Zaloguj się, aby obserwować  
BaRt3K

Style XP

8 postów w tym temacie

chyba tak ten program sie nazywa ale mam pytanie.
Czy jest on bezpieczny??Czytałem na róznych forach i zdania są podzielone...jedni mówią ze jest bezpieczny a inni ze powoduje jakieś kłopoty.Uzywa ktoś tego programu??jak tak to prosze powieziec czy jest bezpieczny i przy okazji napisać instrukcje jak go stosowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

StyleXP najbardziej spowalnia system
zamiast tego użyj UX-Theme Patcher ze stronki www.neowin.net - też jest bezpieczny, działa szybciej i te same skórki działają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym. Wszystko zależy jakim kompem, a w szczególności jaką ilością pamięci dysponujesz.
Ja też (gdy mi się wygląd nudzi) podmieniam bibliotekę uxtheme.dll na taką specjalnie spreparowaną która umożliwia używanie wizualizacji iinych niż "jedynie słuszne". Jest to trochę skomplikowane, bo trzeba zmusić windę, by pozwoliła podmienić plik systemowy (.dll). Wpisz w goglu "uxthemepatcher" lub podobne to znajdziesz pliczek, który sam ją podmieni (choć u mnie nigdy nie działał i musiałem to robić ręcznie - są 2 wersje: na XP SP1 i SP2). Są też strony, które krok po kroku to podpowiedzą, np ta: http://windows.online.pl/windowsxp/xp02.htm
IMO lepszy jest windowblinds (moim zdaniem stabilniejszy ale subiektywne uczucie): http://www.stardock.com/products/windowblinds/downloads.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WindowBlinds w wersji 4 nie jest tak stabline i wolniejszy od uxtheme.dll
ale już wersja 5 wydaje się być szybsza i stabilna i lepsza (np. przezroczystość) ale jeszcze nie jest w testach i niedostępna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, ja osobiście zawsze byłem wrogiem wszelkich zewnętrznych nakładek (IMO zbyt ingerują w system), natomiast uxtheme.dll to czysta biblioteka, więc powinna być najwydajniejsza.
Przy okazji zapytam: znacie jakieś streony z ciekawymi tematami, które zadziałają po zmianie biblioteki (ale naprawdę ciekawe a nie tylko zmiana kolru paska), bo ja mam bardzo wypasione, ale już mi się bardzo opatrzyły a nigdzie zbytnio ciekawych nie ma. Wiele tych z windowblindsa jest fajnych ale one znowu mają "dzikie" rozszerzenie .wab chyba czytelne tylko dla tego programu.
Dzięki z góry za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować