• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
BaRt3K

Piracko-Orginalny Windows?!

Pytanie

Mam problem z Windowsem!(orginał)
Otóż moja mama kupiła do prcy nowiuteńkiego kompa i wraz z nim dostała Windows XP Home SP1.
Wiec wziołem sobie go do domu i chciałem zainstalowac...instalacja normalnie przebiegła itp. ale jest jeden problem.Windows działa przez 30 ad momentu zainstalowania a później żeby dalej korzystać trzeba wpisać klucz cd.No i tu jest problem.Otóż gdy wpisuje klucz pojawia sie komunikat ze klucz jest niewłaściwy!Co mam zrobic?Odrazu mówie ze NIE bede dzwonił do polskiego przedstawiciela!Powód?Jest Orginalny Windows a klucz nie pasuje!Dlaczego?(dodam ze przy instalacji jak włoże płyte i normalnie właczy sie autostart i daje instal to to pyta mnie odrazu o klucz i wtedy pasuje ale chce teraz go wpsac jak juz zainstalowałem windowsa...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

92 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 04.11.2005 o 00:47, Arkadiusz napisał:

> /.../
podobno co
6 miesiecy licznik aktywacji sie zmniejsza o jeden, wiec jezeli sie reinstaluje windowsa nie czesciej niz co pol roku to
nie ma problemu :)

Ta wiadomość pochodzi z Microsoftu, sam kiedyś czytałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie wymienialem ... winda miala moze tydzien, i tylko dolozylem drugie giga ... a tu niespodzianka...
wyjatki ze strony MS:
Pyt. Czy możliwe jest przeniesienie licencji Windows OEM?
Odp. Oprogramowanie w wersji OEM jest legalne tylko z komputerem, na którym zostało pierwotnie zainstalowane. Przeniesienie licencji oprogramowania OEM na inny komputer nie jest zgodne z umową licencyjną i nie jest możliwe. Do nowego komputera trzeba nabyć nową licencję na system operacyjny.

A tu link do info technicznego co do sprawdzanych komponentow i sposobu ich hashowania. http://download.microsoft.com/download/2/1/6/21654b16-6c81-4d96-9390-5203cd43d07d/WindowsProductActivationTechnicalMarketBulletin.doc

Byla tam gdzies lista zmian jakie powoduja koniecznosc ponownej aktywacji, ale jakos nie umie jej dorawc... a bylo tam tez znaczne rozbudowanie pojemnosci RAM ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2005 o 00:52, buras napisał:

/.../

Prawo polskie ma pierszeństwo przed postanowieniami licencji (na terenie Polski). W licencji nie ma jednoznacznego sformułowania a interpretację wiążącą wydaje sąd po rozprawie, do której musiałoby dojść na wniosek jednej ze stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

he he ... generalnie masz racje ... dowcip polega na tym, ze jesli nie zgadzasz sie z warunkami licencji, to nie masz prawa uzywac produktu. Czyz nie? No a potem, jak sie zgodzisz to dopiero mozna probowac sie w razie czego procesowac z MS ... co jest raczej abstrakcyjne...

A tak offtop ... gdzie ustawic te fajniste opisy? nie widzialem w swoim profilu takiej mozliwosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie chce mi sie czytac wszystkiego bo widze tutaj troche bredni.

Gdy kupujemy kompa lub od stycznia jaka kolwiek czesc komputerowa (np. mysz) mozemy zakupic wersje OEM Windowsa XP, windows podczas instalacji sprawdza konfiguracje komputera i sie do niej dostosowuje gdy go aktywujemy przez internet w bazie jest zapisywana konfiguracja, gdy dokupimy sobie np. pmiaeci ram i zainstalujemy pozniej ponownie wymagany jest telefon do konsultanta i on poda nowy klucz rejestracji, za kazdym razem pozniej trzeba dzwonic (niestety) bierze sie to z 2 przyczyn ze trzeba dzwonic pierwsza o ktorej wspomnialem oraz jest pewna okreslona liczba aktywacji. Jesli ja przekroczymy musimy dzwonic. Wiec bez przesady ze zmienie sobie kilka czescie to windows do kubła.

Informacje zaczerpniete bezposrednio od Microsoftu ze szkolenia oraz konsultanta telefonicznego. Ni mniej ni wiecej moja byla praca miala troche wspolnego z tego typu tlumaczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czysta prawda + male uscislenie ... od wrzesnia sa dwie wersje windy OEM. Pierwsza stara, do wyczerpania nakladow, moze byc kupowana z elementami nie bedacymi urzadzeniami peryferyjnymi (dokladna interpretacja na stronie MS) No i druga ( z naklejka licencyjna w pastelowych kolorkach i w ksztalcie "chmorki", moze byc kupowana tylko i wylacznie z nowym komputerem PC. Dlaczego? MS zrownal zasady licencjonowania systemow do takiego samego poziomu jak aplikacji (np Office OEM mozna juz od dawna bylo kupowac tylko z nowym kompem)
Szczegoly na stronie MS http://www.microsoft.com/poland/partner/download/default.mspx#EBAAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2005 o 00:33, KrzysztofMarek napisał:

Ja mam WinXP OEM, więc jak
nawali płyta to pewnie nie aktywują.


Ale może jeszcze masz przynajmneij jedną aktywację? Bo jeśli formatujesz dysk, ale nic zz kompem nie zmieniasz, to instalacja systemu się"nie liczy" przy aktywacji i nie obniża ci "licznika". Co do spalonej płyty słyszałęm przypadki, żę ludzie szli do sprzedawcy ten im wystawiał zaświadczenie o tym że się płyta zwaliła i w MS to uwzględniali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2005 o 09:23, michal19 napisał:

> Ja mam WinXP OEM, więc jak
> nawali płyta to pewnie nie aktywują.

Ale może jeszcze masz przynajmneij jedną aktywację?
Bo jeśli formatujesz dysk, /.../

Jak formatuję dysk, to wgrywam kopię zapasową zrobiona Ghostem, więc nic się nie zmienia, tyle, że mam stan z przed tygodnia czy dwu...
Co do płyty - jeśli zepsuje się na gwarancji, to Microsoft uznaje; nasi zaczynają dawać gwarancję na 20 lat (na robociznę!) więc tak czy inaczej psuje sie na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2005 o 09:23, michal19 napisał:

(...) płyta zwaliła i w MS to uwzględniali.


Tak. W okresie gwarancyjnym (ale gwarancję możesz mieć kilkuletnią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2005 o 10:37, KrzysztofMarek napisał:

Microsoft uznaje; nasi zaczynają dawać gwarancję na 20 lat (na robociznę!) więc tak czy inaczej psuje sie na >gwarancji.


Poważnie? LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2005 o 14:15, michal19 napisał:

> /.../
Poważnie? LOL

Najpoważniej. Gwarancja, to jest gwarancja, to, że jakaś część ma krótszą, to nie szkodzi, za to mogą, zgodnie z prawdą, wystawić zaświadczenie, że płyta padła w okresie gwarancyjnym. Polak potrafi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja kupiłem lrgalny system windows 2000 za 500 zł i całe opragromowanie też mam legalne mało ich jest ale mi to wystarcza naprawde niemusze żednych piratów kupować niewiadomo gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2005 o 14:43, kamilimaciek1 napisał:

A ja kupiłem lrgalny system windows 2000 za 500 zł i całe opragromowanie też mam legalne mało ich jest ale mi to wystarcza
naprawde niemusze żednych piratów kupować niewiadomo gdzie

A jak myślisz, to, że ja mam Win95, 2x Win98SE, Win2000, Win XP Home, to oznacza, że którykolwiek z nich jest nielegalny? Mam nawet Symanteca Nortona Antywirusa z 1996 roku na czterech dyskietkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2005 o 00:52, buras napisał:

Pyt. Czy możliwe jest przeniesienie licencji Windows OEM?
Odp. Oprogramowanie w wersji OEM jest legalne tylko z komputerem,
na którym zostało pierwotnie zainstalowane. Przeniesienie licencji oprogramowania OEM na inny komputer nie jest zgodne z
umową licencyjną i nie jest możliwe. Do nowego komputera trzeba nabyć nową licencję na system operacyjny.

A tu link do
info technicznego co do sprawdzanych komponentow i sposobu ich hashowania. http://download.microsoft.com/download/2/1/6/21654b16-6c81-4d96-9390-5203cd43d07d/WindowsProductActivationTechnicalMarketBulletin.doc

Byla
tam gdzies lista zmian jakie powoduja koniecznosc ponownej aktywacji, ale jakos nie umie jej dorawc... a bylo tam tez znaczne
rozbudowanie pojemnosci RAM ...

Ale to jest troszke bezsensu niesądzicie?? Jak ktoś kupił/dostał orginalnego windowsa w wersji OEM a ma w domu np 2 kompy to nie moze zainstalowac tegpo n nich dwuch poniewaz na drugiom to juz bedzie piractwo...:/ bezsens ... ja mam w domu 2 kompy+3 kompy w pracy (prywatne ponieważ własna firma) i co mam do kazdego pokupywac osobny windows? ppfff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2005 o 15:15, BaRt3k. napisał:

Ale to jest troszke bezsensu niesądzicie?? Jak ktoś kupił/dostał
orginalnego windowsa w wersji OEM a ma w domu np 2 kompy to nie moze zainstalowac tegpo n nich dwuch poniewaz na drugiom
to juz bedzie piractwo...:/ bezsens ... ja mam w domu 2 kompy+3 kompy w pracy (prywatne ponieważ własna firma) i co mam
do kazdego pokupywac osobny windows? ppfff


do kazdego kompa musisz miec osobnego windowsa (i osobnego offica)
a do pracy tym bardziej (bo jak cie skontroluja to sie nie pozbierasz :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Masz rację. Jeśli masz dwie kuchenki w domu, dlaczego miałbyś płacić za gaz zużywany przez drugą? Skoro kupiłeś już jedne spodnie - przecież na ten sam tyłek! :) - dlaczego masz płacić za drugie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2005 o 15:15, BaRt3k. napisał:

Ale to jest troszke bezsensu niesądzicie?? Jak ktoś kupił/dostał
orginalnego windowsa w wersji OEM a ma w domu np 2 kompy to nie moze zainstalowac tegpo n nich dwuch poniewaz na drugiom
to juz bedzie piractwo...:/ bezsens ... ja mam w domu 2 kompy+3 kompy w pracy (prywatne ponieważ własna firma) i co mam
do kazdego pokupywac osobny windows? ppfff


oczywiscie ze tak. wyraznie w licencji jest napisane ze mozesz uzywac na jednym komputerze. gdyby tak nie bylo, to np. taka firma jak np. shell zamiast kupic 100.000 licencji, kupilaby jedna. niesadzisz ze to by dopiero byl bezsens? postaw sie na miejscu tworcy oprogramowania - poswiecasz na stworzenie jakiegos programu kupe pieniedzy i czasu. chcesz mi wmowic ze bedziesz to potem rozdawal za darmo? albo sprzedawal po 10zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2005 o 15:35, penny napisał:

oczywiscie ze tak. wyraznie w licencji jest napisane ze mozesz uzywac na jednym komputerze. gdyby tak nie bylo,
to np. taka firma jak np. shell zamiast kupic 100.000 licencji, kupilaby jedna. niesadzisz ze to by dopiero byl bezsens?
postaw sie na miejscu tworcy oprogramowania - poswiecasz na stworzenie jakiegos programu kupe pieniedzy i czasu. chcesz
mi wmowic ze bedziesz to potem rozdawal za darmo? albo sprzedawal po 10zl?


microsoft nie jest taki zly* , w przypadku gdy ma sie duzo kompow to sie kupuje licencje na 5/10/100/100.000 kompow (taniej za sztuke wychodzi)


*) czy ja to naprawde napisalem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2005 o 15:39, Arkadiusz napisał:

microsoft nie jest taki zly* , w przypadku
gdy ma sie duzo kompow to sie kupuje licencje na 5/10/100/100.000 kompow (taniej za sztuke wychodzi)


oczywiscie ze tak. niezemienia to faktu, ze te licencje tak czy inaczej musisz kupic. a normalne jest ze hurtowo wychodzi taniej niz w detalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować