Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gunpla - japoński fenomen w wersji zrób to sam

7 postów w tym temacie

Stylistyka Gundama ciekawi mnie od dzieciaka, a to na tle innych DIY pokroju Nintendo Labo czy przeróżnych papercraftów wygląda cudnie. Koledzy wyżej/niżej: gdzie można nabyć takie zestawy w rozsądnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Jakubie, przez Pana się wciągnąłem :P

O GUNPLA-ch słyszałem już dawno, toż to otaku w animcach je już nawet składały (jest nawet anime o budowniczych tych modeli, które poźniej wykorzystywane są w wirtualnym świecie - Gundam Build Fighters). Pana artykuł uświadomił mnie że Gunple są bardzo łatwo już u nas dostępne (niby widziałem reklamy, ale jakoś nie zwracałem uwagi).

Powiedziałem "a co mi tam" i teraz juz na moim biureczku stoi HG Astray Red Frame (Flight Unit). I chyba sie wciągnąłem, bo było z tym dużo frajdy. Na razie muszę zregenerować pokaleczone paluchy (z modelarstwem nie miałem wcześniej za wiele wspólnego), ale w przyszłości zbuduje jeszcze pewnie przynajmniej jednego.

Do kolegi poniżej: ja zamówiłem w Empiku bo o dziwo mieli dobrą cenę. Ale prawda jest taka, że ceny są wszędzie porównywalne, warto też patrzeć na Sferis, bo mają promo na niektóre modele. Nie wiem co rozumiesż przez rozsądną cenę, bo GUNPLY też do jakiś bardzo tanich nie należą. W tej cenie można już kupić porządne figurki, ale żadna nie da ci takiej frajdy, a też mało które można tak customizować (mają bardzo wiele ruchomych elementów więc mogą przymować bardzo ciekawe pozy). Jest to produkt sprowadzany z Japoni a jakość wykonania, zarówno modelu (części pasuja jak ulał) jak i  całego procesu budowania (instrukcja, formy) jest bardzo wysoka, więc cena jest uzasadniona. Myślę że za 100 zł kupisz już naprawdę fajny model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować