Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kobieta w Battlefieldzie? Koniec świata! Felieton Random Drop #05

131 postów w tym temacie

30 minut temu, TigerXP napisał:

Ogólnie to nie jestem fanem żadnych demonstracji, ani manifestacji. Co nie zmienia faktu że podzielam ich poglądy.

Wow. Po prostu wow. Wczoraj chwaliłeś się dziadkiem walczącym z hitlerowcami, dzisiaj wprost piszesz, że podzielasz poglądy faszystów. Jestem pod wrażeniem. I właśnie to miałem na myśli, pisząc o dysonansach poznawczych. Pomimo tego, że te dwie rzeczy skrajnie sobie zaprzeczają, to jednak jesteś to sobie w stanie ułożyć w głowie tak, że dla Ciebie to ma sens. To jest aż fascynujące.

Mam jednak do Ciebie prośbę: nie komentuj już więcej moich artykułów. Komentarze od sojuszników faszystów nic nie wniosą i będą tylko zaśmiecały forum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pannowacki napisał:

Wow. Po prostu wow. Wczoraj chwaliłeś się dziadkiem walczącym z hitlerowcami, dzisiaj wprost piszesz, że podzielasz poglądy faszystów. Jestem pod wrażeniem. I właśnie to miałem na myśli, pisząc o dysonansach poznawczych. Pomimo tego, że te dwie rzeczy skrajnie sobie zaprzeczają, to jednak jesteś to sobie w stanie ułożyć w głowie tak, że dla Ciebie to ma sens. To jest aż fascynujące.

Powiem Ci że zarzucania mi braku logiki, przez takiego osobnika jak Ty, traktuję jak komplement. Serio! Jakbyś napisał że jestem spoko i dobrze rozumuje, to bym zaczął się zastanawiać co ze mną jest nie tak. 

9 minut temu, pannowacki napisał:

Mam jednak do Ciebie prośbę: nie komentuj już więcej moich artykułów. Komentarze od sojuszników faszystów nic nie wniosą i będą tylko zaśmiecały forum. 

Na szczęście mamy wolność słowa i nic nie zrobisz z moimi wypowiedziami :) A nazywanie mnie sojusznikiem faszysty jest po prostu żałosne i świadczy tylko o Tobie. A bardziej zaśmiecić tego forum po Tobie i Serafinie to już się nie da :P

I gdzie teraz jest ta Twoja wielka tolerancja? Znowu Ci jej zabrakło? Cholera, coś mało tej tolerancji u takich jak Ty, czy może tylko ostatnio macie z nią problem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TigerXP napisał:

Powiem Ci że zarzucania mi braku logiki, przez takiego osobnika jak Ty, traktuję jak komplement. Serio! Jakbyś napisał że jestem spoko i dobrze rozumuje, to bym zaczął się zastanawiać co ze mną jest nie tak. 

 

Dobra, miałem kończyć, ale jestem jednak zbyt ciekaw: jak pogodzić to, że Twój dziadek walczył z reżimem, którego ideologia opierała się na rasizmie, a sam przejawiasz rasistowskie poglądy?

Co do drugiego akapitu - niezgoda na nietolerancję nie jest nietolerancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pannowacki napisał:

Dobra, miałem kończyć, ale jestem jednak zbyt ciekaw: jak pogodzić to, że Twój dziadek walczył z reżimem, którego ideologia opierała się na rasizmie, a sam przejawiasz rasistowskie poglądy?

Mój dziadek walczył o życie. Walczył bo mu kazano. Myślisz że ktoś urodzony na dzisiejszej Litwie, w 1920 roku na wsi słyszał o takich bzdurach które teraz głosisz? 

A tak swoją drogą gdzie ja pisałem o rasizmie? Możesz mnie nawet zacytować, pozwalam Ci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TigerXP napisał:

A tak swoją drogą gdzie ja pisałem o rasizmie? Możesz mnie nawet zacytować, pozwalam Ci. 

Wyrzucanie ludzi z kraju ze względu na kolor skóry to jest rasizm według każdej definicji tego pojęcia.

Czyli co, gdyby Twój dziadek urodził się nie na Litwie, tylko w Berlinie, to Hitler już byłby OK? 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pannowacki napisał:

Wyrzucanie ludzi z kraju ze względu na kolor skóry to jest rasizm według każdej definicji tego pojęcia.

Chyba wg Twojej chorej definicji. To że chce żyć wśród takich samych ludzi jak ja to rasizm? To pytanie retoryczne oczywiście, akurat wiem co byś mi odpowiedział.

10 minut temu, pannowacki napisał:

Czyli co, gdyby Twój dziadek urodził się nie na Litwie, tylko w Berlinie, to Hitler już byłby OK? 

Dla niego na pewno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TigerXP napisał:

Chyba wg Twojej chorej definicji. 

Sam fakt wartościowania ludzi na podstawie rasy jest rasizmem. Jeżeli uważasz, że ktoś nie powinien mieszkać w tym samym mieście dlatego, że ma inny kolor skóry, to jest już nawet całkiem hardkorowy rasizm. Rasistowskie było w stanach to, że czarnoskórzy nie mogli korzystać z tych samych łazienek. Ty chciałbyś, żeby nie mogli korzystać z tych samych ulic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pannowacki napisał:

Sam fakt wartościowania ludzi na podstawie rasy jest rasizmem. Jeżeli uważasz, że ktoś nie powinien mieszkać w tym samym mieście dlatego, że ma inny kolor skóry, to jest już nawet całkiem hardkorowy rasizm. Rasistowskie było w stanach to, że czarnoskórzy nie mogli korzystać z tych samych łazienek. Ty chciałbyś, żeby nie mogli korzystać z tych samych ulic. 

Jakoś przyzwyczaiłem się że żyje wśród białych i podoba mi się to. Więc zastanawia mnie co kieruje takim ludźmi jak Ty, którzy chcą to zmienić. Nie podoba Ci się to że większość Polski jest biała, nie lubisz żyć wśród takich ludzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TigerXP napisał:

 Nie podoba Ci się to że większość Polski jest biała, nie lubisz żyć wśród takich ludzi? 

Nie przeszkadza mi to, że większość osób jest biała, tak samo jak nie przeszkadzało mi to, kiedy pracowałem w firmie, gdzie dużo osób miało inny kolor skóry. Po prostu nie jest to czynnik, na podstawie którego oceniam ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli niby nikt nie rzuca się o babkę, w każdym razie dowodów nie zparezentowano, ale autor "odnosi wrażenie", zę jednak mizoginia, więc trza artykuł trzasnąć. O czymś co miejsca nie miało. Grafomania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2018 o 12:33, pannowacki napisał:

[citation needed]

Więcej niż pięćset zginęło samych strzelczyń wyborowych armii radzieckiej.

 Niezmiernie irytuje mnie to masowe wyciąganie radzieckiej propagandy (przesadzonej). Nie sądzę, aby feministkom i psychopatom od SJW spodobałaby się prawda o tym jak ZSRR traktowała swoje żołnierki. Od wykorzystywania w prostackiej propagandzie na użytek batiuszki Stalina i KC po gwałty. Może o tym grę ktoś zrobi? Nie? Nie widzę lasu rąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pannowacki napisał:

Nie przeszkadza mi to, że większość osób jest biała, tak samo jak nie przeszkadzało mi to, kiedy pracowałem w firmie, gdzie dużo osób miało inny kolor skóry. Po prostu nie jest to czynnik, na podstawie którego oceniam ludzi.

Świetnie. Wyśle podanie o pokojowego nobla dla Ciebie. 

Nuży mnie ta rozmowa. Napiszesz coś ciekawego w końcu, czy kończymy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

"A idąc dalej - uważam, że biorąc pod uwagę, ile krzywd wyrządziła nam Trzecia Rzesza, to nikt, kto jest homofobem czy antysemitą nie powinien nazywać się Polakiem. Eksterminacja Polaków miała to samo źródło, co eksterminacja mniejszości seksualnych, czarnoskórych i Żydów. Każdy Polak, który staje przeciwko LGBTQ+ pluje w twarz wszystkim, którzy walczyli z nazizmem.

Q.E.D."

Panie Kochany, co tam II WŚ! A gdzie Grunwald!? Nasi tam Bogurodzicę śpiewali, to przecież dowód na to, że walczyli za LGBTQ+. Teutońska zaraza walczyła z naszym dzielnym nieheteronormatywnymi wojami, a to dzięki nim przecież możemy teraz cieszyć się tak światłym i mądrymi artykułami. Przecież to logiczne - nie maszeruje w paradach środowisk ORóżnychLiterkach =  niepolak, zdrajca ojczyzny, antypatriota, swołocz i nazista. W sumie pocieszające, że Żołnierzy z I SBS zastąpią delikatni i wrażliwi dżentelmeni (i dżentelmenki!) w rurkach i z fajnie zrobionymi paznokciami. Zapewne taki Specnaz od razu poczuje się włączony, tolerowany, akceptowany i że ogólnie w du**e z tą wojną, kto ma pożyczyć trochę tuszu do rzęs. 

Bardziej serio - poglądy, które Pan Autor prezentuje w poniższych komentarzach: 

"Może i czują się osaczeni, ale trzeba wtedy jasno mówić, że to jest bulszit. Szowiniści czy homofobowie czują się coraz mniej komfortowo w swoich uprzedzeniach - i bardzo dobrze!"

"Wiadomo, że nie 100%, ale przeglądając komentarze pod filmem i na różnych portalach, widać, że jednak szowinizm jest tutaj znaczącym czynnikiem."

"Nie przesadzajmy, że został "pobity", dostał jednego strzała na twarz."

"To nie jest "dziwny ruch", tylko zwyczajni, dyskryminowani ludzie. I prawdziwy patriota sprzeciwiłby się dyskryminacji swoich rodaków." 

dobitnie pokazują, że jest Pan w swoim braku zdolności do akceptacji odmiennych poglądów na poziomie  całkiem przeciętnego nazisty/ faszysty.  Bo zamiast napychać sobie głowę pseudonaukowymi pierdołami z zakresu gender studies, czasem warto się zastanowić i dojśc do wniosku, że nie ma znaczenia, czy na swoją Kristallnacht wychodzisz pod flagą ze swastyką, sierpem i młotem czy barwami tęczy - istotne, że w ogóle wychodzisz. 

Zadanie domow do odrobienia dla Pana Autora - proszę zamienić w poniższym cytacie "Nazistę" na "redaktora pewnego portalu internetowego"  i przeczytać, co Pan napisal: 

"Ja ogólnie nie popieram bicia nikogo, ale jednak trudno mi potępić uderzenie w pysk NAZISTY. Ten koleś namawia do czystek etnicznych, on powinien dawno gnić w pierdlu. To, że ktoś wziął sprawy w swoje ręce i pokazał mu, że nie jest mile widziany - cóż, no nie pochwalam, ale jakbym spotkał osobę, która go uderzyła, to nie przeszłyby mi przez gardło słowa "Nie powinieneś był go bić, nawet nazistów bić nie wolno". 

Może dotrze, że nietolerancja potrafi też calkiem mocno wejść lewą stroną. 

A za informację o LGBT w filmach Marvela serdeczne dzięki, niezwykle pomocna. Za chwilę strach będzie otworzyć lodówkę, bo swojski dżemik z prosiaczka też okaże się być herosem walki z dyskryminacją z uwagi na swoją trudną do zdefiniowania tożsamość płciową. No właśnie - ta smalec czy ten smalec? Niby wiadomo, ale jak po szpaltach artykułów zaczynają galopować generałki ze snajperkami strzelczyń wyborowych, to jednak jakiś niepokój jest...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mac82 napisał:

Zadanie domow do odrobienia dla Pana Autora - proszę zamienić w poniższym cytacie "Nazistę" na "redaktora pewnego portalu internetowego"  i przeczytać, co Pan napisal: 

Cześć, kolejny obrońco praw nazistów!

Hint: popełniając przestępstwo na swój sposób zrzekasz się swoisz praw. Richard Spencer i każdy inny naziol powinien liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pannowacki napisał:

Cześć, kolejny obrońco praw nazistów!

Hint: popełniając przestępstwo na swój sposób zrzekasz się swoisz praw. Richard Spencer i każdy inny naziol powinien liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. 

Czynów? Z tego co wiem Spencer tylko głosi swoje prawdy? Zresztą gość jakoś nie dostał czapy, więc w świetle prawa jest niewinny. No chyba że cały departament sprawiedliwości USA się myli, w przeciwieństwie do średniego redaktorzyny z jakiegoś zaściankowego kraju :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serowypierniczek napisał:
Dnia 27.05.2018 o 12:33, pannowacki napisał:

[citation needed]

Więcej niż pięćset zginęło samych strzelczyń wyborowych armii radzieckiej.

 Niezmiernie irytuje mnie to masowe wyciąganie radzieckiej propagandy (przesadzonej). Nie sądzę, aby feministkom i psychopatom od SJW spodobałaby się prawda o tym jak ZSRR traktowała swoje żołnierki. Od wykorzystywania w prostackiej propagandzie na użytek batiuszki Stalina i KC po gwałty. Może o tym grę ktoś zrobi? Nie? Nie widzę lasu rąk.

Okej. A co powiesz na to, że kobiety stanowiły 30% powstańców w PW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pannowacki napisał:

Cześć, kolejny obrońco praw nazistów!

Hint: popełniając przestępstwo na swój sposób zrzekasz się swoisz praw. Richard Spencer i każdy inny naziol powinien liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. 

Ale Sz. P. autor wie, że takie wypowiedzi, to prosta droga do:

"Cześć, kolejny obrońco bandytów

Hint: popierając przestępstwo na swój sposób zrzekasz się swoisz praw. Gość, który "wziął sprawy w swoje ręce " i każdy inny bandzior powinien liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. "

No, bądźmy konsekwentni...

A podpinanie różnych takich zwalczanych przez Nazi pod LGBT(...i diabli wiedzą co jeszcze tam dopiszą ;), można odwrócić na Pana niekorzyść. Przeca Nazioli zwalczał niejaki Kuraś ps. Ogień: renegat, zbój, morderca i antysemita (i nawet UB-ek przez pewien czas). Za jego zbrodnie pluję mu w trupi ryj. Znaczy obrońcą Nazitów jestem nie Polakiem, bo nie podobają mi się ekscesy Kurasia?

 

PS Dlaczego discośtam twierdzi, że mnie cytują, jak ja swoich słów nigdzie we wskazanych postach nie widzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, pannowacki napisał:

Okej. A co powiesz na to, że kobiety stanowiły 30% powstańców w PW?

Ah, wspaniały "czyn warszawski". A ile procent powstańców stanowiły dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zadymek napisał:

Ale Sz. P. autor wie, że takie wypowiedzi, to prosta droga do:

"Cześć, kolejny obrońco bandytów

Hint: popierając przestępstwo na swój sposób zrzekasz się swoisz praw. Gość, który "wziął sprawy w swoje ręce " i każdy inny bandzior powinien liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. "

 

Ale dokładnie tak jest. Przestępcom ograniczane są ich prawa - prawo do swobodnego przemieszczania się czy na przykład w USA prawo do głosowania. 

A to, że na Spencerze dokonano samosądu jest winą tego, że państwo zawiodło, dlatego ktoś postanowił wziąć sprawę w swoje ręce. Tak jak wyżej pisałem - nie popieram, ale nie to jest naturalna kolej rzeczy, że kiedy państwo nie działa jak należy, ludzie mogą sięgać po takie dwuznaczne etycznie środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pannowacki napisał:

Ale dokładnie tak jest. Przestępcom ograniczane są ich prawa - prawo do swobodnego przemieszczania się czy na przykład w USA prawo do głosowania. 

A to, że na Spencerze dokonano samosądu jest winą tego, że państwo zawiodło, dlatego ktoś postanowił wziąć sprawę w swoje ręce. Tak jak wyżej pisałem - nie popieram, ale nie to jest naturalna kolej rzeczy, że kiedy państwo nie działa jak należy, ludzie mogą sięgać po takie dwuznaczne etycznie środki.

Jakie przestępstwo popełnił ten Spencer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować