Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kobieta w Battlefieldzie? Koniec świata! Felieton Random Drop #05

131 postów w tym temacie

6 minut temu, pannowacki napisał:

Krytykowanie uprzedzeń nie jest nietolerancją. Czy walkę z nazizmem uważasz za przejaw nietolerancji, czy po prostu walkę z nazizmem?

Oczywiście że jest. Cytuję: Słowo oznacza w tym kontekście „poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych”.

Nie szanując poglądów homofobów, jesteś tak samo nietolerancyjny jak oni. A że nie chcesz tego przyznać, to świadczy tylko o tym że jesteś bardziej zakłamany niż oni. 

A z tym nazizmem to przejechałeś stacje. Nie popadajmy w jakieś dziwne skrajności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TigerXP napisał:

Nie szanując poglądów homofobów, jesteś tak samo nietolerancyjny jak oni. A że nie chcesz tego przyznać, to świadczy tylko o tym że jesteś bardziej zakłamany niż oni. 

A z tym nazizmem to przejechałeś stacje. Nie popadajmy w jakieś dziwne skrajności. 

Homofobia to nie pogląd. Rasizm to nie pogląd. Szowinizm to nie pogląd. Nienawiść to nie pogląd.  

A co do nazistów - sorry, ale przywoływanie nazistów jest jak najbardziej na miejscu, kiedy tacy ludzie jak Richard Spencer na zachodzie czy Robert Winnicki w Polsce otwarcie promują faszystowskie poglądy, kiedy naziole z celtykami biegają po ulicach.

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pannowacki napisał:

Homofobia to nie pogląd. Rasizm to nie pogląd. Szowinizm to nie pogląd. Nienawiść to nie pogląd.  

A co do nazistów - sorry, ale przywoływanie nazistów jest jak najbardziej na miejscu, kiedy tacy ludzie jak Richard Spencer na zachodzie czy Robert Winnicki w Polsce otwarcie promują faszystowskie poglądy, kiedy naziole z celtykami biegają po ulicach.

Człowieku gdzie homofobia, a gdzie nazizm? Weź bądź poważny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TigerXP napisał:

Człowieku gdzie homofobia, a gdzie nazizm? Weź bądź poważny. 

Gdzie? Dosłownie obok siebie. Zadanie domowe do odrobienia: kto w obozach koncentracyjnych miał na pasiakach różowe trójkąty? 

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pannowacki napisał:

Gdzie? Dosłownie obok siebie. Zadanie domowe do odrobienia: kto w obozach koncentracyjnych miał na pasiakach różowe trójkąty? 

No to pojechałeś z tematem. Wróć na ziemie i wtedy zacznij pisać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TigerXP napisał:

No to pojechałeś z tematem. Wróć na ziemie i wtedy zacznij pisać. 

Nie rozumiem. Pytasz się, co nazizm miał wspólnego z homofobią. Ja wyjaśniam, że III Rzesza była systemów homofobiczna. Ty na to, żebym zszedł na ziemię. Naprawdę, nie kumam Twojego toku myślenia. 

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:
8 minut temu, pannowacki napisał:

Homofobia to nie pogląd. Rasizm to nie pogląd. Szowinizm to nie pogląd. Nienawiść to nie pogląd.  

A co do nazistów - sorry, ale przywoływanie nazistów jest jak najbardziej na miejscu, kiedy tacy ludzie jak Richard Spencer na zachodzie czy Robert Winnicki w Polsce otwarcie promują faszystowskie poglądy, kiedy naziole z celtykami biegają po ulicach.

Człowieku gdzie homofobia, a gdzie nazizm? Weź bądź poważny. 

Wie pan ze Spencer zostal pobity za to co mowi? mam nadzieje ze widzi pan roznice miedzy przebrzydlym Spencerem ktory tylko mowi co mu nie pasuje a bandyta ktory go za to (slowa) pobil? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, CDRV napisał:

Wie pan ze Spencer zostal pobity za to co mowi? mam nadzieje ze widzi pan roznice miedzy przebrzydlym Spencerem ktory tylko mowi co mu nie pasuje a bandyta ktory go za to (slowa) pobil? ^^

Nie przesadzajmy, że został "pobity", dostał jednego strzała na twarz.

Ja ogólnie nie popieram bicia nikogo, ale jednak trudno mi potępić uderzenie w pysk NAZISTY. Ten koleś namawia do czystek etnicznych, on powinien dawno gnić w pierdlu. To, że ktoś wziął sprawy w swoje ręce i pokazał mu, że nie jest mile widziany - cóż, no nie pochwalam, ale jakbym spotkał osobę, która go uderzyła, to nie przeszłyby mi przez gardło słowa "Nie powinieneś był go bić, nawet nazistów bić nie wolno". 

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, pannowacki napisał:

Nie rozumiem. Pytasz się, co nazizm miał wspólnego z homofobią. Ja wyjaśniam, że III Rzesza była systemów homofobiczna. Ty na to, żebym zszedł na ziemię. Naprawdę, nie kumam Twojego toku myślenia. 

Czekaj czekaj, wyrażenie "A z tym nazizmem to przejechałeś stacje." i "Człowieku gdzie homofobia, a gdzie nazizm? Weź bądź poważny. " traktujesz jako pytanie co miał nazizm wspólnego z homofobią? Naprawdę uważasz że miałem to na myśli, że chciałem abyś mi wytłumaczył co i jak? 

Moim skromnym zdaniem, chcąc zwiększyć wydźwięk swoich słów dodałeś coś na temat nazizmu. Wiadomo że ten nazizm był taki zły i niedobry, więc nikt z tym dyskutować nie będzie. A że nie o tym była mowa, to już inna bajka. 

I ta wspaniała fałszywa tolerancja. Wyrażanie poglądów jest dobre, póki się z nimi zgadzasz. Jak się nie zgadzasz to już nie poglądy, więc nie ma mowy o braku tolerancji. Jak ktoś dał komuś w mordę za to że mówił to co myślał to fajnie, póki zgadzasz się z tym co dawał w mordę. Jak ja bym dał w mordę murzynowi za to że chce tu mieszkać, to już bym był rasistą i wtedy już byś mnie nie tolerował :D To jest genialne. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:
28 minut temu, CDRV napisał:

Wie pan ze Spencer zostal pobity za to co mowi? mam nadzieje ze widzi pan roznice miedzy przebrzydlym Spencerem ktory tylko mowi co mu nie pasuje a bandyta ktory go za to (slowa) pobil? ^^

Nie przesadzajmy, że został "pobity", dostał jednego strzała na twarz.

Ja ogólnie nie popieram bicia nikogo, ale jednak trudno mi potępić uderzenie w pysk NAZISTY. Ten koleś namawia do czystek etnicznych, on powinien dawno gnić w pierdlu. To, że ktoś wziął sprawy w swoje ręce i pokazał mu, że nie jest mile widziany - cóż, no nie pochwalam, ale jakbym spotkał osobę, która go uderzyła, to nie przeszłyby mi przez gardło słowa "Nie powinieneś był go bić, nawet nazistów bić nie wolno". 

Mowi pan aby nie przesadzac z pobiciem bo to w koncu jeden strzal.. Rozumiem ze gdyby ktos pana postrzelil to powiedzialby pan przeciez to tylko jedna kulka wiec nie przesadzajmy z narzekaniem..

Z pana slow wnika ze juz zyjemy w swiecie przedstawionym w filmie Minority Report skoro mozna ukarac kogos za czyn, ktory moglby popelnic w konkretnych okolicznosciach ale jeszcze go nie popelnil..

Myslalem ze jako praworzadny obywatel nie godzi sie pan na przemoc wobec kogokolwiek poniewaz od tego jest prawo, policja i sady.. Nikt nie udowodnil Spencerowi nazizmu czy namawiania do czystek... Prawda natomiast jest ze Spencer chce zyc w kraju gdzie czarni i biali mogliby zyc oddzielnie a to nie to samo co czystki gdyz chodzi o prawo do wyborku w poblizu jakich ludzi zyjemy.. Spencer wystapil nawet w programe prowadzonym przez Jesse Lee Peterson'a czy gdyby byl nazista to by to w ogole zrobil? Przeciez nazisci nienawidza czarnych i uwazaja ich za podludzi...

Z pana slow mozna wywnioskowac ze o ile tak nam sie wydaje\pasuje to mozemy dac komus jednego strzala bo nie grzechem jest okrasc zlodzieja czy uderzyc albo nawet zabic naziste... Widac jest pan bez winy i moze spokojnie rzucac przyslowiowym kamieniem tak jak radzil Jezus kazdemu porzadnemu czlowiekowi.. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TigerXP napisał:

Wyrażanie poglądów jest dobre, póki się z nimi zgadzasz. 

 

Nie widzisz "drobnej" różnicy między wyrażaniem poglądów a sianiem nienawiści? Gdyby w twarz dostał, dla przykładu, Leszek Balcerowicz, to moja reakcja byłaby zupełnie inna niż w wypadku sytuacji ze Spencerem. Balcerowicz ma poglądy durne i szkodliwe i się z nimi nie zgadzam, ale jednak jest różnica między neoliberałem a nazistą.

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pannowacki napisał:

Nie widzisz "drobnej" różnicy między wyrażaniem poglądów a sianiem nienawiści? Gdyby w twarz dostał, dla przykładu, Leszek Balcerowicz, to moja reakcja byłaby zupełnie inna niż w wypadku sytuacji ze Spencerem. Balcerowicz ma poglądy durne i szkodliwe i się z nimi nie zgadzam, ale jednak jest różnica między neoliberałem a nazistą.

Czyli w skrócie popierasz bicie ludzi, nie wszystkich, ale pewnych konkretnych grup. Nie ma to tamto, tolerancja pełną gębą :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu hit i pokazanie jak właśnie wygląda lewactwo. Czyli możesz myśleć co chcesz, o ile myślisz tak samo jak my. To się po prostu nadaje na Żelazną Logikę. :D

Edytowano przez TheDoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TigerXP napisał:

Czyli w skrócie popierasz bicie ludzi, nie wszystkich, ale pewnych konkretnych grup. 

 

51 minut temu, pannowacki napisał:

nie popieram bicia nikogo

I nie popieram uderzenia Spencera. To, że rozumiem dlaczego napastnik to zrobił, i to, że okoliczności przynajmniej częściowo go usprawiedliwiają  nie oznacza, że go popieram i pochwalam.

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, TheDoc napisał:

To jest po prostu hit i pokazanie jak właśnie wygląda lewactwo. Czyli możesz myśleć co chcesz, o ile myślisz tak samo jak my. To się po prostu nadaje na Żelazną Logikę. :D

Każdy może myśleć, co chce. Ale jeśli myśli o czystkach etnicznych, to lepiej, żeby siedział cicho.

Ale serio, naprawdę myślisz, że jestem nietolerancyjnym lewakiem, bo uważam, że nazizm jest zły?

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Czyli w skrócie popierasz bicie ludzi, nie wszystkich, ale pewnych konkretnych grup. Nie ma to tamto, tolerancja pełną gębą  

Żeby nie było, ja też popieram bicie pewnych konkretnych grup ludzi. Na przykład kolesi, którzy kopią hinduskiego studenta. Albo próbują zgwałcić dziewczynę. Albo włamują mi się do domu. Czy uważasz, że akceptując przemoc jako metodę ochrony siebie lub innych ludzi przed krzywdą jestem nietolerancyjny? To ciekawe. Możesz rozwinąć temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolff01 napisał:

Tak, dzieje się według mody, bo ludzie to istoty stadne i małpują to o czym mówią inni.

Jak to dobrze, że kiedyś była moda na nieposiadanie niewolników. I na prawa wyborcze. I na przepisy prawa pracy. Ciężko sobie wyobrazić, co by dziś było, gdyby nie te mody paskudne, niedobre i w ogóle niepotrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, KeyserSoze napisał:

Żeby nie było, ja też popieram bicie pewnych konkretnych grup ludzi. Na przykład kolesi, którzy kopią hinduskiego studenta. Albo próbują zgwałcić dziewczynę. Albo włamują mi się do domu. Czy uważasz, że akceptując przemoc jako metodę ochrony siebie lub innych ludzi przed krzywdą jestem nietolerancyjny? To ciekawe. Możesz rozwinąć temat?

Nie mogę.

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę, pan popada w absolutyzm. Albo w lewo, albo w prawo, nic pośrodku. Ma być na 100%, albo w ogóle.

Tymczasem życie się stopniuje i od tego jest relatywizm moralny, który stopniuje zasadność poglądu w kontekście sytuacyjnym.

Więc tak - tolerancja powinna kończyć się na tolerowaniu poglądów popierających brak tolerancji w stosunku do konkretnej grupy. Podsumowując prościej: homofobia nie powinna być tolerowana, gdyż jest oparta na nienawiści i ograniczaniu prawa grupy wyznającej inne podejście seksualne niż norma przewiduje.

 

Edytowano przez Leos8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Leos8 napisał:

Więc tak - tolerancja powinna kończyć się na tolerowaniu poglądów popierających brak tolerancji w stosunku do konkretnej grupy. Podsumowując prościej: homofobia nie powinna być tolerowana, gdyż jest oparta na nienawiści i ograniczaniu prawa grupy wyznającej inne podejście seksualne niż norma przewiduje.

Jesteśmy tolerancyjni tylko dla niektórych grup społecznych. Dla ludzi którzy nie są tolerancyjni wobec innych, nie mamy tolerancji. Powiedz mi proszę w takim razie czym się różnicie od homofobów itp? Sami nie tolerujecie innych ludzi ze względu na ich przekonania. I teraz nie mam zamiaru nikogo obrażać, ale ludzie tacy jak Ty nie są w stanie po prostu zobaczyć w tym bezsensu i braku logiki. Choćby wytłumaczyło by wam to 100 osób, stworzyli schematy, plany i porównania to i tak tego nie zrozumiecie? Stworzyliście sobie jakieś dziwne definicje, całkowicie przeczące logice i się ich trzymacie. Ja wiem że to nie wasza wina, ale tak po prostu jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować