Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - Hissrich ostro o krytykujących projekt - ''Gówno wiedzą o tworzeniu seriali''

20 postów w tym temacie

Bardzo dobrze napisała :) Jakie ma znaczenie jaki kolor skóry czy płeć mają scenarzyści? Do tego nie rozumiem czemu ludzie uważają, że owa ekipa sobie nie da rady... bo nie mają doświadczenia ze światem Wiedźmina? Bo są "głupimi amerykanami" i nie zrozumieją materiału źródłowego? Bo nie mają doświadczenia w serialach fantasy? Peter Jackson przed adaptacją LOTR'a też nie nakręcił żadnego filmu fantasy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Shu napisał:

Bardzo dobrze napisała :) Jakie ma znaczenie jaki kolor skóry czy płeć mają scenarzyści? Do tego nie rozumiem czemu ludzie uważają, że owa ekipa sobie nie da rady... bo nie mają doświadczenia ze światem Wiedźmina? Bo są "głupimi amerykanami" i nie zrozumieją materiału źródłowego? Bo nie mają doświadczenia w serialach fantasy? Peter Jackson przed adaptacją LOTR'a też nie nakręcił żadnego filmu fantasy :)

Peter jest dobrym przykładem, na to że nawet od teoretycznie średnich twórców, można dostać coś epickiego. Nie ma co kryć, Jackson przed władcą nie stworzył niczego naprawdę dobrego. A mimo to dostaliśmy od niego najbardziej epicką trylogie wszech czasów, przynajmniej moim zdaniem.

Problem jest jednak taki że od tych średnich twórców częściej dostawaliśmy shit i w zasadzie taka jest reguła. Peter to tylko wyjątek potwierdzający regułę. 

Jak będzie w tym przypadku, nie wiem. Ja zacząłem przeczuwać złe gdy Lauren puściła w obieg jakąś bzdurę i później sama przyznała że to była ściema. Już nawet nie pamiętam o co dokładnie chodziło. Teraz taka wypowiedź. Nie przepadam za twórcami tego rodzaju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:

Peter jest dobrym przykładem, na to że nawet od teoretycznie średnich twórców, można dostać coś epickiego. Nie ma co kryć, Jackson przed władcą nie stworzył niczego naprawdę dobrego. A mimo to dostaliśmy od niego najbardziej epicką trylogie wszech czasów, przynajmniej moim zdaniem.

Problem jest jednak taki że od tych średnich twórców częściej dostawaliśmy shit i w zasadzie taka jest reguła. Peter to tylko wyjątek potwierdzający regułę. 

Jak będzie w tym przypadku, nie wiem. Ja zacząłem przeczuwać złe gdy Lauren puściła w obieg jakąś bzdurę i później sama przyznała że to była ściema. Już nawet nie pamiętam o co dokładnie chodziło. Teraz taka wypowiedź. Nie przepadam za twórcami tego rodzaju. 

Nie no jasne, zazwyczaj od średnich twórców dostawaliśmy średni twór - nie ma co do tego wątpliwości. Wydaje mi się jednak przy produkcji seriali to wszystko trochę inaczej działa, bo nad odcinkami pracuje się zespołowo.

Podam jeszcze jeden przykład, scenarzystów, którzy dorobek mieli raczej średni a stworzyli coś niesamowitego - duet David Benioff i D. B. Weiss, czyli twórcy Gry o Tron :) 

I żeby nie było - nie mówię, ekipa pracująca nad netflixowym wiedźminem na pewno podoła naszym oczekiwaniom, ale nie widzę też powodów żeby w to jakoś bardzo wątpić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dodam, że kilka odcinków wspomnianej już przeze mnie Gry o Tron napisał gość, który poza tym nie napisał NIC (przed GOT), a jednak całość w dalszym ciągu jest znakomita. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Shu napisał:

Podam jeszcze jeden przykład, scenarzystów, którzy dorobek mieli raczej średni a stworzyli coś niesamowitego - duet David Benioff i D. B. Weiss, czyli twórcy Gry o Tron :)

Tam to chyba Martin trzymał ich wszystkich za jaja i to mocno. A jak będzie z Sapkowskim to chyba dalej nie wiadomo.

Ja powiem tyle. Projektu nie spisuje na straty i dalej mam nadzieję że dostaniemy coś wyjątkowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shu napisał:

Jeszcze tylko dodam, że kilka odcinków wspomnianej już przeze mnie Gry o Tron napisał gość, który poza tym nie napisał NIC (przed GOT), a jednak całość w dalszym ciągu jest znakomita. 

Cóż, dopóki mieli gotowy materiał źródłowy na scenariusz to było nieźle, a od czasu jak sami zaczęli "tworzyć" to poziom serialu niestety poleciał w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezgodze się żeby Jackson niezrobił nic dobrego przed władcą pierscieni. Zrobił dwa bardzo udane filmy, jeden udany pod względem kultowości drugi po prostu dobry dramat.

Osobiście z tą laską się poniekąd zgadzam że kolor skóry i płeć nie ma nic do tego, ale już pewna fascynacja daną literaturą czy ksiażką jest to w cholerę ważna. Po za tym też nie lubię jak twórcy odpyskowują nawet jak mają rację. Ataki i pyskowanie nalezy do prostych ludzi, jak twórca będzie prostakiem to i twórczość wyjdzie prostacka.

Swoją drogą przytocze tu podanych scenarzystów włącznie z grą o tron.. serio? ktoś tu jakiś talent widzi? Ogladaliście ich produkcje. To tak na prawdę średniaki. Nie oznacza to że złe, ale produkcje średnie. Lubię grę o tron ale serial (ksiazki nie czytałem) jest na prawdę płytki, dialogi średnie i cały utrzymany w klimacie innych seriali. Zero oryginalności. I zgodzę sięz faktem że do czasu jak to było na podstawie ksiażek to jeszcze jeszcze to jakoś wyglądało (tu z opini czytajacych i ogladajacych) a potem jak Martin ogólnie olał to swoje dziecko to ledwo to ciągną. Ostatni sezon po za scenami gdzie coś się działo to totalne nudy. Kompletny brak pomysłu i na pośpiech spinane wątki by rzucić serial w cholerę bo za długo to się ciągnie. Syndrom Domu z kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta pyskata baba nie pasuje od początku. Tu prawdziwi fani czekają na coś wyjątkowego, a to dzieciątko od samego początku robi sobie jaja i świetnie się bawi. Żeby potem nie było płaczu i wizyty na oddziale zamkniętym jeśli spartaczy to wszystko. Ten cytat:" gó**o wiedzą o tworzeniu seriali" to chyba w stosunku do niej. Ktoś kto zajmuje się konkretnym projektem ma w sobie troche pokory przede wszystkim. Tu nie widze tego za grosz. Do tego ta pani jeszcze nie zetknęła się z pojęciem 'polski fan'. Niezależnie od tego czy będzie to hit czy klapa to wolałbym żeby projektem zajął się ktoś inny... nie ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafar napisał:

Po za tym też nie lubię jak twórcy odpyskowują nawet jak mają rację. Ataki i pyskowanie nalezy do prostych ludzi, jak twórca będzie prostakiem to i twórczość wyjdzie prostacka.

Swoją drogą przytocze tu podanych scenarzystów włącznie z grą o tron.. serio? ktoś tu jakiś talent widzi? Ogladaliście ich produkcje. To tak na prawdę średniaki.

No widzisz, Sapkowski to cham i prostak, a dzielo jednak prostackie nie jest ;) 

Kafar napisał:

Swoją drogą przytocze tu podanych scenarzystów włącznie z grą o tron.. serio? ktoś tu jakiś talent widzi? Ogladaliście ich produkcje. To tak na prawdę średniaki.

Produkcja seriali to nie autorskie filmy ani utwory literackie gdzie naprawdę można się talentem wykazać. Tutaj bardzo wiele zależy od tego kogo scenarzyści mają nad sobą (między innymi producentów). Ile w naszym growym świecie było sytuacji gdzie twórcy pod skrzydłami dużych firm robili średniawki, a kiedy przechodzili na swoje nagle wychodziło coś znacznie ciekawszego/lepszego.

Wydaje mi się też, że tutaj liczy się siła całej ekipy - może być w niej 15 średniaków, ale jako drużyna być jednym bardzo utalentowanym bytem. Chodzi mi o to, że dopóki nie zobaczymy czegokolwiek konkretnego z owego serialu, nie mamy żadnych podstaw żeby zwiastować sukces lub porażkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kilku cienkich scenarzystów wolabym jednego naprawdę dobrego i kreatywego jak np Bruno Heller który pisał scenariusze do Gotham, Mentalisty czy Rzymu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się obawiam :D Ja wiem że tu są wymieniane same sukcesy takie jak Władca Pierścieni czy Gra o Tron ale zauważmy że wiele było również i porażek które miały być ogromnymi sukcesami np : Dragon ball evolucja czy Eragon który miał być początkowo trylogią a  został jednym filmem :D Czy choć by z seriali : Agents of S.H.I.E.L.D (Marvel) pytanie tylko czy wiedźmin będzie sukcesem czy porażką.

 

Sześć dziewczyn (Mam nadzieje że znają się na robocie a nie dla tego ze to dobre koleżanki) Hmm widać że mocna przewaga dziewczyn :D Dziwi mnie że nie wzieli chociaż jednego polaka który by się mocno znał na wiedźmińskich lub słowiańskich klimatach. I boje się że zamiast mrocznego słowiańskiego klimatu dostaniemu typowo marvelowski klimat bo ta ekipa ma doświadczenie tego typu serialach. I mam nadzieje że nie będzie tam multikulturyzmu że np po temeri zaczą chodzić murzyni jako mieszkańcy :D Powinni przeczytać sage wiedźmińską i pograć w grę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frezko napisał:

Sześć dziewczyn (Mam nadzieje że znają się na robocie a nie dla tego ze to dobre koleżanki) Hmm widać że mocna przewaga dziewczyn :D Dziwi mnie że nie wzieli chociaż jednego polaka który by się mocno znał na wiedźmińskich lub słowiańskich klimatach. I boje się że zamiast mrocznego słowiańskiego klimatu dostaniemu typowo marvelowski klimat bo ta ekipa ma doświadczenie tego typu serialach. I mam nadzieje że nie będzie tam multikulturyzmu że np po temeri zaczą chodzić murzyni jako mieszkańcy :D Powinni przeczytać sage wiedźmińską i pograć w grę :D

A skąd by mieli wziąc tego jednego polskiego scenarzyste na odpowiednim poziomie? Bo tak jak już niżej ktoś napisał - nie mamy takich. Mają dwóch polskich producentów wykonawczych, jednego polskiego reżysera, Sapkowskiego jako konsultanta (mimo plotek zdaje się, że dalej pomaga przy serialu) i z tego co można wyczytać na profilach społecznościowych wszystkich scenarzystów - przeczytali i znają cały cykl wiedźmiński :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Shu napisał:

A skąd by mieli wziąc tego jednego polskiego scenarzyste na odpowiednim poziomie? Bo tak jak już niżej ktoś napisał - nie mamy takich. 

Niech wezmą kogoś z korony królów. Chcą polskich scenarzystów, to niech mają. Przecież to nie może się nie udać :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkim hejterom mówię prosto - Ledger grał słodkiego kolesia w romantycznych komediach. Niektóre jego filmy były tandetne. Jokera zostawił po sobie takiego że Dark Knight wszyscy pokochali tylko z uwagi na tą postać.

 

Dodatkowo co za kretyn zarzuca fakt że są tam kobiety, murzyni itp? Kobiety czarodziejki to najmocniejsza kasta w świecie Wiedźmina a cała książka opowiada o problemach miedzyrasowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę hejtował za braki Polaków w drużynie, czy dlatego że scenarzyści to kobiety. Odnoszę jednak wrażenie (i martwi mnie to), że pani Hissrich brakuje profesjonalizmu, przynajmniej jeżeli chodzi o prowadzenie swojego Twittera.

O serialu się nie wypowiem, bo nie wyszedł, a scenariusza też mi nie dali. Będę narzekał dopiero po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cała ta wesoła gromadka ma Wiedźmina od Sapkowskiego w małym palcu, to niech robią, może nie będzie katastrofy. Mimo wszystko, przydałoby się w ekipie parę osób, które nieco lepiej "czują" wiedźmińskie realia i klimat. Obcokrajowiec może rozumieć treść książek Sapkowskiego dosłownie, ale nie łapać kontekstu, odniesień itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najżałośniejsi są jednak Twitterowcy, którzy okraszają się mianem oburzonego gracza, z którego od razu wychodzi konserwa myślowa i zacietrzewienie na widok innego koloru niż białoskórny. Ci krzyczą najgłośniej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować