Zaloguj się, aby obserwować  
Daedagor

Problem z laptopem

3 posty w tym temacie

Witam wszystkich serdecznie,

Nigdy nie byłem fanem laptopów, ale gdy wracam ze studiów (gdzie mam peceta), to nie mam innego wyjścia jak z jednego korzystać w domu rodzinnym. Jest to laptop około 3 letni, marki Lenovo, z którym po kupnie nie było, a jakże, problemów. I LoL chodził na maksymalnych detalach bez zacięć, i HS dobrze działał i inne "nowsze" gierki tak do roku 2013, może i dalej. Niestety, po musowym formacie korzystanie z niego to istna mordęga. A spowodowane to było tym, że zamroziła się instalacja sterowników do AMD (z oficjalnej strony), gdzie po paru godzinach zniecierpliwiony człowiek podjął się resetu, który całkowicie zj****ł lapka. Żeby zacząć z nim pracę lub rozrywkę, muszę poczekać z godzinę jak się rozbudzi, gdyż po uruchomieniu tak laguje, że nie da się włączyć kart w Chromie czy nawet głupich folderów. Granie to pozostało mi tylko w starsze gry,  o LoLu mogę zapomnieć, ba, Hearthstone na minimalnych ostro zacina! Podejrzewam, że może chodzić o kartę graficzną, gdyż są dwie (Intel HD Graphics 4600 - zintegrowana i normalna Radeon R5 M230) i wydaję mi się, że ta Radeona nie chce odpalać i wszystko działa jedynie na Intelu, który ma problemy z tymi grami. Nigdy też nie byłem fanem AMD i może się na mnie mści XDD Pozostała specyfikacja sprzętu to:

- 4,00 GB RAM, Intel Core i5-4210M @ 2.60GHz, Windows 10 Enterprise x64

To chyba tyle, może się uda coś z tym zrobić bez pomocy specjalisty, gdyż ta opcja niestety raczej odpada :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby to była wina karty graficznej. W każdym razie nie tylko. Karta AMD powinna włączać się tylko do gier i bardziej wymagających programów, nie powinieneś mieć problemów z przeglądaniem stron albo działaniem samego windowsa. Też mam laptopa Lenovo i miałem już przeboje z formatowaniem dysku, więc wiem co czujesz ;) Powiedz mi, w jaki sposób robiłeś reset windowsa? Wbudowanym narzędzem, czy reinstalacja z płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bootowałem z pendrive'a, ale później babcia powiedziała, że dali jej jakąś płytę w Windowsem i że wspominali coś o tym małym przycisku, który jest obok włącznika. A co do karty to mam wrażenie graniczące z pewnością, że nie włącza się ona w grach stąd w takim LoLu przy ustawieniach very low FPSy spadają mi do poniżej 30, 20 :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować