Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kobieta w Battlefieldzie? Koniec świata! Felieton Random Drop #05

131 postów w tym temacie

Przed chwilą, pannowacki napisał:

Nawoływanie do nienawiści. Propagowanie faszyzmu.

Pytałem, bo z tego co czytałem, to gość jest zwolennikiem segregacji rasowej i białej supremacji, ale także odżegnuje się od przemocy (taki schizofreniczny światopogląd, coś jak libertarianie ;)) , więc raczej marny kandydat na fasci.

Może jakiś cytacik z jego "hate speech"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pannowacki napisał:

Nawoływanie do nienawiści. Propagowanie faszyzmu.

Wg Ciebie bycie zwolennikiem zamkniętych granic to już nazizm, także ten tego :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zadymek napisał:

Pytałem, bo z tego co czytałem, to gość jest zwolennikiem segregacji rasowej i białej supremacji, ale także odżegnuje się od przemocy (taki schizofreniczny światopogląd, coś jak libertarianie ;)) , więc raczej marny kandydat na fasci.

Może jakiś cytacik z jego "hate speech"?

Myślę, że odżegnywanie się od przemocy to raczej klasyczny dupochron. Dla mnie sam fakt, że nie mówi o strzelaniu do osób o innym kolorze skóry nic nie znaczy, bo segregacja rasowa i podporządkowywanie jednej rasy drugiej jest już formą przemocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pannowacki napisał:

Myślę, że odżegnywanie się od przemocy to raczej klasyczny dupochron. Dla mnie sam fakt, że nie mówi o strzelaniu do osób o innym kolorze skóry nic nie znaczy, bo segregacja rasowa i podporządkowywanie jednej rasy drugiej jest już formą przemocy. 

Piotrze czyżbyś ignorował moje posty? :) Oj nieładnie, a ja myślałem żeś profesjonalista.

BTW jakiś link do jego wypowiedzi o strzelaniu do innych ras, czy zakładamy że to kolejna rzecz którą wymyśliłeś na potrzeby tej debaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pannowacki napisał:

Myślę, że odżegnywanie się od przemocy to raczej klasyczny dupochron. Dla mnie sam fakt, że nie mówi o strzelaniu do osób o innym kolorze skóry nic nie znaczy, bo segregacja rasowa i podporządkowywanie jednej rasy drugiej jest już formą przemocy. 

Właśnie stąd moje porównanie do libertarian, niemniej jak ktoś mówi "nie [za]bić" i za to dostaje w pysk, to daleki jestem nazwania tego "naturalną koleją rzeczy", a bliżej porównania z tym, no, faszyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:
Mac82 napisał:

Zadanie domow do odrobienia dla Pana Autora - proszę zamienić w poniższym cytacie "Nazistę" na "redaktora pewnego portalu internetowego"  i przeczytać, co Pan napisal: 

Cześć, kolejny obrońco praw nazistów!

Hint: popełniając przestępstwo na swój sposób zrzekasz się swoisz praw. Richard Spencer i każdy inny naziol powinien liczyć się z konsekwencjami swoich czynów.

 

1. W żadnym punkcie mojego posta nie broniłem i nie bronię nazistów. Zasadniczo, to należą mi się przeprosiny, bo uważam takie określenie za mocno obraźliwe. 

2. Nic nie zrozumiałeś. Intencją mojego posta było pokazanie Tobie, że ze wszystkich poglądów w dyskusji, to właśnie Twój sposób jej prowadzenia/argumentacji jest charakterystyczny dla tępych dzbanów z ideologicznym zacięciem, niezależnie od tego, czy są z lewej, czy z prawej strony. Czemu zresztą dałeś wyraz w kolejnych wypowiedziach, krytykując nawoływanie do przemocy i nienawiść i jednym tchem usprawiedliwiając samosądy na innych jednostkach, których poglądów nie podzielasz. Określając przemoc jako "dwuznacznie etycznie środki" stajesz się jej (nieświadomym) apologetą, a Twoje odżegnywanie się od niej to raczej klasyczny dupochron. I piękny przykład moralności Kalego - jak za brunatne poglądy leją Spencera, to dobrze, jak za tęczowe poglądy leją LGBTQ+ - niedobrze. Komiczna hipokryzja. 

3. Twoje wyobrażenia na temat funkcjonowania systemu prawnego i konsekwencji popełnienia przestępstwa polegającej na "zrzeczeniu się praw i konieczności liczenia się z konsekwencjami" są zbieżne z instrumentalnym traktowaniem prawa jako instrumentu walki politycznej/ideologicznej, charakterystycznym dla systemów totalitarnych. To jest myślenie CzEKisty albo sędziego z Trybunału Ludowego III Rzeszy, a nie nowoczesnego, postępowego i tolerancyjnego liberała, za którego próbujesz uchodzić. 

Wbrew Twoim bajdurzeniom, popełnienie przestępstwa nie pozbawia sprawcy praw, w tym prawa do obrony. A publiczne nazywanie przestępcą kogoś, kto nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądu - stanowi przestępstwo. Od osoby publicznie prezentującej poglądy należałoby oczekiwać większej odpowiedzialności za słowa, w przeciwnym wypadku taka osoba - poza uznaniem za histerycznego smarkacza - ryzykuje bycie pociągniętym do całkiem wymiernej odpowiedzialności karnej. 

I nie mógłbym mniej dbać o Spencera czy innych zwolenników skrajnej prawicy - chodziło mi tylko o pokazanie, że pod płaszczykiem poprawności politycznej i chaotycznej zbitki haseł ruchów LGBTQ+, SJ i co tam jeszcze  - tak naprawdę w swoich poglądach niczym się nie różnisz od "nazioli".  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mac82 napisał:

I nie mógłbym mniej dbać o Spencera czy innych zwolenników skrajnej prawicy - chodziło mi tylko o pokazanie, że pod płaszczykiem poprawności politycznej i chaotycznej zbitki haseł ruchów LGBTQ+, SJ i co tam jeszcze  - tak naprawdę w swoich poglądach niczym się nie różnisz od "nazioli".  

 

 

Naziole chcą wytłuc/wyrzucić z kraju/zreedukować/uciszyć określone grupy ludzi tylko za to, że trochę się od nich różnią.

Ja chcę się bronić przed takimi ludźmi.

TAK JESTEŚMY DOKŁADNIE TACY SAMI. Brawo Ty. 

Przy okazji polecam ten komiks: https://goo.gl/WtuZZ8

Czy popełnienie przestępstwa nie pozbawia przestępcy praw? No to okradnij sklep, zostań skazany i pokaż mi, jak korzystasz z prawa do swobodnego przemieszczania się. Popełniasz przestępstwo, licz się z konsekwencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pannowacki napisał:

TAK JESTEŚMY DOKŁADNIE TACY SAMI.

No i w końcu zrozumiałeś. Huuuu no i możemy zakończyć tą rozmowę, a już myślałem że nigdy nie zrozumiesz tego co większość już wie od dawna, na szczęście się myliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TigerXP napisał:

No i w końcu zrozumiałeś. Huuuu no i możemy zakończyć tą rozmowę, a już myślałem że nigdy nie zrozumiesz tego co większość już wie od dawna, na szczęście się myliłem.

Jeżeli nie umiesz odczytać podstawowej ironii, to się nie wypowiadaj. Nie, jako osoba o lewicowych poglądach nie mam nic wspólnego z Tobą ani Twoimi brunatnymi kolegami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pannowacki napisał:

Jeżeli nie umiesz odczytać podstawowej ironii, to się nie wypowiadaj. 

Tekst godny fałszywości którą reprezentujesz. Bo widzisz mój tekst to też ironia, więc wychodzi na to, że to jednak Ty nie potrafisz odczytać podstawowej ironii :D 

1 godzinę temu, pannowacki napisał:

Nie, jako osoba o lewicowych poglądach nie mam nic wspólnego z Tobą ani Twoimi brunatnymi kolegami. 

Nawet nie wiesz jak bardzo mnie cieszy to, że nie mamy ze sobą nic wspólnego. Zaryzykuje stwierdzenie że lepszego komplementu mi sprzedać nie mogłeś! I tak dla jasności, to już nie była ironia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować