Zaloguj się, aby obserwować  
P8R

Top Secret, Gambler, Secret Service, Reset - wspomnienia wciąż żywe...:-)

195 postów w tym temacie

Co tam będziemy się rozdrabniać na drobne ;)
Niniejszym otwieram wątek o starych pismach komputerowych, które istnieją już tylko w naszej pamięci i/lub na półkach/w szafie/w piwnicy/na strychu.

Od razu powiem, że Top Secret jakoś mnie minął i czytałem kieedyś chyba tylko 1 czy 2 numery tegoż pisma. Pamiętam natomiast, że jest to jedyne chyba pismo z tych upadłych, które próbowano reanimować. Niestety (piszę tak nawet jako nie-eksczytelnik tego pisma), bezskutecznie. Pismo upadło, choć nie wiem ile wytrzymało za drugim razem.
Pod tym adresem można przeczytać co nieco o mojej bliskości emocjonalnej z tymi tytułami (poza TS) - http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=3357&pid=211

Tak czy siak chciałbym skupić się na 3 pozostałych. 1. w moim sercu to Gambler (troche info pod http://pl.wikipedia.org/wiki/Gambler)
Gambler - miesięcznik elektronicznych szulerów. Uch! Jak mi go brakowało..ba ciągle brakuje...ale co zrobić.
Trudno opisać go na tyle, żeby czytający nie usnęli czytając - tyle mam dobrego do napisania o nim.
Świetni ludzie - Alex, Jacek Piekara, Zgredaktor, ZooltaR i wielu innych. Słynne Żółte strony, który były drugie po wstępniaku, które czytałem. W starych numerach na okładce były historyjki obrazkowe, z których zrezygnowano później, niestety. O ile wiem, Alex i chyba Zooltar przeszli do Playa a Jacek Piekara do Clicka, którego nawet czytałem jakiś czas (i miałem dzięki niemu zniżkę na Diablo II ;) ).
Pogadam o nim chętnie z tymi, którzy będą chcieli rozmawiać.
Secret Service - najdłużej zbierane i również kolekcjonowane do końca pismo growe. Tu nie było Żółtych stron, ale białe strony i nie miały już późnej takiej specyfiki, jak w Gamblerze. Da się zapamiętać świetne rysunki Śledzia :) (pozdrawiam :) ) i pare osobistości. Pierwsza, któa mi przychodzi do głowy to Goolash :) AFAIR, zapalony doomowiec i mortalowiec. Pamiętam też staare zdjęcie jego z kolegami koło samochodu z rejestracją "486SUX" z adekwatnym opisem. SS bardzo lubiłem, niemniej jednak zdarzały mu się duże wpadki w recenzjach, bądź opisach. Niejaki Emil Leszczyński (dobrze pamiętam ;) właściwe nazwisko) zjechał jedną z moich topowych gier, bo się zupełnie na niej nie poznał, na legendzie - System Shock 2! Śmiechu natomiast miałem z jakiegoś gościa (i śmiali się z niego w Gamblerze) który w poradniku do Starcrafta napisał m.in., że mając 6 Scoutów to dużo a z 12 można się czuć panem przestworzy!! LOLa miałem za każdym razem, kiedy po to sięgałem.Było też sporo innych bzdur. Ale ogólnie było dobrze :)
Reset. Zapamiętałem, że podobał mi się 1. numer z recenzją Diablo z paroma unikatowymi przedmiotami. Cechą szczególną Reseta od samego początku były "Odloty" czyli luźny dział poza-growy (fajny art. o paintballu) Później SS chciał nadrobić i stworzyć coś podobnego, ale to nie było to samo oczywiście. A należy wiedzieć, że Reset był dzieckiem SS! Niestety tutaj nie przypomnę sobie nikogo, choć jakby torturować, to może bym coś skojarzył ;)

No narazie to tyle ode mnie.
Chętnie poczytam, co Wy macie do powiedzenia w tym temacie i powspominam stare dobre pisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jestem. Nie bądź taki desperat - ja starym i nie nadążam, a tutaj to będę nocami pisał jak mnie wena chwyci (alez to forum uzależnia)!

kurcze tyle fajnych watków rozpocząłeś (486 sux LOL )

dobra: rozpocznę od mojego top 3!

1. Gambler
2. Gambler
3.Secret Service.

Reset tez był fajny i miał te swoje "odloty" ale kupiłem chyba tylko z 1 numer - kasy nie miałem w sumie (ani czasu, aby kolejnemu pismu się "poświęcić". SS - super supery były wypaśne; czytałemgo przed gamblerem; potem kupowałem jego i gamblera, następnie jeszcze Świat Gier Komputerowych; a potem przestałem - narzecz tych 2 ostatnich. No a ostatecznie pozostał gambler - jako najbardziej profesjonalny.
Boziu - ileż ja kasy na to wydawałem! Kupowałem jeszcze magazyn o rpg Magia i Miecz, i komiksy zbierałem (x-men i mega marvel + wydania specjalne, potem jeszcze spawn, a potem nic - za duzo tego na rynku się pojawiło, i kasa kasa - a raczej jej brak; no mam nadal słabość do LOBO :). alem się rozpisał.

Co do SS - kupiłem nawet 2 kompednia wiedzy firmowane ich logiem :D

śledziu rysował u nich, najpierw jako fan, potem penie na ich prośbę, ale to w ŚGK zaczął robić karierę - no a potem to juz własne komiksy zaczął wydawać i udzielaś się w pisemkach typowo o komiksach.

Co do ekipy SS - gulash wymiatacz :P

GAMBLER !!! to pozostawiłem sobie na deser (choć do wszystkiego się jeszcze wróci ... powoli).
Uwielbiałem te felietony DrDestroyera i" Słowo na sobotę". I te różne inne smiechy - które bija na głowę obecne odpowiadające działy w CDA i na forum - temat "Kwasy...". choc to drugie nadal się rozwija :P (tak jak papier toaletowy).

Kurcze muszę na razie uciekać ... ale jeszcze nie raz powróce i powspominam. CU

PS: gambler nadal w moim sercu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 22:30, Martimat napisał:

No jestem. Nie bądź taki desperat - ja starym i nie nadążam, a tutaj to będę nocami pisał jak
mnie wena chwyci (alez to forum uzależnia)!


Jak widzę niektóre wątki na forum to mi wena sama ucieka.

Dnia 21.08.2006 o 22:30, Martimat napisał:

kurcze tyle fajnych watków rozpocząłeś (486 sux LOL )


Szkoda, że teraz tyko to pamiętam, bo w każdym było mnóóstwo fajnych śmiechowych akcentów...

Dnia 21.08.2006 o 22:30, Martimat napisał:

1. Gambler
2. Gambler
3.Secret Service.


w moim na 3 miejscu ex aequo SS i Reset a 1 i 2 tak samo właściwie ;)

Dnia 21.08.2006 o 22:30, Martimat napisał:

Reset tez był fajny i miał te swoje "odloty" ale kupiłem chyba tylko z 1 numer - kasy nie miałem
w sumie (ani czasu, aby kolejnemu pismu się "poświęcić". SS - super supery były wypaśne; czytałemgo
przed gamblerem; potem kupowałem jego i gamblera, następnie jeszcze Świat Gier Komputerowych;


Dla Ciebie Reset jak dla mnie Świat Gier Komputerowych - kupowałem ostatecznie, jak mi sie bardzo nudziło i chciałem sprawdzić, ''co u konkurencji'' :) od początku ŚGK nie przetrwało próby, brak mi było czegoś ''special'' (czyt. speszyl)

Dnia 21.08.2006 o 22:30, Martimat napisał:

a potem przestałem - narzecz tych 2 ostatnich. No a ostatecznie pozostał gambler - jako najbardziej
profesjonalny.


Jak napisano na wikipedii - w co jestem skłonny uwierzyć - właśnie ów profesjonalizm i nastawienie na zaawansowanych graczy było tym, co przesądziło o upadku Gamblera. I właśnie dlatego wciąż żyją (chyba?) jeszcze takie pisma jak Click! i Play (dokąd rozeszło się kilku redaktorów z G. bogatszych o doświadczenia).

Dnia 21.08.2006 o 22:30, Martimat napisał:

Boziu - ileż ja kasy na to wydawałem! Kupowałem jeszcze magazyn o rpg Magia i Miecz, i komiksy


Ja pewnie jeszcze więcej ;) w pewnym momencie kupywałem 3 pisma komputerowe co miesiąc (no, jedno prenumerowałem)

Dnia 21.08.2006 o 22:30, Martimat napisał:

tego na rynku się pojawiło, i kasa kasa - a raczej jej brak; no mam nadal słabość do LOBO :).


LOBO? Możesz wyjaśnić?

Dnia 21.08.2006 o 22:30, Martimat napisał:

alem się rozpisał.


I tak za mało! :) A co na to inni?

Dnia 21.08.2006 o 22:30, Martimat napisał:

Co do SS - kupiłem nawet 2 kompednia wiedzy firmowane ich logiem :D


Właśnie, zapomniałem o kompendiach - kupiłem 1. - licznie okraszone rysunkami Śledzia, pożyczyłem koledze, który obarczył te kompendium wynikami imprezy ;) i jako rekompensatę dał mi KW #2. Też było to fajne. Nie to co jakieś kompendium grozy z cdaction ;p

Dnia 21.08.2006 o 22:30, Martimat napisał:

śledziu rysował u nich, najpierw jako fan, potem penie na ich prośbę, ale to w ŚGK zaczął robić
karierę - no a potem to juz własne komiksy zaczął wydawać i udzielaś się w pisemkach typowo
o komiksach.


Śledziu na prezydenta!! Gdzie jesteś człowieku? Twoją kreskę wszędzie bym rozpoznał :)

Dnia 21.08.2006 o 22:30, Martimat napisał:

Co do ekipy SS - gulash wymiatacz :P


Heh, przypomniałem sobie jakąś historyjkę redakcyjną, jak goolash (a moze Gulash)- karateka robił rozpi...j w redakcji...Te duże litery tytułów gier w recenzjach...(nagle troche zszedłem z tematu..)

Dnia 21.08.2006 o 22:30, Martimat napisał:

GAMBLER !!! to pozostawiłem sobie na deser (choć do wszystkiego się jeszcze wróci ... powoli).
Uwielbiałem te felietony DrDestroyera i" Słowo na sobotę". I te różne inne smiechy - które
bija na głowę obecne odpowiadające działy w CDA i na forum - temat "Kwasy...". choc to drugie
nadal się rozwija :P (tak jak papier toaletowy).


Co prawda to prawda - mnogość kącików na Żółtych stronach, to było to! Moimi osobistymi faworytami były kącik EKG - Elitarny Kącik Generałów (kłótnie o wyższości Protossów, Terran, Plugawców nad innymi w Starze albo wyższości Stara nad Total Anihlilation czy odwrotnie przeszły do historii...) oraz Diablo (chwalenie się przedmiotami i postaciami)

Dnia 21.08.2006 o 22:30, Martimat napisał:

Kurcze muszę na razie uciekać ... ale jeszcze nie raz powróce i powspominam. CU


Czekam na resztę wspomnień! :)

Dnia 21.08.2006 o 22:30, Martimat napisał:

PS: gambler nadal w moim sercu ;)


Amen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 22:58, P8R napisał:

dla Ciebie Reset jak dla mnie Świat Gier Komputerowych


niby tak - ale ŚGK pierwsze sie na rynku pojawiło - i przy nim zostałe. Stary jak zobaczyłem kiedys recenzję dooma2 to padłem i musiałemgo miec (no ale to dzięki doom 1); swoja drogą SS miałem nr 3,4,5 potem 10 (recenzja i screeny doom''a), najlepsze jest to, że wtedy kompa własnego jeszcze nie miałem, tylko u ojca w pracy (doom sieciowy) u kumpli/rodziny grałe. a SS mogłem w domu czytać.

co do wydawania kasy - przez pewien okres były to 3 magazyny i 2 komiksy w miesiącu - plus jakies specjale !!! może nawet 4 licząc MiM (nie jestem pewien jak się nr pokrywają datami, wszystko mam w domu u rodziców, jeszcze tych kartonów nie dotargałem do siebie :( ale muszę je odkurzyć )

Lobo - co! nie słyszałeś o LOBO? tym komiksie (straszliwie krwawy, a le w pewien sposób pouczający na miare SouthPark, choć całkowicie odmienny w klimacie, kosmoc dziwactwa różne. i nieśmiertelny Lobo, ostatni mieszkaniec planety "Czarnia", na którą własnoręcznie sprowadził zagładę. Pierwsze Lobo w dobrym stanie kosztują ok 30-40 zł na allegro! no chyba, że zainteresowanie minęło)

w którym to piśmie był konkurs na rozszyfrowanie - podanie własnej wersji skrótu MDK (tej gry)? jeśli nie wiesz to znaczy, że to było w ... ŚGK. przykładowy tytuł: miekkie dziadka kapcie (całkowicie mi nuie wyszło - a tam takie były wypasione tytuły :P)

żółte strony - uwielbiałem kącik save game''ów, EKG (jakiem fan C&C) i kącik RPG.

CU

ps: sorry za chaotyczne pisanie - po tylu latach wkońcu mogę się wyrazić w tym temacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem fanem SS, ale nie gardziłem też lekturą Top Secretu (szczególnie zapadły mi w pamięć komiksiki z Naczelnym, Kopalnym i Dżemikiem na tle screenów z gier oraz "Piwem i mieczem").
Gamblera nie lubiłem ze względu na fatalny układ stron (ale "komiksowe" okładki bardzo mi się podobały).

BTW nie wiem czy pamiętacie ale dla SS pisał prze jakiś czas... Nubarus. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 22:58, Lumbago napisał:

Na pewno Cię to zainteresuje http://www.reset-forever.org/ strona zanleziona przez przypadek


Dzięki stary! Dodałem sobie do ulubionych. Szkoda, że pozostałe 2 pisma nie stworzyły takich stron "Forever" czy "...jest Wieczny".

Ale tutaj kolejne info z Wikipedii, tym razem o SS:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Secret_Service_%28czasopismo%29

O, a tutaj o Top Secrecie. Już wiadomo jak długo trwała druga odsłona pisma - 4 numery...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Top_Secret

No i jeszcze art. o Resecie - mało ciekawy w porównaniu do strony Reset forever, ale można przeczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 23:34, Deepdelver napisał:

No i jeszcze art. o Resecie - mało ciekawy w porównaniu do strony Reset forever, ale można
przeczytać :)


No kurcze zapomniałem wkleić:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Reset

Dnia 21.08.2006 o 23:34, Deepdelver napisał:

Ja byłem fanem SS, ale nie gardziłem też lekturą Top Secretu (szczególnie zapadły mi w pamięć
komiksiki z Naczelnym, Kopalnym i Dżemikiem na tle screenów z gier oraz "Piwem i mieczem").


Nie kojarzę ale pewnie było fajne :)

Dnia 21.08.2006 o 23:34, Deepdelver napisał:

Gamblera nie lubiłem ze względu na fatalny układ stron (ale "komiksowe" okładki bardzo mi się
podobały).


Fatalny układ stron? Haha, pewnie masz na myśli to oryginalne rozwiązanie - odwrócenie - opisy były na początku, recenzje jak zwykle w środku a newsy na końcu. Mnie się to podobało! A poza tym, Gambler jednak zawiesił taki układ stron, bo podobał się widać zbyt małej liczbie osób (czyt. nie lubiący częściej pisali narzekając niż lubiący chwaląc).
W ogóle gambler był de besta! Przypomniał mi się dział Varia''tkowo gdzie raz były wypisane 50 rodzajów gó... ;) Spoykałem sięz tym jeszcze kilka razy ale w Gamblerze pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 23:46, P8R napisał:

Fatalny układ stron? Haha, pewnie masz na myśli to oryginalne rozwiązanie - odwrócenie - opisy
były na początku, recenzje jak zwykle w środku a newsy na końcu.

Chodziło mi raczej o to, że poszczególne opisy były porozdzielane mało czytelnymi kropkowanymi liniami, szlaczkami itp. Za to żółte strony były klimaciarskie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 23:43, Deepdelver napisał:

> Dzięki stary! Dodałem sobie do ulubionych. Szkoda, że pozostałe 2 pisma nie stworzyły
takich
> stron "Forever" czy "...jest Wieczny".
Jest jeszcze Sikretia:
http://sikretia.w.interia.pl/


Kurczę, podają, że strona przeniesiona na SIKRETIA.PRV.PL a gdy tam wejdę, pokazuje mi się jakieś reklamowe g...!
Ale ogólnie strona fajna, sprawdzam linki.
Dzięki!

...
a może ma ktoś linka do podobnej strony wirtualnego Gamblera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

defekalia :) w gamlerze - ale z tego był polew na przerwach jak czytaliśmy pod klasą! całe stadko ryczało ze smiechu (ale trzeba było chować przed nauczycielami, żeby nie marudzili). Pamiętasz g*** kij od miotły, meksykańskie, abecadło albo "duch" HAAAAAAAAAAAAAHAHAHAHAHA !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no za stronkę gamblera dużo bym dał :P (po zamknięciu jeszcze kilka miesięcy działało oficjalna, ale z nr przedostatnim wydanym? nie wiem czemu?)

co do sikreteri - tez mam problem - ale na stronce w podanym linku Gulasz ma BERET! i pali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorr za 3 pod rząd

czy ktoś pamięta kto tam (chyba w resecie) wymiatał najlepiej od nich z redakcji w Quake i tym podobne? Chodzi mi o ksywkę.

A może to był Root (czym on się zajmował?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2006 o 00:04, Martimat napisał:

czy ktoś pamięta kto tam (chyba w resecie) wymiatał najlepiej od nich z redakcji w Quake i
tym podobne? Chodzi mi o ksywkę.
A może to był Root (czym on się zajmował?)


Taa..wydaje mi się, że Root. A co z nim? też jakaś historyjka? :)

A z defekaliów kojarzy mi się "1 klasa" - nie śmierdzi ;) albo ''pułapka chyba'' - wiadomo ;p
Na dzisiaj kończę. Narazie, do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Top Secret przebijal wszystkie pozniejsze pisma o grach. To bylo niesamowite. Recenzje jakiejs shitowej gierki na Spektrumnę czy Komodę czytalo sie po paredziesiat razy, zrywajac boki ze smiechu. Wyobrazcie sobie pismo, ktore jest niemal cale napisane w stylu Gamewalkera z CDA... tylko lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zapomnę Gamblera, tekstów pisanych "w spiralę" albo tak poszatkowanych, że nie wiadomo było jak to czytać. :)
Aha, białe strony w SS to było KGB - paramilitarny magazyn dla wojowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podam od siebiejeszcze jedną świetną stronkę:
http://cconline.pl/

Do niedawna mieli sporą kolekcję zeskanowanych starych czasopism komputerowych, ale po przeprowadzce dopiero stają na nogi i powoli wrzucają materiały. Niewykluczone jednak, że z poziomu forum da się je ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować