Zaloguj się, aby obserwować  
Shabranigdo

Postal 3: Catharsis

116 postów w tym temacie

> > Po pierwsze mówisz że u młodzieży pojawia się agresja przez tą grę ale na grze widnieje
> > znaczek "18+" ooo tak, zgadza się to nie gra dla dzieci (co prawda dzieci sięgają po
> > takie gry ale to rodzice powinni ich pilnować a nie twórcy nie robić takich gier)...

> E_e a ja widziałem na pudełkach że ta gra jest od 21 lat lol xP.
> I widziałem tą grę u kumpla nawet spoko jest na wyżycie się, I właśnie o taką młodzież
> mi chodzi ;p ja to odróżniam świat real a virtual więc mi takie gry nie straszne, chodziło
> mi bardziej o inne osoby w moim wieku które mają niedorozwinięta psychikę i mogą wszystko
> zrobić w real-life co pokazuję ta gra.

Ale widzisz w tym przypadku, o którym piszesz, osoby te powinny być izolowane w miejscu bez TV, bez gier itd. Dlaczego? Postal jest może ekstremalnym przykładem tego, co może stać się z taką personą, ale już kilka akcji w USA (np. strzelanina w liceum - jak dla mnie rzeczywisty Postal) pokazują, że osoby podatne na pewne bodźce plus do tego strasznie impulsywne, są niebezpieczeństwem dla siebie i całego otoczenia. Co stoi na przeszkodzie, by maniak np. serii Need for Speed zaczął być maniakiem na prawdziwych drogach? Jest to może bardzo ekstremalny przykład, ale taki "rajdowiec" ma podobny tok myślenia co "postalowiec" - ma rok prawdziwe prawko, przejechał tysiące kilometrów w NfS i kilka setek w rzeczywistości, poznał tajniki wchodzenia w zakręt na ręcznym/drirftingu w NfS i pora przenieść swoje "doświadczenie" do rzeczywistości... Ilu takich jeździ po drogach np. mojego Wrocławia - nie da się policzyć. Przepraszam jeżeli tym, co powiem, kogoś urażę, ale po 7 latach jeżdżenia (rok w rok robię przejeżdżam między 8000 a 10000 km) można wiele zobaczyć i jak w lusterku widzę: golfa 2.0, kierowcą jest młoty łepek z czapką z daszkiem na głowie (oczywiście odpowiednio przekrzywioną), a przez zamknięte okna wpada mi do samochodu "tłusty bit", to moja noga automatycznie przechodzi z gazu w kierunku hamulca, bo jest duże prawdopodobieństwo jakiejś dziwnej akcji.

Osobiście nic do Postala nie mam - ba nawet sam ukończyłem wszystkie części po kilka razy, bo bardzo podoba mi się ten specyficzny klimat (czarny humor, niekonwencjonalne podejście do gatunku FPS, oryginalne rodzaje "broni" itp.), ale nigdy nie wpadłbym na to, by kogoś dosłownie olać :) Stanowi on dla mnie odskocznię od codziennych stresów: ot w pracy mi ktoś podskoczy, to w Postalu dostanie łopatą po łbie. Według mnie lepiej człowiek się rozładowuje przy tego typu pozycjach, a nie przy miętoszeniu tych specjalnych woreczków odstresowujących ;)

Zgadzam się w całej rozciągłości z wypowiedzią davidi i przy okazji odpowiadam też na jego pytanie: Postal III pojawi się na PC dopiero w pierwszej połowie 2009 (takie jest ostatnia oficjalna informacja).

Przy okazji - całkiem zmyślnie twórcy połączyli P2 i P3. Po zniszczeniu Paradise City Postal Dude idzie do Catharsis. Zwłaszcza w świetle definicji na Wikipedii: "Katharsis - (gr. κάθαρσις = oczyszczenie) – jedna z podstawowych kategorii tragedii, zwłaszcza starożytnej. Pojęcie utworzył i zdefiniował Arystoteles w VI rozdziale Poetyki. Uznał on, że celem sztuki jest wzbudzenie u widza uczuć litości i trwogi, aby przez to oczyścić jego umysł z tych doznań, co rozumiano jako rozładowanie uczuć. W XX w. ponownie wzrosło zainteresowanie katharsis, zwłaszcza dzięki psychoanalizie. Według nowszych interpretacji istota katharsis polega na tym, że odbiorca, odczuwając litość i trwogę, bunt i cierpienie, dochodzi do zrozumienia tajemnicy losu, do pogodzenia się z nim, a także ze zbiorową mądrością i doświadczeniem." :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw kto ją wyda na polskim rynku gra idealna będzie żeby oderwać się od rzeczywistości
do twórców nadal mam żal o misje z gołębiami :) (a paluchy dalej się trzymają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na te gre z niecierpliwoscia chociaz premiera bedzie dopiero na drugi rok;) Ale juz słyszałem ze bedzie zmienionych wiele żeczy np: nie bedziemy widzieli gry oczami bochatera tylko klasycznym widokiem TTP moim zdaniem to dobra zmiana. Dam wam scren oto on. Fajna bron co?

20080321080205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cztery nowe screenshoty. Pieski na pierwszym chyba nie są świadome co je czeka. :) Dodatkowo linki do filmów z E3 w dobrej jakości.

Postal III E3 2008: Gasoline Destruction Trail Gameplay HD
http://www.gametrailers.com/player/37190.html

Postal III E3 2008: White Trash Interview HD
http://www.gametrailers.com/player/37285.html

20080808083502

20080808083534

20080808083620

20080808083648

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie gra zapowiada się na kopię pierwszej części , tylko że z lepiej dopracowanymi szczegółami np. lepsza grafika , więcej broni , inteligentniejsi przechodnie itd. Akurat mi to w niczym nie przeszkadza , bo spędziłem z pierwszą częścią kilkanaście zabawnych godzin , ale sam fakt że gra powstaje w ślimaczym tempie jest trochę wkurzający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 18:34, Vormulac napisał:

Nowy trailer i screen z niego na zachętę. :)

Ciekawe, w ilu krajach gra dostanie bana.

http://ve3d.ign.com/videos/44279/PC/Postal-III/Trailer/GDC-09-Trailer

Po tym screenie już wszystko jasne. To stary, dobry, krwawy Postal. Zabawa będzie przednia :) Po trailerze jestem spokojny, że nie spieprzą tej gry. Wiadomo już czy widok będzie też do wyboru z pierwszej osoby czy tylko zza pleców?
Co do bana to myślę, że w Niemczech go dostanie po tym co ostatnio się stało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kiedy będzie premiera tej gry ? Bo na You Tube widziałem już filmiki, a na sklepach internetowych (polskich) nie widzę możliwości zakupienia tej ów, że gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy premiera tej gry jest już pewna? na Gry-OnLine pisze, że poczekamy jeszcze do maja...
Ale dziwne jest to, że w necie jest już pełno gameplay''jów, a gra ciągle ie wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować