Gram.pl

Recenzja gry Agony na gram.pl

10 postów w tym temacie

A jeszcze nie tak dawno temu, bo tuż przed premierą, dla pewnych osób największą wadą tej gry miała być (drobna) cenzura 2 z 7 zakończeń. Szczególnie jak się okazało, że nie będzie obiecanej łatki, która miała ją usuwać. No cóż, miało być fajnie a wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gry, wiązałem z nią spore nadzieje. A tu nawet średniaka nie ma...

PS. Ja wiem, że teraz wszyscy wszystko piszą wielką literą, ale "wy" w tytułowym cytacie? Serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gregario napisał:

A jeszcze nie tak dawno temu, bo tuż przed premierą, dla pewnych osób największą wadą tej gry miała być (drobna) cenzura 2 z 7 zakończeń. Szczególnie jak się okazało, że nie będzie obiecanej łatki, która miała ją usuwać. No cóż, miało być fajnie a wyszło...

Powiem tak - ogólnie wydaje mi się, że Agony trochę padło ofiarą własnego marketingu. Gra miała szokować (wycięte kawałki można nazwać faktycznie... niezbyt smacznymi, choć wiele w życiu się widziało) i ostatecznie tylko tyle z tego wyszło. Trudno jest mi przywołać grę, która była z jednej strony szokująca i balansująca na granicy smaku, a z drugiej - dobra technicznie. 

Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muradin napisał:
3 godziny temu, Gregario napisał:

A jeszcze nie tak dawno temu, bo tuż przed premierą, dla pewnych osób największą wadą tej gry miała być (drobna) cenzura 2 z 7 zakończeń. Szczególnie jak się okazało, że nie będzie obiecanej łatki, która miała ją usuwać. No cóż, miało być fajnie a wyszło...

Powiem tak - ogólnie wydaje mi się, że Agony trochę padło ofiarą własnego marketingu. Gra miała szokować (wycięte kawałki można nazwać faktycznie... niezbyt smacznymi, choć wiele w życiu się widziało) i ostatecznie tylko tyle z tego wyszło. Trudno jest mi przywołać grę, która była z jednej strony szokująca i balansująca na granicy smaku, a z drugiej - dobra technicznie. 

Jakieś pomysły?

Teddy Floppy Ear: Mountain Adventure ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dante-Sparda napisał:

Teddy Floppy Ear: Mountain Adventure ??

Dobre! Szanuję! :D

A na serio, po chwili namysłu to chyba wychodzi mi tylko Manhunt albo Bully od Rockstara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W momencie kiedy jakiś miesiąc przed pierwotną premierą, znalazłem ich ogłoszenie o prace dla testerów, zacząłem mieć obawy co do tej produkcji.


Od razu wyjaśniam, że z treści ogłoszenia wynikało, że nie mieli bladego pojęcia, o roli testowaniu podczas tworzenia oprogramowania i że wstydzą się z nazwy podać tytuł produkcji ( dziwne bo nawę firmy podali). Na początku machnąłem reką, myśląc że jakiemuś stażyście kazali to ogłoszenie napisać. Ale chwile potem przełozyli premiere. I w tym momencie to juz byłem na 100% pewny, że ogłoszenia nie pisał stażysta.

Spodziewałem się zabugowanego średniaka, ale taka ocena jest dla mnie zaskoczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doomann napisał:

Szkoda gry, wiązałem z nią spore nadzieje. A tu nawet średniaka nie ma...

PS. Ja wiem, że teraz wszyscy wszystko piszą wielką literą, ale "wy" w tytułowym cytacie? Serio?

To nie tyle cytat, co parafraza, więc czemu nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.06.2018 o 06:56, Muradin napisał:

Powiem tak - ogólnie wydaje mi się, że Agony trochę padło ofiarą własnego marketingu. Gra miała szokować (wycięte kawałki można nazwać faktycznie... niezbyt smacznymi, choć wiele w życiu się widziało) i ostatecznie tylko tyle z tego wyszło. Trudno jest mi przywołać grę, która była z jednej strony szokująca i balansująca na granicy smaku, a z drugiej - dobra technicznie. 

Jakieś pomysły?

Po prostu na finiszu wyszło małe doświadczenie studia, bo tak należy nazwać całą wspomnianą przeze mnie wcześniej sprawę z cenzurą w grze. Jakby się nią nie "chwalili" (chcąc być chyba świętszymi od papieża) to w ogóle sprawy by nie było. Szkoda też, że nie udało się technicznie tej gry lepiej dopracować, ponieważ w tej wizji piekła wg mnie był duży potencjał.

Co do gier to w pierwszej kolejności do głowy przychodzi mi Manhunt i sporo "horrorów", które nie straszą, tylko próbują szokować mniej lub bardziej obrzydliwymi rzeczami. Jest jeszcze Scron (premiera 1 części planowana jest chyba na ten rok), któremu po tym co się stało z Agony jeszcze bardziej kibicuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się