Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polaczki won z Battlefielda! Felieton Trafienie Krytyczne

42 postów w tym temacie

Trailera nie widziałem, w Battlefield'a nie gram i pierwsze słyszę o całej sprawie, ale moim zdaniem słusznie pan prawi, panie Sławku. Bardzo słuszna uwaga na końcu. Nie tylko w odniesienu do tego konkretnego przypadku, ale tak ogólnie rzecz biorąc. Może komuś da do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od Battlefielda 1 odrzuciła Cię ahistoryczność masowego używania broni automatycznej? Bo miał ją w rękach jeden promil żołnierzy? Ciekawe ile na polach bitew II Wojny Światowej było niepełnosprawnych kobiet z mechaniczną protezą ręki? Chyba nawet mniej niż promil? Jeżeli będzie taka możliwość, to jestem pewien, że w muliplayer mnóstwo osób będzie grało takimi postaciami. Kolejny przekreślony BF w Twoich oczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MozgotrzepPL napisał:

Od Battlefielda 1 odrzuciła Cię ahistoryczność masowego używania broni automatycznej? Bo miał ją w rękach jeden promil żołnierzy? Ciekawe ile na polach bitew II Wojny Światowej było niepełnosprawnych kobiet z mechaniczną protezą ręki? Chyba nawet mniej niż promil? Jeżeli będzie taka możliwość, to jestem pewien, że w muliplayer mnóstwo osób będzie grało takimi postaciami. Kolejny przekreślony BF w Twoich oczach?

Prawdopodobnie tak. A dlaczego pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akilisimm napisał:

"Polaczki won z Battlefielda"

A więc broniąc jednych, atakujesz drugich, że Ci drudzy atakują pierwszych. Hipokryzja pierwsza klasa.

Zgodnie z tą logiką Alianci walczący z faszystami byli hipokrytami. I policja łapiąca bandziorów to też hipokryci. I facet, który daje w pysk degeneratowi znęcającemu się nad dzieckiem, również. Jakoś nie czuję się źle w towarzystwie tych hipokrytów, ale dzięki za troskę, doceniam to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serafin w formie ? Nawet konstruktywnie komentować mi się tego nie chce, szkoda energii. Mogę sobie tylko pluć w brodę, że nabiłem wyświetlenie gram.pl Jak ten portal nisko upadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu artykuł kontrujący komentarze oburzenia z powodu kobiety na okładce. Których to(komentarzy)  z tego co ja zauważyłem jest mniejszość. Większość zarzutów dotyczy ogólnej realizacji trailera i obaw z nim związanych.

Ale już pomijając to.. Naprawdę, porównywać coś takiego jak jedną osoba sterującą czołgiem, który to element nie zakłóca immersji na wirtualnym polu walki do sposobu, w jaki gracz może spersonalizować postacie, które mają na nasz odbiór gry większy wpływ? Bez przesady Sławku. Ja po trailerze boję się widoku dziwnie ubranych żołnierzy. Skinów które zakłucą moje poczucie, że strzelam do nazistów, aliantów, japońców. Bo płeć kobieca jak najbardziej niech sobie w grze jest. Jednak gdybym miał na to wpływ to bym z tego zrezygnował w multi. W Tomb Raidera lub Horizon: Zero dawn jak i wiele innych gier też nie wyobrażam sobie grać facetem. Tak samo uważam, że większość również wirtualnych żołnierzy w Battlefieldzie powinna być facetami. Jednak jak już mówiłem, nie kobieta mi na trailerze przeszkadza. Ani trochę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak trochę z innej beczki - ci wszyscy tak zwani SJW (i SS i pannowacki także) nie zdają sobie chyba do końca sprawy z konsekwensji swoich uporczywych krucjat i omawiany trailer jak i poprzedni Battlefield dają temu niestety przykład. Pierwsze primo to temat tego czarnoskórego żołnierza z jedynki. SS przytacza niejaki 369. pułk złożony z samych AA tylko jakoś już nikt nie mówi, że takie oddziały były wynikiem powszechnej wtedy w armiach amerykańskich segregacji rasowej i bynajmniej nie patrzono na takich żołnierzy z szacunkiem. A co nam pokazują gry? Że niczego takiego nie było, biali Amerykanie walczyli ramie w ramię z czarnymi, byli braćmi w walce, a jakimiś rasistami to byli ci drudzy, czyli Niemcy. Takie zakłamywanie historii to też obraza dla tych, którzy walczyli w Stanach o rózne prawa i zostali za to zamordowani, jak Malcom X czy Martin Luther King.

Drugi temat to rola kobiet na polu walki. Broniący wizerunku babki z tego trailera jakoś nie chcą zauważyć, że pokazuje jak to kobiety w niczym nie są lepsze od mężczyzn, są takimi samymi draniami jak faceci, tak samo kierują są agresją i zwierzęcymi instynktami. Ale żaden Battlefield nie pokaże jak naprawdę były traktowne podczas wojny (masowe gwałty z obu stron itp), że na szerszą skalę tylko sowieci wykorzystywali je w walce i to nie jakichś wyższych egalitarnych pobudek, a dlatego, że zasoby męskię niebezpiecznie się kurczyły. A po zakończeniu wojny zostały bezprecedensowo odesłane z powrotem "do garów", że się tak nieładnie wyrażę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś celnie na Twitterze podsumował:

"Kilku graczom nie podoba się kobieta w zwiastunie Battlefielda - w mediach miliony artykułów broniących i zwiastuna i obecności kobiety w nim. Pracownicy czołowego wydawcy i developera publicznie cieszą się ze śmierci człowieka - ani słowa oburzenia i potępienia ze strony dziennikarzy" 

Cóż, jak widać są sprawy ważne i ważniejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambusek napisał:

Jak to ktoś celnie na Twitterze podsumował:

"Kilku graczom nie podoba się kobieta w zwiastunie Battlefielda - w mediach miliony artykułów broniących i zwiastuna i obecności kobiety w nim. Pracownicy czołowego wydawcy i developera publicznie cieszą się ze śmierci człowieka - ani słowa oburzenia i potępienia ze strony dziennikarzy" 

Cóż, jak widać są sprawy ważne i ważniejsze. 

Jeden koleś zrobił rant na Twitterze, tego samego (albo następnego) dnia został zwolniony przez swojego pracodawcę. Case closed, jak dla mnie, zrobił coś bardzo niesmacznego, reakcja była jednoznaczna, nie widzę powodu, żeby poświęcać popołudnie na tak oczywisty temat.

Z kolei przypadek Battlefielda pokazuje, jak bardzo dogłębnie środowisko graczy jest przesiąknięte seksizmem, nie jest to incydentalne, tych komentarzy były setki, tysiące. Jest to problem o dużo większej skali. Warto o tym pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Środowisko graczy jest przesiąknięte seksizmem xDDDD Bo się nie spodobała kobieta w zwiastunie xD Iście zabójcze wnioski xD To jak mi się w innym zwiastunie nie spodoba facet to od razu będę posądzony o bycie mizoandrycznym? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Akilisimm napisał:

Środowisko graczy jest przesiąknięte seksizmem xDDDD Bo się nie spodobała kobieta w zwiastunie xD Iście zabójcze wnioski xD To jak mi się w innym zwiastunie nie spodoba facet to od razu będę posądzony o bycie mizoandrycznym? xD

Tak, bo to jedyny przykład seksizmu w środowisku graczy, a Gamergate nie miało miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nalfein napisał:

A ja tak trochę z innej beczki - ci wszyscy tak zwani SJW (i SS i pannowacki także) nie zdają sobie chyba do końca sprawy z konsekwensji swoich uporczywych krucjat

Ale jakich przykrych konsekwencji? Tego, że gra nie pokaże rasizmu z jakim traktowano czarnoskórych żołnierzy? Albo losu kobiet w II WŚ? A to do tej pory pokazywała? 

Poza tym przecież nie chodzi o lekcję historii, tylko o reprezentację. O to, żeby nikt się nie czuł wykluczony, tutaj, teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:

Tak, bo to jedyny przykład seksizmu w środowisku graczy, a Gamergate nie miało miejsca.

 

No miało miejsce, i patrząc na to z jaką zawziętością media sprowadzają ten ruch do mizoginii/rasizmu/seksizmu i nękania lata po tym, jak już wszystko wygasło to widzę, że trafiło w punkt :) A zaczęło się od pseudogry, która, gdyby autorką nie była kobieta, została by kompletnie zignorowana w mediach jak miliony innych garażowych tytułów tego typu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambusek napisał:

Jak to ktoś celnie na Twitterze podsumował:

"Kilku graczom nie podoba się kobieta w zwiastunie Battlefielda - w mediach miliony artykułów broniących i zwiastuna i obecności kobiety w nim. Pracownicy czołowego wydawcy i developera publicznie cieszą się ze śmierci człowieka - ani słowa oburzenia i potępienia ze strony dziennikarzy" 

Cóż, jak widać są sprawy ważne i ważniejsze. 

Albo łżesz, albo jesteś aż tak niedoinformowanu. Po pierwsze, nie "pracownicy", a pracownik. Po drugie, były już w tej chwili pracownik. Po trzecie, słowa oburzenia i potępienia ze strony dziennikarzy, tych amerykańskich, posypały się masowo, ale to to nie znaczy, że ma się tym nagle zajmować cały świat. Brak kontekstu - mówi ci to coś?

Korzystając z okazji chciałbym również oficjalnie dołączyć do zaszczytnego grona, o którym wspominał jeden z "oburzonych" forumowiczów - podobnie jak panów Serafina i Nowackiego niemiłosiernie wkurza mnie (żeby nie użyć bardziej adekwatnego słowa) infantylna histeria rozpętana wokół "baby z Battlefielda". No bo przecież dziś już nie rozmawia się o samych grach, a o "kontrowersjach", które nasza coraz głębiej pogrążona w odmętach żenady społeczność tworzy na poczekaniu, zupełnie jakby jej członkowie nie mieli w życiu nic lepszego do roboty poza rozpętywaniem, że się tak wyrażę, "kałszkwałów" o najmniejszą bzdurę. Cały paradoks polega na tym, że w momencie, gdy reszta społeczeństwa przestała patrzeć na graczy z uśmiechem politowania, ci z determinacją godną lepszej sprawy ruszyli by na każdym kroku dowodzić własnej niedojrzałości. Historia zatacza koło na naszych oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambusek napisał:

No miało miejsce, i patrząc na to z jaką zawziętością media sprowadzają ten ruch do mizoginii/rasizmu/seksizmu i nękania lata po tym, jak już wszystko wygasło to widzę, że trafiło w punkt :) A zaczęło się od pseudogry, która, gdyby autorką nie była kobieta, została by kompletnie zignorowana w mediach jak miliony innych garażowych tytułów tego typu. 

Korekta: zaczęło się od nękania autorki gry i fałszywego posądzenia jej o sypianie z dziennikarzami w zamian za pozytywne recenzje. Dobrej gry, która skutecznie unaoczniała mechanizmy depresji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloze sie ze 99.9% zolnierzy walczacych w WWII nie walczylo ramie w ramie z czarnymi czy kobietami i pewno nawet baby czy czarnego na oczy w wojsku nie widzieli... Od lat mamy filmy wojenne i dokumenty i ciezko znalezc takie gdzie czarnych i kobiety mozna znalezc.. Ktos powie no ale byli wiec czemu nie moga byc w grze... Wydaje mi sie ze wielu osobom psuje to tak zwana immersje gdyz jestesmy przyzwyczajeni do tego ze ich tam nie bylo... Zdajecie sobie sprawe z tego ze nawet na naszych uniwersystetach na historii nie ucza o tym ze w WWII byly kobiety i czarni?

Zalozmy ze wiekszosc, ktorym sie trailer nie podobal to zli ludzie i kiepscy historycy... Skoro to glowna czesc klientow to czemu nie dac im tego czego chca? Poco na sile wciskac cos czego nie chca ogladac? Osobiscie chcialbym zobaczyc zarowno CoDa jak i BF w starym stylu tylko z nowa grafika.. Problemem nie jest tylko to jak wyglada gameplay w tych grach ale rowniez ze jest go tak malo... Jesli chodzi o kampnie single to cutscenek jest tyle ze juz nie wiesz kiedy grasz a kiedy ogladasz film.. Akcja jest tak szalona ze te gry zaczely wygladac jak filmy z Rambo....

Krytyka w wiekszosci wypadkow nie pochodzi od ludzi nienawidzacych kobiet czy czarnych lecz od ludzi obawiajacych sie ze probuje im sie wepchnac przez gardlo tak zwana poprawnosc polityczna i nie jest juz wazne czy tak jest czy nie... DICE powinno lepiej komunikowac sie z klientami i dokladnie wyjasnic wszystko... Poto byl ten caly program gdzie gadali o grze aby wszystko wyjasnic i omowic ale jak zwykle powiedziano o wszystkim tylko nie o tym co wazne... Niema sezon pasa? Super! Tylko ze teraz tuzin terminatorow bedzie ganiac po polu bitwy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wydawało mi się że lewackie kółeczko adoracji na gramie osiągnęło już dno. I miałem rację, wydawało mi się. Z każdym kolejnym felietonem pogłębiacie szambo w którym się babracie :) 

Uważajcie bo w tym tempie to się do chin niedługo dokopiecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować