Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PlayStation 5 - prezes Take-Two twierdzi, że konsola trafi na rynek w 2020 roku

8 postów w tym temacie

Moim zdaniem za szybko. Nawet jeśli technologia wzrosła to i tak za mało pojawiło się jeszcze tytułów, które wyeksplatowały obecną. Mam wrażenie, że PS4 dopiero się pojawił i nie nasyciłem się jeszcze skokiem technologicznym. Dodatkowo rynek indie przyczynił się do zwiększenia oczekiwania na jakość gameplay, a nie grafikę. Wydaje się być jeszcze tylke do odkrycia w tym segmencie techu. I co z workflow pracy twórców gier? Posunięcie technologii jeszcze dalej poszerzy przepaść między AAA a middle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, I1ariusz napisał:

Moim zdaniem za szybko. Nawet jeśli technologia wzrosła to i tak za mało pojawiło się jeszcze tytułów, które wyeksplatowały obecną. Mam wrażenie, że PS4 dopiero się pojawił i nie nasyciłem się jeszcze skokiem technologicznym. Dodatkowo rynek indie przyczynił się do zwiększenia oczekiwania na jakość gameplay, a nie grafikę. Wydaje się być jeszcze tylke do odkrycia w tym segmencie techu. I co z workflow pracy twórców gier? Posunięcie technologii jeszcze dalej poszerzy przepaść między AAA a middle.

Średnio generacja konsol trwa 5 lat więc,a ta trwa od 2013. Więc ta przepowiednia z 2020 rokiem jest sensowna biorąc pod uwagę że Sony(o PS5 wiadomo od dobrych 2 lat) i MS celują już w nową generację konsol. I weź pod uwagę że do 2020 PS4 będzie miało te 100 mln egzemplarzy sprzedanych więc dla nich to będzie logiczne podejście. Natomiast MS nie ma wyboru bo praktycznie jest już pozamiatane dzięki genialnym posunięciom szefostwa w dniu premiery (Phil Spencer jest także za to odpowiedzialny za premierę). Nintendo oficjalnie ogłosiło że oni idą we własnym kierunku i nie patrzą na tą tak zwaną wojenkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Numenpl napisał:
3 godziny temu, I1ariusz napisał:

Moim zdaniem za szybko. Nawet jeśli technologia wzrosła to i tak za mało pojawiło się jeszcze tytułów, które wyeksplatowały obecną. Mam wrażenie, że PS4 dopiero się pojawił i nie nasyciłem się jeszcze skokiem technologicznym. Dodatkowo rynek indie przyczynił się do zwiększenia oczekiwania na jakość gameplay, a nie grafikę. Wydaje się być jeszcze tylke do odkrycia w tym segmencie techu. I co z workflow pracy twórców gier? Posunięcie technologii jeszcze dalej poszerzy przepaść między AAA a middle.

Średnio generacja konsol trwa 5 lat więc,a ta trwa od 2013. Więc ta przepowiednia z 2020 rokiem jest sensowna biorąc pod uwagę że Sony(o PS5 wiadomo od dobrych 2 lat) i MS celują już w nową generację konsol. I weź pod uwagę że do 2020 PS4 będzie miało te 100 mln egzemplarzy sprzedanych więc dla nich to będzie logiczne podejście. Natomiast MS nie ma wyboru bo praktycznie jest już pozamiatane dzięki genialnym posunięciom szefostwa w dniu premiery (Phil Spencer jest także za to odpowiedzialny za premierę). Nintendo oficjalnie ogłosiło że oni idą we własnym kierunku i nie patrzą na tą tak zwaną wojenkę.

Zapomniałeś o PS4 Pro i Xbox One X, które pojawiły się... hmm, rok temu? 1.5 roku temu? A skoro PS4 Pro i Xbox One X sprzedają się dobrze, nawet bardzo dobrze, to zarówno Sony jak i Microsft musieliby mieć kuku, żeby w 2020 roku wypuścić PS5. No chyba, że będzie 100% wstecz z PS4. Bo akurat u MS o to można być spokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TobiAlex napisał:

Zapomniałeś o PS4 Pro i Xbox One X, które pojawiły się... hmm, rok temu? 1.5 roku temu? A skoro PS4 Pro i Xbox One X sprzedają się dobrze, nawet bardzo dobrze, to zarówno Sony jak i Microsft musieliby mieć kuku, żeby w 2020 roku wypuścić PS5. No chyba, że będzie 100% wstecz z PS4. Bo akurat u MS o to można być spokojny.

Ósma generację wygrało Sony z PS4 to już pewne do 2020 ten maraton będzie wyglądać tak złoto PS4, srebro Switch, brąz XB1. Dla Sony wydanie PS5 w 2020 ma o tyle większy sens jak weźmie się pewne fakty:

1) jak to MS sobie odpuścił XB1 totalnie i ostatnie 2 lata to potwierdzają. teraz mowa o nowej konsoli w 2020-2021 serwisy o grach i sprzęcie piszą że coś jest na rzeczy. Dodajmy do tego fakt jak to konsola sony sprzedaje ponad 2 egzemplarze PS4 na każdy egzemplarz XB1. 

 2) Coraz więcej deweloperów gada o przygotowaniach o grach ich gier pod konsole nowej generacji(i tutaj nie jest mowa o obecnej) i jak widzę Take Two interactive wali datę 2020 to ja osobiście wierzę w tą datę niż jakiekolwiek zapewnienia. Bo to samo było przy zapowiedzi PS4. 

3) PS4 pro i XB1 x to tak naprawdę półśrodki które wydłużyły tą generację o te 3 lata i nich więcej. Najbardziej liczy się podstawowy model i wesja slim i tutaj MS jest na straconej pozycji.

4) Kompatybilność wsteczna nie jest żadnym wyznacznikiem, a w przypadku PS5 to nie będzie problem bo teraz wszystkie konsole na rynku będą miały tą samą architekturę co PC czyli x86-64.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem wczoraj w nowego God of War u kumpla na PS4 PRO i TV 4K z HDRem. Niesamowita grafika, takiego opadu szczęki dawno nie miałem :P szkoda, tylko, że przyzwyczajony widokiem 60 klatek już te 30 raziły w oczy strasznie, pewnie kwestia przyzwyczajenia. Włączyliśmy performance, trochę klatek więcej no ale za to całe piękno z 4K prysło. Myślę, że w nowej generacji będą celować w 4K 60fps przy stałym frame time. Jest to osiągalne, może nie dzisiaj, ale za dwa lata kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TobiAlex napisał:
Numenpl napisał:
3 godziny temu, I1ariusz napisał:

Moim zdaniem za szybko. Nawet jeśli technologia wzrosła to i tak za mało pojawiło się jeszcze tytułów, które wyeksplatowały obecną. Mam wrażenie, że PS4 dopiero się pojawił i nie nasyciłem się jeszcze skokiem technologicznym. Dodatkowo rynek indie przyczynił się do zwiększenia oczekiwania na jakość gameplay, a nie grafikę. Wydaje się być jeszcze tylke do odkrycia w tym segmencie techu. I co z workflow pracy twórców gier? Posunięcie technologii jeszcze dalej poszerzy przepaść między AAA a middle.

Średnio generacja konsol trwa 5 lat więc,a ta trwa od 2013. Więc ta przepowiednia z 2020 rokiem jest sensowna biorąc pod uwagę że Sony(o PS5 wiadomo od dobrych 2 lat) i MS celują już w nową generację konsol. I weź pod uwagę że do 2020 PS4 będzie miało te 100 mln egzemplarzy sprzedanych więc dla nich to będzie logiczne podejście. Natomiast MS nie ma wyboru bo praktycznie jest już pozamiatane dzięki genialnym posunięciom szefostwa w dniu premiery (Phil Spencer jest także za to odpowiedzialny za premierę). Nintendo oficjalnie ogłosiło że oni idą we własnym kierunku i nie patrzą na tą tak zwaną wojenkę.

Zapomniałeś o PS4 Pro i Xbox One X, które pojawiły się... hmm, rok temu? 1.5 roku temu? A skoro PS4 Pro i Xbox One X sprzedają się dobrze, nawet bardzo dobrze, to zarówno Sony jak i Microsft musieliby mieć kuku, żeby w 2020 roku wypuścić PS5. No chyba, że będzie 100% wstecz z PS4. Bo akurat u MS o to można być spokojny.

One X miał premierę pół roku temu :) OneX sprzedaje się bardzo dobrze ale w US.... Szkoda, bo to bardzo dobra konsola, niestety droga względem PS4 Pro no i brak exów robi to co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to chyba już potwierdzone skoro nowy CEO firmy Sony Takashi Mochizuki oficjalnie potwierdził, że PS4 wchodzi w ostatni cykl swego życia. Czyli wszystko się zgadza PS5 w 2020.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować