewne same single, które leciały w TV). Wielu ludzi na forach mówi, że mają słabe teksty (po czym widać, że nie zabardzo znają teksty LP)... Heh, przecie sam Mike miecie większość raperów jesli chodzi o lirykę (ba, techniką z resztą też).
Na taki stan rzeczy może mieć głównie wpływ fakt, że zyskali taką popularność, a wiadomo, dzisiaj tępi się wszystko co jest ''komercyjne'' (ludzie przy tym nie znają nawet znaczenia tego słowa). Wydaje mi się, że ludzie zupełnie inaczej patrzyli by na to, gdyby nie multiplatynowa sprzedaż płyt... Ale cóż, takie życie. Jak dla mnie czy by sprzedali kilka milionów czy tysiąc egzemplarzy, będzie to tak czy tak b. dobry zespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy są w Warszawie jakieś sklepy, gdzie możn kupić jakieś koszulki i inne bajery z LP? Taki sobie prezent na mikołajki zamówiłem, bo inaczej kolega da mi w zemście węgiel za to co mu kupiłem rok temu.... Szukałem na rockmetalshop, ale oni sprzedają tylko przez neta:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście LPU 8.0?? Wg mnie słabo. Chyba chcieli jakiś żart sobie zrobić, ale nie wyszło to za dobrze. Myślałem, że wrzucą jakieś utwory, które nie zmieściły się na MtM a tu takie coś ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 21:55, pitel napisał:

Słyszeliście LPU 8.0?? Wg mnie słabo. Chyba chcieli jakiś żart sobie zrobić, ale nie
wyszło to za dobrze. Myślałem, że wrzucą jakieś utwory, które nie zmieściły się na MtM
a tu takie coś ;/


Ha Ha Ha Ha Ha xD Ha ha!!! Ale Joke=D Płyta i tak można powiedzieć, że za darmo(abonament LPU) więc co sie martwią. Ciekawi mnie jak brzmią tą piosenki... Hahaha rozwaliła mnie okładka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się! Zgodnie z moim życzeniem najnowsze wydawnictwo Linkin Park czyli Road To Revolution: Live At Milton Keynes trawiło pod moją choinkę :-) Inna sprawa,że w święta nie bardzo był czas by sobie spokojnie siąść i obejrzeć koncert (czy też przesłuchać CD,bo i ono się w tym pakiecie znajduje),ale w końcu mi się to udało,a teraz moja mini-recenzja,która mam nadzieję pomoże niezdecydowanym w decyzji czy warto wydać pieniądze na nowe wydawnictwo Chestera i spółki.
Zacznę od bardzo fajnie prezentującego się na mojej półce opakowania,które jeszcze lepiej wygląda po rozłożeniu: CD jest zlote,a DVD czarne co daje bardzo fajny efekt. Gorzej z zawartością,bo poza płytami jest tam tylko malutka książeczka z kilkoma zdjęciami z koncertu i podanie o członkostwo w LPU. Trochę słabo,ale w końcu to nie tona gadżetów jest tutaj najważniejsza... Co do koncertu mam mieszane uczucia. Myślę,że chłopaki poszli bardziej w stronę klimatu niż poweru i właśnie poweru najbardziej mi brakuje. Słynące do tej pory z niesamowitej mocy na koncertach utwory takie jak: "One Step Closer", "Lying From You" czy zwłaszcza "In The End" są tu jakieś słabe (i nie chodzi mi tylko o to,że angielska publika jest raczej średnia,jeżeli chodzi o pomoc w śpiewaniu ale o samo wykonanie ze strony LP),choć są i piosenki pełne poweru jak "Given Up" czy "No More Sorrow" (z genialnym, dłuższym niż zwykle, gitarowym intrem) i cała końcówka płyty od momentu pojawienia się na scenie Jay''a-Z do wieńczącego cały występ mega-długiego wykonania "Bleed It Out", tak czy inaczej pod względem poweru płyta jest daleko w tyle w stosunku do poprzedniej "koncertówki" czyli "Live In Texas". W tyle jest też pod względem doboru repertuaru,choć to już wyłącznie moja subiektywna opinia. Za dużo jest piosenek z MTM, za mało z HT i Meteory,a już całkowitym wg.mnie nieporozumieniem jest umieszczenie "tylko" w formie bonusów po napisach końcowych takich utworów jak "Somewhere I Belong", "Papercut" i "Points Of Authority" ( do którego Mike dorzuca jeszcze FM''owskie "Petrified" i "There They Go"),chociaż z drugiej strony fajnie,że w ogóle są...(lecz tylko na DVD, na CD ich brak). Wspomniałem też o klimacie. Tu jest moim zdaniem z kolei dużo lepiej niż w przypadku "Live In Texas". Przede wszystkim LiT odbywało się za dnia,a tu mamy wieczór/noc co dużo lepiej wygląda,całość jest też moim zdaniem dużo lepiej zmontowana i robi wrażenie mniej sztucznej. Za to wielki plus. O klimat postarali się też chłopaki z LP. Świetnie prezentują się pod tym względem zwłaszcza takie utwory jak: TLTGYA (z Mike''m grającym na klasycznej gitarze), "Shadow Of The Day" (choć to całe gaszenie świateł i wyciąganie zapalniczek śmierdzi mi trochę tandetą, tu akurat wyszło fajnie) i "Crawling" (z intrem z Reanimation). Podsumowując: DVD fajnie się ogląda, CD fajnie się słucha,ale brakuje mi trochę takiej "iskry"....
Myślę,że fan powinien mieć tą płytę w swoim zbiorze,choć oczywiście wszystko jest pewnie pocięte i wstawione na YT ,ale to raczej opcja dla tych, dla których jakość dźwięku i obrazu ma znaczenie drugorzędne...
Polecam, mimo kilku braków, polecam...

PS. Warto wspomnieć też o zarapowanym a-capella przez Mike''a HHH (a właściwie tylko pierwszej zwrotce). Dał radę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>
>Ciach

Ja powiem tak. Oglądałem setki występÓw na żywo LP(na youtube). Występ w Milton Keynes, jest zdecydowanie słabszy od RaR, Live in Texas, czy nawet naszym Chorzowie. Winą jest troche sztywna publika. Co ja bede gadał^^ Dam porÓwnianie:D Sami zdecydujcie

Rock am Ring 2004-In the end
http://www.youtube.com/watch?v=_ube6PRlvg0
vs
Live At Milton Keynes
http://www.youtube.com/watch?v=lKOf9E--y6s

Breaking The Habit
Webster Hall
http://www.youtube.com/watch?v=OhBQXS64e_E&feature=related
vs
http://www.youtube.com/watch?v=YFWm5nFv6ls

Papercut
Rock am Ring(najlepsze wykonanie!!)
http://www.youtube.com/watch?v=xgahHFCbQnk
vs
http://www.youtube.com/watch?v=IqX0WuqXl_E

What I''ve Done
Live at TV Total
http://www.youtube.com/watch?v=_qq3qT1MEKk
vs
http://www.youtube.com/watch?v=QXH7hrvqnEI&feature=related

Szkoda, że już nie grają starszych piosenek ktÓre, tez były bardzo klimatyczne(High Voltage, pushing me away(wersja z HT), albo Easier to run.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 11:20, marcinshinoda napisał:

Ja powiem tak. Oglądałem setki występÓw na żywo LP(na youtube). Występ w Milton Keynes,
jest zdecydowanie słabszy od RaR, Live in Texas, czy nawet naszym Chorzowie. Winą jest
troche sztywna publika.

Ja też sporo występow widziałem i również nie umieściłbym tego z MK w czołówce (chociaż Chorzowa też nie ;)),bo tak jak mówiłem brakuje mu mocy,ale cóż... Dużego wyboru nie mamy,chłopaki zdecydowali się wydać ten koncert na DVD i tyle... Szkoda,że nie ma jako oficjalnego DVD zespołu któregoś z występów na RaR (każdy kopie tyłek),ale co zrobić...

Dnia 28.12.2008 o 11:20, marcinshinoda napisał:

Szkoda, że już nie grają starszych piosenek ktÓre, tez były bardzo klimatyczne(High Voltage,
pushing me away(wersja z HT), albo Easier to run.

Tak jak mówiłem repertuar też mi do końca nie odpowiada. Lubię MTM (choć nadal uważam,że to najsłabsza z płyt),ale na koncercie chciałbym posłuchać starszych utworów. Mi np. brakuje "With You" czy "Figure 09", które niestety chłopaki ostatnio grają bardzo rzadko. A już zupełnie nie wiem dlaczego nie zdecydowali się "A Place For My Head". Przecież to najlepszy ich koncertowy, utwór (i jeden z najlepszych w ogóle wg.mnie)! Niesamowity jest efekt,gdy na słowa Chestera: "You, try to take the best of me" cały tłum odpowiada: "GO AWAY!"

Myślę,że nie ma sensu porównywać RtR do koncertów z YT,bo one nie zostały wydane na DVD (niestety),a jedynie do LiT. Ja bym powiedział,że LiT lepiej się słucha,ale RtR lepiej ogląda (w LiT za dużo nawrzucali tego slow motion przez co całość jest nieco sztuczna). Ogólnie (tak jak pisałem w poprzednim poście) fajna płytka,ale niedosyt pozostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2008 o 11:20, marcinshinoda napisał:

Szkoda, że już nie grają starszych piosenek ktÓre, tez były bardzo klimatyczne(High Voltage,
pushing me away(wersja z HT), albo Easier to run.


Znając życie skupiają się na hitach i pomimo tego, że wiele piosenek jest naprawdę fajnych to raczej mało prawdopodobne, że je usłyszymy... Niestety tak działa większość zespołów muzycznych, ale w sumie nie można mieć im tego za złe, przecież na najlepszym zarabia się najlepiej... (ehh!).

Ps.
Dostałem od brata na święta koszulkę LP i jestem w niebo wzięty :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Ja też sporo występow widziałem i również nie umieściłbym tego z MK w czołówce (chociaż

Dnia 28.12.2008 o 12:27, mati285 napisał:

Chorzowa też nie ;)),bo tak jak mówiłem brakuje mu mocy,ale cóż... Dużego wyboru nie
mamy,chłopaki zdecydowali się wydać ten koncert na DVD i tyle... Szkoda,że nie ma jako
oficjalnego DVD zespołu któregoś z występów na RaR (każdy kopie tyłek),ale co zrobić...


Wydaje mi sie, że cała trasa Project Revolution była nagrywana, bo fragmenty były dostępne na stronie LP.

Dnia 28.12.2008 o 12:27, mati285 napisał:

Tak jak mówiłem repertuar też mi do końca nie odpowiada. Lubię MTM (choć nadal uważam,że
to najsłabsza z płyt),ale na koncercie chciałbym posłuchać starszych utworów. Mi np.
brakuje "With You" czy "Figure 09", które niestety chłopaki ostatnio grają bardzo rzadko.
A już zupełnie nie wiem dlaczego nie zdecydowali się "A Place For My Head". Przecież
to najlepszy ich koncertowy, utwór (i jeden z najlepszych w ogóle wg.mnie)! Niesamowity
jest efekt,gdy na słowa Chestera: "You, try to take the best of me" cały tłum
odpowiada: "GO AWAY!"


O ile With You czasami jeszcze zagrają to A Place For My Head czy Forgotten, Runaway, czy Pushing me away(wersja z HT) tylko raz na jakiś czas. WogÓle sztywny mają ten repertuar, cały czas ten sam zestaw:P

Dnia 28.12.2008 o 12:27, mati285 napisał:

Myślę,że nie ma sensu porównywać RtR do koncertów z YT,bo one nie zostały wydane na DVD
(niestety),a jedynie do LiT. Ja bym powiedział,że LiT lepiej się słucha,ale RtR lepiej
ogląda (w LiT za dużo nawrzucali tego slow motion przez co całość jest nieco sztuczna).
Ogólnie (tak jak pisałem w poprzednim poście) fajna płytka,ale niedosyt pozostaje...



Ale do Rock am Ring 2004 czy 2007, czy Webster Hall to można. MTV puściło koncert w TV. No ale jak porÓwnywać koncert w Milton Keynes, do festiwalu Rock''owego na torze F1(Rock am Ring), przy 300 000 widzÓw....


garrick
>>Znając życie skupiają się na hitach i pomimo tego, że wiele piosenek jest naprawdę fajnych to raczej mało >prawdopodobne, że je usłyszymy... Niestety tak działa większość zespołów muzycznych, ale w sumie nie >można mieć im tego za złe, przecież na najlepszym zarabia się najlepiej... (ehh!).

Czytałem, że Rob ma problemy z zagraniem Easier to run, i to jest pewnie przyczyną tego, że nie grają na koncertach. Fajnie, że jakoś modyfikują te piosenki, bo czsami wychodzi lepiej niż oryginał^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Wydaje mi sie, że cała trasa Project Revolution była nagrywana, bo fragmenty były dostępne

Dnia 28.12.2008 o 13:00, marcinshinoda napisał:

na stronie LP.

Była nagrywana,ale na DVD trafił tylko jeden koncert,a może lepszym pomysłem byłoby wydanie występów z kilku koncertów z całej trasy,bo na pewno były tam lepsze wykonania niż te z Milton Keynes...
>WogÓle sztywny mają ten repertuar,

Dnia 28.12.2008 o 13:00, marcinshinoda napisał:

cały czas ten sam zestaw:P

Tak. Nawet kolejność piosenek bardzo zbliżona :)

Dnia 28.12.2008 o 13:00, marcinshinoda napisał:

No ale jak porÓwnywać koncert w Milton Keynes, do festiwalu Rock''owego na torze F1(Rock
am Ring), przy 300 000 widzÓw....

Fakt, inny kaliber,ale zauważ,że przy RaR nie wszyscy przyszli tylko na LP :D

>Czytałem, że Rob ma problemy z zagraniem Easier to run, i to jest pewnie przyczyną tego, że nie grają na >koncertach.
To dziwne,bo po tej solówce podczas "Bleed It Out" z RtR mam wrażenie,że dałby radę zagrać wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki.

Przeglądając strone linkinpark.pl znalazłem kilka ciekawych newsÓw. Przede wszystkim, wersje intrumeltal nowej piosenki, co można nazwać zwiastunem(podobnie było z Valentine Day) pioseneczka całkiem przyjemna, coś w stylu In Pieces, ale widać ze nie porzucili stylu MTM, i raczej nie wrÓcą do starego LP. Link poniżej

http://www.youtube.com/watch?v=UvS8E-36qG8&feature=related

Mike potwierdził, że nowa płyta ukaże sie w 2009 roku^^ Przewiduje jesień 2009. Jupi ja jeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> http://www.youtube.com/watch?v=UvS8E-36qG8&feature=related
Faktycznie bardzo przyjemny instrumental. Słychać wyraźnie,że płyta dalej będzie w stylu MTM,ale już się z tym pogodziłem,oby tylko było więcej piosenek na których słychać i rap Mike''a i wokal Chestera,bo samo "Bleed It Out" z MTM to za mało...

Dnia 28.12.2008 o 13:24, marcinshinoda napisał:

Mike potwierdził, że nowa płyta ukaże sie w 2009 roku^^ Przewiduje jesień 2009. Jupi
ja jeeeeee

No i super! Choć coś mi mówi,że bez obsuwy jednak się nie obędzie,ale ja jestem gotów poczekać nawet do 2010,byle płyta była naprawdę dobra :) Może też doczekamy się krążka Chestera i Dead By Sunrise, marzy mi się również nowy album Fort Minor,ale niech chłopaki przede wszystkim skoncentrują się na LP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 13:41, mati285 napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=UvS8E-36qG8&feature=related
Faktycznie bardzo przyjemny instrumental. Słychać wyraźnie,że płyta dalej będzie w stylu
MTM,ale już się z tym pogodziłem,oby tylko było więcej piosenek na których słychać i
rap Mike''a i wokal Chestera,bo samo "Bleed It Out" z MTM to za mało...
> Mike potwierdził, że nowa płyta ukaże sie w 2009 roku^^ Przewiduje jesień 2009.


Dokładnie... Mike''a brakuje najbardziej w MTM, ok gra na gitarze śpiewa w 2 piosenkach (a może 3? nie pamiętam), ale reszta wyszła totalnie rockowa, brakuje mi nu-metalu i rapcoru z pierwszych dwóch płyt... A na płytę czekam oczywiście ;) może rewolucyjna będzie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 13:24, marcinshinoda napisał:

Troche z innej beczki.

Przeglądając strone linkinpark.pl znalazłem kilka ciekawych newsów. Przede wszystkim,
wersje intrumeltal nowej piosenki, co można nazwać zwiastunem(podobnie było z Valentine
Day) pioseneczka całkiem przyjemna, coś w stylu In Pieces, ale widać ze nie porzucili
stylu MTM, i raczej nie wrócą do starego LP. Link poniżej

No raczej nie wrócą już starego stylu , sam Chester mówił że nie podobają mu się tamte płyty , chociaż ja osobiście wolę te starsze covery niż MTM. Mam nadzieje że na nowym singlu będzie trochę bardziej ostrych kawałków jak nie... trudno jak fan trza się przystosować ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> No raczej nie wrócą już starego stylu , sam Chester mówił że nie podobają mu się tamte

Dnia 30.12.2008 o 20:46, Carnage13 napisał:

płyty , chociaż ja osobiście wolę te starsze covery niż MTM. Mam nadzieje że na nowym
singlu będzie trochę bardziej ostrych kawałków jak nie... trudno jak fan trza się przystosować
;D



No tak, ale np: takie QWERTY potrafili nagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba jedyny temat, w którym będę komuś życzył czegokolwiek ;), ale no więc Happy New Year dla wszystkich fanów LP no i aby płyta naszego ulubionego zespołu była jedną z lepszych, którą wydadzą ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 16:28, garrick napisał:

To chyba jedyny temat, w którym będę komuś życzył czegokolwiek ;), ale no więc Happy
New Year dla wszystkich fanów LP no i aby płyta naszego ulubionego zespołu była jedną
z lepszych, którą wydadzą ;).


Dziękuje w imieniu zespołu Linkin Park^^ Zostaje czekać tylko na nową płyte i liczyć na przyjazd LP do Szczecina, na ESKA ROCK FESTIVAL!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować