• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
BaRt3K

Piracko-Orginalny Windows?!

Pytanie

Mam problem z Windowsem!(orginał)
Otóż moja mama kupiła do prcy nowiuteńkiego kompa i wraz z nim dostała Windows XP Home SP1.
Wiec wziołem sobie go do domu i chciałem zainstalowac...instalacja normalnie przebiegła itp. ale jest jeden problem.Windows działa przez 30 ad momentu zainstalowania a później żeby dalej korzystać trzeba wpisać klucz cd.No i tu jest problem.Otóż gdy wpisuje klucz pojawia sie komunikat ze klucz jest niewłaściwy!Co mam zrobic?Odrazu mówie ze NIE bede dzwonił do polskiego przedstawiciela!Powód?Jest Orginalny Windows a klucz nie pasuje!Dlaczego?(dodam ze przy instalacji jak włoże płyte i normalnie właczy sie autostart i daje instal to to pyta mnie odrazu o klucz i wtedy pasuje ale chce teraz go wpsac jak juz zainstalowałem windowsa...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

92 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ja nie rozumiem powodu dla którego masz NIE dzwonić do przedstawiciela. Pozatym jeśli to był OEM to nie ma się co dziwić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeden oryginalny Windows -> jeden komputer. Nie wiem czemu nie działa klucz, ale wiem, ze dla każdego komputera trzeba mieć osobno wykupionego Windowsa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie mozesz uzywac dwoch windowsow z tym samym kluczem. pozatym, to o czym mowisz to jest aktywacja i do jej przeprowadzenia wcale nie potrzebny jest klucz z plytki. jesli juz zainstalowales windowsa to nie bedziesz wiecej potrzebowal klucza, chyba ze do ponownej instalacji.
po zainstalowaniu windy, masz trzydziesci dni na tzw. aktywacje produktu. aby to zrobic mozesz sie polaczyc tym kompem z siecia i aktywacja przebiegnie automatycznie, albo zadzwonic na numer 0801costam do microsoftu i poac im specjalny kod, ktory wygeneruje program aktywacyjny. w odpowiedzi dostaniesz inny kod, ktory bedziesz musial wstukac w swojego kompa - to nie jest klucz produktu. jednakze taka aktywacja najprawdopodobniej bedzie niemozliwa, poniewaz windows o takim kluczu zostal juz aktywowany na innym komputerze - tym w pracy twojej mamy.

dla zinteresowanych - wielu z was moze otrzymac oryginalnego windowsa za darmo - wystarczy ze jest sie studentem jednej z uczelni, ktora ma podpisana specjalna umowe z microsoftem. na tej zasadzie mozna otrzymac tez kupe innego softu od ms - nie tylko windows. po wiecej informacji odsylam tutaj: http://msdn.microsoft.com/academic/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Eeee, jaki klucz ? CD-key - to przecież podawałeś przy instalacji, nieprawdaż ?
Do aktywacji powinieneś mieć udostępnione dwa sposoby:
1. przez internet - klikasz aktywację i po chwili ograniczenie powinno się wyłączyć
2. przez telefon - czyli dzwonisz do przedstawiciela i podajesz mu kod napisany na odpowiedniej stronce - operator przedyktuje ci wtedy kod aktywacyjny - TO NIE JEST TEN SAM CO PRZY INSTALACJI.

Jeśli się pomyliłem to niech mnie ktoś poprawi (dawno nie robiłem reinstalacji i mogłem coś pokręcić) ;-),
mam w domu właśnie XP home OEM i żadnego problemu z aktywacją nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2005 o 15:45, penny napisał:

dla zinteresowanych - wielu z was moze
otrzymac oryginalnego windowsa za darmo - wystarczy ze jest sie studentem jednej z uczelni, ktora ma podpisana specjalna
umowe z microsoftem. na tej zasadzie mozna otrzymac tez kupe innego softu od ms - nie tylko windows. po wiecej informacji
odsylam tutaj: http://msdn.microsoft.com/academic/


to jest bardzo fajna sprawa, sam mam z MSDNAA windowsa 98, xp profesional i obie wersje 2003 :)
nie liczac ms sql serwera i visual studio dot neta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2005 o 15:59, Arkadiusz napisał:

to jest
bardzo fajna sprawa, sam mam z MSDNAA windowsa 98, xp profesional i obie wersje 2003 :)
nie liczac ms sql serwera i visual
studio dot neta :P


dokladnie tak. szkoda tylko ze tego softu nie mozna uzywac do pracy :| ale to i tak duzo daje, jak nie trzeba kupowac tego wszystkiego za niewiadomo jakie pieniadze. z drugiej strony nie mam co narzekac - visual c# kupilem za 400zl - przegapilem jak bylo po 250zl, a developerskie licencje na rozne servery inne oprogramowanie sa smiesznie tanie :) wychodzi duuuuzo taniej niz jakby sie chcialo kupic wersje box.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2005 o 15:31, BaRt3k. napisał:

Mam problem z Windowsem!(orginał)
Otóż moja mama kupiła do prcy nowiuteńkiego kompa i wraz z nim dostała Windows XP Home
SP1.
Wiec wziołem sobie go do domu i chciałem zainstalowac...instalacja normalnie przebiegła itp. ale jest jeden problem.Windows
działa przez 30 ad momentu zainstalowania a później żeby dalej korzystać trzeba wpisać klucz cd.No i tu jest problem.Otóż
gdy wpisuje klucz pojawia sie komunikat ze klucz jest niewłaściwy!Co mam zrobic?Odrazu mówie ze NIE bede dzwonił do polskiego
przedstawiciela!Powód?Jest Orginalny Windows a klucz nie pasuje!Dlaczego?(dodam ze przy instalacji jak włoże płyte i normalnie
właczy sie autostart i daje instal to to pyta mnie odrazu o klucz i wtedy pasuje ale chce teraz go wpsac jak juz zainstalowałem
windowsa...)


A ja myślę, że chcesz aktywować Windowsa i zamiast zadzownić do microsoftu i otrzymać specjalny kod to wpisujesz CDKEY z CD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2005 o 19:45, BaRt3k. napisał:

oki dzieki chyba jednak zadzwonie tam;]


1) w pracy zainstalowano windowsa wpisujac cdkey z plytki
2) w pracy zarejestrowano widowsa
3) w domu zainstalowales windowsa korzystajac z tego samego cdkey''a co w pracy (to sie uda)
4) w domu probujesz zarejestrowac windowsa (to juz sie nie uda, bo zostal wczesniej zarejestrowany w pracy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rany ... Windows XP Hoeme Edition OEM z SP1 ... teraz ?? ja juz dawno w hurtowniach go nie widzialem ... starocia ktos popchnal ... ale wracajac do tematu, Kazda instalacja Windy ma swoj odrebny identyfikator instalacji(nie mylic z cd-key-em z naklejki). Dlatego ten identyfikator nie dziala na innym kompie. W tej kupie cyferek jest zakodowana informacja o sprzecie jaki jest w kompie, a winda przeciez wie na czym jest zainstalowana no nie ? Poza tym taki windows wazny jest tylko na kompie na ktorym zostal po raz pierwszy zainstalowany i zaktywowany i od tego momentu nie powinno sie dac go zaktywowac ponownie na innym sprzecie ... jest kilka wyjatkow od tej reguly ale to juz inna historia ... Wazne jest to ze na innym kompie chociaz jest legalnie kupiony, bedzie on nielegalnie, a w razie audytu firmy moze byc drogi i spory walek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>Kazda instalacja Windy ma swoj odrebny identyfikator instalacji(nie mylic z cd-key-em z naklejki).

Dnia 03.11.2005 o 20:03, buras napisał:

Dlatego ten identyfikator nie dziala na innym kompie. W tej kupie cyferek jest zakodowana informacja o >sprzecie jaki jest w kompie, a winda przeciez wie na czym jest zainstalowana no nie ? Poza tym taki windows >wazny jest tylko na kompie na ktorym
zostal po raz pierwszy zainstalowany i zaktywowany i od tego momentu nie powinno sie dac go zaktywowac >ponownie na innym sprzecie ...


Pierwszy raz o czymś takim słyszę... Czyli jak np gość zmieni sobie kompa na innego (tzn zrobi upgrade sprzętu na przykład) to Windows nagle magicznie przestanie działać i nie będzie się już instalować?? Przecież to jest non sens :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2005 o 15:31, BaRt3k. napisał:

Mam problem z Windowsem!(orginał)
Otóż moja mama kupiła do prcy nowiuteńkiego kompa i wraz z nim dostała Windows XP Home
SP1.
Wiec wziołem sobie go do domu i chciałem zainstalowac...instalacja normalnie przebiegła itp. ale jest jeden problem.Windows
działa przez 30 ad momentu zainstalowania a później żeby dalej korzystać trzeba wpisać klucz cd.No i tu jest problem.Otóż
gdy wpisuje klucz pojawia sie komunikat ze klucz jest niewłaściwy!Co mam zrobic?Odrazu mówie ze NIE bede dzwonił do polskiego
przedstawiciela!Powód?Jest Orginalny Windows a klucz nie pasuje!Dlaczego?(dodam ze przy instalacji jak włoże płyte i normalnie
właczy sie autostart i daje instal to to pyta mnie odrazu o klucz i wtedy pasuje ale chce teraz go wpsac jak juz zainstalowałem
windowsa...)



zadzwon mi bez gadania podali :P a mozesz jecze 2-3 dni poczekac to wtedy uda sie przez neta zarejestrowac ja tak miałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2005 o 20:36, Sth`Devilish napisał:

Pierwszy raz o czymś takim słyszę... Czyli jak np gość zmieni sobie kompa na innego (tzn zrobi
upgrade sprzętu na przykład) to Windows nagle magicznie przestanie działać i nie będzie się już instalować?? Przecież to
jest non sens :)


To zależy czy masz wersje OEM czy BOX. Zalezy też jaki upgrade masz na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2005 o 20:36, Sth`Devilish napisał:

Pierwszy raz o czymś takim słyszę... Czyli jak np gość zmieni sobie kompa na innego (tzn zrobi
upgrade sprzętu na przykład) to Windows nagle magicznie przestanie działać i nie będzie się już instalować?? Przecież to
jest non sens :)


to dotyczy wersji oem. poczytaj licencje a zobaczysz. kiedys byla duza afera, bo jakas firma kupila kilaset kompow z wadliwa plyta glowna. okazalo sie ze oprocz wymiany plyty trzeba bylo dokupic nowego winowsa, bo licencja jasno mowila z czym jest zwiazana :|
to taki trik - masz winde taniej niz box, ale na ograniczonych prawach. jak sobie kupisz box, to zgodnie z licencja mozesz ja sobie przeinstalowaywac na kolejnych kompach ile chcesz.
zauwaz ze w wiekszosci cywilizowanych krajow, komputery zazwyczaj sie wymienia w regularnych odstepach czasu, a anie modernizuje po kawalku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2005 o 20:36, Sth`Devilish napisał:

>Kazda instalacja Windy ma swoj odrebny identyfikator instalacji(nie mylic z cd-key-em z naklejki).
> Dlatego ten
identyfikator nie dziala na innym kompie. W tej kupie cyferek jest zakodowana informacja o >sprzecie jaki jest w kompie,
a winda przeciez wie na czym jest zainstalowana no nie ? Poza tym taki windows >wazny jest tylko na kompie na ktorym

> zostal po raz pierwszy zainstalowany i zaktywowany i od tego momentu nie powinno sie dac go zaktywowac >ponownie
na innym sprzecie ...

Pierwszy raz o czymś takim słyszę... Czyli jak np gość zmieni sobie kompa na innego (tzn zrobi
upgrade sprzętu na przykład) to Windows nagle magicznie przestanie działać i nie będzie się już instalować?? Przecież to
jest non sens :)


instalowac sie bedzie, ale moze juz sie nie dac go zarejestrowac
(windows w wysylanym numerku ma zakodowane dane sprzetu (najprawdopodobniej dane plyty glownej, wersje biosu, numer mac karty itp) i przy kazdym starcie sprawdza konfiguracje, jezeli wykryje duza zmian sprzetu to chce ponownej rejestracji; dlatego zmiany sprzetu najlepiej wykonywac stopniowo)

w przypadku wersji OEM zmiana plyty glownej oznacza koniec legalnosci (windows laczy sie z plyta glowna, wolno ci zmieniac cala reszte; zmiana plyty glownej=koniecznosc kupna nowego windowsa)
w czasie rejestracji jest to sprawdzane i rejestracja danego cdkeya z inna plyta glowna moze skutkowac odmowa rejestracji (tej przez internet; bo przez telefon jak rozsadnie wytlumaczysz dlaczego zmienila sie plyta glowna to pewnie zarejestruja (bo sie spalila albo cos w tym stylu))

to w/w wynika z licencji na ktora sie zgadasz instalujac windowsa [tu chcialbym zauwazyc ze sa rozne interpretacje]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jasne ze nonsens z punktu widzenia normalnego uzytkownika ... ale z punktu ms to juz nie jest takie glupie... daje to niejako kontrole nad instalacjami systemow, czyli w ich mniemaniu ogranicza piractwo. Masz racje ... zmienisz kompa i nie wejdzie ci ta sama winda ... bo sprzet sie nie zgadza z pierwotna sygantura instalacji ktora maja w centrali. Jak przebudowalem kompa i trafil mnie ten problem osobiscie, to gastek w ms powiedzial mi dokladnie co zmienilem ... ale nie robila zadnych oporow przed podaniem klucza. Podobnie jest jak sprzet ci sie wypali i wsadzisz inne czesci ... winda sie nie zaktywuje, ale zrobia to w centrum po telefonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A w jednym przypadku mozna wiele razy instalowac jedna wersje (ta ktora jest prowadzona dyskusja) jak ktos niema neta to według mnie to moze instalowac na roznych kompach czy to w pracy czy w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2005 o 21:58, Phantom Lord napisał:

A w jednym przypadku mozna wiele razy instalowac jedna wersje (ta ktora jest prowadzona dyskusja) jak ktos niema neta to
według mnie to moze instalowac na roznych kompach czy to w pracy czy w domu


Na 30 dni. Widziałeś kiedyś na oczy legalnego Windowsa? Takiego, który wymaga aktywacji przez internet / telefon najpóźniej 30 dni po instalacji? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować