Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kobieta w Battlefieldzie? Koniec świata! Felieton Random Drop #05

131 postów w tym temacie

pannowacki napisał:
17 minut temu, CDRV napisał:

Ostatnio mowili ze ta kobiete przejechal samochodem chory psychicznie lewak.... Sa jakies nowe informacje? 

Co? Przecież to neonazista.

I tak, jeśli niektóre kreatury rozsiewają rasistowski bełkot, a potem ktoś chwyta za broń i zaczyna strzelać do ludzi o ciemniejszym kolorze skóry, to odpowiedzialność częściowo spoczywa na tych, którzy pieprzą o białej sile.

Ale ten neonazista to chory psychicznie jest prawda?

Widac w USA nie jest sie odpowiedzialnym nawet czesciowo skoro Spencer nie siedzi... Spencer i masa innych siedzieliby gdyby mozna bylo za to odpowiadac, choc dla mnie on rasista nie jest gdyz jak juz mowilem wystapil w programie Jesse Lee Petersona a on jest czarny i byl niewolnikiem na plantacji jak sam powiedzial... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, CDRV napisał:

Ale ten neonazista to chory psychicznie jest prawda?

Widac w USA nie jest sie odpowiedzialnym nawet czesciowo skoro Spencer nie siedzi... Spencer i masa innych siedzieliby gdyby mozna bylo za to odpowiadac, choc dla mnie on rasista nie jest gdyz jak juz mowilem wystapil w programie Jesse Lee Petersona a on jest czarny i byl niewolnikiem na plantacji jak sam powiedzial... ^^

To się nie wyklucza. Wiesz, że H.P. Lovecraft, zajadły antysemita, miał żonę Żydówkę? To, że ktoś jest rasistą, nie znaczy, że będzie opluwał na każdym kroku osoby o innym kolorze skóry ani nie poda im ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, CDRV napisał:

Ale ten neonazista to chory psychicznie jest prawda?

I nie, nie znalazłem nigdzie informacji, żeby był chory psychicznie. I w ogóle zrzucanie w takich sytuacjach winy na choroby psychiczne jest, myślę, najbardziej krzywdzące właśnie dla osób chorych psychicznie. Bardzo mała liczba osób leczonych psychiatrycznie jest agresywna, częściej oni są ofiarami niż sprawcami przemocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:
Przed chwilą, CDRV napisał:

Ale ten neonazista to chory psychicznie jest prawda?

Widac w USA nie jest sie odpowiedzialnym nawet czesciowo skoro Spencer nie siedzi... Spencer i masa innych siedzieliby gdyby mozna bylo za to odpowiadac, choc dla mnie on rasista nie jest gdyz jak juz mowilem wystapil w programie Jesse Lee Petersona a on jest czarny i byl niewolnikiem na plantacji jak sam powiedzial... ^^

To się nie wyklucza. Wiesz, że H.P. Lovecraft, zajadły antysemita, miał żonę Żydówkę? To, że ktoś jest rasistą, nie znaczy, że będzie opluwał na każdym kroku osoby o innym kolorze skóry ani nie poda im ręki.

Tworczosci oraz zyciorysu Lovecrafta poza tym ze stworzyl Cthulhu nie znam ale moze kiedys sie nimi zainteresuje... Skoro byl antysemita (co musze sprawdzic) to musial jakos we wlasnym umysle wykluczyc zone z kregu ludzi znienawidzonych co dla mnie podwaza teze o nim jako antysemicie... Albo jest sie np. rasista i nienawidzi czarnych albo nasz rasizm jest tylko powierzchowny, cytujac klasyka "Jestem za, a nawet przeciw".. Dla przykladu Hitler znany pogromca narodu wybranego mial sporo znajomych Zydow i nawet z niektorymi utrzymywal dobra znajomosc nie wspominajac o pogloskach ze sam mial semickie korzenie.. Reasumujac tacy ludzie smierdza mi falszem... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To oznacza tylko tyle, że uprzedzenia to bardziej skomplikowana rzecz, niż może się na pierwszy rzut oka wydawać. Jest wiele sposobów, w jaki ludzie sobie racjonalizują swój szowinizm, ludzie też są doskonali w oszukiwaniu samych siebie. Jak na przykład, zwróć uwagę na @Tigerxp, który zaprzecza sobie na milion różnych sposobów, ale w jego głowie na pewno jego światopogląd jest sensowny i poukładany.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, pannowacki napisał:

To oznacza tylko tyle, że uprzedzenia to bardziej skomplikowana rzecz, niż może się na pierwszy rzut oka wydawać. Jest wiele sposobów, w jaki ludzie sobie racjonalizują swój szowinizm, ludzie też są doskonali w oszukiwaniu samych siebie. Jak na przykład, zwróć uwagę na @Tigerxp, który zaprzecza sobie na milion różnych sposobów, ale w jego głowie na pewno jego światopogląd jest sensowny i poukładany.

 

Pokaż mi gdzie i kiedy sobie zaprzeczyłem. Ja z chęcią pokaże Ci gdzie Ty zaprzeczyłeś sobie.

BTW skomentujesz może w końcu to czemu jeszcze tego Spencera nie zamknęli w USA? Bo sprawnie ominąłeś ten motyw, oczywiście przypadkiem, nie żebym Cie posądzał o brak argumentów :)  Mniemam że jesteś mądrzejszy od całego wymiaru sprawiedliwości w USA, skoro tak się dla niego domagasz czapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TigerXP napisał:

BTW skomentujesz może w końcu to czemu jeszcze tego Spencera nie zamknęli w USA? Bo sprawnie ominąłeś ten motyw, oczywiście przypadkiem, nie żebym Cie posądzał o brak argumentów :)  Mniemam że jesteś mądrzejszy od całego wymiaru sprawiedliwości w USA, skoro tak się dla niego domagasz czapy.

Ja bym winił tu przede wszystkim fetyszyzację wolności słowa - na ile mi wiadomo, pierwsza poprawka jest nadinterpretowana równie mocno, co druga. Ale nie jestem specjalistą od prawa USA, nie wiem, jak wygląda ich kodeks karny w tym aspekcie. 

A co do tego, gdzie sobie zaprzeczasz - myślę, że najlepszym przypadkiem będzie nieprzyjmowanie do wiadomości tego, co homofobia i III Rzesza miały ze sobą wspólnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, pannowacki napisał:

A co do tego, gdzie sobie zaprzeczasz - myślę, że najlepszym przypadkiem będzie nieprzyjmowanie do wiadomości tego, co homofobia i III Rzesza miały ze sobą wspólnego. 

Fajnie tylko gdzie ja napisałem że nie miały nic wspólnego? 

I daruj sobie cytowanie "Człowieku gdzie homofobia, a gdzie nazizm? Weź bądź poważny. " bo obaj dobrze wiemy że to miało całkiem inny kontekst. 

No ale słucham, gdzie napisałem że nie miały ze sobą nic wspólnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się szukać cytatu. Ale tak, "gdzie homofobia, a gdzie nazizm" wskazuje na niedostrzeganie związku między systemową dyskryminacją homoseksualizmu z ideologią nazizmu. Jedno jasno wynikało z drugiego. 

A idąc dalej - uważam, że biorąc pod uwagę, ile krzywd wyrządziła nam Trzecia Rzesza, to nikt, kto jest homofobem czy antysemitą nie powinien nazywać się Polakiem. Eksterminacja Polaków miała to samo źródło, co eksterminacja mniejszości seksualnych, czarnoskórych i Żydów. Każdy Polak, który staje przeciwko LGBTQ+ pluje w twarz wszystkim, którzy walczyli z nazizmem.

Q.E.D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:

Nie chciało mi się szukać cytatu. Ale tak, "gdzie homofobia, a gdzie nazizm" wskazuje na niedostrzeganie związku między systemową dyskryminacją homoseksualizmu z ideologią nazizmu. Jedno jasno wynikało z drugiego. 

A idąc dalej - uważam, że biorąc pod uwagę, ile krzywd wyrządziła nam Trzecia Rzesza, to nikt, kto jest homofobem czy antysemitą nie powinien nazywać się Polakiem. Eksterminacja Polaków miała to samo źródło, co eksterminacja mniejszości seksualnych, czarnoskórych i Żydów. Każdy Polak, który staje przeciwko LGBTQ+ pluje w twarz wszystkim, którzy walczyli z nazizmem.

Q.E.D.

Pozwole sobie nie zgodzic sie z panskim stwierdzeniem... LGBTQ+ nie przedstawia pogladow wszystkich ludzi, ktorych moznaby zaliczyc do grupy, ktora organizacja LGBTQ+ mowi ze reprezentuje.. Ponadto to niezwykle kontrowersyjne stwierdzenie iz kazdy kto staje przeciw LGBTQ+ pluje w twarz wszystkim, ktorzy walczyli przeciw nazizmowi. Jestem przekonany ze masa tychze ludzi nie wspieralaby LGBTQ+..  Panskie stwierdzenie nie znosi sprzeciwu i jest zwyczajnie zbyt mocne. Moznaby powiedziec ze tutaj aplikuje sie panski tekst z jednego z poprzednich komentarzy... " To oznacza tylko tyle, że uprzedzenia to bardziej skomplikowana rzecz, niż może się na pierwszy rzut oka wydawać. Jest wiele sposobów, w jaki ludzie sobie racjonalizują swój szowinizm, ludzie też są doskonali w oszukiwaniu samych siebie. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, CDRV napisał:

LGBTQ+ nie przedstawia pogladow wszystkich ludzi, ktorych moznaby zaliczyc do grupy, ktora organizacja LGBTQ+ mowi ze reprezentuje.. 

LGBTQ+ to nie organizacja, tylko określenie różnych tożsamości i orientacji seksualnych. 

I tak, wśród wrogów nazizmu na pewno było bardzo dużych osób, które dzisiaj okreslilibyśmy jako homofobiczna. Jednak z dzisiejszej perspektywy, przy obecnym stanie wiedzy, etc., można stwierdzić, że nie da się zachować integralności równocześnie sprzeciwiając się nazizmowi I będąc homofobem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:
1 minutę temu, CDRV napisał:

LGBTQ+ nie przedstawia pogladow wszystkich ludzi, ktorych moznaby zaliczyc do grupy, ktora organizacja LGBTQ+ mowi ze reprezentuje.. 

LGBTQ+ to nie organizacja, tylko określenie różnych tożsamości i orientacji seksualnych. 

I tak, wśród wrogów nazizmu na pewno było bardzo dużych osób, które dzisiaj okreslilibyśmy jako homofobiczna. Jednak z dzisiejszej perspektywy, przy obecnym stanie wiedzy, etc., można stwierdzić, że nie da się zachować integralności równocześnie sprzeciwiając się nazizmowi I będąc homofobem. 

LGBTQ+ maja swoich przedstawicieli i to wyglada\dziala jak organizacja prawde mowiac... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, CDRV napisał:

LGBTQ+ maja swoich przedstawicieli i to wyglada\dziala jak organizacja prawde mowiac... ^^

Trudno mi powiedzieć, jaka jest perspektywa z zewnątrz, ja siedzę dość blisko środowisk queerowych i bynajmniej nie jest to postrzegane jako organizacja. Więc sorry, ale to akurat zły trop. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pannowacki napisał:

Każdy Polak, który staje przeciwko LGBTQ+ pluje w twarz wszystkim, którzy walczyli z nazizmem.

Q.E.D.

Hohoho panie Nowacki, cóż to za ostre słowa. Zaraz mi wmówisz że sam jestem nazistą, bo nie maszeruje ramie w ramie z tymi dziwolągami z penisami przyklejonymi do czoła. Mój dziadek wałczył w czasie wojny, ale nigdy nie wspominał że walczył za LGBTQ, ale to był prosty człowiek ze wsi, widać po prostu o tym nie wiedział. Gdyby nie to że nie ma go już wśród nas, to bym mu przeczytał za co walczył, na pewno byłby ucieszony że taki światły człowiek jak Ty w końcu mu to powiedział :D 

A tak na serio to widzę ładne historie tam u siebie w tych "queerowych" środowiskach piszecie. Zaraz się okaże że walczono za wolność orientacji seksualnej i tylko o to! I jak człowiek ma być tolerancyjny do takich jak wy, po tych bredniach co Ty wypisujesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TigerXP napisał:

Zaraz mi wmówisz że sam jestem nazistą, bo nie maszeruje ramie w ramie z tymi dziwolągami z penisami przyklejonymi do czoła. Mój dziadek wałczył w czasie wojny, ale nigdy nie wspominał że walczył za LGBTQ

Wtedy mógł nie wiedzieć, że dyskryminacja wobec mniejszości seksualnych jest oparta na pseudonauce, tak samo jak rasizm. Dzisiaj wiemy dużo więcej niż pokolenie naszych dziadków, więc nie ma ŻADNEGO wytłumaczenia dla uprzedzeń. Więc może naziolem nie jesteś, ale patriotą na pewno też nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pannowacki napisał:

Wtedy mógł nie wiedzieć, że dyskryminacja wobec mniejszości seksualnych jest oparta na pseudonauce, tak samo jak rasizm. Dzisiaj wiemy dużo więcej niż pokolenie naszych dziadków, więc nie ma ŻADNEGO wytłumaczenia dla uprzedzeń. Więc może naziolem nie jesteś, ale patriotą na pewno też nie. 

Bo nie popieram tego dziwnego ruchu? Panie, Sherlock Holmes to mógłby się od Ciebie dedukcji uczyć. Chociaż z drugiej strony wszystko to kwestia definicji. Jeżeli wg Twojej definicji nie jestem patriotą, to w zasadzie cieszy mnie to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TigerXP napisał:

Bo nie popieram tego dziwnego ruchu?

To nie jest "dziwny ruch", tylko zwyczajni, dyskryminowani ludzie. I prawdziwy patriota sprzeciwiłby się dyskryminacji swoich rodaków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pannowacki napisał:

To nie jest "dziwny ruch", tylko zwyczajni, dyskryminowani ludzie. I prawdziwy patriota sprzeciwiłby się dyskryminacji swoich rodaków. 

Znam kilka osób o odmiennej orientacji seksualnej. Nie są oni w moim najbliższym gronie przyjaciół i znajomych, ale zdarzało się że często się spotykaliśmy na różnego rodzaju imprezach. I jakoś nigdy nie zauważyłem żeby ktoś ich dyskryminował, po lokalach normalnie chodzili, do sklepów ich wpuszczali, a że jakiś łysy do nich czasami wystartował. No cóż, do mnie i moich hetero znajomych też nie jeden łysy wyskoczył i jakoś nie krzyczę o dyskryminacji i nie zakładam jakichś głupich ruchów. Może wy sobie po prostu wkręcacie to wzajemnie, na tyle dobrze że sami w to uwierzyliście? A może zasadza się na was jakieś tajne bractwo, kto wie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TigerXP napisał:

I jakoś nigdy nie zauważyłem żeby ktoś ich dyskryminował.

I na pewno z wzięciem ślubu nie mają problemu, podobnie z adopcją dziecka. I nikt nie uczy w szkołach, że to grzech, i nie boją się mówić głośno o swojej orientacji. A osoba transpłciowa wcale nie musi pozywać swoich rodziców, żeby móc wpisać prawidłową płeć do dowodu. Nie, wcale w Polsce nie ma dyskryminacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pannowacki napisał:

 A osoba transpłciowa wcale nie musi pozywać swoich rodziców, żeby móc wpisać prawidłową płeć do dowodu. 

Hue hue :D A bo Ty z tych co tam wierzą w 180 płci i że to niby jakiś tam wybór i w ogóle? :D ok. Tego się nie leczy przypadkiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować