• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
demigod93

blokada 60 fps

Pytanie

Witam. Kilka miesięcy temu kupiłem laptopa HP Omen 15. Problemem jest limit 60 klatek na sekundę. Na początku wszystko było ok, jednak po jakimś czasie wszystkie gry blokowały się na tych nieszczęsnych 60 fps-ach, okazało się, że w ustawieniach nVidia GeForce Experience miałem ustawione oszczędzanie baterii. Wyłączyłem to i wszystko wróciło do normy. Jednak od dzisiaj problem znów się pojawił i tym razem nie mam pojęcia w czym jest problem. Szukałem rozwiązań na innych forach jednak problem tkwi w czymś innym. Jeśli ktoś ma pomysł będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Kilka podpowiedzi ode mnie:

1. Sprawdź GeForce Experience raz jeszcze, być może domyślna wartość dla opcji została przywrócona.

2. Sprawdź ustawienia baterii. Po jednej z ostatnich aktualizacji Windowsa 10 miałem domyślnie ustawiony tryb zrównoważony, natomiast tryb wysokiej wydajności zniknął całkowicie. Musiałem utworzyć go ręcznie i przestawić laptopa na używanie tego właśnie trybu. #windows10toporazka

3. Używasz przestawiania poszczególnych aplikacji w tryb wysokiej wydajności w aplikacji sterownika Twojej karty graficznej? Raz na rok laptop nie wykrywa mi ustawienia wysokiej wydajności dla podanej aplikacji i uruchamia ją na zintegrowanej karcie graficznej. Wobec tego przed każdą rozgrywką w daną grę wchodzę w aplikację sterownika, przestawiam tryb z wysokiej wydajności na oszczędzanie energii, zapisuję zmiany, cofam je i zapisuję ponownie :D Może to efekt placebo, ale mam wrażenie, że mam w grach więcej klatek niż w przypadku, gdy tego nie robię, a laptop i tak uruchamia grę w trybie wysokiej wydajności.

4. Zaznacz poniższą opcję. #windows10toporazka

123.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A może prostsze rozwiązanie - czy ten laptop ma częstotliwość odświeżania 60hz? Może masz w grach lub w sterowniku graficznym wymuszone włączenie v-synca który blokuje ci fpsy zgodnie z odświeżaniem ekranu?

Bo obstawiał bym, że to globalnie ustawiony właśnie v-sync za to odpowiada, skoro efekt występuje we wszystkich grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować