Zaloguj się, aby obserwować  
Irmos

Co kupisz?? PS3 czy Wii??

36 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2007 o 10:31, Kruk. napisał:

Ja bym kupił PS3 niż Wii ponieważ Wii na gorszą jakość w grafice, dziwne sterowanie i nie ma
internetu, a PS3 ma internet, fajną konsolę i co najlepsze że PS3 jest najtańszą odtwarzarką
płyt blu-ray. Przęciętny odtwarzacz blu-ray kosztuje 4000 zł a PS3 około 2000 zł.

a po co ci teraz odtwarzacz bluray?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 23:31, TTBoS napisał:

ciezko powiedziec bo mam w domu PSP i jestem z niej bardzo zadowolony a jesli chodzi o PS3
to sam nie wiem zobaczymy jak wyjdzie a Wii to taki stary dobry pegazus od Nintedo tylko z
lepszymi osiagami i z tym pilocikem napewno fajna zabawa ale wymachiwac tak w powietrzu z 3H
co dzien to chyba reka by odpadła ;]


BLUŹNIERCA! Pegazus to stara, beznadziejna radzecko-polska podróbka pierwszego Nintendo(NES''a) od Nintendo!! :P A co do tematu, to raczej Wii, ale Ps3 móglbym kupić tymczasowo, żeby se przejść GTA IV, SW:Force Unleashed i sprzedać ;)
A Ci co mówią "Po co? i Tak kompy lepsze" niech się trochę zastanowią. Konsole są robione po to, aby grać. Nie musisz nic w nich zmieniać, dokupować hardware''u. Wszystkie gry Ci bez problemu chodzą, nie musisz się o nic martwić. Nie masz co 5 minut errorów, zwiech windowsa czy czegośtam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 10:31, Kruk. napisał:

Ja bym kupił PS3 niż Wii ponieważ Wii na gorszą jakość w grafice, dziwne sterowanie i nie ma
internetu, a PS3 ma internet, fajną konsolę i co najlepsze że PS3 jest najtańszą odtwarzarką
płyt blu-ray. Przęciętny odtwarzacz blu-ray kosztuje 4000 zł a PS3 około 2000 zł.

Wii ma Internet....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 22:26, Vytrix napisał:

Otóż, ciekawi mnie jaki będzie wasz wybór. Czy zakupicie hybrydę Sony, czy też wcale nie gorszego
Wii?? Czy może wogóle nie kupicie... Ja skusze się na Wii :)


Nie Wii...(m) jeszcze, co kupię... ;)
A tak na poważnie, jeśli miałbym wybierać, to patrząc na obecny stan rynku konsolowego, skłaniałbym się tylko w jednym kierunku - Xbox360.

Dlaczego nie PS3? A dlatego, że:
- cena dużo za wysoka!
- polityka Sony mi nie odpowiada (np. jest zniżka, nie ma zniżki... i tak w kółko)
- genaralnie gorsze gry, niż na X360
- sam wygląd konsoli mi się nie podoba

Dlaczego nie Wii? A dlatego że:
- mniej i gorsze gry, niż na X360
- sam wygląd konsoli mi się nie podoba
- słabszy marketing = mniejsza popularność = mniejsze zainteresowanie producentów gier, itd. (trochę jak z Linux-em)

A w Xboxie360 wyczuwam największy potencjał dla powstawania nowych gier. To oczywiście marketing i pieniądze wpompowane przez MS, ale tak to już jest w kapitaliźmie, że koniec końców wygrywa ten, kto ma więcej kapusty na wypromowanie swojego produktu.
Po drodze są też i wpadki, np. awaryjność pewnej serii X-ów, ale to nie zmienia ogólnego rankingu.

Analogicznie patrząc, Xbox360 można przyrównać do Windows z ogromnym zapleczem finansowym, zaś Wii - do Linuxa, który żeby wygrać z gigantem (albo przynajmniej stać z nim na równi) co do popularności, musiałby agresywniej zdobywać umysły producentów gier.

Jest takie powiedzenie, że: "pieniądz i dupa rządzą światem" - co do pierwszego jestem piewien. Wystarczy spojrzeć na Gears of War, które z założenia miało być wydane TYLKO! na Xbox360, a ostatnie wieści temu przeczą. Jak widać, trzeba poszerzać horyzonty wśród klienteli, bo pieniędzy nigdy dość.
Dlatego też, nie wierzę w zapewnienia koncernów typu: "kup NASZĄ zabawkę, a dostaniesz takie klocki, których nigdy nie będą miały inne dzieci..."

Mimo wszystko uważam, że na obecną chwilę Xbox360 byłby najlepszym wyborem. I to jeszcze przez dość długi czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli miałabym już kupować sobie konsolę, innymi słowy powrócić do nałogu sprzed 6 lat (kiedy to rozstałam się z moją PS i kupiłam sobie PC), wybrałabym...PS3. Dlaczego? Dla mnie to proste, bowiem żadna konsola moim zdaniem nie dorówna nigdy Playstation. Gry na PS zawsze miały niepowtarzalny klimacik, miło by było znowu zagrać w którąś z serii, którą pamiętam ze starego PSX''a. No i te niezapomniane wspólne granie ze znajomymi;-) Może to po prostu sentyment do tej konsoli... Trudno się mówi:-) Nie dość, że przepłaciłabym, nie dość, że nie mogłabym zagrać w parę świetnych tytułów (które na PS3 raczej nie zawitają), a na dodatek wspierałabym monopolistę Sony- myślę, że mimo wszystko byłabym zadowolona z zakupu :-) PS jest the best :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 15:11, ReWelot napisał:

No pewnie, ze PS3 (XBOX juz mam ;p) Wii to kaszanka ;/


Taa, całe rzesze ludzi przez "przypadek" zakupiło Wii, bo myśleli, że to odtwarzacz CD? Wii ma potencjał, zresztą stawia na zabawe a nie na grafikę. Wiadomo, ze bajery graficzne to fajna sprawa, ale ile wychodzi pięknych dennych gierek co roku? Gdyby producenici zatrzymali się na obecnym etapie a postawili na grywalność i zabawę to był by kosmos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 10:52, Ufo2 napisał:

BLUŹNIERCA! Pegazus to stara, beznadziejna radzecko-polska podróbka pierwszego Nintendo(NES''a)
od Nintendo!!


bez rusków by nie było za ciekawie na rynku ;] teraz już jest inaczej ale kiedyś ;s.

:P A co do tematu, to raczej Wii, ale Ps3 móglbym kupić tymczasowo, żeby se przejść

Dnia 21.07.2007 o 10:52, Ufo2 napisał:

GTA IV, SW:Force Unleashed i sprzedać ;)
A Ci co mówią "Po co? i Tak kompy lepsze" niech się trochę zastanowią. Konsole są robione po
to, aby grać. Nie musisz nic w nich zmieniać, dokupować hardware''u. Wszystkie gry Ci bez problemu
chodzą, nie musisz się o nic martwić. Nie masz co 5 minut errorów, zwiech windowsa czy czegośtam.


Heh jak dla mnie [na dana chwilę] PS3 czy XBoX360 obie konsole mogą iść na śmietnik bo tam ich miejsce nie dość że gnioty awaryjne to co jakiś czas wydaję się że w konsoli są patenty na które nie było zezwolenia;] konsole dobre są na 1rok bo tyle trwa ich super grafika później już są za kompami o jakieś 2-5 lat ;s i do tego powiedzmy konsola kosztuje 2500zł i do tego gry za 200-300zł ;s i wychodzi na to że kupno kompa i jego modernizacja + zakup gier wychodzi na jedno ale z tym że mamy aktualną grafikę a na konsoli ona stoi do następnej generacji/wersji ale trzeba pamiętać o TV ;] bo na byle gniocie konsola nowej generacji nie pokaże co potrafi ;] a to jakieś 10-20tys zł a średni TV 5-10tyś zł ;d a po 2 konsola to tylko zabawka do zabawy :> i bez pieca nie było by gier na konsole bo gdzieś trzeba je napisać :> i co ciekawe już nowe niektóre gry nie wyjdą na konsole z powodów ograniczeń ich możliwości a jak wyjdą grafika będzie gorsza fakt nie liczy sie może grafika a grywalność ale jak nie ma dobrej grafiki to naprawdę ucieka przyjemność z gry w pewnym stopniu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować