Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kodowanie popkultury: gra z historią

5 postów w tym temacie

"Ostatnio padały gromy na białoskóre dzieci i dorosłych przebierających się za czarnoskórych bohaterów popkulturowych. Bo zawłaszczenie kulturowe."

Czekaj - co? 

To ja chyba całkowicie niszczę system: biały facet z nickem odwołujacym się do czarnoskórych i majacy Azjatkę w awatarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ostatnio padały gromy na białoskóre dzieci i dorosłych przebierających się za czarnoskórych bohaterów popkulturowych. Bo zawłaszczenie kulturowe.

A niedawno czytając komentarze na Facebooku dotyczącego serialu "Troy: The fall of a city", gdzie wypowiadał, że rodowy Grek, że jest oburzony tym, że zawłaszcza się ich kulturę, tworząc czarnoskórego Zeusa czy Achillesa, który miał jasne włosy i był rodowitym Grekiem. Czarnoskóra babka zwyzywała go od rasistów i że czarnoskórych wyobraża sobie tylko jako niewolników. Idiotka. Podobnie jak był film o wyprawie Argonautów po złote runo, gdzie Orfeusz był murzynem, mimo iż był on Trakiem. W serialu Spartakus jakoś to zniosłem, że Ojnomaus był murzynem mimo iż on był Celtem lub Germaninem. Już nie będę nawet komentował tego, że część ludzi jest święcie przekonany, że Hannibal był murzynem, mimo iż był on Semitą, Fenicjaninem. Czarnoskórych trzeba zawsze oddawać jako czarnoskórych, a białych można bez przeszkód tworzyć murzynami, więc czyż to nie rasizm takie podejście, zawłaszczanie kultury przez murzynów i ich białych lewicowców/liberałów, gdzie ja nie mogę grać czarnoskórej postaci, a murzyn zawsze może grać białego?

Edytowano przez BLyy87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, BLyy87 napisał:

A niedawno czytając komentarze na Facebooku dotyczącego serialu "Troy: The fall of a city", gdzie wypowiadał, że rodowy Grek, że jest oburzony tym, że zawłaszcza się ich kulturę, tworząc czarnoskórego Zeusa czy Achillesa, który miał jasne włosy i był rodowitym Grekiem. Czarnoskóra babka zwyzywała go od rasistów i że czarnoskórych wyobraża sobie tylko jako niewolników. Idiotka. Podobnie jak był film o wyprawie Argonautów po złote runo, gdzie Orfeusz był murzynem, mimo iż był on Trakiem. W serialu Spartakus jakoś to zniosłem, że Ojnomaus był murzynem mimo iż on był Celtem lub Germaninem. Już nie będę nawet komentował tego, że część ludzi jest święcie przekonany, że Hannibal był murzynem, mimo iż był on Semitą, Fenicjaninem. Czarnoskórych trzeba zawsze oddawać jako czarnoskórych, a białych można bez przeszkód tworzyć murzynami, więc czyż to nie rasizm takie podejście, zawłaszczanie kultury przez murzynów i ich białych lewicowców/liberałów, gdzie ja nie mogę grać czarnoskórej postaci, a murzyn zawsze może grać białego?

Wyobraź sobie co by było gdyby to doszło do naszej telewizji i ktoś by wpadł na pomysł aby pokazać że to murzyni obalili komunizm. I takiego Wałęsę by zagrał jakiś czarny. To by były dopiero jaja :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, TigerXP napisał:

Wyobraź sobie co by było gdyby to doszło do naszej telewizji i ktoś by wpadł na pomysł aby pokazać że to murzyni obalili komunizm. I takiego Wałęsę by zagrał jakiś czarny. To by były dopiero jaja :) 

Mogę sobie to wyobrazić, ponieważ jest grono idiotów, którzy chcą czarnoskórego Wiedźmina i wszelkie argumenty przeciw nazywają wprost rasizmem. To ja dla odmiany proponuję kolejną część Czarnej Pantery albo Blade'a niech zagra biały. A skoro z Joanny D'arc we Francji mogą zrobić kogoś "o ciemnej karnacji", bo spełniła ona wszystkie wymagania, gdzie wymaganiem nie był kolor skóry, aby oddać film jak najwierniej historycznie; to ja proponuję Zulu Czakę niech zagra biały, bo wszakże w RPA też nie brakuje białych obywateli tego kraju.

PS. Co do serialu o Troi to wspomnę jeszcze, iż w tej wojnie brali udział Etiopiowie z Memnonem na czele, którzy byli przecież murzynami. Natomiast twórcy serialu jeśli chcieli być poprawni politycznie, to mogli inteligentnie podejść do tematu i dać tam Memnona i jego Etiopiów, a wtedy wszyscy byliby zadowoleni, bo przecież byłoby to zgodne z mitologią grecką. Ale nie, postaci Memnona i Etiopiów całkowicie pominęli w produkcji (przynajmniej ja nie widziałem ich w spisie bohaterów serialu), a aktorów, grają obecnie Achillesa czy Zeusa, a mogliby grać właśnie Memnona i Etiopiów. Paranoja dzisiaj nie zna granic.

Żeby było śmieszniej to tam walczył nawet Amazonki, co jeśli chce się być poprawny politycznie, feministki ucieszyłyby się na pewno na wieść o umieszczeniu ich w serialu.

Edytowano przez BLyy87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować