Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy graczom w ogóle zależy na funkcji cross-play?

7 postów w tym temacie

Jak się pyta czy zależy, to nie, ale korzystać to korzystają. Ta sonda ma tyle sensu co nic. Tu nie ma znaczenia czy gracze kupują coś a czy z tego faktycznie korzystają.

Prosty przykład. Wybór rozdzielczości. Kto z tego korzysta? Prawie że nikt jeśli gra domyślnie ustawia natywną rozdzielczość. Czy znacząca większość graczy powiedziałaby, że ma to wpływ na zakup gry? Oczywiście że tak. Ale czy faktycznie by to wpłynęło? Najprawdopodobniej nie.

Cross-play sprawia że znacznie łatwiej jest znaleźć sesję online w grze która nam odpowiada. Mało kto o tym kiedykolwiek myśli a sytuacje gdzie ludzie są niezadowoleni z powodu problemów ze znalezieniem sesji online w grach jest często sporo.

Edytowano przez Ryu_Makkuro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, misioo napisał:

PCtowcom zależy na crossplayu bo mogą łatwo ogrywać konsolowców

No jak to? :o Przecież pad jest równie szybki i precyzyjny jak M+K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misioo napisał:

PCtowcom zależy na crossplayu bo mogą łatwo ogrywać konsolowców

Bardziej boli to chyba firmy niż gracz bo z tego co pamiętam większość graczy Overwatcha na konsolach ma podpiętą myszkę i pada. Bliza to bolało że sporo osób nie gra na padzie.

Chciał bym połączenia platform. Szybsze wyszukiwanie ludzi w bijatykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Powstaje zatem pytanie, czy dla tak wąskiej grupy warto dodatkowo inwestować specjalnie w tę opcję?" - sęk w tym, że np. w Rocket League ta opcja jest już "zainwestowana", tylko twórcy czekają na zielone światło od Sony. Właściciele pozostałych platform mogą grać między sobą, Sony jedynie z PC. Teraz to nie ma znaczenia, ale za ileś lat zapewne da się to odczuć, zwłaszcza jakby wyszedł kolejny sequel, a przed nim liczba trybów gry się zwiększyła w patchach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie cross play powinien być skoro tytułu są multi kulti... Mam kumpla co gra na X one a ja na PS4 i chcielibśmy pocykać w Destiny 2. Nie da się... :/ Jest to ficzer dla mnie istotniejszy niż funkcja nagrywania filmików czy wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować