Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie powstrzymamy zalewu multi-kulti w popkulturze: Random Drop #03

50 postów w tym temacie

49 minut temu, ChristophG napisał:

W pierwszych scenach Deadpool opowiada o tym jak robił laskę Wolverine'owi. Także tego... :D

To wg was rosomak też jest gejem? I napisz dokładnie w której scenie, oglądałem DP dosyć uważnie i nie pamiętam tej sceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, TigerXP napisał:

To wg was rosomak też jest gejem? I napisz dokładnie w której scenie, oglądałem DP dosyć uważnie i nie pamiętam tej sceny.

 Pewnie że mógł sobie tak po prostu gadać ale:

http://variety.com/2016/film/news/deadpool-ryan-reynolds-boyfriend-1201701123/

http://comicbook.com/marvel/2017/01/03/ryan-reynolds-discusses-deadpool-s-pansexuality/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:

To wg was rosomak też jest gejem? I napisz dokładnie w której scenie, oglądałem DP dosyć uważnie i nie pamiętam tej sceny.

Pewnei chodzi o tą, jak mówi w jaki sposób dostał własny film. W wolnmym tłumaczeniu twierdzi, ze masował jaja osoby, której imię rymuje się z pulverine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ChristophG napisał:

Czytałem te artykuły, co nie zmienia faktu że w filmie nie ma mowy o byciu homo. No bo jeśli taki żart jak o wolverinie, to wg was przyznanie się do bycia homo, to znaczy że teraz każdy żart z tego filmu trzeba brać poważnie i dosłownie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChristophG napisał:

No ale jak biali heteroseksualni chłopcy dostają piany na usta bo w filmie w głównej bądź pobocznej ale istotnej roli jest obsadzony jest nie biały lub kobieta (a nie daj boże nie biała kobieta) to już jest wszystko ok co nie? :> 

Nie jest. Jest to tak samo głupie.

Ja nie mam problemu, że w głównej roli jest czarny/żółty/gej/trans/kobieta/którakolwiek-z-miliarda-płci, co mi do tego? Tylko jak nie ma białego faceta to nie krzyczę, że jestem wykluczany. Tymczasem druga strona drze ryja nawet jak nie ma kolorowego w grze o królestwie Czech początku XV wieku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TigerXP napisał:

Niestety, ale żeby rozmawiać z ludźmi waszego pokroju trzeba obniżyć poziom, bo inaczej byście mnie nawet nie usłyszeli. Rozumiesz, po prostu byśmy mieli do siebie za daleko. 

Właściwie co miałbym usłyszeć, pozbawione merytorycznej wartości ujadanie na lewactwo? Co ty możesz mieć mądrego do powiedzenia, skoro nawet nie czytasz tekstów, które komentujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, fenr1r napisał:

 Co ty możesz mieć mądrego do powiedzenia, skoro nawet nie czytasz tekstów, które komentujesz?

Jakbyś nie zauważył to skomentowałem i zacytowałem tylko dwa pierwsze akapity. Jak wysilisz swój nieprzepracowany mózg to dojdziesz do tego, że żeby to zrobić musiałem je przeczytać. Chociaż może i nie dojdziesz, nie spodziewam się po Tobie za dużo. 

46 minut temu, fenr1r napisał:

Właściwie co miałbym usłyszeć, pozbawione merytorycznej wartości ujadanie na lewactwo? 

Cieszy mnie że nawet ktoś taki jak Ty, widzi że to lewactwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TigerXP napisał:

Jakbyś nie zauważył to skomentowałem i zacytowałem tylko dwa pierwsze akapity. Jak wysilisz swój nieprzepracowany mózg to dojdziesz do tego, że żeby to zrobić musiałem je przeczytać. Chociaż może i nie dojdziesz, nie spodziewam się po Tobie za dużo. 

Cieszy mnie że nawet ktoś taki jak Ty, widzi że to lewactwo. 

To nie ja, tylko ty sam dumnie stwierdziłeś, że już dawno artykuły autora przestałeś czytać, więc na czym niby mam się opierać?

Nie, nie widzę tutaj lewactwa (czymkolwiek by to nie było) i obawiam się, że to twoje lewactwo jest tylko urojeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, fenr1r napisał:

To nie ja, tylko ty sam dumnie stwierdziłeś, że już dawno artykuły autora przestałeś czytać, więc na czym niby mam się opierać?

No jak to na czym? Może na tym że zacytowałem fragment? Nie wiem czy wiesz, ale trochę ciężko coś zacytować, wcześniej tego nie czytając.

 

54 minuty temu, fenr1r napisał:

Nie, nie widzę tutaj lewactwa (czymkolwiek by to nie było) i obawiam się, że to twoje lewactwo jest tylko urojeniem.

Sam stwierdziłeś że ujadam na lewactwo. A teraz twierdzisz że żadnego tutaj nie widzisz. To na co ujadam? Gubisz się w zeznaniach chłopcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Gram.pl napisał:

W ostatnim latach można zaobserwować w kinie pewną rewolucję. Kończy się hegemonia białych, heteroseksualnych mężczyzn na wielkim ekranie, coraz więcej filmów wybija się z tego utartego schematu.

W ostatnich latach, czyli tak gdzieś... od 20 lat?

21 godzin temu, Gram.pl napisał:

Sukces ten może o tyle zaskakiwać, że teoretycznie można zaliczyć go do raczej niszowych horrorów – Uciekaj odchodzi od tradycyjnych horrorowych sztamp, zamiast duchów czy demonów potworami są bogaci biali ludzie, a źródłem napięcia są różnice rasowe i klasowe.

Znaczy, że nie wierzymy w efekt przejedzenia, że publika chce czegoś świeżego albo nowego, zamiast "n-tej odsłony"? Nie wiem, to może "white guilt" ma coś do rzeczy? No i o upolitycznieniu Oscarów to można mówić i mówić... nie no, na pewno zasłużony Oscar ;)

Also: jak sięgam pamięcią to "białasy" są tymi złymi w miażdżącej liczbie filmów. Gdzie tu innowacja multi-kulti? A z ty

21 godzin temu, Gram.pl napisał:

Osobnym tematem jest jednak fakt, że zamiast “tradycyjnego” seksizmu skierowanego względem kobiet, filmy Vegi rażą mizandrią, pokazując mężczyzn jako potwory, epatują licznymi scenami gwałtu, często również pojawiają się w żaden sposób nieuzasadniony fabularnie rasizm czy homofobia. 

No właśnie, bardzo ciekawy temat. Może by tak machnąć artykuł na ten temat?

 

PS Co ma Wonder Woman i Gal Gadot do multi-kulti?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, zadymek napisał:

(...)

1. Czy od dwudziestu lat? Nie powiedziałbym. Teraz akurat nie mam czasu na dokładniejszą analizę, ale jak właśnie patrzę na najlepiej zarabiające filmy właśnie z tego okresu, to większość takich, gdzie na pierwszym planie są kobiety/POC powstały w ostatnich latach (np. Rogue One, Szybcy i Wściekli, etc.), ewentualnie są wyjątki typu filmy z WIllem Smithem. Chętnie bym zobaczył jakieś kontrprzykłady, ale wydaje mi się, że to jest znaczące, że MCU doczekało się filmu z czarnoskórym protagonistą dopiero jako 17 tytuł w serii - jakby nie patrzeć, Falcon czy War Machine to były sidekicki. Kobieta w filmie superbohaterskim? Przed WW była chyba tylko Catwoman. 

2. Właśnie sukcesu Get Out nie odczytywałbym jako efekt przejedzenia. Nawet kiedy Piła czy Paranormal Activity były świeżymi produkcjami (dawne czasy), to nie osiągały porównywalnych wyników. A czy ta wygrana to efekt polityki - nie sądzę. Przed tegorocznymi oscarami czytałem doniesienia, że właśnie bardzo wielu członków Akademii z góry skreślało ten film, nawet go nie oglądając.

3. Kreację świata u Vegi i ta jego nienawiść do mężczyzn wydaje mi się być szalenie ciekawym tematem, być może kiedyś do tego wrócę. Ale najpierw musiałbym obejrzeć więcej filmów Vegi, może jeszcze w całości zobaczyć serialowy, rozszerzony Botoks - a nie wiem, czy na taką katorgę jestem gotów ;)

4. Co do Gal Gadot - "multi-kulti" z tytułu artykułu to trochę skrót myślowy, bo jednak w artykule odnoszę się nie tylko do osób o innym pochodzeniu etnicznym, ale i roli kobiet. To, w jakim stopniu Żydzi są zaliczani w krąg białych ludzi, to jeszcze szersza, bardziej skomplikowana sprawa - bo jednak pomimo fizycznego podobieństwa, Żydzi zawsze byli traktowani jako odrębna kategoria. Tutaj nie chcę jednak wybiegać poza tematy, na których się znam, najlepiej byłoby zapewne dopaść jakiegoś etnologa i podpytać ;) I też chyba przed Gal Gadot nie było międzynarodowej gwiazdy kina pochodzącej z Izraela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pannowacki napisał:

1. Czy od dwudziestu lat? Nie powiedziałbym(...) ewentualnie są wyjątki typu filmy z WIllem Smithem. 

No właśnie mam na myśli "filmy z WIllem Smithem".  A że były też filmy z Freemanem, Washingtonem i Snipesem to nie powiedziałbym, że wyjątki.

4 minuty temu, pannowacki napisał:

Kobieta w filmie superbohaterskim? Przed WW była chyba tylko Catwoman.

Again: co ma baba do multi-kulti?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, kiedyś natrafiłem na artykuły dotyczące wyjątkowości pozycji Smitha i Washingtona w amerykańskim kinie, ale teraz akurat serio nie mam czasu ich odszukać, zaraz muszę się zbierać do domu na święta ;) A co do Snipesa - to raczej Blade był zdecydowanie w kinowej drugiej lidze, jeśli patrzeć na przychody, a to były jego największe hity. Morgan Freeman z kolei ma bardzo wysoką pozycję, ale jednak nie jest przede wszystkim aktorem kina rozrywkowego (jakkolwiek nie lubię tego określenia), o którym piszę w tym tekście.

Co do kobiet - edytowałem komentarz wyżej, wyjaśniałem, że "multi-kulti" było pewnym uogólnieniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:
Czy od dwudziestu lat? Nie powiedziałbym. Teraz akurat nie mam czasu na dokładniejszą analizę, ale jak właśnie patrzę na najlepiej zarabiające filmy właśnie z tego okresu, to większość takich, gdzie na pierwszym planie są kobiety/POC powstały w ostatnich latach (np. Rogue One, Szybcy i Wściekli, etc.), ewentualnie są wyjątki typu filmy z WIllem Smithem. Chętnie bym zobaczył jakieś kontrprzykłady, ale wydaje mi się, że to jest znaczące, że MCU doczekało się filmu z czarnoskórym protagonistą dopiero jako 17 tytuł w serii - jakby nie patrzeć, Falcon czy War Machine to były sidekicki. Kobieta w filmie superbohaterskim? Przed WW była chyba tylko Catwoman. 

Jeśli faktycznie w filmie Deadpool nie jest nakreślona orientacja bohatera (filmu nie oglądałem) inna niż heteroseksualizm to na wielkim ekranie jest on brany za heteroseksualistę, skoro ma dziewczynę. To jak jest w komiksie to jest bez znaczenia, bo większość oglądających komiksu nie czytała, tak jak większość oglądających serial The Walking Dead. Orientacja bohatera inna niż hetero nie wpłynęła na sukces kasowy filmu, bo tam nie ma nakreślonej innej niż hetero (nawet jeśli faktycznie byłby innej). Tak samo czarnoskóra współlokatorka, to wątpię, aby ten film osiągnął taki sukces przez to, że bohater mieszka z murzynką. Nawet jakby była ona była biała to film osiągnąłby taki sam sukces kasowy, bo na pewno nie zawdzięcza on tego czarnoskórym postacią. Z filmu wynika i z tego co piszecie, że bohater jest białym, który lubi sobie robić jaja z ludzi. Po prostu dobrze zrobiony film i tutaj multikulti nie ma nic do tego sukcesu. Są filmy i seriale, które są chodliwe bez multikulturalizmu, a to że taka specjalność wciąż jest w cenie świadczy też gra Wiedźmin 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, BLyy87 napisał:

Jeśli faktycznie w filmie Deadpool nie jest nakreślona orientacja bohatera (filmu nie oglądałem) 

Jasne, Deadpool nie jest przykładem filmu, w którym multikulturalizm odgrywa ważną rolę. Dyskusja wywiązała się dlatego, że @TigerXP wyskoczył z tekstem pokroju "A Deadpool był biały, a film był sukcesem, zatkao kakao lewaku". Przy czym przedmówca błędnie twierdził, że nie ma tam POC na pierwszym i drugim planie (a są), a podanie go jako przykład postaci hetero jest pewnym nadużyciem - w komiksach znany jest jako postać panseksualna, zaś w filmie, jak inni słusznie zauważyli, chociaż nie jest wprost powiedziane, jakiej jest orientacji, to jednak mocno zasugerowano, że jest dosyć otwarty na różne doświadczenia.

Poza tym właśnie chcę zaznaczyć, że w żadnym miejscu nie sugerowałem, że tylko filmy i gry o szerokiej reprezentacji się sprzedają. Wkładanie mi takich słów w usta to prostytuowanie logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:

Poza tym właśnie chcę zaznaczyć, że w żadnym miejscu nie sugerowałem, że tylko filmy i gry o szerokiej reprezentacji się sprzedają. Wkładanie mi takich słów w usta to prostytuowanie logiki.

Oczywiście ma Pan tutaj zupełną rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, TigerXP napisał:

No jak to na czym? Może na tym że zacytowałem fragment? Nie wiem czy wiesz, ale trochę ciężko coś zacytować, wcześniej tego nie czytając.

 

Sam stwierdziłeś że ujadam na lewactwo. A teraz twierdzisz że żadnego tutaj nie widzisz. To na co ujadam? Gubisz się w zeznaniach chłopcze. 

Z mojej strony pas. Mam ważniejsze i ciekawsze zajęcia niż komentowanie twoich idiotyzmów.

16 godzin temu, pannowacki napisał:

Poza tym właśnie chcę zaznaczyć, że w żadnym miejscu nie sugerowałem, że tylko filmy i gry o szerokiej reprezentacji się sprzedają. Wkładanie mi takich słów w usta to prostytuowanie logiki.

Otóż to. Dlatego trzeba przeczytać cały tekst zanim zacznie się komentować. Warto by też zrozumieć o czym jest, ale może wymagam zbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fenr1r napisał:

Z mojej strony pas. Mam ważniejsze i ciekawsze zajęcia niż komentowanie twoich idiotyzmów.

Zdradzę Ci tajemnicę, ale Ty w tym temacie też dużo mądrego to nie napisałeś. W zasadzie wszystkie Twoje odpowiedzi to pyskówki skierowane w moją stronę, z zerową zawartością argumentów. W dodatku sam się gubisz w tym co piszesz, raz twierdzisz że się czepiam lewactwa, żeby po chwili napisać że tutaj żadnego lewactwa nie ma. Nic dziwnego że kończysz dyskusję w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały przykład marksizmu kulturowego. W naszym kraju mieliśmy już epizod podobnego dziwactwa w postaci socrealizmu, gdzie kultura musiała na siłę uwzględniać wątki robotniczo-chłopskie zamiast tworzyć w kręgu zepsutej burżuazji. Lewica desperacko szuka kolejnych "uciskanych" mniejszości i tak chłopa z robotnikiem zastąpił murzyn i homoseksualista. Dla normalnych ludzi dzieła dzielą się na dobre i złe. Niektórzy wolą kryterium słuszny-niesłuszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować