Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gamingowe laptopy - przyszłość grania na PC?

12 postów w tym temacie

Nie mam nic przeciwko podmiance laptopa na desktopa, jesli bede mogl podlaczyc wszystkie konieczne peryferia i wiekszy ekran. No ale zanim ceny sie unormuja to jeszcze troche minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Gram.pl napisał:

Jest dokładnie taka sama pod względem wszystkich parametrów, liczby rdzeni CUDA, jednostek teksturujących i tak dalej, ale ma specjalnie obniżone taktowanie zegarów, więc i mniejsze zapotrzebowanie na prąd. I, według deklaracji producenta, jest tym samym „słabsza” od „normalnego” układu o jakieś 10-15%. Tyle, że w większości testów przekłada się to na zaledwie kilka klatek na sekundę mniej

OK, a ile toto kosztuje?

20 godzin temu, Gram.pl napisał:

Ale ile kosztuje?! Jasne, nie jest to sprzęt tani.

No właśnie ;)

20 godzin temu, Gram.pl napisał:

A to dlatego, że w sukurs rewolucji gamingowej, która pozwala nam się w końcu wstać z naszym sprzętem od grania od biurka i iść… w sumie gdzie nam się żywnie podoba

A co jeśli gracz wcale nie chce "wstać od biurka i iść"? Znane jest autorowi może pojęcie komfortu grania?

Jeśli o cenę chodzi, to: jak konieczność podłączenia "komfortowych" peryferiów wywinduje cenę? Pomyślał? Bo ja sobie nie wyrobię zespołu cieśni nadgarstka byle tylko użytkować nowszy sprzęt. I to jeszcze na starcie przepłacając.

20 godzin temu, Gram.pl napisał:

Ceny kart graficznych skoczyły. Ale tylko tych desktopowych, przez co stała się druga niesłychana rzecz, po zrównaniu się desktopów i laptopów pod względem mocy – przepaść cenowa także się drastycznie zmniejszyła.

O naiwności. I myślisz redaktorze, że bańka spekulacyjna, która za wzrostem cen GPU stoi, nigdy nie pęknie i ceny nie wrócą do normy? Albo, że znajdzie się dość desperatów, którzy rzucą się na lapki, by "zapoczątkować rewolucję"? Czy może raczej, jak ja, gracze poczekają z zakupem nowej karty, bo I TAK ICH NIE STAĆ?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor jest tak dumny z popełnionego artykułu, że nawet się nie podpisał. ;)

Co do samej treści - tropem zadymka, nie podzielam entuzjazmu. Stosunek ceny do jakości ciągle stoi po stronie stacjonarek, podobnie jak wrażenia, wygoda i ergonomia pracy. Dla osób spędzających przynajmniej kilka godzin dziennie przed kompem laptop może być najwyżej gorszym zamiennikiem.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Cena.

2. Grzanie. 

3. OC. 

A poza tym - autor tłumaczy nam jak dzieciom, że większość funkcji PC przejął smartfon, podczas gdy nie ma to żadnego znaczenia. Dla graczy PC dalej pozostaje najmocniejszą maszynką do grania, przy czym stacjonarny wychodzi taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC umiera i spada jego sprzedaż.

Jaki imbecyl pisał ten artykuł? Owszem, spada sprzedaż, ale zestawów OEM czyli tzw. blaszaków z marketu, gotowych zestawów komputerowych, które od zawsze zostawiały wiele do życzenia. Rynek PC ma się dobrze, wystarczy spojrzeć w jakich ilościach rozchodzą się płyty głowne, procki, ramy, karty graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2018 o 19:42, naczelnyk napisał:

Żenujący artykuł pod którym nikt się nie podpisał.

Dałbym głowę, że wcześniej pisało "Sławek Serafin".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazdy szanujacy sie gracz sam sobie sklada komputer. A skoro autor twierdzi, ze laptop zastapi stacjonarke, to zadam zeby autor sprzedal mi za max 3000 zl (tyle w chwili obecnej kosztuje moj sprzet - nie mam topowych podzespolow bo mi niepotrzebne) laptopa o ponizszych parametrach: Intel i5 oraz plyta pod to, 16GB RAM, 1TB fast HDD, 2TB slow HDD, GeForce 1050 Ti, sieciowka Atherosa z trybem przechwytywania i Windowsa 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować