Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kobieta w Battlefieldzie? Koniec świata! Felieton Random Drop #05

131 postów w tym temacie

Przed chwilą, TigerXP napisał:

Tego się nie leczy przypadkiem? 

Nie. Lekarze nie leczą, tylko korygują płeć. A przed rozpoczęciem terapii są prowadzone dokładne badania, by wykluczyć problemy psychologiczne/psychiatryczne. Więc nie, to nie jest choroba. 

I właśnie to jest przykład dyskryminacji - fakt, że ktoś może mieć inną tożsamość płciową jest dla Ciebie powodem do "hue hue", i to pomimo tego, że osoby transpłciowe są narażone na szczególnie duże szykany, nawet na tle reszty społeczności LGBT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pannowacki napisał:

Nie. Lekarze nie leczą, tylko korygują płeć. A przed rozpoczęciem terapii są prowadzone dokładne badania, by wykluczyć problemy psychologiczne/psychiatryczne. Więc nie, to nie jest choroba. 

I właśnie to jest przykład dyskryminacji - fakt, że ktoś może mieć inną tożsamość płciową jest dla Ciebie powodem do "hue hue", i to pomimo tego, że osoby transpłciowe są narażone na szczególnie duże szykany, nawet na tle reszty społeczności LGBT.

Faktycznie wielka dyskryminacja, bo napisałem "hue hue". Jakbym tego użył do hetero, to znaczy że hetero są dyskryminowani? Wy sobie to po prostu wkręcacie i tyle. Nie wątpię że jakaś tam grupa ludzi faktycznie jest gotowa na szykany, a może i przemoc fizyczną wobec takich ludzi. Ale tak samo jedni nie lubią drugich ze względu na to komu kibicują, z jakiego są miasta, albo jakiego producenta mają kartę graficzną, bądź procesor. I jakoś nie krzyczę że mnie dyskryminują bo mam intela! Nie dopisuję do tego dziwnej teorii, nie wkładam sobie tego procesora między poślady i nie paraduje tak po mieście. Chyba że wracamy do jakiegoś tajnego bractwa które się na was zasadza, a którego nie widać. W takim razie może i macie racje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TigerXP napisał:

Faktycznie wielka dyskryminacja, bo napisałem "hue hue". Jakbym tego użył do hetero, to znaczy że hetero są dyskryminowani? 

Nie, to znaczy, że Ty osobiście dyskryminujesz. A przykłady, które podałem wyżej, są dowodem na systemową dyskryminację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pannowacki napisał:

Nie, to znaczy, że Ty osobiście dyskryminujesz. A przykłady, które podałem wyżej, są dowodem na systemową dyskryminację.

Szastasz tą dyskryminacją tak często, że przestała ona już cokolwiek znaczyć. Zresztą nie tylko Ty, wszystko to dyskryminacja. Wszyscy się na was uwzięli i chcą wam robić pod górkę. Gorzej niż moja 6 letnia siostrzenica. Ona też uważa że wszystko jej się należy, ale ona jest dzieckiem, ma prawo. Zresztą podrośnie to zrozumie. A wy stare chłopy i baby o wszystko obwiniacie innych. No gorzej niż dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, TigerXP napisał:

Szastasz tą dyskryminacją tak często, że przestała ona już cokolwiek znaczyć. 

Szastam dyskryminacją? Podałem przykład, gdzie państwo odmawia ważnych praw. Nie tylko nie pozwala na zawieranie małżeństw jednopłciowych, ale także nie uznaje związków zawartych za granicą, nie pozwala na wpisanie dwójki osób tej samej płci jako rodziców na akcie urodzenia dziecka, które moglo zostać adoptowane w innym kraju. To są realne problemy, a porównywanie ich do flejmów między fanami AMD i Intela to zwykłe robienie kurtyzany z logiki. Nikt nie odbiera sobie życia ze względu na console wars, ale ze względu na nękanie osoby transpłciowe czy homoseksualne dużo częściej sobie odbierają życia - tak, jak było w głośnym przypadku 14-latka w ubiegłym roku. Lesbijki dużo częściej padają ofiarą gwałtów, bo faceci wierzą, że w ten sposób je "naprawią". Osoby LGBT są również dużo bardziej narażone na bezdomność, bo rodziny potrafią wyrzucać takie osoby z domu, wykluczać. Mam wymieniać dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pannowacki napisał:

Mam wymieniać dalej?

Jak Ci nie szkoda klawiatury. Większość tego co wymieniłeś i tak brzmi jak bajki, które tam sobie wymyślacie w tym kółeczku na dobranoc. 

Wiesz zawsze można się wyprowadzić, skoro ten nasz kraj taki zły i dyskryminujący. Czy może ktoś was tu na siłę trzyma i na siłę dyskryminuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, TigerXP napisał:

Większość tego co wymieniłeś i tak brzmi jak bajki, które tam sobie wymyślacie w tym kółeczku na dobranoc. 

 

To sobie poczytaj. Co prawda o zagranicy, bo lepiej opisane niż na naszym polskim podwórku: en.wikipedia.org/wiki/Corrective_rape, en.wikipedia.org/wiki/Homelessness_among_LGBT_youth_in_the_United_States . Oczywiście, masz prawo to zignorować, ale to właśnie też jest ciekawy mechanizm radzenia sobie z dysonansem: trafiasz na informację, która potencjalnie burzy światopogląd, więc uznajesz ją z góry jako fałszywą. Odrzucając te fakty jako "bajeczki" tylko potwierdzasz to, co pisałem wyżej o oszukiwaniu samego siebie.

A czemu się nie wyprowadzę? Ja osobiście jestem facetem hetero, więc te problemy nie dotyczą bezpośrednio mnie. Jednak jako patriota chciałbym, aby Polska była przyjaznym miejscem dla wszystkich Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pannowacki napisał:

To sobie poczytaj. Co prawda o zagranicy, bo lepiej opisane niż na naszym polskim podwórku: en.wikipedia.org/wiki/Corrective_rape, en.wikipedia.org/wiki/Homelessness_among_LGBT_youth_in_the_United_States . Oczywiście, masz prawo to zignorować, ale to właśnie też jest ciekawy mechanizm radzenia sobie z dysonansem: trafiasz na informację, która potencjalnie burzy światopogląd, więc uznajesz ją z góry jako fałszywą. Odrzucając te fakty jako "bajeczki" tylko potwierdzasz to, co pisałem wyżej o oszukiwaniu samego siebie.

Ale czekaj czekaj, cała rozmowa praktycznie kręci się na około rasizmu, patriotyzmu itp u nas, a Ty podajesz badania z innego kraju? Jakbyśmy rozmawiali o morderstwach w Polsce, to też byś podawał statystyki z USA? I Ty się dziwisz że odrzucam te bajeczki? 

8 godzin temu, pannowacki napisał:

A czemu się nie wyprowadzę? Ja osobiście jestem facetem hetero, więc te problemy nie dotyczą bezpośrednio mnie. Jednak jako patriota chciałbym, aby Polska była przyjaznym miejscem dla wszystkich Polaków.

Tak jest, dla morderców, pedofilii i wszystkich innych zwyrodnialców. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TigerXP napisał:

Ale czekaj czekaj, cała rozmowa praktycznie kręci się na około rasizmu, patriotyzmu itp u nas, a Ty podajesz badania z innego kraju? Jakbyśmy rozmawiali o morderstwach w Polsce, to też byś podawał statystyki z USA? I Ty się dziwisz że odrzucam te bajeczki? 

Tak jest, dla morderców, pedofilii i wszystkich innych zwyrodnialców. 

Tak jest, dziwię się, chociaż nie powinienem. Zaznaczyłem, że problem jest lepiej opisany w wypadku zagranicy, ale inteligentna osoba byłaby w stanie ekstrapolować na tej podstawie, że w Polsce sytuacja mogłaby wyglądać analogicznie. Stąd, w Warszawie działało schronisko prowadzone przez Lambdę dla osób LGBT: queer.pl/artykul/195833/problem-bezdomnosci-wsrod-osob-lgbt-jest-w-polsce-dosc-duzy

3 godziny temu, TigerXP napisał:

Tak jest, dla morderców, pedofilii i wszystkich innych zwyrodnialców. 

Czy Ty własnie porównałeś osoby LGBT do morderców i pedofili? I Ty się dziwiłeś, że ja mógłbym chcieć porównać Ciebie do nazisty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pannowacki napisał:

Tak jest, dziwię się, chociaż nie powinienem. Zaznaczyłem, że problem jest lepiej opisany w wypadku zagranicy, ale inteligentna osoba byłaby w stanie ekstrapolować na tej podstawie, że w Polsce sytuacja mogłaby wyglądać analogicznie. Stąd, w Warszawie działało schronisko prowadzone przez Lambdę dla osób LGBT: queer.pl/artykul/195833/problem-bezdomnosci-wsrod-osob-lgbt-jest-w-polsce-dosc-duzy

A czemu niby sytuacja w Polsce ma wyglądać analogicznie? Najpierw piszesz o dyskryminacji i braku tolerancji w Polsce, a potem podajesz dane z kraju który znajduje się na drugim końcu świata.  Twierdzisz że problem istnieje u nas, ja stwierdziłem że to bujda, więc podajesz dane z USA i cieszysz się jak małpa widząc banana. I Ty śmiesz jeszcze pisać o inteligencji?

13 minut temu, pannowacki napisał:

Czy Ty własnie porównałeś osoby LGBT do morderców i pedofili? I Ty się dziwiłeś, że ja mógłbym chcieć porównać Ciebie do nazisty? 

Ale to Ty napisałeś że chciałbyś żeby Polska była przyjaznym miejscem dla WSZYSTKICH Polaków. Więc jak mniemam miałeś na myśli również grupy które wymieniłem? Czy może jednak nie dla WSZYSTKICH? Znowu zabrakło tolerancji? Coś mało jej jak na tak światłego i tolerancyjnego człowieka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TigerXP napisał:

 Najpierw piszesz o dyskryminacji i braku tolerancji w Polsce, a potem podajesz dane z kraju który znajduje się na drugim końcu świata.  Twierdzisz że problem istnieje u nas, ja stwierdziłem że to bujda, więc podajesz dane z USA i cieszysz się jak małpa widząc banana. I Ty śmiesz jeszcze pisać o inteligencji?

Pomimo różnego położenia geograficznego, Polska i USA należą do zbliżonego kręgu kulturowego, a poza tym polityka i kultura USA ma znaczny wpływ na Polskę. Więc tak, założenie, że sytuacja może być analogiczna nie jest bynajmniej naciągane. A wkleiłem link do artykułu z Wikipedii na temat USA tylko dlatego, że a) temat jest tam lepiej zbadany; b) wziąłem pierwszy link z brzegu, bo nie chce mi się guglać za Ciebie.

4 minuty temu, TigerXP napisał:

Ale to Ty napisałeś że chciałbyś żeby Polska była przyjaznym miejscem dla WSZYSTKICH Polaków. Więc jak mniemam miałeś na myśli również grupy które wymieniłem? Czy może jednak nie dla WSZYSTKICH? Znowu zabrakło tolerancji? Coś mało jej jak na tak światłego i tolerancyjnego człowieka. 

Myślisz, że w tym momencie ZAGIĄŁEŚ LEWAKA? To jest żałosne czepianie się słówek. Skoro kilkanaście komentarzy temu pisałem, że nazistów zamykałbym w pierdlu, to jasne jest, że do więzienia powinni trafiać również inni przestępcy. To, co napisałeś powyżej jest wyjątkowo żałosne nawet jak na próbę sprowadzenia do absurdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pannowacki napisał:

Pomimo różnego położenia geograficznego, Polska i USA należą do zbliżonego kręgu kulturowego, a poza tym polityka i kultura USA ma znaczny wpływ na Polskę. Więc tak, założenie, że sytuacja może być analogiczna nie jest bynajmniej naciągane. 

Już Ci napisałem wyżej, jakbyśmy rozprawiali o morderstwach to też byś twierdził że należymy do zbliżonego kręgu kulturowego i że można to porównać.

19 minut temu, pannowacki napisał:

Myślisz, że w tym momencie ZAGIĄŁEŚ LEWAKA? To jest żałosne czepianie się słówek. Skoro kilkanaście komentarzy temu pisałem, że nazistów zamykałbym w pierdlu, to jasne jest, że do więzienia powinni trafiać również inni przestępcy. To, co napisałeś powyżej jest wyjątkowo żałosne nawet jak na próbę sprowadzenia do absurdu.

Dodaj jeszcze raz żałosne, znowu zaczynasz szastać słowem, jak wcześniej dyskryminacją :) 

A tak serio to kilkanaście postów wcześniej chciałeś zamykać ludzi którzy nawet nie popełnili przestępstwa, więc po prostu zastanawiam się gdzie u Ciebie leży granica? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, TigerXP napisał:

A tak serio to kilkanaście postów wcześniej chciałeś zamykać ludzi którzy nawet nie popełnili przestępstwa, więc po prostu zastanawiam się gdzie u Ciebie leży granica? 

Nawoływanie do nienawiści to jest przestępstwo.

A co do morderstw - tak, gdyby nie było statystyk z Polski, to mógłbym się w jakimś stopniu posiłkować statystykami z USA. W badaniach, jeżeli nie ma bezpośrednich danych, można używać informacji skąd indziej, pamiętając, że to nie będzie dokładny obraz. Daje to mimo wszystko pewien ogląd i może być podstawą do takich a nie innych wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pannowacki napisał:

Nawoływanie do nienawiści to jest przestępstwo.

To czemu jeszcze nikt nie aresztował i nie posadził Spencera? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, TigerXP napisał:

To czemu jeszcze nikt nie aresztował i nie posadził Spencera? 

Nie będę drugi raz odpowiadał na to samo pytanie. Lepiej powiedz, dlaczego bronisz praw faszysty do szerzenia faszyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pannowacki napisał:

Nie będę drugi raz odpowiadał na to samo pytanie. Lepiej powiedz, dlaczego bronisz praw faszysty do szerzenia faszyzmu.

A gdzie ja go bronie? Po prostu zastanawiam się jak taki zły i niedobry nazista jeszcze nie dostał czapy? A może to tylko Ty tak twierdzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TigerXP napisał:

A gdzie ja go bronie? Po prostu zastanawiam się jak taki zły i niedobry nazista jeszcze nie dostał czapy? 

No to wróć i przeczytaj jeszcze raz. Nie jestem tu od tego, żeby prowadzić Cię za rączkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pannowacki napisał:

No to wróć i przeczytaj jeszcze raz. Nie jestem tu od tego, żeby prowadzić Cię za rączkę. 

Oczywiście że nie. A mimo to cały czas ciągniesz tą jałową dyskusję, zastanawia mnie po co? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, TigerXP napisał:

Oczywiście że nie. A mimo to cały czas ciągniesz tą jałową dyskusję, zastanawia mnie po co? 

Może dlatego, że mam dużo wiary w ludzi.

To ostatnia rzecz. Czy uważasz, że robienie takich demonstracji jest ok? www.youtube.com/watch?v=Oh5OmA3BE-M

Władze USA (i Polski też) były zbyt długo pobłażliwe wobec takich rasistowskich dzbanów. Richard Spencer to jest tylko jeden, najbardziej znany palant z tysięcy. Szerzenie białego suprematyzmu powinno być zakazane, bo to jest ideologia, która nie niesie nic, oprócz nienawiści. I tak, zakazanie szerzenia takich faszystowskich poglądów jest ograniczeniem wolności - ale wolność od faszyzmu jest ważniejsza od wolności do szerzenia faszyzmu. Czy zgodzisz się z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pannowacki napisał:

Może dlatego, że mam dużo wiary w ludzi.

Chcesz powiedzieć że wierzysz we mnie i sądzisz że mogę się jeszcze nawrócić na jasną stronę mocy? :) 

6 minut temu, pannowacki napisał:

To ostatnia rzecz. Czy uważasz, że robienie takich demonstracji jest ok? www.youtube.com/watch?v=Oh5OmA3BE-M

Ogólnie to nie jestem fanem żadnych demonstracji, ani manifestacji. Co nie zmienia faktu że podzielam ich poglądy. Zauważ że ten gość nie nawoływał go przemocy, ani agresji. Przynajmniej w tym urywku. Deportacja i zamknięcie granic dla imigrantów? Jak najbardziej. Gruby temat, którego raczej nie da się opisać w dwóch, czy nawet dwudziestu zdaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować