Zaloguj się, aby obserwować  
Backside

Age of Empires III

387 postów w tym temacie

Jakieś sugestie, pomysły, wrażenia co do dema itd itp ?

A poza tym chciałbym się spytać CDP, czy też gram.pl-team ;p:
- czy Age of Empires III ukaże się również w wersji Kolkjonerskiej (Collector''s Edition)
- co mamy rozumieć przez "polską wersję językową". Że nazwy budynków będa po polsku, jednostki będą mówiły po polsku (to już absurd ;p) czy będzie tylko instrukcja w rodzimym języku. A może będzie nakładka z wersją PL?
- czy termin wydania AOE 3 "grudzień" jest pewien, czy może są jakieś znaki, które przemawiają, że jednak "listopad" :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W reklamie jest napisane: "PROFESJONALNA POLSKA WERSJA JĘZYKOWA", czyli nic nowego. Teoretycznie można przez to rozumieć, że będą odgłosy polskie, instrokcja i napisy. A co do samej gry, myśle że jedyną zmianą będzie grafika 3D. Muszę sie postaroć o demo AoE III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałbym przywitać szanownego kolege Backside''a :D

Dnia 06.10.2005 o 16:36, Backside napisał:

czy Age of Empires III ukaże się również w wersji Kolkjonerskiej (Collector''''s Edition)


W newsach jak i w cd-actionie wszystko idzie dobrym torem - kolekcjonerską edycje kupisz już za jedyne 100 Euro :)

Dnia 06.10.2005 o 16:36, Backside napisał:

- co mamy rozumieć przez "polską
wersję językową". Że nazwy budynków będa po polsku, jednostki będą mówiły po polsku (to już absurd ;p) czy będzie tylko
instrukcja w rodzimym języku. A może będzie nakładka z wersją PL?


Też dziwne - nigdzie nie napisali czy to wersja kinowa czy też pełna Polska, mam nadzieję że jednak to ta pierwsza będzie...

Dnia 06.10.2005 o 16:36, Backside napisał:

- czy termin wydania AOE 3 "grudzień" jest pewien, czy
może są jakieś znaki, które przemawiają, że jednak "listopad" :]

Ja coraz częściej widzę i słysze że grudzień, ale widziałem też reklame gdzie AoE III sygnowane znakiem "gram.pl (SUX) gdzie premiera została wyznaczona na listopad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 19:52, fanfilmu.pl napisał:

W reklamie jest napisane: "PROFESJONALNA POLSKA WERSJA JĘZYKOWA", czyli nic nowego. Teoretycznie można przez to rozumieć,
że będą odgłosy polskie, instrokcja i napisy. A co do samej gry, myśle że jedyną zmianą będzie grafika 3D. Muszę sie postaroć
o demo AoE III



To od razu mówię, że zmian jest sporo i nie tylko dotyczą grafiki :] (polecam: http://www.sztab.com/zapowiedzi,Age-of-Empires-III,804.html)

A polskie odgłosy??? Człowieku - grałeś w jakiekolwiek aoe? Przecież każda nacja ma głosy ludzi w swoim własnym języku :]. Dlatego pisałem, że zpolszczanie głosów to byłby absurd

Liczę, że tylko instrukcja w PL będzie ;p


Witam kolegę s2nto :]. Edycja Kolekjonerska kosztuje 70$ w USA czyli prawie 2 razy taniej niż w UE :D
I chyba właśnie stamtąd sprowadzę, bo nie uśmiecha mi się czekanie do listopada czy grudnia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2005 o 21:18, Backside napisał:

Witam kolegę s2nto
:]. Edycja Kolekjonerska kosztuje 70$ w USA czyli prawie 2 razy taniej niż w UE :D
I chyba właśnie stamtąd sprowadzę, bo
nie uśmiecha mi się czekanie do listopada czy grudnia :]

Hippo będzie przrazony - wpierw ja mam coraz mniej czasu na Kozaków 2 a teraz ty się kompletnie odetniesz (tak jak i ja) od świata American Conquest :P

Koszty przesyłko z USA to jest coś około 20$ czyli 90$ no ale i tak będzie Ci się opylać :)

pozdraiwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że "koleś" zamówił, nie oznacza, że regułą jest, iż każda przesyłka z USA dojeżdza miesiącami.

Ja po pierwsze chcę skorzystać ze znajomości i nie płacić za przesyłkę do Europy i zamówić na Amazonie, a po drugie nie średnio mi się chce czekać do momentu wydania w Polsce.

Poza tym ja się "wychowałem" na Age of Empires po angielsku i dosyć trudno mi przerzucać się teraz na polski. A w dodatku mix nazw budynków PL i głosów ANG nie jest smaczny :] (grał ktoś w Anno 1503 wydania cenegi... ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem serii AoE i musze powiedziec, ze AoE III po tym co pokazalo mi demko jest najlepsza gra strategiczna na swiecie! Takich efektow niszczenia budynkow i tego, ze teraz np ktos z mieczem uderzeniem w jego drzwi nie zapali go ;-P tylko trzeba wzniecic pozar pochodnia to po prostu majstersztyki... grafika jest boska, a fizyka jeszcze lepsza :-)

Nie moge sie doczekac kiedy gra wyjdzie... moze bedzie ja mozna kupic za te wPLN... (w co watpie), pragnalbym jednak zeby nie byla to pelna wersja polska tylko kinowa, bo inaczej bedzie porazka... nie wyobrazam sobie tej gry w calosci po polsku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:52, Lone Wolf napisał:

Tak, trzeba przyznać, że patent z pochodniami jest naprawdę fajowy- koniec z ostrzeniem sobie miecza na kamiennym budynku
;)


Pytanie skąd ogień i nieskończona liczba pochodni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 23:56, Kris_bla napisał:

swiecie! Takich efektow niszczenia budynkow grafika jest boska, a fizyka jeszcze lepsza
:-)



Faktycznie potrafi przyciągnąć uwagę - grafika świetna! jednak moim zdaniem nie przebija tej z Soldiers...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 20:27, Backside napisał:

> Tak, trzeba przyznać, że patent z pochodniami jest naprawdę fajowy- koniec z ostrzeniem sobie miecza na kamiennym budynku

> ;)

Pytanie skąd ogień i nieskończona liczba pochodni :D



Nie chcesz wiedzieć skąd wyciągają ..... jauuć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 23:52, Xerwer napisał:

Faktycznie
potrafi przyciągnąć uwagę - grafika świetna! jednak moim zdaniem nie przebija tej z Soldiers...


Ale w Soldiers nie ma chyba az tylu jednostek (gralem tylko w demko) poza tym tam budynki stoja zawsze tam gdzie maja stac i maja pewien model zniszczen i dlatego jest to tak dopracowane, a w AoE III sam stawiasz budynki i nie moglo to byc az tak "kosmicznie" zrobione... to takie moje zdanie laika :-) Poza tym Soldiers to taka troche inna strategia :-) No i jak zobaczylem jak armaty niszcza wieze straznicze w AoE III to mi szczeka opadla... to samo jak okrety niszcza innym okretom maszty... cos pieknego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra jest fajna ale żadnym hitem raczej nie będzie

Największy plus gry to wspaniała muzyka oraz animacje wybuchów budynków i wiele jednostek

ale za to ma wiele minusów -- denerwujące zbyt duże okno ( ten interfejs nasz ) , zbyt uproszczona gra , ogolnie nic nie wniesli poza ładniejszą grafiką ;/ a szkoda mogli się lepiej popisać

jednak wiem już ze Civilization IV będzie strategią roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 10:20, Azazell2 napisał:

jednak wiem już ze Civilization
IV będzie strategią roku :)


Prorok? ;-) Civ IV nie moza raczej porownywac z AoE III, bo to zupelnie inny tryb strategii... AoE III to gra dynamiczna nastawiona na akcje raczej, a Civ IV to bardziej gra ekonomiczna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam wypowiedzi na forum i jestem trochę przerażony polityką polskich wydawców. Z tego co widzę to każdy gracz ( no może 90%) życzy sobie polskich, KINOWYCH wersji językowych, a wydawcy jak na złość dają polskie (denne!) głosy. Apeluję do CDP, aby wsłuchiwał się w głoś graczy , a nwet lepiej - przed wydaniem każdej gry przeprowadzał ankiety jak gra ma zostać wydana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 11:02, Azazell2 napisał:

wiem ze tak ale chodzi o ogólny ich gatunek czyli że to są gry strategiczne :>



No na tej zasadzie to szachy tez sa gra strategiczna, a graficznie AoE III nie pobija ;-DDDD Czasem porownywanie gier mija sie z celem po prostu :-) Kazda ma inne grono odbiorcow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez ta profesjonalna polska wersje jezykowa musimy czekac az do grudnia ,a na torrentach jest juz gra :> Jak myslicie co zrobie ? Nastawilame sie na gre przez internet , ale jak do grudnia mi sie znudzi gra to niestety nie kupie jej. CDP powinien dwie wersje wydawac ,jedna angielska rowno ze swiatowa premiera i polska wersje miecha pozniej.


z tym obrazkiem to test:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 08:09, pawel020 napisał:

Przez ta profesjonalna polska wersje jezykowa musimy czekac az do grudnia ,a na torrentach jest juz gra :> Jak myslicie
co zrobie ? Nastawilame sie na gre przez internet , ale jak do grudnia mi sie znudzi gra to niestety nie kupie jej. CDP
powinien dwie wersje wydawac ,jedna angielska rowno ze swiatowa premiera i polska wersje miecha pozniej.


Nie wiem czy się nie domyśliłeś, ale to wszystko wymaga pieniędzy. Jeszcze kiedyś można było sobie pozwalać na drigoe BG2 czy HOM&M IV po angielsku przed premierą, a potem osobną wersję polską. Ale teraz?

Gry tanieją, są masy promocji, by zachęcić i tak niezbyt bogatych Polaków do kupowania oryginałów, których jest (pod względem tytulów coraz więcej).

A same firmy hcyba też nie stać na szastanie kasą, więc jedyną logiczną koncepcją jest teraz puszczenie w net lub dodanie do gry nakładki z polską czy oryginalną wersją językową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować