Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 76 oficjalnie zapowiedziany

30 postów w tym temacie

W maju 1776 stworzono a 12 czerwca ratyfikowano w  Williamsburgu Deklarację praw Wirginii, więc pewnie tam. Tym bardziej, że cały Vault 76 jest "oficjlanym vaultem trzystulecia", zapewne Deklaracji niepodległości. Co ciekawe na Pip-boyu (kóry jest modelem z pierwszych Falloutów) mamy datę 2102, a więc prawie 60 lat przed Fallout 1.

 

Pytanie brzmi, czy Bethsoft potrafi jednak zrobić coś jeszcze gorszego niż F4. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszasty napisał:

 

Pytanie brzmi, czy Bethsoft potrafi jednak zrobić coś jeszcze gorszego niż F4. :)

Myślałem, że strategia Bethesdy polega na przebijaniu swoich gier w byciu coraz większy syfem i coraz mniejszym Falloutem. Po FO4 poprzeczkę postawili dość wysoko, ale ja tam w nich wierzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedisaiyanpl napisał:

Fallout 76 to nic innego jak Fallout Shelter 3D...

To już nie jest śmieszne jak nisko ta firma upadła razem swoimi gierkami :v

Ćwiczysz skula we wróżbiarstwie czy o co chodzi? Z tego co widzę nie wiadomo     zupełnie nic na temat nowego fallouta, a ty już płaczesz w komentarzu, że gra jest zła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makoko napisał:
jedisaiyanpl napisał:

Fallout 76 to nic innego jak Fallout Shelter 3D...

To już nie jest śmieszne jak nisko ta firma upadła razem swoimi gierkami :v

Ćwiczysz skula we wróżbiarstwie czy o co chodzi? Z tego co widzę nie wiadomo     zupełnie nic na temat nowego fallouta, a ty już płaczesz w komentarzu, że gra jest zła...

Ja jednak też uważam że to będzie pewnego rodzaju strategia/base builder. Na moje oko po prostu rozszerzona wersja budowania bazy z Fallouta 4. Nawet w trailerze pada hasło "you must rebuild" :) Stawiam pińć złoty, że tak właśnie będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja jednak też uważam że to będzie pewnego rodzaju strategia/base builder. Na moje oko po prostu rozszerzona wersja budowania bazy z Fallouta 4. Nawet w trailerze pada hasło "you must rebuild" :) Stawiam pińć złoty, że tak właśnie będzie :D

Podwajam. Jestem prawie pewny, że to będzie jakiś base builder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Wam chodzi. Fallout 4 to była relatywnie dobra gra... tylko kiepski Fallout. A nowe drzewko dialogów było kompletnie nietrafione. Nie ma sensu kopiować popsutych pomysłów z gier Bioware. Wystarczy spojrzeć jak marnie bioware teraz przędzie...

Że to będzie jakiś base builder? To jest pewne. Wg reddita, gra będzie osadzona 20 lat po wybuchu wojny. I będzie to jeden z pierwszych otwartych skchronów. Dodatkowo jest to schron kontrolny gdzie nikt nie robił jakiś psychicznych eksperymentów. 

Silnik pewnie będzie ten sam. W końcu to Bethesda. Oni używają ten marny, popsuty silnik od czasów Morrowinda bodajże. I tylko go łatają i dopychają nowe rzeczy butem. Wystarczy spojrzeć jak nieudolne było budowanie w F4 i umieszczanie elementów. Wszystko albo fruwało w powietrzu albo się przecinało z innymi elementami. No ale cóż, Betshesda z jakości nigdy nie była znana. Robili po prostu ogromne generyczne RPG.

Kto wie, może nas zaskoczą. Mieli 3 lata żeby coś przygotować. Ale raczej spodziewał bym się F4 z uprawnionym budowaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Wy się tak uczepiliście wszędzie na ten silnik? IMHO lepiej niech nie zmieniają, bo zmiana wiąże się z mega niestabilnościami, crashami i bugami, które łatali przez tyle lat, a po co? Żeby dodać jakiś efekt graficzny? Mogą to zrobić teraz bez problemu. Wystarczy spojrzeć jak wyszła Andromeda, gdize ludzie musieli pracować na nowym dla nich silniku i dostosowywać po swoje potrzeby. A Wiesiek 1 i Aurora? Przebudowali chyba ponad 3/4 silnika.

Poza tym porównajcie sobie W3 i F4, graficznie W3 jest ładniejszy, ale nie jest przystosowany do takiego świata jaki ma F4. Bogatego także w pionie (w W3 jaskiń jak na lekarstwo) i obsługującego setki przedmiotów walających się tu i tam. W W3 wszystkie przedmioty jakie się zbiera znajdują się w pojemnikach. Nawet Obsidian powiedział, że silnik Bethesdy jest bardzo dobry w tym co robi, ma swoje niuanse ale i jest dobrze zoptymalizowany pod tego typu otwarty świat.

Więc lepiej niech nie zmieniają, graficznie wg mnie jest przyzwoicie, i wolę taką grafikę niż więcej bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, GThor napisał:

Co Wy się tak uczepiliście wszędzie na ten silnik? IMHO lepiej niech nie zmieniają, bo zmiana wiąże się z mega niestabilnościami, crashami i bugami, które łatali przez tyle lat, a po co? Żeby dodać jakiś efekt graficzny? Mogą to zrobić teraz bez problemu. 

No tak, bo przecież jak robią gry na starym silniku to są super stabilne, bez crashy i w ogóle bugów nie mają.

7 godzin temu, GThor napisał:

Poza tym porównajcie sobie W3 i F4, graficznie W3 jest ładniejszy, ale nie jest przystosowany do takiego świata jaki ma F4. Bogatego także w pionie (w W3 jaskiń jak na lekarstwo) i obsługującego setki przedmiotów walających się tu i tam. W W3 wszystkie przedmioty jakie się zbiera znajdują się w pojemnikach. Nawet Obsidian powiedział, że silnik Bethesdy jest bardzo dobry w tym co robi, ma swoje niuanse ale i jest dobrze zoptymalizowany pod tego typu otwarty świat.

Nieprawda, w W3 zdarzają się przedmioty które można podnieść bezpośrednio z ziemi. A co do silnika bethesdy, ten silnik nie jest dobrze zoptymalizowany. Ten silnik jest po prostu przestarzały i jedyne co oferuje to przestarzałą grafikę, dlatego też jego wymagania nie są jakieś kosmiczne. 

7 godzin temu, GThor napisał:

Więc lepiej niech nie zmieniają, graficznie wg mnie jest przyzwoicie, i wolę taką grafikę niż więcej bugów.

To da się mieć więcej bugów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Fallout: Battle Royale z opcją budowania baz? ? Nie no, prawdę mówiąc jestem ciekaw tych tybów sieciowych, skoro to nie ma być gra stricte single-playerowa, ale z drugiej strony mam nadzieję, że histora w końcu będzie usprawiedliwiona i ciekawa (i przy okazji bardziej nieliniowa, skoro to action-RPG). Mam spore oczekiwania i spore obawy, mogące szybko zgasić mój entuzjazm. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że ten silnik ma bardzo dużo ogranczeń. Fallout 4 z 2015 roku wciąż ma load screeny przy wchodzeniu do budynków, świat jest mało dynamiczny itd. Twórcy Wiedźminów z gry na grę zmieniali silnik i Wiedźmin 3 jakoś nie jest zbugowany.  A na pewno nie bardziej niż Fallout 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rust.

https://kotaku.com/sources-fallout-76-is-an-online-survival-rpg-1826425333


W dodatku zapowiedziany przez jakiegoś anonima już w zeszłym roku - https://boards.fireden.net/v/thread/401449791/#401465240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę niejasne wrażenie, że dostaniemy po raz czwarty to samo. A tak poza tym... niezależnie od tematu, w komentarzach jak zwykle przepychanki. WTF is wrong with you, people? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Schopenhauer happens, Headbangerr.

 

"Czwórka" była relatywnie niezgorszą grą, ale żadnym RPG. Wątpię, by cokolwiek mogło się jeszcze zmienić w tym względzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować