Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Andrzej Sapkowski pisze kolejną książkę ze świata Wiedźmina

22 postów w tym temacie

Oprócz wymienionych w tekście tytułów ukazała się w 1990 roku książka, nosząca tytuł "Wiedźmin", składająca się z pięciu opowiadań. W czterech występuje Wiedźmin, jedno zdaje się sugerować, że Wiedźmin może być dzieckiem Wisenny i Korina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co o tym myśleć. Czy tylko mi rzuciło się w oczy, że Geralt, w książkach, przygotował sobie eliksiry tylko.. jakieś może dwa razy? Taka ciekawostka, bo dla wiedźmina alchemia to niby ważna rzecz, a została w literaturze olana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oxygar napisał:

Nie wiem co o tym myśleć. Czy tylko mi rzuciło się w oczy, że Geralt, w książkach, przygotował sobie eliksiry tylko.. jakieś może dwa razy? Taka ciekawostka, bo dla wiedźmina alchemia to niby ważna rzecz, a została w literaturze olana.

Bo cykl wiedźmiński jest o polityce, a nie walce z potworami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie będzie to kolidować z grą. Mam też nadzieję, że autor nie będzie odklejał pomidora od ściany i nie będzie na siłę robił kontynuacji tylko pod powstający serial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę, że pisarz, zgodnie ze swoimi zapowiedziami, nie będzie przejmował się grami i ich fabułą.

W "Sezonie Burz" bardziej zaskakujące było, jak często wiedźmin korzystał ze Znaków. Mniejsza o eliksiry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak rozumieć "robienie kontynuacji tylko pod powstający serial". Jeżeli chodzi o fabularne połączenie książki z serialem to z góry wiadomo że czegoś takiego Sapek nie zrobi bo on ma totalnie w rzyci co się dzieje z licencjami na Wiedźmina. Nie zdziwię się zresztą jak specjalnie będzie pisał na przekór serialowi.

Jeśli z kolei rozumieć to przez pryzmat pisania bo jest głośny temat i można na tej fali sprzedać sporo książek to tak, jest to bardzo prawdopodobne. Sapek też umie liczyć, udowodnił to Sezonem Burz, które jest tak denne że szkoda gadać. Ale było głośno o growych Wieśkach więc się podczepił i na bank finansowo wyszedł na tym bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój. Wg. Wikipedii Sapkowski nie napisal ksiazki od 5 lat (czegookolwiek w uniwesrum, bo cykl o Geralcie skończył pisać w sumie 19 lat temu) i nagle, zupełnym przypadkiem jak maja robić serial coś pisze. Nie no zupełny przypadek, szczególnie, że robi to pisarz, któy z okazji gry na podstawie swojej twórczosci ciepał się i obrażał fanów-graczy, bo mu się smutno zrobiło, ze wielu nie kojarzy książek, akojarzy gry (co ztego, że dzięki grom wzrosła sprzedaż ksiażek i zyskał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem jeśli chcecie wiedizeć, czy kupię ksiażkę. Có, nie kupuję ksiażek |Piekary, bo ponoć w zły sposób odnosił sie do uczestniczek Czarnego Marszu. Sapkowski w sumie obrazil mnie osobiście, zresztą tak samo każdego kto tu wchodzi (no poza tymi, którzy tu wchodząi nie uwazaja sie za inteligentnych, wobec nich po prostu stwieerdził fakt).. Więc jak myslicie? Owszem, to, że pisarz jest bucem i chamem nie przeszkadza mi w takiej, a nie innej ocenie jego literatury. Ale budżet mam ogranczony, a świetnych pisarzy jest wielu. Można wybaczyć rasizm Lovecraftowi, bo to ojciec horroru, a w dodatku takie były czasy. Sapkowski? Jest mało płodnym ppisarzem fantasy obok nie wiem... 7? 10? innych, świetnych polskich pisarzy tego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, NemoTheEight napisał:

 Có, nie kupuję ksiażek |Piekary, bo ponoć w zły sposób odnosił sie do uczestniczek Czarnego Marszu. 

Naprawdę nie kupił byś książki jakiegoś pisarza, bo "ponoć" źle się do kogoś odnosił? Po słowie "ponoć" wnioskuję że nie masz nawet pewności co do owego zarzutu, a mimo to oskarżasz go o to. Smutne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Yaboll29A napisał:

Tylko dlaczego musze o tym czytać na portalu o grach?

Niczego nie musisz czytać. przeczytałeś, bo chciałeś, przecież nie wisiał nad Tobą Miecz Przeznaczenia. Pierwszy Wiedźmin powstał z inspiracji książkami Sapkowskiego i największym zmartwieniem autorów gry było to, żeby oddawał klimat książek Sapkowskiego właśnie. I to się autorom gry udało. Udało się tak dobrze, że mogli pozwolić sobie na Wiedźmina II, a potem na Wiedźmia III, przy czym, począwszy od Wiedźmina II, mogli sobie pozwolić na odstępstwa od pierwowzoru z powieści i jeszcze większe odstępstwa w Wiedźminie III. O ile, moim zdaniem, Wiedźmin I zawdzięczał niemal wszystko książkom Sapkowskiego, o tyle Wiedźmin II, a w jeszcze większym stopniu Wiedźmin III, był dla książek Sapkowskiego reklamą. Jednym zdaniem: uczeń przerósł mistrza. Pan Sapkowski, z wykształcenia handlowiec, miał szansę na spore zyski, ale zadowolił się jednorazową opłatą licencyjną i do dzisiaj pluje sobie w brodę, że nie chciał % od sprzedaży gier. Dlatego pisze nadal o Wiedźminie i będzie pisał dalej, korzystając bardziej z reklamy, jaką zrobiły gry, niż z własnej popularności. Nawiasem mówiąc, wcale nie uważam jego książki "Sezon burz", za nieudaną, czy też za "skok na kasę". Pisarz pisze dla czytelników, a to czy czytelnicy chcą kupować jego książki jest najlepszym miernikiem tego, czy pisze dobrze. Następne książki Sapkowskiego pewnie też kupię, o ile cena będzie odpowiednia do zawartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry z pewnością rozpowszechniły postać Geralta i przydały popularności wszystkiemu, co pisarz w tej materii wykreował. I to jest oczywiście bardzo dobre. Szkoda tylko, kiedy ludzie sądzą, że książki pisane były na podstawie gry. To może być przykre. 

A odnośnie do odchodzenia od pierwowzoru - trzecia część gry oderwana jeszcze bardziej? Przecież to niemal kopia zdarzeń z sagi i rozwinięcie/interpretacja wątków książek. 

 

Edytowano przez Xelos_Iterion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin jest świetną grą, ale świat, historia, postacie i klimat zostały przeniesione prosto z książek.Jest oczywiście kilka oryginalnych pomsłów, jednak bez Geralta i całej reszty byłby to najwyżej kolejny przeciętny erpeg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że to historia o Geralcie, może Sapek zaczyna nową sagę w tym uniwersum, jakąś trylogię czy Bóg wie co? Od razu się napalacie, że to kontynuacja Pani Jeziora, a niekoniecznie musi tak być. Będą znane konkrety zaczniecie chwalić i hejtować, a póki co nie plećcie głupot bo już nie nadążam biegać do kibla przez niektóre komentarze powodujące odruch wymiotny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Sapek się z pomysłów na wiedźminland wypstrykał. Kiedy czytam opowiadania i pięcioksiąg, to nic mi tam nie zgrzyta, natomiast przy Sezonie Burz było tak, jakby ktoś między trybiki opowieści nasypał tłuczonego szkła. Nie wrócę tam więcej, SB nie mam zamiaru sobie kupować do kolekcji, szkoda kasy na taką literaturę. Najnowszą powieść, gdy się ukaże, wypożyczę sobie z biblioteki albo od kogoś, po co kupować kota w worku. Choć... kto wie, może Sapkowski ma jeszcze jakiegoś wiedźmina lub dwóch w rękawie, kto to może dziś wiedzieć...

 

Ktoś tu napisał, że Wiedźminem 3 Redzi prześcignęli Sapka. Nie wydaje mi się. Saga, prócz SB, jest doskonała w swoim gatunku, a gra w swoim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować