Gram.pl

Opinia: Switch najbardziej przereklamowaną konsolą w historii

24 postów w tym temacie

Muradin napisał:
13 godzin temu, Fearror napisał:

Dość prowokujacy artykuł, może dlatego bo duże grono tutejszych czytelników albo ma najdłuższe doświadczenie z PCtami albo jeżeli posiadają konsolę to od Microsoftu bądź Sony. Brawo dla pana redaktora za pomysł na pobudzenie dyskusji. Przegadywać się w niej nie będę bo po prostu szkoda czasu i energii ale podkreślić mi miło że faktycznie Switch w polskich realiach nie będzie traktowany poważnie a służyć powinien tylko jako konsola lub sprzęt dodatkowy. Nie zmienia to faktu że jest to sprzęt wyjątkowy ze względu na możliwości i tytuły first party które mają magię ale nie są dla każdego. Reasumując polecam switcha każdemu kto otwarty jest na inne rozwiązania w branży konsolowej plus nie przeszkadzają mu niecodzienne sposoby na konstrukcję sprzętu, akcesoriów oraz unikatowe, właściwie jedyne w swoim rodzaju gry. Piszę to szczerze

Pamiętam, jak na PSXa wychodziły takie eksperymenty jak Vib Ribbon. Dziś wiele osób kazałoby się puknąć w głowę, gdy się spojrzy na cenę pudełka z grą. A swego czasu ten tytuł był prosty i niesamowicie wciągający... plus - pozwalał na odtwarzanie swojej muzyki podczas grania!

Zabawne bo jeszcze kilka dni temu przeleciała mi przez głowę myśl że Switch przypomina mi czasy psxa właśnie :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fearror napisał:

Zabawne bo jeszcze kilka dni temu przeleciała mi przez głowę myśl że Switch przypomina mi czasy psxa właśnie :D

 

Być może właśnie dlatego zainteresował mnie ten sprzęt. Do zadań specjalnych i nietypowych tytułów pasuje jak ulał, a w większe gry gram głównie na PS4. Choć może bym sobie w DOOMa zagrał na Switchu... ale tu już dużą rolę gra moja prywatna słabość do tego tytułu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muradin napisał:
2 minuty temu, Fearror napisał:

Zabawne bo jeszcze kilka dni temu przeleciała mi przez głowę myśl że Switch przypomina mi czasy psxa właśnie

 

Być może właśnie dlatego zainteresował mnie ten sprzęt. Do zadań specjalnych i nietypowych tytułów pasuje jak ulał, a w większe gry gram głównie na PS4. Choć może bym sobie w DOOMa zagrał na Switchu... ale tu już dużą rolę gra moja prywatna słabość do tego tytułu

Dziś akurat będę go kończył jak czas pozwoli :D Wiadomo, lepiej się patrzy na małym ekranie ale miłej gra na TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Headbangerr napisał:

Nintendo to dziwna firma. Przynajmniej patrząc z naszego, europejskiego punktu widzenia. Pod wieloma względami genialna, a jednocześnie trudno oprzeć się wrażeniu, że w niektórych kwestiach zatrzymali się w rozwoju dobre 20 lat temu. W Japonii dalej walczą dzielnie. Ale tam mają kocie restauracje, zawierają małżeństwa z robotami i mają pedofilskie kreskówki. W zestawieniu z zachodnimi standardami, gry na Switcha, jak i sama konsola, wypadają raczej słabo. 

Tylko, że akurat w USA jest to najszybciej sprzedająca się konsola w historii całego rynku gier wideo. Podobnie zresztą we Francji czy Hiszpanii. W krajach takich jak Niemcy czy Hiszpania konsola ta już wyprzedziła ilośc sprzedanych egzemplarzy Xbox'a. Już nie mówiąc o Japonii, Koreii czy Taiwanie. Więc paradoksalnie jest na coś moda, coś się przedaje znacznie lepiej niż kiedykolwiek i lepiej niż to od konkurencji także nigdzie się nie zatrzymało, skoro potrafi sprzedawać swój produkt na całym Świecie. Nintendo jest ZABAWKĄ, i tak się samo określa, innowacji ma tyle i pomysłów, gdzie u nikogo innego się tego nie zjadzie. A cena jak najbardziej odpowiednia. Już nie róbcie co niektórzy z siebie cebuli większej niż jesteście. Było rozbieranie konsoli, wycena itd. Kilka potrali gmingowych to robiło i wyszło dokładnie to co mówiło Nintendo, że nie zamierza dokładać do kosnoli i zarabiać po 50USD na jednej, i tak wyszło. Najwięcej kosztują m.in. joy-cony naszpikowane technologią, także cena jest sprawiedliwa. I taka, a nie inna sprzedaż w Hiszpanii, Anglii, USA czy Niemczech i choćby Rosji świadczy o upodobaniu sobie tego sprzętu jak i gier właśnie przez tych mieszkańców. Nawet w Polsce pewne jest, że Switch radzi sobie lepiej niż Xbox. Sklepy, które robią rankingi z bestsellerami- w top tylko produkcje na Ps4, Nintendo i Pc. Z czego Nintendo często na pierwszym miejscu. A o Japonii to ty wiesz zapewne tyle co o chińskiej dynastii Ming. To w Europie planuje się wprowadzenie związków pedofilskich z 9latkami, głównie dla imigrantów, gdzie za tym na pewno pociągną Polskę i to w Europie jest niższy wiek odbywania stosunków seksualnych z młodymi niż w Japonii. Oni mają restauracje z kotami, zero gwałtów, bójek, molestowań i bicia dzieciaków (dzieciaki tam są najlepiej chronione) a my Sex-Shopy i burdele przy przedszkolach i Kościołach oraz marsze morderst, nienawiści itd. jak i molestowania i bicie dzieci. Już nie mówiąc o robieniu bachorów wyłącznie dla kasy, chore. I to japońska młodzież spędza czas wolny na koncertach, centrach handlowych, parkach rozrywki kiedy polska chowa się po piwnicy by wypić wino za 2 zeta, już nie mówiąc o demolowaniu własnych miast przez ''Polaków Alfa''. W japońskim tv obejrzysz wysokobudżetowy serial, film czy koncert, a w polskiej Ukrytą Prawdę czy w nocy bloki erotyczne ze starymi babami i sms'ami od starych zboków i  oczywiście to wszystko dla wglądu nawet najmłodszych odbiorców :>..... I to gry japońskie, filmy i muzyka niczym się nie róznią od tego co np. z USA. Lepiej się zająć własnym podwórkiem, bo niestety jest o wiele dziwniejsze niż to gdzieś na końcu Świata, to tak a propo.

A co do recenzji i opini profesjonalnych recenzentów. Dla mnie np. Wiedźmin 3 i Horizon są grami przereklamowanymi. Mega nudne i monotonne, z pustym światem, typu kopiuj, wklej... I o ile nie jestem fanem Nintendo, sam nie ma  konsolki i nie zamierzam nabywać to w Mario czy Zelde, które udało mi się ukończyć, bawiłem się niebo lepiej niż przy Wieśku, zresztą jak pewnie większość co pokazuje tylko liczba sprzedaży, a bóle i stęki ''autora'' tego nic nie wnoszącego tekstu są jak wrzaski 10latka bo, kupił sobie niewygodne buty, a doskonale wiedział, że tak będzie. Te wysokie noty dla Mario jaknajabrdziej uzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się