Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GramTV News - Wiedźmiński update!

4 posty w tym temacie

Ten pan co się kręci tylko wokół ludzi inteligentnych i gardzi graczami? Generalnie bufon tak mnie zniechęcił do siebie że to niewyobrażalne. Najpierw spalił interes życia bo chciał chapnąć 50 tyś z marszu rezygnując z udziałów w sprzedaży, teraz jedzie na sukcesie CDPR i pluje na wsyzstkich którym zawdzięcza światowy sukces jaki osiągnął. Z CDPR włącznie.

Przed sukcesem gry w zasadzie tylko 2 pierwsze tomy wiedźmina z tego co pamiętam miały oficjalne tłumaczenie. Teraz przetłumaczyli wszystkie.

Coś czuje że nowa książka będzie tak kiepska jak ostatnia. Na której chciał coś zarobić przy okazji premiery gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój. Ten Pan nie jest, nie był i nigdy nie będzie wybitnym mistrzem pióra. Czytałem jego książki i nic wychodzące długościowi ponad opowiadanie, nie leży w jego zasięgu jego talentu. I w samo w sobie nie jest to problemem ( np. Jacek Piekara ma podobny problem mi stara się pisać tylko opowiadania, które twożą jako taka poukładana całość i to sie sprawdza), tylko że on chwyta się za pisanie wielotomowych powieści, co mu po prostu nie wychodzi. Opowiadania o wiedźminie są ok 8/10. Natomiast Saga to jedna wielka równia pochyła która gdzieś po drodze przebija dno i zanurza się głęboko w muł. Sankowski musiał aż wprowadzić narracje w innej  przestrzeni czasowej, aby całość sie lepiła. Do tego postępowanie i motywacja połowy postaci jest bezsensownie głupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saga o Wiedźminie, wbrew temu co alex1112 pisze, była bardzo dobra - zrównoważona w formie i fabule - w zasadzie, jedyne co mnie zmęczyło to część o Ciri na pustyni i jej wojaże ze Szczurami. Częścią, którą wspominam najlepiej była końcowa bitwa. Pan Sabkowski stwożył świat barwny, zbalansowany, wypełniony postaciami, z których nawet te bardzo epizodyczne, miały świetnie narysowany charakter. Nieźle jak na tyle tomów. Możliwe, że Saga zwyczajnie odbiega od gustów alex1112, lecz nazywanie Sagi "równią pochyłą" to sroga przesada.
Ponad to, pana Andrzeja warto docenić za opowiadania (zwłaszcza Muzykantów) oraz Sagę Hussycką - mnóstwo historii Polski, doskonały warsztat pisarski.
Co do tego, jak pan Sabkowski zachowuje się teraz to nawet go trochę rozumiem: faktycznie, w tamtych czasach, projekt ambitnej, rozbudowanej gry wydawał się być nierealny. Pan Andrzej postawił na wróbla w garści i teraz zwyczajnie jest zły na to, że nie wybrał wtedy tego gołębia. Też bym był zły. Też był bym mocno wkurzony, gdybym spotykał się z opinią, że książkę pisałem na podstawie gry a nie na odwrót. Jestem dość empatycznym człowiekiem i wobec powyższego, jestem w stanie panu Andrzejowi wiele wybaczyć.
Za co należy tego autora skrytykować - i to ostro - to "sezon burz" - desperacka próba odcięcia kuponu od dawnego sukcesu a przedewszystkim sukcesu gry za to z punktu widzenia pisarskiego totalnie położona: fauła, warsztat literacki, postaci i przewidywalność wątków - to wszystko wskazuje na mocny regres inspiracji literackiej.
Konkludując - proszę nie oceniać dorobku literackiego po godzących w graczy wypowiedziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować